Pogoda Costa del Sol. Kiedy jechać na Costa del Sol

Costa del Sol – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Costa del Sol

Nazwa Costa del Sol kojarzy się ze słonecznymi wakacjami w doskonałym klimacie. To hiszpańskie wybrzeże cieszy się ogromną popularnością wśród turystów szukających pięknej pogody na urlop. Temperatura na Costa del Sol w sezonie letnim sprzyja plażowaniu w miejscu z wyjątkowo pięknymi widokami. Kiedy zatem na Costa del Sol pogoda jest na tyle dobra, abyśmy z wakacji wrócili w pełni zadowoleni?

Całoroczna pogoda dla Costa del Sol
Całoroczna pogoda dla Costa del Sol / iStock.com / PirahaPhotos

Costa del Sol to wybrzeże w hiszpańskiej Andaluzji z wieloma znanymi kurortami, kąpieliskami, a także miejscami do słonecznego wypoczynku. Wybrzeże słońca oferuje przepiękne widoki, doskonałe warunki naturalne, a także świetną infrastrukturę, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. W Costa del Sol klimat jest typowo śródziemnomorski, a więc są długie lata i dosyć krótkie zimy, które zupełnie inaczej wyglądają niż zimy w naszym klimacie.

od:
1 299 zł
Wakacje na Costa del Sol!

Zobacz najlepsze oferty na Costa del Sol

Jeśli wybierzesz się na Costa del Sol, pogoda na pewno będzie sprzyjała, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. W tym czasie jest tu wyjątkowo pięknie, ale nie tylko – nie zapominajmy, że Andaluzja to także region o wielkim bogactwie historycznym i kulturowym. Można więc połączyć wakacyjne plażowanie z aktywnym zwiedzaniem i poznawaniem nowych miejsc. Pamiętajmy również o tym, by w czasie hiszpańskich wakacji spróbować doskonałej, regionalnej kuchni. Słoneczne smaki na pewno na długo pozostaną w pamięci.

Pogoda Costa del Sol – kiedy jechać?

Na pytanie: Costa del Sol kiedy jechać, nie ma jednej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, jakie są nasze wakacyjne upodobania i preferencje.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Costa del Sol już od 1 299 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 8% 13 ° C 10 g.
Luty
Costa del Sol już od 1 299 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 8% 14 ° C 10 g.
Marzec
Costa del Sol już od 1 299 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 16 ° C 8% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Costa del Sol już od 1 299 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 10% 15 ° C 13 g.
Maj
Costa del Sol już od 1 299 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 9% 16 ° C 15 g.
Czerwiec
Costa del Sol już od 1 299 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 7% 20 ° C 15 g.
Lipiec
Costa del Sol już od 1 299 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 3% 22 ° C 15 g.
Sierpień
Costa del Sol już od 1 299 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 5% 23 ° C 14 g.
Wrzesień
Costa del Sol już od 1 299 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 10% 21 ° C 13 g.
Październik
Costa del Sol już od 1 299 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 22 ° C 10% 20 ° C 11 g.
Listopad
Costa del Sol już od 1 299 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 18 ° C 10% 17 ° C 11 g.
Grudzień
Costa del Sol już od 1 299 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 4% 15 ° C 9 g.

Zobacz także najlepsze oferty last minute Costa del Sol oraz Hiszpania last minute

Jedni turyści nastawiają się na szczyt sezonu, gdyż zależy im na idealnych warunkach do plażowania. Są jednak także turyści, którzy wolą wypoczynek poza sezonem, gdyż wtedy jest dużo spokojniej, a przy tym zdecydowanie taniej. Inne potrzeby mają osoby podróżujące w towarzystwie znajomych, czego innego oczekują turyści, którzy jadą na wakacje z małymi dziećmi.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Zanim zdecydujesz się, kiedy lecieć na Costa del Sol, sprawdź, jak kształtuje się pogoda w poszczególnych miesiącach. Taka wiedza na pewno pomoże w wyborze.

