Ceny Urugwaj

Ceny w Urugwaju 2023

Przed wyjazdem do Urugwaju warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Urugwaju. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Urugwaju i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Urugwaju

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

1 844,56 zł

Opłaty

493,21 zł

Transport

763,49 zł

Jedzenie

1 953,64 zł

Łączny koszt

5 054,90 zł

24.15% drożej niż w PL

Para

Mieszkanie

2 560,04 zł

Opłaty

653,12 zł

Transport

1 221,91 zł

Jedzenie

3 868,97 zł

Łączny koszt

8 304,04 zł

30.27% drożej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

3 275,53 zł

Opłaty

659,97 zł

Transport

2 838,75 zł

Jedzenie

5 207,63 zł

Łączny koszt

11 981,88 zł

36.15% drożej niż w PL

Restauracje

Ceny w restauracjach w Urugwaju są średnio 61% wyższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

88,21 zł

Dla jednej osoby

39.62% drożej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

54,49 zł

Dla jednej osoby

98.87% drożej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

17,76 zł

Jedna filiżanka

66.45% drożej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

8,11 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

56.26% drożej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

14,76 zł

Jeden kufel

49.54% drożej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

43,77 zł

np. Zestaw w McDonald's

83.29% drożej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Urugwaju są średnio 65% wyższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

9,06 zł

Jeden bochenek

135.94% drożej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

8,46 zł

Cena za 1kg.

135% drożej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

6,92 zł

Opakowanie 1kg.

60.19% drożej niż w PL

Jajka

10 sztuk

12,00 zł

10 sztuk

35.29% drożej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

5,91 zł

Cena za 1kg.

1.03% drożej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

50,04 zł

Cena za 1kg.

69.45% drożej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

6,55 zł

Cena za 1kg.

101.54% drożej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

44,63 zł

Cena za 1kg.

111.22% drożej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

4,42 zł

Jeden karton / butelka

41.21% drożej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

19,83 zł

Jedna paczka

16.99% drożej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

4,42 zł

Butelka 1l.

209.09% drożej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

10,62 zł

Cena za 1kg.

106.21% drożej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

8,07 zł

Butelka 1l.

107.46% drożej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

11,53 zł

Cena za 1kg.

17.06% drożej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

6,57 zł

Cena za 1kg.

135.48% drożej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

33,54 zł

Butelka 0,75l.

32.99% drożej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

9,88 zł

Puszka / butelka 0,5l.

173.68% drożej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Urugwaju są średnio 108% wyższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

8,40 zł

1l benzyny

28.64% drożej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

5,31 zł

Lokalny transport

33.75% drożej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

215,88 zł

Lokalny transport

105.15% drożej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

84,16 zł

Kurs 10 km.

140.53% drożej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Urugwaju są średnio 9% niższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

2 165,69 zł

W centrum miasta

4.09% drożej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

1 597,20 zł

Na obrzeżach

6.41% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

3 780,95 zł

W centrum miasta

5.6% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

2 901,14 zł

Na obrzeżach

0.07% taniej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

168,20 zł

W sieci komórkowej

209.3% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

310,22 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

38.2% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

471,97 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

38.68% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

792 628,65 zł

Cena za 100 m2

9.92% taniej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

572 330,67 zł

Cena za 50 m2

8.43% taniej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Urugwaju są średnio 50% wyższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

35,66 zł

1 bilet normalny

46.69% drożej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

40,43 zł

Prosta fryzura

23.07% drożej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

187,24 zł

Miesięczny karnet

58.25% drożej niż w PL
Ceny w Urugwaju

Urugwaj - ceny

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztuje jedzenie w Urugwaju?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 45.12 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 8.36 zł, za chleb 9.24 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 56.18 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 180.03 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 61% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 65% wyższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Urugwaju?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Urugwaju dla jednej osoby dorosłej wynosi 5054.9 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 8304.04 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 11981.88 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.