Faro – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać do Faro

Faro – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać do Faro

Portugalia to jeden z najbardziej klimatycznych i magicznych europejskich krajów. Kojarzy się z niezwykłą kulturą, pięknymi zabytkami, niepowtarzalną sztuką i doskonałą kuchnią. Jeśli szukasz idealnego kierunku na urlop w Portugalii, wybierz się do Faro. To miasto i gmina w Algarve, pełne atrakcji dla turystów o różnych wakacyjnych potrzebach. Kiedy jechać do Faro, by mieć gwarancję doskonałych warunków klimatycznych? Przygotowaliśmy zestawienie pogody w poszczególnych miesiącach, które będzie pomocne w wyborze terminu wyjazdu.

Całoroczne temperatury w Faro
Całoroczne temperatury w Faro / shutterstock.com / ID-VIDEO

Faro jest stolicą Algarve przyciągającą turystów wspaniałą architekturą, urokliwymi zakątkami, a także pięknymi plażami. Niektórzy uważają, że to właśnie tutaj można znaleźć najpiękniejsze plaże Portugalii. Jeśli wybierasz właśnie ten kierunek i zastanawiasz się, kiedy lecieć do Faro, warto wziąć pod uwagę uwarunkowania pogodowe i klimat. To najważniejsze wyznaczniki udanych wakacji.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Faro klimat ma podzwrotnikowy o odmianie śródziemnomorskiej, co oznacza, że praktycznie przez cały rok jest tutaj słonecznie i ciepło. Różnice temperatur między latem i zimą są dosyć spore, jednak nie ma miesiąca, który można by określić jako chłodny. Nawet w środku zimy temperatura w Faro nie spada poniżej kilkunastu stopni.

Pogoda Faro – kiedy jechać?

Turyści, którzy próbują odpowiedzieć sobie na pytanie: Faro – kiedy jechać, powinni wziąć pod uwagę swoje wakacyjne zwyczaje i potrzeby. Jeśli nastawiasz się na plażowanie i chcesz spędzać jak najwięcej czasu na pięknych plażach, warto wybrać się na wakacje w sezonie letnim, późną wiosną oraz wczesną jesienią.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Faro już od 1 785 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 8% 15 ° C 10 g.
Luty
Faro już od 1 785 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 5% 15 ° C 11 g.
Marzec
Faro już od 1 785 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 5% 15 ° C 12 g.
Kwiecień
Faro już od 1 785 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 5% 16 ° C 12 g.
Maj
Faro już od 1 785 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 2% 17 ° C 14 g.
Czerwiec
Faro już od 1 785 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 1% 18 ° C 14 g.
Lipiec
Faro już od 1 785 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 32 ° C 0% 19 ° C 14 g.
Sierpień
Faro już od 1 785 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 32 ° C 1% 20 ° C 14 g.
Wrzesień
Faro już od 1 785 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 1% 20 ° C 12 g.
Październik
Faro już od 1 785 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 7% 19 ° C 11 g.
Listopad
Faro już od 1 785 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 8% 18 ° C 10 g.
Grudzień
Faro już od 1 785 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 9% 16 ° C 10 g.

Wtedy warunki pogodowe są najlepsze do opalania, kąpieli w morzu i korzystania ze wszystkich typowo wakacyjnych atrakcji. Jeśli jednak nastawiasz się na zwiedzanie i chcesz poznać najciekawsze zakątki miasta, pogoda w Far będzie odpowiednia przez cały rok.

Faro pogoda styczeń

Kiedy do Faro wybierzesz się w styczniu, możesz mieć pewność, że zimy tutaj nie zastaniesz. Średnie temperatury w tym miesiącu to 14 stopni na plusie. W ciągu miesiąca są 24 słoneczne dni, a każdy dzień ma 10 godzin słońca. To w zupełności wystarczy, aby zaplanować wakacje pełne aktywności i wrażeń. Owszem, pogoda nie jest odpowiednia do plażowania, ale turyści, którym nie zależy na wysokich temperaturach i tak będą tutaj doskonale się bawić.

Długoterminowa pogoda - Faro
Długoterminowa pogoda – Faro / shutterstock.com / kazmulka

Faro pogoda styczeń to dobry pomysł dla osób, które preferują podróżowanie poza sezonem i chcą w środku zimy oderwać się od zimowych chłodów. Na pewno będzie dużo cieplej niż w styczniu w naszej mało przyjaznej strefie umiarkowanej.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Portugalii w styczniu

Faro pogoda luty

Faro pogoda luty to warunki pogodowe zbliżone do styczniowych. Jest nieco cieplej – średni na słupkach rtęci mamy 15 stopni. W ciągu miesiąca są 22 słoneczne dni, w pozostałe może, choć nie musi pojawić się deszcz. Opady nie są jednak długotrwałe i uciążliwe, na pewno nie przeszkadzają w urlopowych aktywnościach. Jeśli w lutym marzy się Tobie wyższa temperatura, Faro będzie kierunkiem idealnym.

