Albufeira - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Albufeiry

Albufeira – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać do Albufeiry

Urlop w Portugalii to gwarancja nie tylko świetnej pogody, ale również wielu pozytywnych wrażeń. To piękny europejski kraj z bogatą ofertą dla turystów. W południowej części w regionie Algarve warto wybrać się do miasta Albufeira. To miejsce, które spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Kiedy jechać do Albufeiry? Odpowiedź na to pytanie będzie łatwiejsza, gdy sprawdzisz nasze zestawienie pogodowe miesiąc po miesiącu.

Albufeira - kiedy najcieplej
Albufeira – kiedy najcieplej / shutterstock.com / oliverdelahaye

Albufeira to klimatyczne miasto, popularne wśród turystów i osób szukających doskonałych, wakacyjnych miejsc. Znajduje się na południu Portugalii w regionie Algarve, który słynie z wielu turystycznych miejsc. Miasto jest idealne zarówno dla wielbicieli zwiedzania i zabytków, jak i dla osób, które nastawiają się na plażowanie i korzystanie pełnymi garściami ze wszystkiego, co oferuje ten nadmorski region.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Pogoda w Albufeira jest doskonała praktycznie przez cały rok, nie ma więc miesiąca, który nie pozwalałby na aktywny wypoczynek czy zwiedzanie. Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć do Albufeiry, sprawdź jednak dokładnie warunki pogodowe w poszczególnych miesiącach. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć decyzję o idealnym terminie wyjazdu.

Pogoda Albufeira – kiedy jechać?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie: Albufeira – kiedy jechać, dobrze jest poznać nie tylko warunki pogodowe, ale również ustalić swoje wakacyjne plany. Osoby, które nastawiają się na opalanie, kąpiele w morzu i leniwy wypoczynek na plaży, powinny wybrać się na urlop w sezonie letnim, pod koniec wiosny, a także wczesną jesienią. Jeśli nastawiasz się bardziej na aktywny wypoczynek i zwiedzanie, bez obaw możesz wybrać się na wakacje praktycznie przez cały rok.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Albufeira już od 1 854 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 8% 15 ° C 10 g.
Luty
Albufeira już od 1 854 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 5% 15 ° C 11 g.
Marzec
Albufeira już od 1 854 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 5% 15 ° C 12 g.
Kwiecień
Albufeira już od 1 854 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 5% 16 ° C 12 g.
Maj
Albufeira już od 1 854 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 2% 17 ° C 14 g.
Czerwiec
Albufeira już od 1 854 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 1% 18 ° C 14 g.
Lipiec
Albufeira już od 1 854 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 32 ° C 0% 19 ° C 14 g.
Sierpień
Albufeira już od 1 854 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 32 ° C 1% 20 ° C 14 g.
Wrzesień
Albufeira już od 1 854 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 1% 20 ° C 12 g.
Październik
Albufeira już od 1 854 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 7% 19 ° C 11 g.
Listopad
Albufeira już od 1 854 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 8% 18 ° C 10 g.
Grudzień
Albufeira już od 1 854 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 9% 16 ° C 10 g.

Albufeira klimat ma bowiem podzwrotnikowy o odmianie śródziemnomorskiej. Zimy nie ma tutaj wcale – w najchłodniejszych miesiącach temperatura w Albufeira nie spada poniżej kilkunastu stopni. Bez względu na to, kiedy do Albufeiry wybierzesz się na wakacje, możesz mieć pewność pięknej, słonecznej pogody i warunków idealnie pasujących do wszystkich Twoich urlopowych planów.

Zobacz również oferty Portugalia last minute oraz wakacje w Portugalii

Albufeira pogoda styczeń

Albufeira pogoda styczeń to średnie temperatury na poziomie 14 stopni, czyli jest całkiem ciepło, jak na tę porę roku. Co więcej, zdarza się całkiem sporo dużo cieplejszych dni. W skali miesiąca mamy 24 dni słońca, w pozostałe mogą pojawiać się deszcze. Nie są one jednak uciążliwe dla turystów i nie przeszkadzają w aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu.

Całoroczna pogoda - Albufeira
Całoroczna pogoda – Albufeira / shutterstock.com / Andre Goncalves

W Albufeira pogoda w styczniu nie jest odpowiednia dla zapalonych plażowiczów, raczej nie jest to dobry czas na spędzanie całych dni na plaży. Dla amatorów zwiedzania warunki będą jednak idealne, a czas spędzony w mieście i okolicach będzie niezapomniany.

Sprawdź również gdzie na wakacje w styczniu

Albufeira pogoda luty

Jeśli marzy się Tobie w lutym wyższa temperatura, Albufeira będzie sprawdzonym kierunkiem wyjazdu w tym czasie. Na słupkach rtęci średnio jest 15 stopni, a więc całkiem ciepło. Co więcej, w skali miesiąca niewiele jest dni typowo deszczowych, pogoda jest więc w miarę stabilna dla turystów. Można zaplanować sobie czas na zwiedzanie i aktywny wypoczynek od rana do wieczora.

