Algarve - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Algarve

Algarve – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać do Algarve

Portugalia to kraj pełen magicznych zakątków, miejsc pełnych atrakcji, zabytkowych miast i wspaniałych plaż. Nic więc dziwnego, że ruch turystyczny utrzymuje się tam na wysokim poziomie przez cały rok. Jeśli szukasz ciekawego, sprawdzonego miejsca na wakacyjny wypoczynek, polecamy wakacje w Algarve. Pogoda w tym regionie Portugalii zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów, szukających ciepła i słońca. Kiedy jechać do Algarve, aby pogoda była idealna? Sprawdź nasze zestawienie miesiąc po miesiącu i wybierz najlepszy termin na swój wymarzony urlop.

Algarve - kiedy lecieć na wakacje
Algarve – kiedy lecieć na wakacje / shutterstock.com / Pilguj

Algarve jest regionem i historyczną krainą leżącą w kontynentalnej części Portugalii na południowym wybrzeżu nad Oceanem Atlantyckim. To ponad 40 kilometrów wybrzeża, ale również 140 km szerokości lądu. Coś dla siebie w tym regionie znajdą więc zarówno wielbiciele plażowania, jak i osoby nastawione na aktywny wypoczynek, zwiedzanie ciekawych historycznie i kulturowo miejsc, a także na spędzanie czasu na wszelkich turystycznych atrakcjach. Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć do Algarve, dobrze jest bliżej poznać warunki pogodowe, jakie panują w tej części świata. Pogoda jest bowiem jednym z najważniejszych wyznaczników udanych wakacji. Nikt przecież nie chce jechać na urlop do miejsca, gdzie stale pada deszcz lub jest zbyt chłodno na jakąkolwiek aktywność.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Temperatura w Algarve na pewno Cię jednak nie zawiedzie – praktycznie przez cały rok jest tutaj słonecznie i ciepło, choć w poszczególnych miesiącach różnice w temperaturach mogą być dosyć znaczne. Nieważne jednak, kiedy do Algarve wybierzesz się na wakacje, na pewno masz gwarancję dobrej, słonecznej pogody.

Zobacz także oferty Portugalia last minute

Pogoda Algarve – kiedy jechać?

Osoby, które chcą odpowiedzieć sobie na pytanie: Algarve – kiedy jechać, powinny nie tylko zapoznać się z warunkami pogodowymi w tym regionie w poszczególnych miesiącach, ale również wziąć pod uwagę własne wakacyjne upodobania. W innych miesiącach w Algarve temperatura będzie bowiem odpowiednia do plażowania i korzystania ze wszystkich słonecznych atrakcji, a w innym czasie pogoda będzie idealna do zwiedzania i poznawania najciekawszych zakątków tego regionu.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Algarve już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 8% 15 ° C 10 g.
Luty
Algarve już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 5% 15 ° C 11 g.
Marzec
Algarve już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 5% 15 ° C 12 g.
Kwiecień
Algarve już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 5% 16 ° C 12 g.
Maj
Algarve już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 2% 17 ° C 14 g.
Czerwiec
Algarve już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 1% 18 ° C 14 g.
Lipiec
Algarve już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 32 ° C 0% 19 ° C 14 g.
Sierpień
Algarve już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 32 ° C 1% 20 ° C 14 g.
Wrzesień
Algarve już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 1% 20 ° C 12 g.
Październik
Algarve już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 7% 19 ° C 11 g.
Listopad
Algarve już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 8% 18 ° C 10 g.
Grudzień
Algarve już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 9% 16 ° C 10 g.

W Algarve klimat jest podzwrotnikowy o odmianie śródziemnomorskiej, ale w nieco cieplejszym wydaniu niż w innych śródziemnomorskich regionach. Jest tu ciepło i słonecznie przez cały rok, a zimy praktycznie nie ma.

