Ceny Gwadelupa

Ceny w Gwadelupie 2023

Przed wyjazdem do Gwadelupy warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Gwadelupie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Gwadelupie i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Gwadelupie

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

2 475,32 zł

Opłaty

714,99 zł

Transport

662,58 zł

Jedzenie

1 843,04 zł

Łączny koszt

5 695,93 zł

39.89% drożej niż w PL

Para

Mieszkanie

3 720,53 zł

Opłaty

932,77 zł

Transport

1 081,69 zł

Jedzenie

3 649,94 zł

Łączny koszt

9 384,93 zł

47.23% drożej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

4 965,73 zł

Opłaty

943,55 zł

Transport

2 722,22 zł

Jedzenie

4 810,44 zł

Łączny koszt

13 441,94 zł

52.74% drożej niż w PL

Restauracje

Ceny w restauracjach w Gwadelupie są średnio 38% wyższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

68,46 zł

Dla jednej osoby

8.36% drożej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

38,53 zł

Dla jednej osoby

40.62% drożej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

10,17 zł

Jedna filiżanka

4.69% taniej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

8,49 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

63.58% drożej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

26,86 zł

Jeden kufel

172.14% drożej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

41,50 zł

np. Zestaw w McDonald's

73.79% drożej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Gwadelupie są średnio 92% wyższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

16,69 zł

Jeden bochenek

334.64% drożej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

13,48 zł

Cena za 1kg.

274.44% drożej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

9,14 zł

Opakowanie 1kg.

111.57% drożej niż w PL

Jajka

10 sztuk

14,21 zł

10 sztuk

60.2% drożej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

9,90 zł

Cena za 1kg.

69.23% drożej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

55,32 zł

Cena za 1kg.

87.33% drożej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

10,02 zł

Cena za 1kg.

208.31% drożej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

34,15 zł

Cena za 1kg.

61.62% drożej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

4,57 zł

Jeden karton / butelka

46.01% drożej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

47,69 zł

Jedna paczka

181.36% drożej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

1,26 zł

Butelka 1l.

11.89% taniej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

5,92 zł

Cena za 1kg.

14.95% drożej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

6,21 zł

Butelka 1l.

59.64% drożej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

17,96 zł

Cena za 1kg.

82.34% drożej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

8,49 zł

Cena za 1kg.

204.3% drożej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

27,58 zł

Butelka 0,75l.

9.36% drożej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

10,47 zł

Puszka / butelka 0,5l.

190.03% drożej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Gwadelupie są średnio 116% wyższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

6,71 zł

1l benzyny

2.76% drożej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

7,76 zł

Lokalny transport

95.47% drożej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

215,53 zł

Lokalny transport

104.82% drożej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

95,63 zł

Kurs 10 km.

173.31% drożej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Gwadelupie są średnio 82% wyższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

2 784,35 zł

W centrum miasta

33.83% drożej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

2 265,31 zł

Na obrzeżach

32.73% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

5 564,29 zł

W centrum miasta

55.41% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

4 565,80 zł

Na obrzeżach

57.27% drożej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

271,06 zł

W sieci komórkowej

398.46% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

422,48 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

15.84% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

644,19 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

16.3% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

1 656 905,58 zł

Cena za 100 m2

88.31% drożej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

1 088 005,44 zł

Cena za 50 m2

74.07% drożej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Gwadelupie są średnio 68% wyższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

53,96 zł

1 bilet normalny

121.97% drożej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

75,35 zł

Prosta fryzura

129.38% drożej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

166,27 zł

Miesięczny karnet

40.53% drożej niż w PL
Ceny w Gwadelupie

Gwadelupa - ceny

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztuje jedzenie w Gwadelupie?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 42.78 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 8.75 zł, za chleb 17.03 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 39.72 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 139.72 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 38% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 92% wyższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Gwadelupie?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Gwadelupie dla jednej osoby dorosłej wynosi 5695.93 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 9384.93 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 13441.94 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.