Urokliwe uliczki w mieście
Urokliwe uliczki w mieście / shutterstock.com / Caron Badkin

Albufeira pogoda luty to propozycja dla osób, które nie potrzebują do wakacyjnego szczęścia wysokich temperatur i nie zależy im wyłącznie na plażowaniu. Na spędzanie czasu nad morzem może być bowiem jeszcze za chłodno.

Zobacz także jaka jest pogoda Portugalia w lutym

Albufeira pogoda marzec

Albufeira pogoda marzec to już wiosna w pełni z temperaturą średnio na poziomie 17 stopni. W ciągu miesiąca są 24 słoneczne dni, w pozostałe mogą pojawiać się opady, ale są one sporadyczne i raczej przelotne. Nie zdarzają się dni, w które deszcze padają od rana do wieczora.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Jeśli w Twoich planach jest wczesnowiosenna Albufeira, temperatura będzie dobra do aktywnego zwiedzania i poznawania nowych miejsc. Nie będzie natomiast spełnieniem marzeń dla plażowiczów, gdyż na całodniowe opalanie może być za wcześnie.

Czytaj też dokąd na wakacje w marcu

Albufeira pogoda kwiecień

W Albufeira pogoda w kwietniu to wiosenne klimaty w pięknej, śródziemnomorskiej wersji. Temperatury utrzymują się na poziomie średnio 19 stopni, jest więc bardzo ciepło i słonecznie. Deszcze pojawiają się raczej sporadycznie. W tym miesiącu na pewno złapiesz pierwszą opaleniznę, możesz spędzać czas na zwiedzaniu, ale również wybrać się na plażę i nieco opalić.

Długoterminowa pogoda w Albufeirze
Długoterminowa pogoda w Albufeirze / shutterstock.com / Tamas Gabor

Albufeira pogoda kwiecień to dobry czas na wyjazd dla osób, które nie potrzebują do wypoczynku bardzo wysokich temperatur, chcą natomiast znaleźć się w miejscu, które będzie ciepłe i z ustabilizowaną pogodą.

Sprawdź również jaka jest pogoda Algarve w kwietniu

Albufeira pogoda maj

Albufeira pogoda maj to 22 stopnie na słupkach rtęci, 25 słonecznych dni i 14 godzin słońca każdego dnia. Warunki do wypoczynku są więc wymarzone dla osób, które szukają ciepłego i słonecznego kierunku. W tym miesiącu można połączyć intensywne zwiedzanie miasta i okolic z plażowaniem.

Temperatury w Albufeirze
Temperatury w Albufeirze / shutterstock.com / Marcin Krzyzak

Na kąpiel w morzu może być za wcześnie, choć woda o temperaturze 17 stopni przyciąga już pierwszych miłośników pluskania. W Albufeira temperatury w maju są odpowiednie dla każdego – nie jest za chłodno, ale nie ma też zbyt wysokich temperatur, które zniechęcałyby do aktywnego wypoczynku.

Zobacz także gdzie jest ciepło w maju

Albufeira pogoda czerwiec

Jeśli marzy się Tobie wakacyjna pogoda, Albufeira w czerwcu będzie trafionym i sprawdzonym kierunkiem. W tym miesiącu temperatury utrzymują się na średnim poziomie 26 stopni, ale zdarzają się też dużo cieplejsze dni. Temperatura w morzu ma 18 stopni, a więc można już się kąpać. Albufeira pogoda czerwiec to dobra propozycja wyjazdu dla osób, które chcą wypoczywać w słonecznych i ciepłych warunkach, ale nie mają ochoty na zbyt wysokie upały.

Kiedy najlepiej jechać do Albufeiry
Kiedy najlepiej jechać do Albufeiry / shutterstock.com / Simona Bottone

W tym miesiącu na pewno spędzisz sporo czasu na plaży, złapiesz piękną opaleniznę, ale warunki będą również idealne do aktywnego wypoczynku i zwiedzania.

Czytaj też kiedy jechać na Maderę, aby było ciepło

Albufeira pogoda lipiec

Albufeira pogoda lipiec to prawdziwe lato z temperaturami na poziomie 29 stopni w cieniu. Zdarzają się jednak dni, gdy jest powyżej 30 stopni. W tym miesiącu jest sto procent słonecznych dni, ryzyka deszczu nie ma więc wcale. Jeśli interesuje Cię typowo wakacyjna pogoda, Albufeira w lipcu będzie propozycją, która pod każdym względem spełni oczekiwania. Warto jednak przed wyjazdem zaopatrzyć się w środki ochrony przeciwsłonecznej.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Pamiętajmy również, że lipiec jest w tym regionie miesiącem wzmożonego ruchu turystycznego. Na plażach i w atrakcjach turystycznych mogą być tłumy, ceny również nie będą należały do najniższych.

