Wakacje w styczniu

Gdzie na wakacje w styczniu? Sprawdź gdzie jest ciepło w styczniu

Styczeń to początek roku, ale środek zimy w naszym umiarkowanym klimacie. Wiele osób, które są już zmęczone kiepską pogodą i niskimi temperaturami, decyduje się na wakacje w styczniu. To dobry pomysł, gdyż urlop o tej porze roku może być udany, tańszy niż w sezonie wakacyjnym, a jednocześnie pełen słońca. Wystarczy sprawdzić, gdzie najlepiej jechać na urlop w styczniu, aby mieć gwarancję doskonałej pogody.

Zima w tropikach
Zima w tropikach. Photo by Shifaaz shamoon on Unsplash

W czasie gdy u nas panują styczniowe chłody, w wielu miejscach świata trwają właśnie największe upały. Na szczęście kula ziemska jest tak duża, ze bez problemu można w sezonie zimowym znaleźć miejsca pełne słońca i wysokich temperatur. Dlaczego warto wyjechać w styczniu na urlop? Powodów może być co najmniej kilka. Przede wszystkim, poza sezonem wakacyjnym w wielu miejscach pracy można o wiele łatwiej dostać wolne niż w szczycie sezonu.

Gdzie jechać w styczniu na wczasy
Gdzie jechać w styczniu na wczasy. Photo by Jared Rice on Unsplash

Wakacje w styczniu są idealnym sposobem na ucieczkę od zimy, kiepskich temperatur, śniegu, mrozu, a także od zimowej depresji, która często dotyka nas podczas wielu tygodni bez ciepła i słońca. Wystarczą krótkie wakacje w środku zimy, aby podładować wewnętrzne baterie i wrócić do kraju z doskonałym nastawieniem i przy okazji z piękną opalenizną.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Ze względu na to, że wakacje w styczniu nie cieszą się tak wielką popularnością jak wypoczynek w sezonie letnim, można w tym czasie znaleźć całe mnóstwo promocyjnych wyjazdów, ofert last minute i innych okazji do sporych oszczędności. Poza sezonem jest po prostu taniej. Większość biur podróży ma w zimie świetne oferty w konkurencyjnych cenach.

Jeśli zależy Tobie na zobaczeniu kawałka świata, a jednocześnie nie chcesz wydawać na wakacje zbyt dużych pieniędzy, przejrzyj oferty biur podróży i sprawdź, gdzie w styczniu na wakacje zdecydowanie warto się wybrać. Do wyboru mamy całkiem sporo kierunków – niektóre dosyć bliskie, inne wyjątkowo egzotyczne. Z pewnością więc każdy znajdzie takie wakacje, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb, a także do możliwości finansowych.

Wyspy Zielonego Przylądka – czyli tam gdzie jest ciepło w styczniu

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje w styczniu na pewno warto się wybrać, z chęcią podpowiemy kilka atrakcyjnych kierunków podróży. Na pierwszy ogień idą Wyspy Zielonego Przylądka – miejsce równie egzotyczne, co wyjątkowo piękne. Jest to wyspiarskie państwo położone na Oceanie Atlantyckim w odległości około 450 kilometrów od zachodnich wybrzeży Afryki. Jako że leżą w strefie klimatu równikowego, można spodziewać się ciepła i słońca także wtedy, gdy w naszych warunkach klimatycznych panuje sroga zima.

Wyspy Zielonego Przylądka w styczniu
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
25 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
1 %
Chmura
Szansa opadów
25 ° C
Fale
Temperatura wody
11 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W styczniu na Wyspach Zielonego Przylądka zdecydowanie panuje lato – średnie temperatury utrzymują się na poziomie 29 stopni w ciągu dnia i niewiele mniej w nocy. Morze również jest wyjątkowo ciepłe i idealne do kąpieli, a także korzystania ze sportów wodnych. Jeśli terminem Twojego urlopu jest styczeń, wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka z pewnością dopiszą. Nie ma żadnego ryzyka deszczu, a więc wszystkie dni upłyną w doskonałej pogodzie.