Stare miasto - Faro
Stare miasto – Faro / shutterstock.com / Sopotnicki

Nie jest to jeszcze dobry czas dla plażowiczów, ale na zwiedzanie warunki będą doskonałe. To okazja do bliższego poznania miasta i okolic, odwiedzenia najciekawszych zabytków, a także spróbowania pysznej portugalskiej kuchni.

Zobacz także gdzie jechać na wakacje w lutym

Faro pogoda marzec

W Faro pogoda w marcu jest już zdecydowanie bardzo wiosenna. Na termometrach jest średnio 17 stopni, ale bywają też dni, gdy jest dużo cieplej. W ciągu miesiąca są 24 słoneczne dni, a każdy dzień to 12 godzin słońca. Faro pogoda marzec to świetne warunki na słoneczny i ciepły urlop. Jeśli nie nastawiasz się wyłącznie na plażowanie i nie potrzebujesz do urlopu wysokich temperatur, w Faro na pewno czuć się będziesz doskonale.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Wybierając ten miesiąc można liczyć na spokojny i kameralny wypoczynek, na plażach i w atrakcjach turystycznych nie ma bowiem tłumów turystów. Można też spędzić wakacje taniej – poza sezonem ceny są niższe niż w środku lata.

Czytaj też jaka jest pogoda w Algarve w marcu

Faro pogoda kwiecień

Faro pogoda kwiecień to wiosna w pełni w najpiękniejszym, śródziemnomorskim wydaniu. W tym miesiącu roślinność rozkwita wyjątkowo bujnie dzięki padającym co jakiś czas deszczom. Temperatury utrzymują się na poziomie 19 stopni, jest więc bardzo ciepło. Można zaplanować nie tylko zwiedzanie miasta i okolic, ale również wypad na plażę i łapanie pierwszych mocniejszych promieni słońca.

Faro - kiedy jechać
Faro – kiedy jechać / shutterstock.com / Finn stock

W Faro temperatury kwietniowe są na tyle wysokie, że może już się udać plażowanie. Na kąpiele w morzu, które ma w tym czasie 16 stopni może być jednak trochę za wcześnie. Takie warunki są bowiem dobre jedynie dla amatorów chłodnej wody i morsowania.

Sprawdź również dokąd w kwietniu na urlop

Faro pogoda maj

Jeśli marzy się Tobie doskonała, urlopowa pogoda, Faro w maju jest kierunkiem, który na pewno spełni Twoje oczekiwania. W tym miesiącu słupki rtęci pokazują średnio 23 stopnie. Ale zdarzają się też dni dużo cieplejsze. W ciągu miesiąca jest 25 słonecznych dni. Czasem może więc pojawiać się deszcz, jednak opady są przelotne i raczej krótkotrwałe.

Plaża Faro
Plaża Faro / shutterstock.com / tagstiles.com – S.Gruene

Faro pogoda maj to warunki niemal wakacyjne, doskonałe do spędzania czasu na plaży, a także do aktywnego wypoczynku. Decydując się na urlop na południu Portugalii w maju możesz mieć pewność, że przywieziesz niezapomniane wspomnienia, a także piękną opaleniznę, która przez długi czas będzie Tobie przypominać o urlopie.

Zobacz także jaka jest temperatura w Funchal w maju

Faro pogoda czerwiec

Faro pogoda czerwiec to już lato w pełni ze średnimi temperaturami na poziomie 27 stopni. Jest bardzo słonecznie i ciepło, a dni słonecznych mamy 28. Opady deszczu pojawiają się więc jedynie sporadycznie, nie są w stanie zepsuć wakacji i zakłócić urlopowych planów. W Faro temperatura w czerwcu jest odpowiednia dla miłośników plażowania, wodnego szaleństwa, aktywnego zwiedzania i poznawania nowych miejsc.

Widok na miasto z lotu ptaka
Widok na miasto z lotu ptaka / shutterstock.com / Sergio Sergo

Jest bowiem bardzo ciepło, ale nie ma upałów, które utrudniałyby funkcjonowanie i zniechęciłyby do wychodzenia z klimatyzowanego pokoju hotelowego.

Czytaj też gdzie najcieplej w czerwcu

Faro pogoda lipiec

W Faro pogoda w lipcu robi się wręcz upalna. W tym miesiącu na termometrach jest średnio 31 stopni w cieniu, na słońcu bywa dużo goręcej. Jeśli wybierasz się na południe Portugalii w tym miesiącu, warto dobrze zabezpieczyć się przed słońcem. Faro pogoda lipiec to świetne warunki do opalania, pływania w morzu, które w tym czasie ma 20 stopni, zapewnia więc ochłodzenie po długim przebywaniu na słońcu.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Trzeba jednak pamiętać, że jest to wysoki sezon turystyczny, a więc na plażach mogą być tłumy, a w kurortach miejsca zajęte z dużym wyprzedzeniem. Nie będzie też tani – w szczycie sezonu ceny są wyższe niż w miesiącach zimowych.