Zobacz także oferty na wakacje all inclusive Portugalia

Algarve pogoda styczeń

Algarve pogoda styczeń to warunki pogodowe, które absolutnie nie są zimowe. Średnio na słupkach rtęci jest w tym miesiącu 14 stopni. W ciągu miesiąca mamy 24 słoneczne dni, a więc nieduże jest ryzyko deszczu. Opady, jeśli się pojawiają, nie są ani zbyt intensywne, ani długotrwałe. Nie przeszkadzają więc w wypoczynku na świeżym powietrzu.

Całoroczne temperatury dla Algarve
Całoroczne temperatury dla Algarve / shutterstock.com / Benny Marty

Jeśli w styczniu marzy się Tobie wiosenna pogoda – Algarve będzie kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji w tym czasie. To dobra propozycja dla osób, które nie nastawiają się na intensywne plażowanie, ale chcą w styczniu oderwać się od chłodów w strefie umiarkowanej.

Sprawdź również gdzie jest ciepło w styczniu

Algarve pogoda luty

W Algarve temperatury w lutym są jeszcze lepsze niż w styczniu, czyli zdecydowanie wiosenne. Średnio na słupkach rtęci jest 15 stopni, a w skali miesiąca są 22 słoneczne dni. Zdarzają się dni z opadami deszczu, ale są do sporadyczne opady, nie ciągłe i trwające przez cały dzień. Algarve pogoda luty to dobry czas na zwiedzanie, korzystanie z atrakcji turystycznych regionu i na aktywny wypoczynek.

Carvoeiro
Carvoeiro / shutterstock.com / Marcin Krzyzak

Na typowe wielogodzinne plażowanie może być nieco za chłodno, ale i tak można w tym miesiącu złapać sporo promieni słonecznych, a nawet pierwszą opaleniznę. Z wakacji w lutym na pewno wrócisz muśnięty słońcem i ze wspaniałymi wspomnieniami.

Zobacz także kiedy jechać do Portugalii

Algarve pogoda marzec

Algarve pogoda marzec to coraz bardziej wiosenne klimaty. Średnie miesięczne temperatury w tym czasie to 17 stopni, a w ciągu dnia jest 12 słonecznych godzin. Nie jest więc to najdłuższy dzień, ale i tak można sobie zaplanować sporo słonecznych aktywności. W marcu są 24 słoneczne dni, a więc 7 dni bywa deszczowych. Opady nie zakłócają jednak słonecznego wypoczynku, bo są raczej sporadyczne i przelotne.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Jeśli interesuje Cię wiosenna temperatura, Algarve w marcu na pewno przypadnie Tobie do gustu. To dobry czas i miejsce dla osób, które preferują podróżowanie poza sezonem, nie nastawiają się wyłącznie na plażowanie, ale chcą podróżować w miejsca ciepłe i słoneczne, zapewniające sporo możliwości przebywania na świeżym powietrzu.

Czytaj też gdzie na wakacje w marcu

Algarve pogoda kwiecień

W Algarve pogoda w kwietniu staje się coraz bardziej idealna do plażowania i spędzania czasu nad morzem. Na słupkach rtęci w tym miesiącu jest średnio 19 stopni, ale bywają też dni, gdy jest jeszcze cieplej. W ciągu miesiąca są 23 słoneczne dni, a każdy dzień ma 14 słonecznych godzin. Można więc spędzać całe dnie na świeżym powietrzu na plaży, na zwiedzaniu ciekawych miejsc w regionie i na słonecznych aktywnościach.

Długoterminowa pogoda - Algarve
Długoterminowa pogoda – Algarve / shutterstock.com / Marcin Krzyzak

Algarve pogoda kwiecień to dobra pora dla plażowiczów, aktywnych turystów, wielbicieli sportów wodnych. Planując wyjazd w tym czasie możesz mieć pewność, że warunki klimatyczne będą idealne do wszelkich wakacyjnych aktywności. Na pewno przywieziesz piękną opaleniznę i chęć wybrania się do Portugalii jeszcze niejeden raz.

Sprawdź również jaka jest całoroczna pogoda na Maderze

Algarve pogoda maj

Algarve pogoda maj to średnie miesięczne temperatury na poziomie 22 stopni. Jest bardzo ciepło i słonecznie. W ciągu miesiąca jest 25 słonecznych dni. W pozostałe mogą pojawiać się deszcze, ale opady zwykle są bardzo krótkie i mało intensywne. Jeśli marzy się Tobie doskonała pogoda, Algarve w maju na pewno spełni oczekiwania.

