Emiraty Arabskie - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Emiratów Arabskich

Emiraty Arabskie – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Emiratów Arabskich

Jeśli szukasz egzotycznego, gorącego kierunku podróży, wybierz Emiraty Arabskie. Pogoda w tym kraju jest doskonała praktycznie przez cały rok. Nie ma zimy i można korzystać ze słonecznych atrakcji od stycznia do grudnia. O tym, kiedy jechać do Emiratów Arabskich, warto zdecydować po zapoznaniu się z warunkami pogodowymi w poszczególnych miesiącach. Są bowiem momenty, gdy dla niektórych osób może być w tym klimacie zbyt gorąco.

Całoroczna pogoda dla Emiratów Arabskich
Całoroczna pogoda dla Emiratów Arabskich. Photo by Kent Tupas on Unsplash

Emiraty Arabskie to kraj znajdujący się na Środkowym Wchodzie nad Zatoką Perską i Osmańską. Kojarzy nam się przede wszystkim z gorącymi klimatami, wspaniałymi plażami i bogactwem – nic w tym dziwnego, to jeden z najbogatszych krajów świata, w którym bardzo prężnie rozwija się sektor turystyki. Choć nie jest to kierunek tani, coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek właśnie tam. Najczęściej Emiraty Arabskie są wybierane przez osoby, które miały już okazję poznać bliższe kierunki turystyczne i poszukują nieco bardziej odległych, egzotycznych i atrakcyjnych pod każdym względem miejsc.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Zanim odpowiesz sobie na pytanie: Emiraty Arabskie – kiedy jechać, warto zdobyć nieco informacji na temat tego kraju, w szczególności zapoznać się z wiadomościami na temat klimatu i temperatur w poszczególnych miesiącach. Poniżej przygotowaliśmy szczegółowe zestawienie, dzięki którym o wiele łatwiej będzie zdecydować, kiedy lecieć do Emiratów Arabskich.

Sprawdź także najlepsze oferty last minute Emiraty Arabskie oraz wakacje w Emiratach Arabskich all inclusive

Pogoda Emiraty Arabskie – kiedy jechać?

Jeśli nie przeszkadza Tobie wysoka temperatura, Emiraty Arabskie będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę jako cel podróży. To wyjątkowo gorący kraj, w którym duży wpływ na warunki klimatyczne mają znajdujące się w pobliżu pustynie oraz rejon świata, w jakim się znajduje.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Emiraty Ar. już od 2 099 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 24 ° C 2% 22 ° C 10 g.
Luty
Emiraty Ar. już od 2 099 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 1% 21 ° C 12 g.
Marzec
Emiraty Ar. już od 2 099 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 29 ° C 3% 22 ° C 12 g.
Kwiecień
Emiraty Ar. już od 2 099 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 34 ° C 1% 25 ° C 13 g.
Maj
Emiraty Ar. już od 2 099 zł za osobę!
pokaż oferty
35 – 39 ° C 0% 28 ° C 13 g.
Czerwiec
Emiraty Ar. już od 2 099 zł za osobę!
pokaż oferty
37 – 41 ° C 0% 31 ° C 14 g.
Lipiec
Emiraty Ar. już od 2 099 zł za osobę!
pokaż oferty
38 – 43 ° C 0% 33 ° C 14 g.
Sierpień
Emiraty Ar. już od 2 099 zł za osobę!
pokaż oferty
39 – 44 ° C 0% 33 ° C 13 g.
Wrzesień
Emiraty Ar. już od 2 099 zł za osobę!
pokaż oferty
34 – 39 ° C 0% 33 ° C 12 g.
Październik
Emiraty Ar. już od 2 099 zł za osobę!
pokaż oferty
33 – 37 ° C 0% 31 ° C 11 g.
Listopad
Emiraty Ar. już od 2 099 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 31 ° C 1% 28 ° C 11 g.
Grudzień
Emiraty Ar. już od 2 099 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 27 ° C 1% 24 ° C 11 g.