Sprawdź również oferty Costa del Sol all inclusive

Costa del Sol pogoda styczeń

Pogoda Costa del Sol w styczniu to zima w śródziemnomorskim wydaniu, a więc taka, której właściwie nie ma. W tym czasie na słupkach rtęci mamy średnio 14 stopni, czyli temperatury są bardziej wiosenne. Styczeń jest również dosyć słoneczny, ma aż 25 dni bezdeszczowych, nie trzeba więc się obawiać, że całe wakacje spędzimy w towarzystwie opadów.

Długoterminowa pogoda na Costa del Sol
Długoterminowa pogoda na Costa del Sol / iStock.com / Marco Ritzki

Costa del Sol pogoda w styczniu to z pewnością nie są warunki do plażowania i kąpieli w morzu, można jednak spędzić czas atrakcyjnie i aktywnie podczas zwiedzania. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że wiele hoteli ma baseny z ciepłą wodą, można w styczniu i tak się wykąpać. A przy tym będzie dużo taniej i mniej tłoczno.

Zobacz także jaka jest pogoda Sharm El Sheikh na wakacje w styczniu

Costa del Sol pogoda luty

Na Costa del Sol temperatury w lutym są dosyć zbliżone do styczniowych. Średnie miesięczne temperatury w tym miesiącu to 14 stopni. Jest sporo słońca, ale również zdarzają się dni deszczowe. Mankamentem wakacji w lutym może być również fakt, że dni są dosyć krótkie i szybko robi się ciemno. Jeśli ktoś nastawia się na aktywne zwiedzanie, musi dobrze planować każdy dzień, by najważniejsze atrakcje udało się zobaczyć w czasie, gdy jest jasno.

Jaki miesiąc wybrać na podróż na Costa del Sol
Jaki miesiąc wybrać na podróż na Costa del Sol / iStock.com / Alexe Marcel

Costa del Sol pogoda luty to propozycja dla osób, które nie przejmują się brakiem warunków do plażowania, są nastawione na zwiedzanie, a jednocześnie szukają niedrogich wakacji. W tym miesiącu może być dużo taniej niż później w szczycie sezonu.

Czytaj też jaka jest pogoda Kefalonia na wakacje w lutym

Costa del Sol pogoda marzec

Costa del Sol pogoda marzec to słoneczna i w miarę ciepła wiosna z temperaturami na poziomie 15 stopni. Dzień jest już dłuższy, co zachęca do zwiedzania i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nadal jednak nie są to warunki do plażowania czy kąpieli w morzu. Na Costa del Sol temperatura w marcu sprzyja raczej wszelkim aktywnościom – warto o tym pamiętać, jeśli decydujesz się na wakacje właśnie w tym miesiącu.

od:
1 299 zł
Wakacje na Costa del Sol!

Zobacz najlepsze oferty na Costa del Sol

Zaletą wyjazdu w marcu na pewno będą niskie ceny, a także dosyć spokojna i kameralna atmosfera. W tym czasie w kurortach i obiektach turystycznych nie ma jeszcze tłumów.

Sprawdź również jaka jest pogoda Turcja na wakacje w marcu

Costa del Sol pogoda kwiecień

W kwietniu na Costa del Sol warunki pogodowe są bardzo dobre do wypoczynku i spędzania czasu także nad morzem. Średnie miesięczne temperatury w tym czasie to 17 stopni – nie są to wymarzone wartości do plażowania, ale można już złapać nieco promieni słonecznych i cieszyć się piękną pogodą z niezwykłymi widokami. Costa del Sol pogoda kwiecień to propozycja dla turystów, którzy szukają atrakcyjnego kierunku przed sezonem i nastawiają się raczej na niskie ceny niż na idealne warunki do plażowania.

Kiedy jechać na wakacje na Costa del Sol
Kiedy jechać na wakacje na Costa del Sol. Photo by Tom Wheatley on Unsplash

Kiedy na Costa del Sol wybierzesz się w kwietniu, możesz mieć pewność, że złapiesz piękną opaleniznę, a także przywieziesz piękne wspomnienia z niezwykłej Andaluzji.

