Costa Brava - pogoda. Zobacz kiedy jechać na Costa Bravę

Costa Brava – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Costa Bravę

Słoneczna Hiszpania jest popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Jednym z miejsc, które idealnie wpisują się w marzenia o ciepłych wakacjach jest Costa Brava. Pogoda jest tutaj na tyle dobra, że można wypoczywać nie tylko latem. Kiedy jechać na Costa Brava, aby mieć pewność, że pogoda nie zepsuje urlopowych planów?

Costa Brava - kiedy najcieplej
Costa Brava – kiedy najcieplej. Photo by Rafael Dios on Unsplash

Costa Brava jest turystycznym rejonem znajdującym się w południowo-wschodniej Hiszpanii na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jest tu sporo kurortów zapewniających komfortowy wypoczynek, doskonała infrastruktura turystyczna, a także miejsca, które będą prawdziwą gratką dla wielbicieli zwiedzania i poznawania historii i kultury obcego kraju.

od:
1 319 zł
Wakacje na Costa Brava

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży

Hiszpania jest wielowymiarowa, pełna niezwykłych miejsc, zabytków, a także świetnej kuchni, która uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Na Costa Brava klimat jest typowo śródziemnomorski, czyli bardzo łagodny i sprzyjający wszelkim imprezom turystycznym.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Lato jest tutaj długie i ciepłe, zima natomiast łagodna i nie dająca się we znaki. Kiedy na Costa Brava wybierzesz się poza sezonem, również możesz mieć pewność, że gwarancje upłyną w dobrych warunkach pogodowych.

Sprawdź również oferty all inclusive Costa Brava

Pogoda Costa Brava – kiedy jechać?

Na pytanie: Costa Brava – kiedy jechać nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od warunków pogodowych, ale również od cen, jakie pojawiają się w poszczególnych miesiącach. W sezonie jest najdrożej, a jednocześnie trzeba liczyć się z tym, że wszystkie popularne turystycznie miejsca są dosyć zatłoczone.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Costa Brava już od 1 319 zł za osobę!
pokaż oferty
10 – 13 ° C 8% 13 ° C 9 g.
Luty
Costa Brava już od 1 319 zł za osobę!
pokaż oferty
10 – 13 ° C 8% 13 ° C 11 g.
Marzec
Costa Brava już od 1 319 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 8% 13 ° C 11 g.
Kwiecień
Costa Brava już od 1 319 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 10% 14 ° C 13 g.
Maj
Costa Brava już od 1 319 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 9% 16 ° C 15 g.
Czerwiec
Costa Brava już od 1 319 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 7% 20 ° C 15 g.
Lipiec
Costa Brava już od 1 319 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 3% 24 ° C 15 g.
Sierpień
Costa Brava już od 1 319 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 5% 25 ° C 13 g.
Wrzesień
Costa Brava już od 1 319 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 10% 24 ° C 13 g.
Październik
Costa Brava już od 1 319 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 22 ° C 10% 21 ° C 11 g.
Listopad
Costa Brava już od 1 319 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 18 ° C 10% 17 ° C 10 g.
Grudzień
Costa Brava już od 1 319 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 4% 15 ° C 9 g.

Poza sezonem nie ma tłumów, a także jest dużo taniej. Niestety, pogoda na Costa Brava jesienią i zimą zwykle nie  jest aż tak dobra, jak latem. Decyzja, kiedy lecieć na Costa Brava powinna więc być indywidualna i podyktowana naszymi konkretnymi preferencjami i upodobaniami.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Costa Brava oraz last minute do Hiszpanii

Costa Brava pogoda styczeń

Jeśli interesuje Cię pogoda Costa Brava w styczniu, nie mamy dobrych wiadomości. Zdecydowanie nie będzie to czas plażowania i kąpieli w morzu. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 12 stopni. Jak na styczeń jest dosyć ciepło, co więcej – w skali miesiąca jest 25 słonecznych dni. Są one jednak dosyć krótkie, słonecznych godzin mamy zaledwie 9.

Costa Brava - temperatury całoroczne
Costa Brava – temperatury całoroczne / iStock.com / Olena_Z

Trzeba więc umiejętnie planować czas podczas każdego dnia, aby w czasie słonecznym wyrobić się ze zwiedzaniem najciekawszych atrakcji w okolicy. Costa Brava pogoda styczeń to przede wszystkim okazja do upolowania naprawdę tanich wyjazdów, a przy okazji do wypoczynku z dala od tłumów. W styczniu na Costa Brava raczej nie ma zbyt wielu turystów, co dla wielu osób jest zdecydowanie plusem.

Sprawdź także: Katar pogoda styczeń

Costa Brava pogoda luty

Costa Brava pogoda luty to warunki klimatyczne dosyć zbliżone do tych styczniowych. Na słupkach rtęci mamy 12 stopni, a w ciągu miesiąca są 22 słoneczne dni. Co więcej, są one już o dwie godziny dłuższe niż w styczniu. Pod koniec lutego można już poczuć zbliżająca się wiosnę, gdyż robi się nieco cieplej.

