Pogoda Dubaj

Dubaj – pogoda. Zobacz kiedy najlepiej jechać do Dubaju

Położony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Dubaj jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych wypraw, szczególnie wśród osób z zasobniejszym portfelem. Wakacje w Dubaju kosztują zdecydowanie więcej niż popularne kierunki chociażby na południu Europy. Jednak niezwykłe widoki, doskonale warunki pogodowe i wspaniałe wspomnienia, jakie możemy przywieźć, zdecydowanie są warte takiej ceny. Kiedy lecieć do Dubaju, żeby mieć pewność, że zachwyci nas Dubaj, a pogoda będzie dla nas idealna?

Dubaj - kiedy najlepiej lecieć?
Dubaj – kiedy najlepiej lecieć. Photo by Fredrik Öhlander on Unsplash

Dubaj jest wielkim miastem położonym na Półwyspie Arabskim. To centrum wielkiego biznesu, o czym możemy przekonać się na każdym kroku podziwiając potężne drapacze chmur. To tutaj znajduje się najwyższy budynek świata Burj Khalifa.

Wakacje w Dubaju to także możliwość przebywania na przepięknych plażach, kąpieli w wyjątkowo ciepłej wodzie i korzystania z bogatej infrastruktury turystycznej. Luksusowe wakacje w hotelach ze wspaniałymi widokami to coś czego można się spodziewać w Emiratach Arabskich.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Temperatura w Dubaju dla jednych jest doskonałą, dla innych natomiast może być w niektórych miesiącach zbyt wysoka. Warto więc sprawdzić, kiedy jechać do Dubaju, aby warunki pogodowe były idealne, a słupki rtęci nie przekraczały bezpiecznych wartości.

Czytaj również ile leci się do Dubaju lub sprawdź oferty last minute Emiratu Arabskie

Pogoda Dubaj – kiedy jechać?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie: Dubaj, kiedy jechać, warto nieco poznać jego uwarunkowania klimatyczne. Miasto, jak i całe Zjednoczone Emiraty Arabskie, leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Jest to typowo pustynny klimat z bardzo wysokimi temperaturami i suchym powietrzem latem oraz chłodniejszymi i krótkimi zimami.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Dubaj już od 2 100 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 5% 24 ° C 9 g.
Luty
Dubaj już od 2 100 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 3% 23 ° C 11 g.
Marzec
Dubaj już od 2 100 zł za osobę!
pokaż oferty
25 -29 ° C 5% 23 ° C 11 g.
Kwiecień
Dubaj już od 2 100 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 32 ° C 1% 26 ° C 12 g.
Maj
Dubaj już od 2 100 zł za osobę!
pokaż oferty
33 – 36 ° C 1% 29 ° C 13 g.
Czerwiec
Dubaj już od 2 100 zł za osobę!
pokaż oferty
36 – 39 ° C 0% 32 ° C 14 g.
Lipiec
Dubaj już od 2 100 zł za osobę!
pokaż oferty
39 – 42 ° C 0% 33 ° C 14 g.
Sierpień
Dubaj już od 2 100 zł za osobę!
pokaż oferty
38 – 41 ° C 0% 34 ° C 13 g.
Wrzesień
Dubaj już od 2 100 zł za osobę!
pokaż oferty
36 – 38 ° C 0% 33 ° C 12 g.
Październik
Dubaj już od 2 100 zł za osobę!
pokaż oferty
32 – 35 ° C 0% 31 ° C 10 g.
Listopad
Dubaj już od 2 100 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 3% 29 ° C 9 g.
Grudzień
Dubaj już od 2 100 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 27 ° C 0% 25 ° C 9 g.

Dubaj temperatury zimą ma jednak zdecydowanie inne niż te, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w naszych warunkach klimatycznych. W najchłodniejszych miesiącach słupki rtęci nie spadają poniżej 23 stopni. Taka zima może więc być równie zachęcająca do spędzenia wakacji, jak lato.

Dubaj pogoda styczeń

Dubaj w styczniu to środek zimy, choć pogoda jest zdecydowanie wakacyjna. Temperatury w ciągu dnia sięgają 24 stopni, na takim samym poziomie jest temperatura wody. Zdarzają się opady deszczu, ale są one sporadyczne – pada zwykle dwa razy w miesiącu i nie są to opady trwające przez cały dzień.

Dubaj - pogoda
Dubaj – pogoda. Photo by Christoph Schulz on Unsplash

Jeśli więc marzy nam się ciepły i słoneczny Dubaj, pogoda w styczniu może być idealna na urlop. To idealny pomysł na wakacje w środku naszej zimy, gdy zaczynamy już tęsknić za słońcem i ciepłem. W styczniu w Dubaju możemy zarówno korzystać z plażowania, jak i zwiedzania najbardziej atrakcyjnych miejsc.

Przeczytaj także gdzie warto polecieć w styczniu na wakacje.

Dubaj pogoda luty

Jeśli marzy się Tobie w środku zimy słoneczna pogoda, Dubaj w lutym na pewno będzie kierunkiem idealnym. W tym czasie słupki rtęci utrzymują się na poziomie 25 stopni.