Kiedy jechać do Algarve
Kiedy jechać do Algarve / shutterstock.com / Kite_rin

To wakacyjny kierunek, który w tym czasie zapewnia możliwość plażowania, a także kąpieli w morzu. Woda ma temperaturę 17 stopni, nie jest więc bardzo ciepła, ale wiele osób decyduje się na pluskanie w takich warunkach. Urlop w Algarve przed szczytem sezonu turystycznego to także okazja do wypoczynku kameralnego, spokojnego, z dala od tłumów turystów, a także tańszego niż w szczycie wakacji.

Zobacz także gdzie jest ciepło w maju

Algarve pogoda czerwiec

W Algarve pogoda w czerwcu to już pełnia lata z temperaturami utrzymującymi się średnio na poziomie 26 stopni. W ciągu miesiąca jest 29 słonecznych dni. Ryzyko opadów jest więc znikome. Jeśli zdecydujesz się na wakacje w tym czasie, masz gwarancję doskonałych warunków pogodowych, mnóstwa słońca i atrakcji. W czerwcu sporo jest słońca i temperatury są idealne do plażowania, kąpieli w morzu i uprawiania sportów wodnych.

Kiedy najcieplej w Algarve
Kiedy najcieplej w Algarve / shutterstock.com / Balate Dorin

Nie ma jednak nadmiernych upałów, które utrudniałyby funkcjonowanie i zniechęcały do przebywania na świeżym powietrzu. Algarve pogoda czerwiec to dobry czas na rodzinne wyjazdy z dziećmi, a także na wakacje dla osób, które kiepsko się czują, gdy żar leje się z nieba.

Czytaj też jaka jest pogoda w Funchal

Algarve pogoda lipiec

Algarve pogoda lipiec to czas, w którym pojawiają się niemal upalne temperatury. Średnio na słupkach rtęci jest 29 stopni, ale nie brakuje dni, gdy jest powyżej 30 stopni w cieniu. Jeśli więc planujesz wakacje w tym czasie, musisz nastawić się na palące słońce i czasem na konieczność poszukiwania cienia. Warto też zaopatrzyć się we wszelkie środki ochrony przeciwsłonecznej.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Pogoda w Algarve w lipcu jest doskonała do plażowania i spędzania czasu nad wodą. Temperatura wody wynosi 20 stopni, morze nie jest więc zbyt ciepłe – świetnie sprawdzi się jako ochłoda podczas wysokich temperatur.

Sprawdź również dokąd na wakacje w lipcu

Algarve pogoda sierpień

W Algarve pogoda w sierpniu to warunki zbliżone do lipcowych – jest słonecznie i gorąco. Średnie temperatury to 29 stopni, ale bywa, że jest sporo więcej. Zdarza się więc, że trzeba się chronić przed wysokimi temperaturami. W sierpniu jest 31 słonecznych dni, a więc nie ma żadnego ryzyka deszczu. Wybierając się w tym czasie na wakacje możesz mieć pewność, że upłyną one w słonecznych, bezdeszczowych warunkach.

Plaża w Algarve
Plaża w Algarve / shutterstock.com / VSM Fotografia

Algarve pogoda sierpień to idealny czas dla plażowiczów, amatorów pływania i uprawiania sportów wodnych. Na intensywne zwiedzanie i aktywny wypoczynek może być jednak czasem zbyt gorąco. Jeśli kiepsko znosisz wysokie upały, również warto rozważyć, czy sierpień faktycznie będzie odpowiednim terminem na urlop na południu Portugalii.

Zobacz także jak się mówi dziękuję po portugalsku

Algarve pogoda wrzesień

Algarve pogoda wrzesień to kontynuacja wakacyjnych klimatów, choć temperatury nieco już spadają. Na słupkach rtęci w tym miesiącu jest średnio 26 stopni. W ciągu miesiąca jest 27 słonecznych dni, mogą więc czasem pojawić się opady deszczu, szczególnie pod koniec września. Są jednak pożądane w sytuacji bezdeszczowych kilku poprzednich tygodni, świetnie wpływają na roślinność, a nie przeszkadzają w wypoczynku. Są bowiem niedługie i mało intensywne.