Emiraty Arabskie klimat mają typowo zwrotnikowy o odmianie kontynentalnej. Występują tutaj bardzo wysokie temperatury latem, a także spore różnice pomiędzy dniem i nocą. Co więcej, jest tutaj wybitnie sucho, gdyż opady deszczu zdarzają się sporadycznie. Są nawet lata, gdy opadów nie ma wcale. Ma to oczywiście wpływ na roślinność.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Pogoda w Emiratach Arabskich nie sprzyja rozkwitowi zieleni. Krajobrazy są tutaj więc dosyć surowe, pustynne i pozbawione dużych terenów zielonych. Oazy i cień zapewniany przez drzewa najczęściej można znaleźć w miejscach sztucznie wytworzonych ręką człowieka.

Emiraty Arabskie pogoda styczeń

Jeśli nie interesuje Cię zbyt wysoka temperatura, Emiraty Arabskie w styczniu będą doskonałą propozycją. Choć to zimowy miesiąc, klimaty w tej części świata są zdecydowanie nie zimowe. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 23 stopni, podobna jest temperatura wody w morzu. Można więc korzystać ze wszystkich słonecznych atrakcji – od plażowania przez kąpiele aż po sporty wodne, które można uprawiać na plażach w Emiratach Arabskich i przy większych kurortach.

Długoterminowa pogoda dla Emiratów Arabskich
Długoterminowa pogoda dla Emiratów Arabskich / iStock.com / Nellmac

W styczniu jest 29 słonecznych dni, ryzyko deszczu jest praktycznie zerowe. Bez względu na to, czy wybierzesz się do Emiratów Arabskich na początku czy pod koniec miesiąca, na pewno pogoda Cię nie zawiedzie. Emiraty Arabskie pogoda styczeń to propozycja dla osób, które chcą uciec na kilkanaście dni od chłodnej zimy, a jednocześnie nie zależy im na wysokich upałach.

Sprawdź także: Polinezja Francuska pogoda

Emiraty Arabskie pogoda luty

Emiraty Arabskie pogoda w lutym to lato w pełnym rozkwicie. Na słupkach rtęci jest w tym miesiącu średnio 25 stopni, a woda w morzu ma 21 stopni. Można więc bez obaw nie tylko opalać się, ale również korzystać z uroków kąpieli.

Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Photo by Mohammed Nasim on Unsplash

W lutym nie ma wysokich upałów, jest to więc dobry czas także na zwiedzanie, wycieczki, poznawanie najciekawszych zakątków tego arabskiego kraju. Jeśli w lutym wybierzesz Emiraty Arabskie, pogoda pozwoli na piękną opaleniznę i powrót do kraju z wyjątkowymi wspomnieniami.

Czytaj też: Costa del Sol pogoda

Emiraty Arabskie pogoda marzec

Jeśli interesują Cię ciepłe, ale nie gorące Emiraty Arabskie, pogoda w marcu będzie odpowiednia. W tym czasie na słupkach rtęci można zobaczyć nawet 29 stopni. Jednak suche powietrze i wiatr od morza na wybrzeżu sprawiają, że upały nie są odczuwalne dla plażowiczów i osób, które wybierają aktywny wypoczynek nad wodą.

Emiraty Arabskie - temperatury całoroczne
Emiraty Arabskie – temperatury całoroczne / iStock.com / MasterLu

W marcu można w tym rejonie świata oderwać się od chłodów kończącej się zimy, naładować wewnętrzne baterie i poczuć się jak w prawdziwym, ciepłym raju. Emiraty Arabskie pogoda marzec to idealna propozycja dla osób, które lubią podróżować poza sezonem, gdy jest mniejszy tłok i lepsze ceny. Trzeba jednak mieć świadomość, że akurat w tym kraju nawet poza sezonem wypoczynek będzie dosyć kosztowny.

Zobacz również: Side pogoda

Emiraty Arabskie pogoda kwiecień

Emiraty Arabskie pogoda kwiecień to czas, w którym robi się już bardzo gorąco. Na słupkach rtęci jest grubo powyżej 30 stopni, średnia miesięczna temperatura to 34 stopnie. Dużo chłodniej jest natomiast w nocy, gdy temperatury nie przekraczają 20 stopni. Warto więc zabrać na wakacje coś cieplejszego do ubrania, szczególnie jeśli planujemy wieczorne i nocne życie.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Słońca jest w kwietniu pod dostatkiem, ryzyko deszczu praktycznie zerowe, można więc liczyć na słoneczny wypoczynek. Temperatura w Emiratach Arabskich jest w tym miesiącu jeszcze w miarę znośna, dzięki czemu nie trzeba obawiać się zagrażających zdrowiu upałów.