Kiedy najcieplej na Costa Brava
Kiedy najcieplej na Costa Brava / iStock.com / Digoarpi

Jeśli marzy się Tobie wakacyjna pogoda, Costa Brava w lutym raczej nie będzie najlepszym wyborem. Jednak nie brakuje osób, które decydują się na to hiszpańskie wybrzeże pojechać właśnie poza sezonem.

Zobacz również: Turcja pogoda luty

Costa Brava pogoda marzec

W marcu na Costa Brava temperatury są wyższe niż w pierwszych miesiącach roku, choć nadal nie aż tak przyjazne dla wielbicieli plażowania. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 15 stopni. W skali miesiąca mamy 25 słonecznych dni, a więc niewielkie jest w tym czasie ryzyko opadów deszczu.

od:
1 319 zł
Wakacje na Costa Brava

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży

Costa Brava pogoda marzec to czas przede wszystkim dla tych turystów, którzy preferują wyjazdy poza sezonem, a także nastawiają się na zwiedzanie, a nie na plażowanie. Na korzystanie z typowych nadmorskich atrakcji może być bowiem nieco za wcześnie.

Czytaj też: Jamajka pogoda marzec

Costa Brava pogoda kwiecień

Costa Brava pogoda kwiecień to już wiosna w śródziemnomorskim wydaniu. Na słupkach rtęci mamy około 16 stopni Celsjusza. Jest słonecznie i ciepło, a cała natura powoli budzi się do życia. Wiosną na Costa Brava można poczuć prawdziwy klimat słonecznej Hiszpanii, spędzić czas aktywnie na zwiedzaniu atrakcji turystycznych, spróbować doskonałej hiszpańskiej kuchni, a także spędzać czas na wędrówkach po wyjątkowo pięknej okolicy.

Kiedy najlepiej lecieć na Costa Brava
Kiedy najlepiej lecieć na Costa Brava / iStock.com / Pablo Escuder Cano

Jeśli nie przeszkadza Tobie nie do końca idealna pogoda, Costa Brava w kwietniu może być dobrym pomysłem na niedrogie wakacje w Hiszpanii.

Sprawdź również: Zanzibar pogoda kwiecień

Costa Brava pogoda maj

Temperatura na Costa Brava w maju jest już na tyle wysoka, że zaczyna przyciągać większe grupy turystów. Na słupkach rtęci mamy średnio 18 stopni, ale bywają dni – szczególnie pod koniec miesiąca – że temperatura przekracza 20 stopni. Jest więc bardzo ciepło i słonecznie, przez cały miesiąc praktycznie nie pada deszcz. Rezerwując wakacje w tym miesiącu można mieć niemal pewność, że upłyną w słonecznych warunkach, a opady deszczu nie przeszkodzą w wypoczynku.

Mediterranean coast of Spain, Costa Brava
Mediterranean coast of Spain, Costa Brava / iStock.com / igorr1

Costa Brava pogoda maj to okazja do zwiedzania, łapania pierwszych mocniejszych promieni słonecznych. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd poza sezonem, możesz również mieć pewność, że ceny będą dużo niższe niż w środku lata.

Zobacz także: Madagaskar pogoda maj

Costa Brava pogoda czerwiec

Costa Brava pogoda czerwiec to już idealna pogoda pełna słońca i ciepła. Na słupkach rtęci średnio są 22 stopnie, jednak bywają też dni dużo cieplejsze. Czerwiec jest idealną porą dla osób, które szukają słonecznego wypoczynku, lubią plażowanie i korzystanie z nadmorskich atrakcji. Jeśli w tym miesiącu wybierzesz się na Costa Brava, pogoda na pewno nie zawiedzie.

Pogoda na Costa Bravie
Pogoda na Costa Bravie / iStock.com / Olena_Z

Trzeba jednak pamiętać, że jest to już czas, gdy zbliża się wysoki sezon turystyczny, a więc może być tłoczno. Rezerwacji na wyjazdy trzeba dokonywać z większym wyprzedzeniem, gdyż najlepsze miejscówki mogą być wykupione na długo przed terminem wyjazdu.

Czytaj też: Peru pogoda czerwiec

Costa Brava pogoda lipiec

Na Costa Brava temperatura w lipcu spełnia już oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Średnio wynosi 25 stopni, jednak oczywiście są dni, gdy jest jeszcze cieplej. W tym miesiącu warunki są idealne do plażowania, kąpieli w ciepłym morzu, a także do korzystania z uroków sportów wodnych.

od:
1 319 zł
Wakacje na Costa Brava

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży

Lipiec cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, dlatego warto rezerwować wakacje z wyprzedzeniem. Costa Brava pogoda lipiec to przepis na udane wakacje pełne słońca, wrażeń i oczywiście doskonałej hiszpańskiej kuchni.