Sprawdź również gdzie lecieć w lipcu na wakacje

Albufeira pogoda sierpień

W Albufeira pogoda w sierpniu to nadal gorące, letnie klimaty z temperaturami na poziomie 29 stopni w cieniu. Przez cały miesiąc nie ma deszczu, nie trzeba więc obawiać się, że opady przeszkodzą w aktywnym wypoczynku. Albufeira pogoda sierpień to czas idealny do plażowania, kąpieli w morzu, które ma 20 stopni, korzystania z uroków sportów wodnych i wszystkich nadmorskich atrakcji.

Piękny widok na Albufeirę
Piękny widok na Albufeirę / shutterstock.com / krivinis

Dla rodzin z dziećmi i osób, które kiepsko znoszą upały może być jednak nieco za gorąco. Jeśli zależy Tobie na cieple, ale nie na żarze lejącym się z nieba, lepiej wybrać się na wakacje po sezonie. Będzie nie tylko nieco chłodniej, ale również mniej tłoczno na plażach i w atrakcjach turystycznych miasta i okolic.

Zobacz także jaka jest pogoda Faro przez cały rok

Albufeira pogoda wrzesień

Albufeira pogoda wrzesień to temperatura utrzymująca się średnio na poziomie 26 stopni. Jest ciepło i słonecznie, choć w skali miesiąca jest już kilka dni deszczowych. Opady są jednak przelotne i niewielkie, nie ma takich dni, w które deszcze padałyby od rana do wieczora.

Praia do Peneco
Praia do Peneco / shutterstock.com / Sun_Shine

Jeśli we wrześniu interesuje Cię letnia pogoda, Albufeira jest kierunkiem, który pod każdym względem spełni te oczekiwania. Warunki są doskonałe zarówno do leniwego plażowania, jak i do zwiedzania oraz aktywnego wypoczynku.

Czytaj też gdzie pojechać we wrześniu na urlop

Albufeira pogoda październik

W Albufeira pogoda w październiku jest bardziej wiosenna niż jesienna. Na słupkach rtęci mamy w tym czasie średnio 22 stopnie, jest przyjemnie ciepło, ale nie ma upałów. W skali miesiąca są 23 słoneczne dni, w pozostałe mogą, choć nie muszą pojawić się opady deszczu.

Plaża w Albufeirze, Portugalia
Plaża w Albufeirze, Portugalia / shutterstock.com / fokke baarssen

Warunki pogodowe są świetne dla osób, które nie przepadają za upałami, ale lubią słońce i ciepło. Albufeira pogoda październik to propozycja dla turystów, którzy szukają na jesieni ciepłego kierunku, chcą oderwać się od jesiennych chłodów, a przy okazji spędzić urlop w ciekawym, atrakcyjnym miejscu.

Sprawdź również jaka jest Funchal pogoda w październiku

Albufeira pogoda listopad

Albufeira pogoda listopad to temperatury na poziomie 17 stopni, a więc bardziej wiosenne niż typowo jesienne. W ciągu miesiąca jest sporo słońca, choć mogą też zdarzać się dni z opadami deszczu. Jeśli w Twoich planach jest jesienna Albufeira, pogoda w listopadzie będzie idealna do zwiedzania i aktywnego wypoczynku.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Można oderwać się od chłodu i niepogody i spędzić czas w dużo cieplejszym klimacie. Trzeba jednak mieć świadomość, że listopad nie będzie już dobrą porą na całodniowe plażowanie. Na wielogodzinne opalanie może być nieco za chłodno, jednak i tak można złapać jeszcze odrobinę pięknej opalenizny.

Zobacz także gdzie jest ciepło na wakacje w listopadzie

Albufeira pogoda grudzień

W Albufeira pogoda w grudniu to zimowe klimaty w wersji śródziemnomorskiej, a więc bez chłodów i niepogody. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 15 stopni, a 23 słoneczne dni gwarantują całkiem udany wypoczynek.

Pogoda i temperatury w Albufeirze
Pogoda i temperatury w Albufeirze / shutterstock.com / saiko3p

Albufeira pogoda grudzień to świetny pomysł i kierunek na wakacje poza sezonem dla osób, którym zależy na spokojnym i klimatycznym wypoczynku.

Sprawdź również oferty Portugalia all inclusive oraz first minute Portugalia

Czytaj również:

Aplikacja
Albufeira – kiedy najlepiej jechać?

Do Albufeiry najlepiej wybrać się w okresie od maja do października, wtedy można liczyć na najlepszą pogodę i mnóstwo słońca

Albufeira – kiedy najcieplej?

Najcieplej jest w sezonie wakacyjnym. Lipiec i sierpień to temperatury na średnim poziomie 29 stopni.

Albufeira – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny trwa od czerwca do września, jednak ruch turystyczny po sezonie nie zamiera. Przez cały rok miasto odwiedza całkiem sporo podróżnych.

Albufeira – jaki klimat?

Albufeira leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Jest tu ciepło przez cały rok i nie ma typowej zimy, jaką znamy ze strefy umiarkowanej.

Albufeira – kiedy najtaniej?

Najtaniej będzie po sezonie w okresie od listopada do marca. Pogoda w Albufeira jest wtedy całkiem dobra, a ceny dużo niższe niż w sezonie.