Pogoda w Algarve
Pogoda w Algarve / shutterstock.com / DaLiu

W Algarve pogoda we wrześniu jest odpowiednia do wszelkich form wakacyjnego wypoczynku – od plażowania, przez sporty wodne, aż po aktywny wypoczynek, zwiedzanie i wycieczki fakultatywne w najciekawsze miejsca w tym regionie.

Czytaj też gdzie jest ciepło we wrześniu

Algarve pogoda październik

W słonecznym Algarve pogoda w październiku jest bardziej wiosenna niż jesienna. Temperatury w tym miesiącu średnio utrzymują się na poziomie 22 stopni. W ciągu miesiąca są 23 słoneczne dni, ryzyko deszczu jest więc dużo większe niż w sezonie letnim. Nie są to jednak na tyle poważne opady, aby miały powodować rezygnację z aktywności na świeżym powietrzu.

Sagres, Portugalia
Sagres, Portugalia / shutterstock.com / Irina Sen

Algarve pogoda październik to dobra propozycja dla osób, które w środku jesieni chcą uciec od chłodów w klimacie umiarkowanym, marzy im się podróż w stronę słońca, a jednocześnie nie chcą wyjeżdżać poza Europę. Warunki w Algarve w tym czasie są dobre do plażowania, zwiedzania i innych aktywności wakacyjnych.

Sprawdź również kiedy jechać na Maltę

Algarve pogoda listopad

Jeśli marzy się Tobie w listopadzie bardziej wiosenna pogoda, Algarve to kierunek, który warto wziąć pod uwagę na podróż poza sezonem. W listopadzie na południu Portugalii jest średnio 17 stopni – nie są to już typowo wakacyjne warunki, ale nadal bardzo dobre do spędzenia słonecznych wakacji.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Algarve pogoda listopad to propozycja dla osób, które chcą oderwać się od chłodu, spędzić czas w pięknym i atrakcyjnym turystycznie miejscu, a jednocześnie zależy im na niższych cenach niż w sezonie.

Zobacz także gdzie jechać na wakacje w listopadzie

Algarve pogoda grudzień

Algarve pogoda grudzień to zima w wydaniu, które na pewno się Tobie spodoba. Jest bowiem bardzo ciepło jak na zimowe warunki. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 15 stopni, nie ma wielu dni deszczowych, można więc spędzać sporo czas na aktywnościach na świeżym powietrzu.

Temperatura - Algarve
Temperatura – Algarve / shutterstock.com / Sopotnicki

Jedynym mankamentem może być dosyć krótki dzień – w grudniu dni mają 10 słonecznych godzin, szybko robi się więc ciemno. Jednak dla chcącego nic trudnego – bez problemu można zaplanować zwiedzanie i inne wakacyjne aktywności na środek dnia.

Czytaj też jaka jest pogoda na Filipinach w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
Algarve – kiedy najlepiej jechać?

Do Algarve można wybrać się praktycznie przez cały rok. Pogoda zawsze jest odpowiednia do zwiedzania i korzystania z wakacyjnych atrakcji.

Algarve – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Algarve jest w miesiącach wakacyjnych. Lipiec i sierpień to temperatury utrzymujące się na poziomie 29 stopni.

Algarve – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny trwa w Algarve od czerwca do września, jednak mniejszy lub większy ruch turystyczny odbywa się tutaj przez cały rok, od stycznia do grudnia.

Algarve – jaki klimat?

Algarve lezy w strefie klimatu podzwrotnikowego o odmianie śródziemnomorskiej. Ato jest tutaj bardzo długie, a zimy nie ma praktycznie wcale.

Algarve – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Algarve będzie na przełomie roku w grudniu i styczniu. Ceny są niższe, jednak warunki pogodowe niemal tak dobre, jak w sezonie turystycznym.