Zobacz także jaka jest pogoda Seszele na wakacje w kwietniu

Costa del Sol pogoda maj

Temperatura Costa del Sol w maju to już bardzo dobre warunki pogodowe dla osób, którym marzy się podróż w stronę słońca. Na słupkach rtęci w tym miesiącu mamy już 20 stopni. Prawie cały maj jest bezdeszczowy, są zaledwie trzy dni z deszczem. Jednak opady mogą być na tyle krótkie i przelotne, że wcale nie przeszkodzą w wypoczynku, a sprawią, że rozkwitająca wiosną roślinność będzie jeszcze bardziej bujna i intensywnie zielona.

Kiedy najcieplej na Costa del Sol
Kiedy najcieplej na Costa del Sol / iStock.com / Bareta

Costa del Sol pogoda maj to czas, w którym warto spędzić wakacje przed sezonem. Jeśli nie lubisz wyjazdów w środku lata, warto rozważyć urlop w maju.

Czytaj też jaka jest pogoda Peru na wakacje w maju

Costa del Sol pogoda czerwiec

Gdy w czerwcu wybierzesz się na Costa del Sol, pogoda będzie sprzyjała wszystkim wakacyjnym aktywnościom. Jest już bardzo ciepło – średnio na słupkach rtęci w tym miesiącu mamy 22 stopnie, ale bywa, że i dużo więcej. Woda w morzu jest kilka stopni chłodniejsza, ale nie brakuje chętnych do kąpieli.

Marbella, Hiszpania
Marbella, Hiszpania. Photo by Drew Dizzy Graham on Unsplash

W czerwcu na Costa del Sol można spędzać czas na plażowaniu, kąpielach, sportach wodnych, a także na zwiedzaniu najciekawszych miejsc w okolicy. To wyjątkowo słoneczny miesiąc, w którym ryzyko opadów jest minimalne. Costa del Sol pogoda czerwiec to gwarancja słonecznych i bezdeszczowych wakacji w wyjątkowo pięknym zakątku świata.

Sprawdź również jaka jest pogoda Kuba na wakacje w czerwcu

Costa del Sol pogoda lipiec

Costa del Sol pogoda lipiec to idealne, wakacyjne warunki dla osób, które nastawiają się na plażowanie i korzystanie pełnymi garściami ze wszystkiego, co oferują słoneczne wybrzeża Andaluzji.

od:
1 299 zł
Wakacje na Costa del Sol!

Zobacz najlepsze oferty na Costa del Sol

W lipcu na Costa del Sol pogoda jest doskonała do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na słupkach rtęci mamy wtedy 24 stopnie, cały miesiąc jest słoneczny, a ryzyko deszczu żadne. Można więc zupełnie w ciemno rezerwować wakacje właśnie w tym czasie. Pogoda na Costa del Sol zachwyci nawet najbardziej wymagających turystów.

Zobacz także jaka jest pogoda Zanzibar na wakacje w lipcu

Costa del Sol pogoda sierpień

Na Costa del Sol pogoda w sierpniu jest zdecydowanie najlepsza w skali roku. Jeśli preferujesz podróżowanie w szczycie sezonu, ten czas będzie idealny do plażowania, kąpieli w ciepłym morzu, uprawiania sportów wodnych, a także do zwiedzania. Choć jest bardzo ciepło, nie ma upałów, powietrze jest suche, a dni bezdeszczowe.

Niesamowity widok na wybrzeże Costa del Sol
Niesamowity widok na wybrzeże Costa del Sol / iStock.com / Tunatura

Costa del Sol pogoda sierpień to idealne warunki dla osób, którym marzą się słoneczne kierunki. Pamiętaj jednak, że jest to szczyt sezonu – tanio raczej nie będzie, a na plażach mogą być prawdziwe tłumy. Jednak miejsc do plażowania jest na tyle dużo, że nawet w sierpniu można znaleźć miejsce idealne do kameralnego wypoczynku.

Czytaj też jaka jest pogoda Tulum na wakacje w sierpniu

Costa del Sol pogoda wrzesień

Costa del Sol pogoda wrzesień to przedłużenie lata, a jesieni zdecydowanie jeszcze nie widać. Na słupkach rtęci mamy średnio 23 stopnie, ale na początku września może być dużo cieplej. Temperatura wody na poziomie 21 stopni może nie jest optymalna, ale nie brakuje amatorów kąpieli, którzy korzystają z pływania i sportów wodnych.