Wakacje w styczniu - Wyspy Zielonego Przylądka
Wakacje w styczniu – Wyspy Zielonego Przylądka. Photo by Victor Svistunov on Unsplash

Na Wyspach Zielonego Przylądka najbardziej urzekają warunki naturalne, wspaniałe plaże, niesamowite widoki, a także doskonała infrastruktura dla turystów. Wyspy leżą z dala od najpopularniejszych regionów turystycznych, dzięki czemu są jeszcze dosyć dziewicze i niezadeptane. Wśród najpopularniejszych i najlepiej zorganizowanych turystycznie wysp warto wymienić dwie: Sal oraz Boa Vista. To tutaj znajdziemy najwięcej kurortów, a także niewielkie miasteczka z pozostałościami kultury portugalskiej. Wyspy stanowią swoistą mieszankę dwóch kultur – portugalskiej i afrykańskiej, co jest widoczne w architekturze, kulturze, a także wyspiarskiej kuchni.

Sprawdź ile trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka oraz lasty Wyspy Zielonego Przylądka

Propozycja na wakacje w styczniu – Kuba

Na pytanie, gdzie na wczasy w styczniu, doskonałą odpowiedzią będzie również Kuba, nie bez powodu nazywana wyspą jak wulkan gorącą. I to nie tylko ze względu na kulturę, ale również na atmosferę zachwycającą turystów na każdym kroku. Kuba jeszcze do niedawna była miejscem niemal zupełnie nieodkrytym ze względu na uwarunkowania polityczne i pewne zamknięcie na świat. jednak od kilkunastu lat staje się ciekawym kierunkiem turystycznych wypadów, szczególnie dla podróżników, którzy szukają miejsc pełnych wyzwań, wyjątkowo egzotycznych i położonych z dala od największego ruchu turystycznego.

istotne informacje pogodowe:
25 – 28 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
15 %
Chmura
Szansa opadów
25 ° C
Fale
Temperatura wody
9,6 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Kuba jest miejscem, gdzie ciepło w styczniu będzie praktycznie zawsze. Wyspa leży w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim, co kojarzy się ewidentnie z upalnymi klimatami. W styczniu temperatury powietrza w ciągu dnia nie spadają poniżej 25 stopni. Jest więc bardzo ciepło, a jednocześnie nie trzeba obawiać się upałów, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Kuba - styczniowy urlop
Kuba – styczniowy urlop. Photo by Stéphan Valentin on Unsplash

Wybierając się w styczniu na Kubę możemy mieć pewność, że pogoda nas nie zawiedzie, podobnie jak inne atrakcje w tym wyjątkowym miejscu świata. Kuba słynie ze wspaniałych, piaszczystych plaż, bujnej roślinności, niesamowitych widoków i oczywiście najlepszych na świecie cygar, które w takim miejscu wypada choć raz spróbować. W czasie zwiedzania Kuby warto wpaść na dzień lub dwa do Hawany i poczuć klimat tego niezwykłego miasta pełnego kolonialnych zabytków, muzyki, ulicznych imprez, radosnych ludzi i doskonałej kuchni. Wakacje na Kubie to czas, który pozwoli przełamać zimową nudę i monotonię, naładować baterie i przywieść z urlopu niezapomniane wspomnienia i przepiękną opaleniznę.

Zobacz również gdzie lecieć z dziećmi na wakacje

Hawaje – dobra lokalizacja na styczniowy urlop

W poszukiwaniu miejsca, gdzie na wakacje w styczniu na pewno warto się wybrać, rozważmy również Hawaje. To dosyć egzotyczny kierunek dla mieszkańców Europy, ale wręcz idealny dla osób, które chcą w środku zimy wyjechać do prawdziwego raju. Pogoda na Hawajach jest w tym czasie idealna do plażowania. Temperatury powietrza nie spadają poniżej 26 stopni, temperatura wody również jest idealna do kąpieli. Owszem, czasem zdarzają się opady deszczu, ale są bardzo sporadyczne i raczej chłodzą gorącą atmosferę niż przeszkadzają w wypoczynku.

istotne informacje pogodowe:
24 – 26 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
15 %
Chmura
Szansa opadów
25 ° C
Fale
Temperatura wody
10,1 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Wakacje na Hawajach to możliwość zobaczenia z bliska jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Wśród nich na pierwszym miejscu jest zdecydowanie Waikiki Beach położona na największej hawajskiej wyspie, czyli Oahu. Plaża jest równie popularna, co zatłoczona, jednak bez problemu można na niej znaleźć kawałek miejsca dla siebie. Kolejnym miejscem, które absolutnie trzeba zobaczyć, jest Zatoka Hanauma zachwycająca pięknymi, zapierającymi dech w piersiach widokami, ale również ciekawymi gatunkami zwierząt, które żyją tu w swoim naturalnym środowisku.

