Ceny Australia

Ceny w Australii 2024

Przed wyjazdem do Australii warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Australii. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Australii i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Australii

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

5 057,03 zł

Opłaty

690,78 zł

Transport

673,40 zł

Jedzenie

2 263,76 zł

Łączny koszt

8 684,97 zł

97.33% drożej niż w PL

Para

Mieszkanie

6 906,84 zł

Opłaty

928,43 zł

Transport

1 151,73 zł

Jedzenie

4 483,13 zł

Łączny koszt

13 470,13 zł

93.18% drożej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

8 756,66 zł

Opłaty

944,54 zł

Transport

3 448,98 zł

Jedzenie

5 853,87 zł

Łączny koszt

19 004,05 zł

97.03% drożej niż w PL

Restauracje

Ceny w restauracjach w Australii są średnio 86% wyższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

147,04 zł

Dla jednej osoby

104.11% drożej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

58,22 zł

Dla jednej osoby

85.83% drożej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

13,41 zł

Jedna filiżanka

20.81% drożej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

10,16 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

77% drożej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

27,19 zł

Jeden kufel

147.63% drożej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

37,43 zł

np. Zestaw w McDonald's

41.51% drożej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Australii są średnio 126% wyższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

8,88 zł

Jeden bochenek

106.51% drożej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

12,63 zł

Cena za 1kg.

259.83% drożej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

8,49 zł

Opakowanie 1kg.

66.14% drożej niż w PL

Jajka

10 sztuk

13,24 zł

10 sztuk

43.45% drożej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

11,64 zł

Cena za 1kg.

85.94% drożej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

47,60 zł

Cena za 1kg.

42.34% drożej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

8,53 zł

Cena za 1kg.

113.78% drożej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

35,84 zł

Cena za 1kg.

48.78% drożej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

5,61 zł

Jeden karton / butelka

57.58% drożej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

101,98 zł

Jedna paczka

486.77% drożej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

4,84 zł

Butelka 1l.

222.67% drożej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

10,26 zł

Cena za 1kg.

80.63% drożej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

6,22 zł

Butelka 1l.

47.04% drożej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

17,96 zł

Cena za 1kg.

74.37% drożej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

9,93 zł

Cena za 1kg.

234.34% drożej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

54,35 zł

Butelka 0,75l.

103.71% drożej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

18,03 zł

Puszka / butelka 0,5l.

376.98% drożej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Australii są średnio 248% wyższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

5,37 zł

1l benzyny

20.09% taniej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

12,16 zł

Lokalny transport

201.74% drożej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

446,05 zł

Lokalny transport

303.59% drożej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

95,41 zł

Kurs 10 km.

143.77% drożej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Australii są średnio 217% wyższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

5 932,62 zł

W centrum miasta

161.12% drożej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

4 383,73 zł

Na obrzeżach

140.31% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

10 521,76 zł

W centrum miasta

160.79% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

7 341,82 zł

Na obrzeżach

126.2% drożej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

209,03 zł

W sieci komórkowej

279.43% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

461,03 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

14.49% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

707,18 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

14.62% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

2 765 813,49 zł

Cena za 100 m2

220.37% drożej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

1 939 192,38 zł

Cena za 50 m2

214.98% drożej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Australii są średnio 80% wyższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

56,26 zł

1 bilet normalny

124.32% drożej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

74,45 zł

Prosta fryzura

105.15% drożej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

212,40 zł

Miesięczny karnet

65.18% drożej niż w PL
Ceny w Australii

Australia - ceny

Wakacyjna podróż do Australii brzmi ekscytująco. Ten egzotyczny kierunek potrafi zaskoczyć turystę z Europy Środkowej na wielu poziomach. Jednym z bardziej interesujących aspektów planowania podróży jest sprawdzenie, jakie są ceny w Australii. Dowiadując się, jakie ma ceny Australia możemy skrupulatnie określić, jakie są nasze możliwości i czy w ogóle aktualnie możemy pozwolić sobie na taki wyjazd. Korzystnym sposobem na uniknięcie negatywnego zaskoczenia jest rzucenie okiem na to, jakie ogólnie mają wycieczki do Australii ceny. To pierwszy krok niezapomnianych wakacji. Powinniśmy także ustalić czy bardziej odpowiada nam zorganizowanie podróży na własną rękę, czy oddanie się w ręce biura podróży. Każda z opcji jest dobra i wszystko zależy od tego, co jest dla nas wygodniejsze.

Koszt wakacji w Australii może być różny, w zależności od tego, jak długo wczasy mają trwać oraz ile chcemy zobaczyć. To kraj różnorodny, który pozwala na wypoczynek w każdej możliwej formie. Niezależnie od tego czy jesteśmy typem namiętnego zwiedzacza, czy też wolimy głównie leżeć, przyda nam się wiedza dotycząca tego, jakie są ceny w Australii. Przydatna wiedza dotycząca tego, jakie ma Australia ceny dotyczy różnych dziedzin. Sprawdźmy więc, ile kosztuje obiad w Australii, ile kosztuje piwo w Australii i jakie są ceny produktów w Australii. Ta podstawowa wiedza da nam bardziej szczegółowy obraz tego, jakie mają wakacje w Australii ceny.

To normalne, że podczas wakacyjnego wypoczynku chcemy zaznać nieco luksusu. Podczas wyjazdu bez przerwy będą nas kusiły restauracje. Poznanie australijskiej kuchni może być pasjonującym przeżyciem. Zanim zachwycimy się lokalnymi specjałami, korzystnie jest sprawdzić, jakie są ceny w restauracjach w Australii. Podczas wyjazdu zgłodniejemy wielokrotnie – a odwiedzenie dobrze ocenianej restauracji nada całemu wyjazdowi odpowiedniego kolorytu. Rozglądając się przed podróżą jakie mają ceny w Australii restauracje zwróćmy okiem na jeden bardzo istotny aspekt. Nie wystarczy bowiem wstukać: „jedzenie w Australii ceny”. Monumentalne znaczenie ma to, byśmy znaleźli aktualne ceny w Australii.

Poza sprawdzeniem, ile kosztuje jedzenie w Australii, bezpiecznie jest również poznać jakie ma Australia ceny w sklepach. Na naszą uwagę będą zasługiwały lokalne pamiątki, których nie zdobędziemy w innych miejscach świata, albo będzie o nie bardzo trudno. Od tego, na jakie ceny w Australii trafimy, zależy powodzenie całego wyjazdu. Nie ma co ukrywać, że istotną część budżetu przeznaczymy na żywność. Na szczycie naszej listy powinny znaleźć się więc nie tylko słowa: „Australia, wakacje, cena”, ale również „Australia, jedzenie, ceny”. Koszty mogą być zróżnicowane i wiele zależy od nas samych, a także od tego, w jakim towarzystwie i w ile osób przyjdzie nam podróżować. Australia to wspaniały kraj i na pewno nie można się w nim nudzić. A jeśli tak jest, to to, jakie mają wczasy w Australii ceny spada na dalszy plan. Bo najważniejsze to spędzić niezapomniane chwile w niezapomnianym miejscu.

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztuje jedzenie w Australii?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 38.59 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 10.47 zł, za chleb 9.06 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 60.02 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 300.08 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 86% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 126% wyższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Australii?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Australii dla jednej osoby dorosłej wynosi 8684.97 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 13470.13 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 19004.05 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.