Sprawdź także: Tanzania pogoda

Emiraty Arabskie pogoda maj

Jeśli marzą się Tobie upalne Emiraty Arabskie, pogoda w maju będzie strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj jednak, że upały są naprawdę spore. Średnie miesięczne temperatury to około 39 stopni. Bywa bardzo gorąco i często nie da się spędzać czas inaczej niż w hotelowym, klimatyzowanym pokoju czy przy basenie.

Jaki miesiąc wybrać na podróż do Emiratów Arabskich
Jaki miesiąc wybrać na podróż do Emiratów Arabskich. Photo by mohammed shezin on Unsplash

Nie jest to dobra pora na podróż z dziećmi, ani dla osób, które kiepsko znoszą aż tak wysokie temperatury. Emiraty Arabskie pogoda maj to propozycja dla wytrwałych. Opalenizna gwarantowana, jednak bardzo łatwo także o oparzenia słoneczne. W kontakcie ze słońcem przy takich temperaturach warto zachować wyjątkową ostrożność.

Czytaj też: Cancun pogoda

Emiraty Arabskie pogoda czerwiec

Emiraty Arabskie pogoda czerwiec to czas, w którym pod względem pogodowym robi się dosyć ekstremalnie. Średnie miesięczne temperatury w czerwcu to 41 stopni w cieniu. Jest bardzo gorąco, a z cieniem bywa problemowo ze względu na brak bujnej roślinności. Jeśli nie przeszkadza Tobie aż tak pełna ukropu pogoda, Emiraty Arabskie w czerwcu są dobrym kierunkiem podróży.

Kiedy najcieplej w Emiratach
Kiedy najcieplej w Emiratach / iStock.com / Travel Wild

Trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą całego zestawu akcesoriów do ochrony przeciwsłonecznej. Nie będzie to także dobry czas na aktywne zwiedzanie – na wiele atrakcji będzie po prostu za gorąco.

Zobacz również: Wyspy Kanaryjskie pogoda

Emiraty Arabskie pogoda lipiec

Jeśli planujesz lipcowe Emiraty Arabskie, pogoda może okazać się nie tyle idealna, co trudna do wytrzymania. Średnie temperatury w lipcu to 42 stopnie, czyli za dużo nawet dla osób, które dobrze znoszą wysokie upały. Przez cały miesiąc praktycznie nie ma deszczu ani nawet chmur, trudno więc liczyć na jakiekolwiek ochłodzenie powietrza. Woda w morzu na poziomie 33 stopni również jest chwilami zbyt ciepła na orzeźwiającą kąpiel.

Kiedy najlepiej lecieć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Kiedy najlepiej lecieć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich / iStock.com / nantonov

W takich warunkach dobrze mogą się czuć tylko osoby przyzwyczajone do ekstremalnych upałów. Emiraty Arabskie pogoda lipiec to z pewnością nie czas na beztroskie plażowanie i korzystanie z uroków przebywania na świeżym powietrzu.

Sprawdź także: Malediwy pogoda

Emiraty Arabskie pogoda sierpień

Emiraty Arabskie pogoda sierpień to najgorętszy czas w ciągu roku. Na termometrach są średnio 43 stopnie, czyli gorąco ponad możliwości przetrwania dla większości turystów. Co nie zmienia faktu, że w tym czasie kurorty i plaże tętnią życiem. Wielu osobom takie upały nie przeszkadzają.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Jeśli odpowiada Tobie taka pogoda, Emiraty Arabskie będą dobrą propozycją wakacyjnego wypoczynku. Ale pod warunkiem, że zaopatrzysz się we wszystko, co jest niezbędne do ochrony przeciwsłonecznej.