Hawaje - gorący wypoczynek na początku roku
Hawaje – gorący wypoczynek na początku roku. Photo by Cosmin Serban on Unsplash

Na Hawajach koniecznie trzeba również zobaczyć niezwykłe parki narodowe. Jednym z nich jest Park Narodowy Haleakala, który leży dosłownie na wulkanie, a co za tym idzie, można w nim podziwiać prawdziwie wulkaniczny krajobraz. Podobnie jest w Parku Narodowym Wulkanów, który przyciąga wielbicieli dłuższych, pieszych wędrówek.

Sprawdź najlepsze artakcje na Hawajach

Styczeń – gdzie na wakacje? Oman!

Jeśli chcesz spędzić wakacje w styczniu gdzie najcieplej, doskonałym kierunkiem będzie również egzotyczny Oman – państwo położone na Półwyspie Arabskim. Choć w styczniu w Omanie panuje zima, jest ona zdecydowanie inna niż w naszej strefie klimatycznej. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 20-25 stopni Celsjusza. Styczeń jest więc idealnym czasem na plażowanie w Omanie.

istotne informacje pogodowe:
20 – 25 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
5 %
Chmura
Szansa opadów
25 ° C
Fale
Temperatura wody
8,5 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Poza rozległymi, piaszczystymi plażami, pięknymi widokami na morze i efektownymi pustyniami, Oman ma do zaoferowania o wiele więcej. To kraj o wyjątkowej historii i kulturze, którą zdecydowanie warto bliżej poznać. Do zobaczenia mamy między innymi sporo meczetów, pałaców sułtańskich, wielkich bazarów z różnościami, a także sporo atrakcji naturalnych, jak góry czy pustynie.

Oman. Gdzie jest ciepło w styczniu
Oman. Gdzie jest ciepło w styczniu

Będąc w Omanie można wybrać się na Safari lub na wycieczkę śladami najciekawszych zabytków. Jeśli zastanawiasz się, gdzie w styczniu na urlop warto się wybrać nie tylko ze względu na pogodę, ale również na miejsca godne zobaczenia, Oman na pewno jest kierunkiem wartym uwagi. Trzeba jednak mieć świadomość, że wakacje w tak orientalnym miejscu z pewnością będą kosztowały sporo więcej niż na południu Europy.

Styczniowa Aruba

Gdzie lecieć w styczniu, żeby było ciepło? Kolejną sprawdzoną odpowiedzią na to pytanie będzie Aruba. Jest to wyspa położona dosyć daleko, bo na Morzu Karaibskim, jednak należy do Królestwa Niderlandów, co sprawia, że egzotyczne klimaty łączą się z wieloma elementami europejskiej kultury.

istotne informacje pogodowe:
26 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
20 %
Chmura
Szansa opadów
27 ° C
Fale
Temperatura wody
10,5 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Na Arubie w styczniu pogoda jest wręcz zachwycająca – temperatury powietrza sięgają 30 stopni, co sprawia, że są to idealne warunki do plażowania. Na Arubie coś dla siebie znajdą podróżnicy o różnych potrzebach i oczekiwaniach. Są tu piaszczyste plaże i turkusowa woda, która zachęca do kąpieli i korzystania ze sportów wodnych. Sporo tu miast i miasteczek o bogatej historii i wspaniałych zabytków, które warto zwiedzać w przerwie pomiędzy plażowaniem.

Aruba. Styczeń - wakacje
Aruba. Styczeń – wakacje. Photo by Shandell Venegas on Unsplash

Nie brakuje bogactwa naturalnego i pięknych okazów fauny i flory. Turyści z całego świata uwielbiają przede wszystkim flamingi, które żyją naturalnie na wyspie i można je spotkać w wielu miejscach. Jeśli szukasz wakacji w styczniu w miejscu, gdzie zapomnisz o codzienności, słoneczna Aruba jest strzałem w dziesiątkę. Dodajmy również, że wyspa jest najbardziej słoneczna ze wszystkich wysp na Karaibach – ryzyko deszczu i kiepskiej pogody jest więc znikome.