Dubaj - kiedy najlepsza pogoda
Dubaj – kiedy najlepsza pogoda. Photo by sagar sk on Unsplash

Ciepła jest również woda, w której można zarówno się kąpać, jak i nurkować czy uprawiać inne sporty wodne. Dubaj pogoda luty przyciąga doskonałym klimatem, nic więc dziwnego, że w tym czasie miasto tętni życiem i jest pełne turystów.

Dubaj pogoda marzec

Jeśli planujemy w marcu Dubaj, temperatura zaczyna już rosnąć w stosunku do lutego. Na początku miesiąca jest jeszcze ciepło jak w lutym, jednak pod koniec robi się gorąco, a temperatury w cieniu sięgają 28 stopni.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Zdarzają się opady – średnio cztery razy w miesiącu pada deszcz, jednak może zdarzyć się i tak, że w czasie całego urlopu deszczu nie uświadczymy ani razu. Dubaj pogoda marzec to idealne rozwiązanie dla osób, które wczesną wiosną marzą o podróży w stronę słońca.

Dubaj pogoda kwiecień

Pogoda w Dubaju w kwietniu jest coraz bardziej upalna. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 33 stopni. Wyższa jest również temperatura wody – 25 stopni to idealne warunki do wszelkich odmian wodnego szaleństwa.

Dubaj pogoda kwiecień to dobre warunki dla osób, które nie mają problemów ze zdrowiem i nie przeszkadzają im wysokie upały. Chwilami może już być jednak za gorąco na aktywny wypoczynek czy zwiedzanie ciekawych miejsc. Jeśli więc marzy się Tobie słoneczna, ale nie upalna pogoda, Dubaj w kwietniu może być już nie do końca dobrym rozwiązaniem.

Przeczytaj także gdzie w kwietniu na wakacje

Dubaj pogoda maj

Dubaj pogoda maj to warunki, które stają się coraz trudniejsze do wytrzymania, szczególnie dla turystów z chłodnych stref klimatycznych, którzy nie są przyzwyczajeni do takich upałów. Temperatury powietrza w cieniu sięgają już 39 stopni. Wysoka jest również wilgotność powietrza, co potęguje odczuwanie gorąca.

Kiedy jechać do Dubaju
Kiedy jechać do Dubaju. Photo by Jeet Dhanoa on Unsplash

Raz w miesiącu mogą zdarzyć się niewielkie opady deszczu, ale w obliczu tak wysokich temperatur są one wręcz wyczekiwane. Jeśli marzy się Tobie upalny Dubaj, pogoda w maju będzie doskonała. Jeśli jednak preferujesz ciepłe, ale nie gorące klimaty, zdecydowanie lepiej będzie rozważyć podróżowanie o innej porze roku.

Sprawdź również gdzie pojechać na wakacje w maju

Dubaj pogoda czerwiec

Kiedy do Dubaju wybierzemy się w czerwcu, upały z pewnością dadzą nam się mocno we znaki. W tym miesiącu temperatury przekraczają już 40 stopni, jest też bardzo wilgotno. Kąpiel w wodzie też już raczej nie będzie schładzała – przy 32 stopniach nawet w wodzie jest bardzo gorąco.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Jeśli interesuje Cię Dubaj w czerwcu, warto mieć świadomość, że upały mogą nie sprzyjać wypoczynkowi. Wręcz przeciwnie – wybierając się do Dubaju w tym czasie raczej będziemy skazani na stałe przebywanie w klimatyzowanych wnętrzach.

Zobacz dokąd lecieć na wakacje w czerwcu

Dubaj pogoda lipiec

Klimatyzacja z pewnością będzie marzeniem także tych turystów, którzy do Dubaju wybiorą się w lipcu. Deszcz w tym czasie nie pada wcale, jednak jest bardzo wilgotno. Temperatury przekraczają 42 stopnie.

Kiedy do Dubaju na wakacje
Kiedy do Dubaju na wakacje. Photo by Fernando Jorge on Unsplash

Chwilami jest tak gorąco, że trudno jest przebywać gdziekolwiek poza hotelowym pokojem. A nawet najbardziej luksusowy pokój nie jest przecież dobrym miejscem na spędzanie egzotycznych wakacji. Dubaj pogoda lipiec to propozycja wyłącznie dla najwytrwalszych.

Czytaj także gdzie jest ciepło w lipcu

Dubaj pogoda sierpień

Jeśli nie interesuje Cię upalny Dubaj, pogoda w sierpniu również będzie odstraszała od wakacyjnych wojaży. Podobnie jak w lipcu upały są w tym czasie trudne do zniesienia. 43 stopnie w cieniu oznacza ponad 50 stopni w słońcu, co sprawia, że warunki nie sprzyjają wypoczynkowi.

W takim klimacie można się jedynie mocno zmęczyć. Dubaj pogoda sierpień nie zachęca do wyjazdu. Nawet osoby, które twierdzą, że uwielbiają upały i smażenie się na słońcu, w sierpniu w Dubaju mogą mieć problem z przetrwaniem na plaży.