Czytaj też: Hawaje pogoda

Emiraty Arabskie pogoda wrzesień

Jeśli we wrześniu wybierzesz Emiraty Arabskie, pogoda z pewnością Cię nie zaskoczy. Będzie gorąco, ale już nie aż tak, jak w sezonie letnim. Na słupkach rtęci będzie 39 stopni, a deszczu nie będzie wcale.

Temperatura w ZEA
Temperatura w ZEA. Photo by Mohammad Wasim on Unsplash

Takie warunki mogą być zbyt gorące do plażowania, ale wielu turystów chętnie korzysta z uroków tego ukropu. Emiraty Arabskie pogoda wrzesień to z pewnością dobra propozycja, pod warunkiem, że bardzo dobrze zabezpieczysz się przed upałami i słońcem.

Zobacz również: Namibia pogoda

Emiraty Arabskie pogoda październik

Osoby, którym marzy się dobra, ale nie upalna pogoda, Emiraty Arabskie powinny odwiedzić w październiku. Fala największych upałów w tym czasie jest już przeszłością. Na słupkach rtęci jest co prawda 35 stopni, ale biorąc pod uwagę wiatr od morza i suche powietrze, jest to już do wytrzymania. Jeśli w tym czasie wybierzesz się na wypoczynek, możesz liczyć na słoneczne warunki, idealny czas na opalanie i kąpiele w ciepłym morzu.

ZEA - temperatura
ZEA – temperatura. Photo by Ainur Kamaev on Unsplash

Emiraty Arabskie pogoda październik to czas po sezonie, a więc jest nieco taniej niż w czasie wakacji. Co jednak oczywiście nie oznacza, że będzie całkiem tanio. Kierunek ze względu na egzotykę i odległość należy do raczej droższych bez względu na czas podróżowania.

Sprawdź także: Filipiny pogoda

Emiraty Arabskie pogoda listopad

Emiraty Arabskie pogoda listopad to czas, w którym można liczyć na wysokie temperatury, ale bez ekstremalnych upałów. Średnio na słupkach rtęci jest 30 stopni, ale bywają też chłodniejsze dni. To dobra pora dla osób, którym marzy się słoneczny wypoczynek i ucieczka od listopadowych chłodów w strefie umiarkowanej.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli marzy się Tobie piękna pogoda, Emiraty Arabskie w listopadzie zachwycą Cię ciepłem, słońcem, a jednocześnie dobrymi warunkami do zwiedzania ciekawych zakątków kraju.

Czytaj też: Wietnam pogoda

Emiraty Arabskie pogoda grudzień

Emiraty Arabskie pogoda grudzień to zima w arabskim wydaniu, czyli bardzo ciepła, ale już nie upalna. Średnie miesięczne temperatury grudniowe to 25 stopni. Temperatura wody w morzu jest idealna do kąpieli i korzystania ze sportów wodnych.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Kiedy do Emiratów Arabskich wybierzesz się w grudniu, możesz mieć pewność, że zakończenie roku upłynie w wyjątkowo ciepłych warunkach. Piękna opalenizna i wspaniałe wrażenia gwarantowane.

Zobacz również: Egipt pogoda

Czytaj również:

Emiraty Arabskie – kiedy najlepiej jechać?

Do Emiratów Arabskich najlepiej wybrać się w sezonie wiosennym lub późną jesienią. W szczycie wakacji może być bowiem za gorąco.

Emiraty Arabskie – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Emiratach Arabskich jest od czerwca do września, gdy na słupkach rtęci bywa grubo powyżej 40 stopni Celsjusza.

Emiraty Arabskie – kiedy sezon turystyczny?

Szczyt sezonu turystycznego przypada w Emiratach Arabskich na fale letnich upałów. Dlatego też warto rozważyć podróżowanie poza sezonem.

Emiraty Arabskie – jaki klimat?

Emiraty Arabskie leżą w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego, który charakteryzuje się bardzo wysokimi temperaturami latem i brakiem zimy.

Emiraty Arabskie – kiedy najtaniej?

W Emiratach Arabskich nigdy nie jest tanio. Na nieco niższe ceny można liczyć poza sezonem.