Sprawdź również: Singapur pogoda lipiec

Costa Brava pogoda sierpień

Costa Brava pogoda sierpień to dalszy ciąg doskonałego sezonu wakacyjnego, idealnego do plażowania i kąpieli w morzu. Średnio na termometrach w sierpniu jest 25 stopni, a więc jest bardzo ciepło, ale nie ma dużych upałów. Nawet w szczycie sezonu można wybrać się z dziećmi na Costa Brava – pogoda na pewno będzie przyjazna i łagodna nawet dla najmłodszych.

Przepiękna plaża w Hiszpanii
Przepiękna plaża w Hiszpanii / iStock.com / Digoarpi

Sierpień to całe mnóstwo słońca, 15 słonecznych dni każdego dnia – można więc podzielić wakacyjny czas pomiędzy plażowanie, a aktywny wypoczynek i zwiedzanie najciekawszych atrakcji turystycznych i zabytków znajdujących się w okolicy.

Zobacz także: Oman pogoda sierpień

Costa Brava pogoda wrzesień

Jeśli interesuje Cię jesienna Costa Brava, pogoda we wrześniu będzie zachęcała do wyjazdu poza sezonem. W tym miesiącu nadal jest jeszcze ciepło i wakacyjni, choć temperatury są już nieco niższe. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 23 stopni. We wrześniu jest 20 słonecznych dni, a bardziej deszczowo jest pod koniec miesiąca.

Tamariu bay, Costa Brava
Tamariu bay, Costa Brava / iStock.com / j-wildman

Lepiej jest więc wybierać wyjazdy, które zaczynają się na początku września. Można wtedy mieć gwarancję dobrej, niemal letniej pogody. Costa Brava pogoda wrzesień to bardzo dobre warunki do plażowania i zwiedzania, a zdecydowanie mniejsze tłumy.

Czytaj też: Wyspy Zielonego Przylądka pogoda wrzesień

Costa Brava pogoda październik

Costa Brava pogoda październik to jesień w śródziemnomorskim wydaniu, czyli taka, która wygląda bardziej jak wiosna. Średnio na słupkach rtęci mamy w tym czasie 20 stopni. Temperatura Costa Brava w październiku zachęca więc do spędzania czasu na słońcu, plaży, a także do aktywnego zwiedzania najciekawszych miejsc.

Tamariu coast
Tamariu coast / iStock.com / alexsalcedo

Na pewno w tym czasie będziesz mieć okazję do oderwania się od chłodnej jesieni, jaka ma miejsce w umiarkowanej strefie klimatycznej. Jeśli w październiku wybierzesz się na Costa Brava, możesz mieć pewność, że przywieziesz z wakacji piękną opaleniznę, a także wyjątkowe hiszpańskie wspomnienia.

Sprawdź również: Dominikana pogoda październik

Costa Brava pogoda listopad

Na Costa Brava pogoda w listopadzie raczej już nie zachęca do plażowania, choć nadal jest ciepło i słonecznie w porównaniu do jesieni w innych rejonach świata. Średnie miesięczne temperatury wynoszą 15 stopni, jest dosyć ciepło i słonecznie. Minusem może być krótki, trwający 10 godzin dzień. Trzeba umiejętnie planować zwiedzanie każdego dnia, aby udało się zobaczyć najciekawsze miejsca w czasie, gdy będzie jeszcze słońce.

od:
1 319 zł
Wakacje na Costa Brava

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży

Costa Brava pogoda listopad to propozycja dla osób, którym nie przeszkadza nieidealna pogoda, a jednocześnie są nastawione na wakacje w niższych cenach niż w szczycie sezonu.

Zobacz także: Czarnogóra pogoda listopad

Costa Brava pogoda grudzień

Costa Brava pogoda grudzień to 13 stopni Celsjusza, ale bywają też cieplejsze dni. Jak na grudniowe warunki jest więc dosyć ciepło, choć zdecydowanie nie jest to pora na plażowanie i kąpiele w morzu.

Uroczy widok na Costa Bravie
Uroczy widok na Costa Bravie. Photo by Error 420 📷 on Unsplash

Jeśli jednak marzy się Tobie poza sezonem Costa Brava, pogoda w grudniu jest na tyle dobra, że warto rozważyć wyjazd na przykład na sylwestra.

Czytaj też: Indie pogoda grudzień

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Costa Brava – kiedy najlepiej jechać?

Na Costa Brava najlepiej wybrać się od czerwca do września, gdyż w tym czasie warunki pogodowe są zdecydowanie najlepsze.

Costa Brava – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Costa Brava jest w miesiącach wakacyjnych. W lipcu i sierpniu średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 25 stopni.

Costa Brava – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Costa Brava trwa od początku czerwca do września. W tym czasie jest zdecydowanie najlepsza pogoda, ale również najwyższe ceny w kurortach i atrakcjach turystycznych.

Costa Brava – jaki klimat?

Wybrzeże Costa Brava znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który jest bardzo łagodny i kojarzony z idealnymi warunkami do wypoczynku.

Costa Brava – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Costa Brava jest poza sezonem w czasie od listopada do marca. Wtedy na Costa Brava pogoda jest niezbyt sprzyjająca plażowaniu, co sprawia, że nie ma tłumów, a właściciele obiektów turystycznych obniżają ceny.