Sprawdź gdzie w sierpniu na wakacje

Dubaj pogoda wrzesień

Dubaj we wrześniu to moment, gdy największe upały nieco spadają, a temperatury przestają przekraczać 40 stopni. Jednak 39 stopni w cieniu to także warunki, które nie bardzo zachęcają do jakiejkolwiek aktywności.

Pogoda w Dubaju
Pogoda w Dubaju. Photo by Christoph Schulz on Unsplash

Jeśli nie interesuje Cię aż tak upalny Dubaj, zdecydowanie lepiej poczekać jeszcze miesiąc lub dwa na planowane wakacje. Będzie na pewno nieco chłodniej, a także mniej wilgotno.

Dubaj pogoda październik

Dubaj w październiku to temperatury zdecydowanie niższe niż w szczycie lata. Na termometrach jest około 36 stopni, woda w morzu ma 30 stopni. Jest też nieco mniej wilgotno, choć nadal nie ma co oczekiwać na jakiekolwiek opady deszczu, które oczyszczą powietrze i nieco je ochłodzą.

Osoby, którym marzy się raczej umiarkowana wakacyjna pogoda, Dubaj w październiku powinny omijać. Jednak miłośnicy upałów mogą w takich warunkach czuć się już całkiem dobrze.

Sprawdź także dokąd pojechać na wakacje w październiku

Dubaj pogoda listopad

Jeśli marzy się Tobie w listopadzie Dubaj, pogoda będzie bardzo dobra do gorącego wypoczynku. W czasie gdy w naszych warunkach klimatycznych po lecie, a nawet po ciepłej jesieni nie ma już ani śladu, w Dubaju jest cudownie ciepło. Temperatury sięgają 30 stopni w ciągu dnia, a woda jest ciepła na poziomie 28 stopni.

od:
2 300 zł
Emiraty Arabskie objazdem!

Sprawdź najlepsze oferty

To świetne wakacyjne warunki, dzięki którym z listopadowego wyjazdu możemy przywieźć przepiękną opaleniznę. Dubaj pogoda listopad to propozycja dla każdego, kto ma dość chłodnej jesieni i chce spędzić kilka dni w wyjątkowo egzotycznym i nieco luksusowym klimacie.

Przeczytaj dokąd najlepiej lecieć w listopadzie na wakacje

Dubaj pogoda grudzień

Dubaj pogoda grudzień to zima w wersji klimatu pustynnego. Jest ciepło do 26 stopni, woda ma temperaturę zbliżoną do temperatury powietrza. W tym czasie Dubaj jest chętnie odwiedzany przez turystów spragnionych słońca. Można bowiem mieć stuprocentową gwarancję doskonałej pogody, ale jednocześnie nie trzeba obawiać się nadmiernych upałów.

Pogoda Dubaj
Pogoda Dubaj. Photo by Md Mahdi on Unsplash

Można więc zaplanować sobie zwiedzanie Dubaju w ramach świątecznego prezentu lub wybrać się na sylwestra w ten rejon świata, gdzie ostatni dzień roku można spędzić w bikini na plaży.

Warto też sprawdzić najlepsze propozycje na wczasy w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
✈️ Dubaj – kiedy najlepiej jechać?

Do Dubaju najlepiej jechać wtedy, gdy w tamtym rejonie świata panuje zima. Temperatury utrzymują się wtedy na poziomie 26-28 stopni i są idealne do plażowania, morskich kąpieli czy korzystania ze wszystkich wakacyjnych atrakcji. Warto natomiast kilka razy rozważyć pomysł wyjazdu w pełni lata. Wtedy jest w Dubaju bardzo gorąco i wilgotno, co sprawia, że trudno jest nawet oddychać, a co tu mówić o aktywnym spędzaniu wakacji.

🔥 Dubaj – kiedy najcieplej?

W Dubaju najcieplej jest w lipcu i sierpniu, gdy temperatury przekraczają 43 stopnie Celsjusza w cieniu, co daje nawet ponad 50 stopni na słońcu. Warunki pogodowe są wtedy na tyle ekstremalne, że trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek wakacyjne aktywności. Jest po prostu za gorąco.

☀️ Dubaj – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Dubaju trwa od września do kwietnia. W tym czasie temperatury są po prostu znośne i pozwalają na korzystanie z licznych atrakcji na świeżym powietrzu. Jeśli interesuje nas możliwa do przetrwania temperatura, Dubaj w szczycie sezonu będzie najlepszym rozwiązaniem.

🏝️ Dubaj – jaki klimat?

Dubaj klimat ma zwrotnikowy suchy. Charakteryzuje się bardzo upalnymi latami i krótkimi zimami, które są najlepszą porą na wakacyjne eskapady. Lato w klimacie zwrotnikowym suchym jest wyjątkowo trudne do przetrwania.

🤑 Dubaj – kiedy najtaniej?

Dubaj nie jest kierunkiem tanim, dlatego trzeba liczyć się z tym, że praktycznie o każdej porze roku może tu być drogo. Najwięcej zapłacimy za podróż w sezonie turystycznym, poza sezonem może być nieco taniej. Jednak wtedy jest także na tyle gorąco, że mało kto decyduje się na wakacje w czasie, gdy z nieba leje się prawdziwy żar.