Sprawdź również jaka jest pogoda Madera w lipcu

Faro pogoda sierpień

Faro pogoda sierpień to warunki pogodowe takie same jak w sierpniu. Średnie miesięczne temperatury w tym czasie to 31 stopni, a bywają dni, gdy jest nawet goręcej. W skali miesiąca jest 30 słonecznych dni, ryzyko deszczu jest więc niemal żadne. Jadąc na urlop w tym czasie można więc mieć gwarancję pięknej, słonecznej pogody.

Faro - kiedy najlepsza pogoda na wakacje
Faro – kiedy najlepsza pogoda na wakacje / shutterstock.com / inacio pires

W Faro pogoda w sierpniu to warunki doskonałe dla plażowiczów i dla osób, które nastawiają się na wszelkie nadmorskie atrakcje, kąpiele czy sporty wodne. Dla rodzin z dziećmi może być jednak w tym czasie za gorąco. Podobnie dla osób, które lubią ciepłe klimaty, ale nie przepadają za upałami.

Zobacz także gdzie na wakacje w sierpniu

Faro pogoda wrzesień

W Faro pogoda we wrześniu to niemal przedłużenie wakacyjnych klimatów, z tym, że jest już nieco mniej upalnie. Średnio na słupkach rtęci we wrześniu jest 27 stopni, choć na początku miesiąca mogą jeszcze pojawiać się trzydziestostopniowe upały. Każdy dzień ma 12 słonecznych godzin, można więc zaplanować czas na plażowanie i zwiedzanie. We wrześniu w Faro warunki są doskonałe zarówno dla plażowiczów, jak i dla miłośników zwiedzania i poznawania nowych miejsc.

Faro pogoda wrzesień na pewno spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Z pewnością przywieziesz piękną opaleniznę, a także chęć odwiedzenia Portugalii jeszcze niejeden raz.

Sprawdź również oferty last minute Portugalia oraz all inclusive Portugalia

Faro pogoda październik

Faro pogoda październik to absolutnie nie jesienne klimaty. Jest tu bardziej wiosennie z temperaturami na średnim poziomie 22 stopni. W ciągu miesiąca są 24 słoneczne dni, a więc ryzyko opadów jest nieco wyższe niż w miesiącach letnich. Nadal jednak deszcze pojawiają się sporadycznie i są mało intensywne.

Kiedy najcieplej w Faro
Kiedy najcieplej w Faro / shutterstock.com / NataBystrova

W żadnym razie nie przeszkadzają w wypoczynku. Jeśli marzy się Tobie na jesieni piękna i słoneczna wyjazdowa pogoda, Faro jest kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji po sezonie.

Czytaj też gdzie wybrać się na wakacje w październiku

Faro pogoda listopad

W słonecznym Faro pogoda w listopadzie wcale nie zwiastuje nadchodzącej zimy, wręcz przeciwnie – jest tu bardzo wiosennie. Średnio na słupkach rtęci w tym miesiącu jest 17 stopni, a w ciągu miesiąca są 23 słoneczne dni. Opady mogą pojawiać się przez 7 dni, nigdy jednak nie są całodniowe.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Faro pogoda listopad to doskonała propozycja dla osób, które preferują podróżowanie poza sezonem, nie są nastawione wyłącznie na plażowanie i nadmorskie atrakcje, a chcą sporo zwiedzić i zobaczyć. W tym czasie warunki pogodowe będą idealne do aktywnego wypoczynku.

Sprawdź również oferty na wakacje Portugalia oraz Portugalia first minute

Faro pogoda grudzień

Faro pogoda grudzień to śródziemnomorska zima z temperaturami na poziomie 14 stopni. Jest więc ciepło i słonecznie, nie ma mrozów ani żadnych załamań pogody. W ciągu miesiąca są 23 słoneczne dni, deszcze nie przeszkadzają więc w zaplanowanym wypoczynku.

Kiedy lecieć do Faro
Kiedy lecieć do Faro / shutterstock.com / Digital signal

Jeśli w grudniu marzy się Tobie niemal wiosenna pogoda, Faro będzie kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę na zakończenie roku.

Zobacz także gdzie jechać w grudniu na wakacje

Czytaj również:

Aplikacja
Faro – kiedy najlepiej jechać?

Pogoda w Faro jest odpowiednia przez cały rok. Najlepiej wybrać się tutaj od kwietnia do października. W tym czasie warunki klimatyczne są najlepsze dla plażowiczów i nie tylko.

Faro – kiedy najcieplej?

Najgoręcej w Faro jest w lipcu i sierpniu, gdy temperatury utrzymują się na poziomie 31 stopni. A bywają też dni, gdy jest jeszcze goręcej.

Faro – kiedy sezon turystyczny?

Najwyższy sezon turystyczny trwa w Faro od czerwca do września, jednak sporo turystów przewija się przez miasto o każdej porze roku.

Faro – jaki klimat?

W Faro mamy typowy śródziemnomorski klimat, który zapewnia świetne warunki do wypoczynku niemal przez cały rok.

Faro – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Faro będzie po sezonie turystycznym. Aby zapłacić najmniej za wakacje, warto wybrać się na nie w okresie od listopada do marca.