Zobacz również gdzie bez paszportu na wakacje

Jamajka – ciepły tropikalny styczeń

W poszukiwaniu kierunku, gdzie na wakacje styczeń, doskonałym pomysłem będzie słoneczna Jamajka. Na początku roku można liczyć na temperatury na poziomie 26 stopni w ciągu dnia i zaledwie kilka stopni mniej w nocy. Jest to wyspiarski kraj położony na Morzu Karaibskim w Ameryce Środkowej, czyli w wyjątkowo upalnym klimacie. Jamajka zdecydowanie jest kierunkiem wyjątkowo egzotycznym, który pozwala na całkowite oderwanie się od styczniowej rzeczywistości w naszym klimacie. Wyspa oferuje wspaniałe plaże, nieziemskie widoki, ciepłe morze, a także sporo miejsc, które są warte zobaczenia.

istotne informacje pogodowe:
26 -29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
25 %
Chmura
Szansa opadów
27 ° C
Fale
Temperatura wody
9,6 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W trakcie wakacji na Jamajce warto zobaczyć między innymi wyjątkowe plaże Negrii, a także Black River Great Morass, czyli rozległe bagna, na których można zobaczyć między innymi aligatory i wiele gatunków kolorowych ptaków. Wyprawa łódką po bagnach to przeżycie, które na długo pozostaje w pamięci.

Jamajka. Styczeń - urlop
Jamajka. Styczeń – urlop. Photo by Daniel Öberg on Unsplash

Ciekawym miejscem jest również Port Royal – to miejsce, w którym kiedyś znajdowało się miasto będące stolicą wyspy. Miasto było miejscem piratów i złoczyńców, za sprawą których miało swoją dosyć ciemną legendę na całym Morzu Karaibskim. Obecnie Port Royal już nie istnieje – podczas jednego z silnych trzęsień ziemi całe miasto osunęło się do morza i zakończyło istnienie. Dziś turystów przyciąga więc jego dawna, intrygująca legenda. Na całej Jamajce sporo jest miejsc legendarnych, związanych z piratami i ich działalnością – można więc zrobić sobie wycieczkę w miejsca, które z pewnością będą intrygujące.

Barbados – dobra idea na styczniowy wypad w tropiki

Sprawdzonym miejscem, gdzie jest ciepło w styczniu, jest również egzotyczny Barbados. To kolejna karaibska wyspa na Oceanie Atlantyckim, która przyciąga wyjątkowym klimatem i doskonałymi warunkami naturalnymi.

istotne informacje pogodowe:
26 – 30 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
15 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
8,5 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W styczniu na Barbadosie temperatury powietrza nie spadają poniżej 26 stopni w dzień i 24 stopni w nocy. Bardzo ciepła jest również woda w oceanie, dzięki czemu można w czasie wakacji korzystać nie tylko z plażowania, ale również z kąpieli i sportów wodnych.

Barbados w styczniowym klimacie
Barbados w styczniowym klimacie. Photo by Anthony Ingham on Unsplash

Od grudnia do maja na Barbadosie panuje szczyt sezonu turystycznego, trzeba więc być przygotowanym na to, że w styczniu będą tu tłumy turystów.

Zobacz także gdzie lecieć na fajne wczasy

Podróżuj na Bahamy w styczniowym klimacie

Jaki kierunek wybrać na wakacje w styczniu, gdzie będzie ciepło i słonecznie? Kolejnym sprawdzonym miejscem z pewnością będą Bahamy. Jest to duży archipelag wysp położony na Oceanie Atlantyckim pomiędzy Kubą a Florydą. Zachwyca wspaniałymi plażami, ciepłym morzem, a także całym mnóstwem raf koralowych, które przyciągają miłośników nurkowania i zwiedzania podwodnego świata.

istotne informacje pogodowe:
23 – 26 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
20 %
Chmura
Szansa opadów
25 ° C
Fale
Temperatura wody
9,7 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W styczniu na Bahamach panuje pora zimowa bezdeszczowa. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 26 stopni, jest więc bardzo ciepło, ale też sucho – warunki są doskonałe zarówno dla młodych aktywnych osób, jak i małych dzieci i osób starszych, które kiepsko znoszą bardzo wysokie upały.