Plaża Nerja
Plaża Nerja / iStock.com / Fotomicar

Jeśli marzy się Tobie poza sezonem piękna pogoda, Costa del Sol we wrześniu na pewno będzie dobrym kierunkiem na słoneczne wakacje. Warto rozważyć wyjazd z dziećmi, to także dobry czas dla turystów nastawionych na zwiedzanie.

Sprawdź również jaka jest pogoda Malta na wakacje we wrześniu

Costa del Sol pogoda październik

Pogoda Costa del Sol w październiku to jesienne klimaty w śródziemnomorskim wydaniu, a więc bardziej przypominające wiosnę. Średnie miesięczne temperatury na poziomie 20 stopni są zdecydowanie wyższe niż jesień w naszych warunkach klimatycznych. Październik to czas, w którym na hiszpańskim wybrzeżu jest już spokojniej i mniej tłoczno, można również liczyć na nieco niższe ceny niż w szczycie wakacyjnego sezonu.

Temperatura na Costa del Sol
Temperatura na Costa del Sol. Photo by Claudiu Danaila on Unsplash

Costa del Sol pogoda październik to wakacyjna propozycja, która na pewno wielu osobom przypadnie do gustu. Można też znaleźć sporo opcji last minute, dzięki którym wakacje w Hiszpanii będą jeszcze tańsze.

Zobacz także jaka jest pogoda Dubaj na wakacje w październiku

Costa del Sol pogoda listopad

Costa del Sol pogoda listopad to jesień, ale bardzo ciepła i słoneczna. Na słupkach rtęci jest 17 stopni, a więc dużo więcej niż w listopadzie w naszej strefie umiarkowanej. Jeśli chcesz oderwać się od chłodu i kiepskiej pogody, warto pojechać właśnie na Costa del Sol.

od:
1 299 zł
Wakacje na Costa del Sol!

Zobacz najlepsze oferty na Costa del Sol

Pogoda jest odpowiednia do aktywnego wypoczynku, zwiedzania i poznawania najciekawszych miejsc w tym rejonie Hiszpanii.

Czytaj też jaka jest pogoda Kreta na wakacje w listopadzie

Costa del Sol pogoda grudzień

Jeśli w grudniu wybierzesz się na Costa del Sol, pogoda na pewno pozytywnie Cię zaskoczy. Nie ma co prawda wysokich temperatur, ale 15 stopni na plusie to warunki bardzo dobre do zwiedzania, a także do złapania promieni słonecznych w środku zimy.

W tym czasie w tym rejonie Hiszpanii jest dosyć spokojnie, ruch turystyczny jest dużo mniejszy niż latem, można liczyć na spokojny wypoczynek, a także dużo niższe ceny. Costa del Sol pogoda grudzień to dobry pomysł dla osób, które preferują świąteczny wypoczynek w ciepłych krajach.

Sprawdź również jaka jest pogoda Portugalia na wakacje w grudniu

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Costa del Sol – kiedy najlepiej jechać?

Na Costa del Sol pogoda jest idealna do wypoczynku w czasie od czerwca do października. Warunki są wtedy najlepsze zarówno do plażowania, jak i do spędzania czasu na zwiedzaniu i aktywnym wypoczynku.

Costa del Sol – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Costa del Sol jest w lipcu i sierpniu. Temperatury w najcieplejszych miesiącach utrzymują się na średnim poziomie 25 stopni.

Costa del Sol – kiedy sezon turystyczny?

Wysoki sezon turystyczny na Costa del Sol trwa od czerwca do września. W tym czasie jest tutaj najcieplej, a co za tym idzie, także najdrożej. Trzeba również liczyć się z dosyć dużymi tłumami na plażach i w atrakcjach turystycznych.

Costa del Sol – jaki klimat?

Hiszpańskie Costa del Sol znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Lato jest długie, zima łagodna i bardziej przypominająca wiosnę.

Costa del Sol – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Costa del Sol jest w miesiącach zimowych od listopada do marca. Pogoda jest jednak na tyle dobra, że warto rozważyć niedrogi wypoczynek właśnie w tym czasie.