Ceny w Rwandzie 2025
Przed wyjazdem do Rwandy warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Rwandzie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Rwandzie i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Rwandzie
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 348,14 zł
Opłaty
168,61 zł
Transport
386,62 zł
Jedzenie
778,36 zł
Łączny koszt
2 681,73 zł
Para
Mieszkanie
2 107,61 zł
Opłaty
220,39 zł
Transport
617,41 zł
Jedzenie
1 541,46 zł
Łączny koszt
4 486,87 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
2 867,07 zł
Opłaty
224,21 zł
Transport
1 400,73 zł
Jedzenie
2 069,77 zł
Łączny koszt
6 561,78 zł
Sprawdź ceny w Rwandzie dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Rwandzie są średnio 48% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
44.04% taniej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
70.82% taniej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
40.79% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
59.06% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
72.26% taniej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
23.04% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Rwandzie są średnio 36% niższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
24.17% taniej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
82.45% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
20.89% taniej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
52.1% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
27.39% taniej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
57.57% taniej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
35.92% taniej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
37.51% taniej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
43.67% taniej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
68.5% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
9.76% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
55.19% taniej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
41.05% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
64.93% taniej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
52.21% taniej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
7.34% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
23.67% taniej niż w PLTransport
Ceny transportu w Rwandzie są średnio 5% niższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
34.1% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
73.33% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
21.22% taniej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
45.18% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Rwandzie są średnio 26% wyższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
33.44% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
48.44% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
24.99% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
37.7% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
5.64% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
83.77% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
83.77% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
68.8% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
165.02% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług w Rwandzie są średnio 45% niższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
56.93% taniej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
89.07% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
26.22% taniej niż w PL
Rwanda - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Rwandzie?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 24.38 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 3.05 zł, za chleb 3.74 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 11.3 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 98.84 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 48% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 36% niższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Rwandzie?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Rwandzie dla jednej osoby dorosłej wynosi 2681.73 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 4486.87 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 6561.78 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.