Bahamy – styczeń, wakacje. Photo by Cristofer Maximilian on Unsplash

W czasie wypoczynku na Bahamach warto spędzić czas nie tylko na plaży, ale również na zwiedzaniu największych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Park narodowy Inagua, w którym spotkać można ponad 150 gatunków ptaków, w tym przepiękne, różowe flamingi. Niezwykłym miejscem jest również Pink Sands, czyli różowa plaża, na której pełno jest kawiarenek, portowych knajpek, a także klubów, dyskotek, w których można doskonale bawić się przez całą noc.

Haiti w styczniu

Na pytanie: styczeń, gdzie na wakacje, bardzo dobrą odpowiedzią będzie również Haiti. To karaibska wyspa w Ameryce Środkowej, która turystom z całego świata kojarzy się z ciepłem, doskonałą, słoneczną pogodą i nieustającymi wakacjami.

istotne informacje pogodowe:
26 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
9 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
8,5 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W styczniu na Haiti pogoda jest idealna do plażowania i korzystania z morskich kąpieli. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 28 stopni w ciągu dnia, czuli jest wyjątkowo ciepło. Choć Haiti kojarzy się przede wszystkim z plażami i pięknymi widokami, oferuje również sporo atrakcji dla miłośników zwiedzania.

Haiti - gorący początek roku
Haiti – gorący początek roku. Photo by Claudia Altamimi on Unsplash

Warto wybrać się między innymi do stolicy wyspy Port Au Prince, a także zwiedzić liczne niewielkie miasteczka rozsiane na wybrzeżu. Zachwycają one swoim niezwykłym spokojem, urokliwą architekturą, a także doskonałą kuchnią, której możemy spróbować w niewielkich knajpkach czy lokalach położonych z pięknymi widokami na morze. Jeśli wakacje w styczniu mają być gorące i relaksujące, Haiti z pewnością będzie wymarzonym kierunkiem podróży.

Gdzie w styczniu na urlop? Sprawdź Portoryko

Leżące w strefie klimatu tropikalnego Portoryko to miejsce, które w styczniu jest wyjątkowo upalne. Średnie miesięczne temperatury w tym miesiącu to ponad 30 stopni Celsjusza, a więc można mieć pewność, że będzie gorąco i słonecznie.

Portoryko w styczniu
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
26 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
13 %
Chmura
Szansa opadów
26 ° C
Fale
Temperatura wody
10,6 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

To wyspiarskie państwo położone jest w Ameryce Środkowej w Archipelagu Wielkich Antyli. Zachwyca przede wszystkim górzystym krajobrazem, jednak nie brakuje tu także piaszczystych plaż.

Styczniowy wypoczynek. Portoryko
Styczniowy wypoczynek. Portoryko. Photo by Jose Pagan on Unsplash

Jeśli szukasz miejsca na wakacje w styczniu, ten kierunek Cię na pewno pod żadnym względem nie zawiedzie.

Czytaj również:

Aplikacja
🔥 Gdzie będzie najcieplej w styczniu?

W styczniu najcieplej jest w miejscach leżących w klimacie równikowym i tropikalnym, między innymi na Haiti, w Portoryko, na Barbadosie oraz na Kubie.

🤑 Gdzie na tanie i gorące wakacje w styczniu?

Gorące wakacje na pewno czekają Cię na Kubie, Hawajach, w Omanie czy na Wyspach Zielonego Przylądka. Nie są to tanie kierunki, jednak w opcji last minute czy z dużym wyprzedzeniem można znaleźć wypoczynek w dużo niższej cenie.

☀️ Gdzie jest ciepło i nie ma turystów w styczniu?

W poszukiwaniu spokojnego wypoczynku w styczniu warto wybrać się na Wyspy Zielonego Przylądka. Leżą z dala od głównych szlaków turystycznych, a więc jest na nich dosyć spokojnie w porównaniu do innych wakacyjnych miejsc.

✈️ Gdzie nie podróżować w styczniu?

W styczniu najlepiej odpuścić sobie południe Europy, a także wszystkie miejsca, które leżą w strefie klimatu umiarkowanego. W takich warunkach nie ma bowiem co liczyć na upalne i pełne słońca wakacje.