Ceny w Ugandzie 2023
Przed wyjazdem do Ugandy warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Ugandzie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Ugandzie i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Ugandzie
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
878,05 zł
Opłaty
424,65 zł
Transport
525,56 zł
Jedzenie
1 033,22 zł
Łączny koszt
2 861,48 zł
Para
Mieszkanie
1 618,97 zł
Opłaty
502,95 zł
Transport
835,53 zł
Jedzenie
2 046,18 zł
Łączny koszt
5 003,63 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
2 359,89 zł
Opłaty
512,23 zł
Transport
1 898,25 zł
Jedzenie
2 742,78 zł
Łączny koszt
7 513,15 zł
Sprawdź ceny w Ugandzie dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Ugandzie są średnio 25% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
30.01% taniej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
63.36% taniej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
7.12% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
64.55% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
53.9% taniej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
40.49% drożej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Ugandzie są średnio 9% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
1.82% taniej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
230% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
0.46% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
34.61% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
10.09% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
22.38% taniej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
26.77% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
19.26% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
0.32% taniej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
25.6% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
9.79% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
7.38% taniej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
11.83% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
52.49% taniej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
55.2% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
68% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
38.78% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Ugandzie są średnio 21% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
9.04% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
9.07% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
28.94% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
4.52% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Ugandzie są średnio 32% wyższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
41.02% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
66.95% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
3.35% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
53.38% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
378.15% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
69.74% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
69.23% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
96.39% drożej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
55.75% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Ugandzie są średnio 74% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
4.15% taniej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
36.19% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
121.93% drożej niż w PLUganda - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ceny na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych
Ile kosztuje jedzenie w Ugandzie?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 34.59 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 1.9 zł, za chleb 3.85 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 10.35 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 90.24 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 25% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 9% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Ugandzie?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Ugandzie dla jednej osoby dorosłej wynosi 2861.48 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 5003.63 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 7513.15 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.