Ceny Gwatemala

Ceny w Gwatemalii 2023

Przed wyjazdem do Gwatemalii warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Gwatemalii. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Gwatemalii i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Gwatemalii

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

1 464,06 zł

Opłaty

339,38 zł

Transport

405,66 zł

Jedzenie

1 315,20 zł

Łączny koszt

3 524,30 zł

13.44% taniej niż w PL

Para

Mieszkanie

1 988,02 zł

Opłaty

423,69 zł

Transport

645,23 zł

Jedzenie

2 604,61 zł

Łączny koszt

5 661,55 zł

11.18% taniej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

2 511,98 zł

Opłaty

430,81 zł

Transport

1 446,39 zł

Jedzenie

3 548,98 zł

Łączny koszt

7 938,16 zł

9.8% taniej niż w PL

Restauracje

Ceny w restauracjach w Gwatemalii są średnio 8% niższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

57,69 zł

Dla jednej osoby

8.69% taniej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

21,83 zł

Dla jednej osoby

20.33% taniej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

11,59 zł

Jedna filiżanka

8.62% drożej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

3,80 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

26.78% taniej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

8,79 zł

Jeden kufel

10.94% taniej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

24,35 zł

np. Zestaw w McDonald's

1.97% drożej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Gwatemalii są średnio 27% wyższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

6,09 zł

Jeden bochenek

58.59% drożej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

11,50 zł

Cena za 1kg.

219.44% drożej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

4,91 zł

Opakowanie 1kg.

13.66% drożej niż w PL

Jajka

10 sztuk

7,09 zł

10 sztuk

20.07% taniej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

9,86 zł

Cena za 1kg.

68.55% drożej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

24,83 zł

Cena za 1kg.

15.92% taniej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

6,63 zł

Cena za 1kg.

104% drożej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

29,01 zł

Cena za 1kg.

37.29% drożej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

6,60 zł

Jeden karton / butelka

110.86% drożej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

13,68 zł

Jedna paczka

19.29% taniej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

2,92 zł

Butelka 1l.

104.2% drożej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

4,99 zł

Cena za 1kg.

3.11% taniej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

5,19 zł

Butelka 1l.

33.42% drożej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

7,31 zł

Cena za 1kg.

25.79% taniej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

6,44 zł

Cena za 1kg.

130.82% drożej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

40,86 zł

Butelka 0,75l.

62.01% drożej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

6,20 zł

Puszka / butelka 0,5l.

71.75% drożej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Gwatemalii są średnio 3% niższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

4,58 zł

1l benzyny

29.86% taniej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

2,33 zł

Lokalny transport

41.31% taniej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

81,57 zł

Lokalny transport

22.48% taniej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

57,05 zł

Kurs 10 km.

63.05% drożej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Gwatemalii są średnio 58% niższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

1 667,09 zł

W centrum miasta

19.87% taniej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

1 319,59 zł

Na obrzeżach

22.68% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

2 907,51 zł

W centrum miasta

18.8% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

2 216,92 zł

Na obrzeżach

23.64% taniej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

165,65 zł

W sieci komórkowej

204.62% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

163,55 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

67.42% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

252,24 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

67.23% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

319 342,32 zł

Cena za 100 m2

63.71% taniej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

296 688,93 zł

Cena za 50 m2

52.53% taniej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Gwatemalii są średnio 38% wyższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

24,73 zł

1 bilet normalny

1.73% drożej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

34,06 zł

Prosta fryzura

3.68% drożej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

183,43 zł

Miesięczny karnet

55.03% drożej niż w PL
Ceny w Gwatemalii

Gwatemala - ceny

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztuje jedzenie w Gwatemalii?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 25.1 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 3.92 zł, za chleb 6.21 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 22.51 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 117.73 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 8% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 27% wyższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Gwatemalii?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Gwatemalii dla jednej osoby dorosłej wynosi 3524.3 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 5661.55 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 7938.16 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.