Filipiny - kiedy jechać, jaka pogoda, jaka temperatura, jaki klimat

Filipiny – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Filipiny

Egzotyczne kierunki podróży cieszą się coraz większą popularnością wśród podróżników, którym się już nieco znudziły najbardziej oblegane kierunki. Jednym z ciekawszych miejsc są Filipiny, które przyciągają wspaniałą przyrodą, niezwykłymi atrakcjami turystycznymi, a także doskonałą pogodą.

Jeśli marzą nam się wyjątkowe i niezapomniane wakacje, Filipiny z pewnością będą idealnym kierunkiem. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy posiadali odpowiedni budżet i ceny na Filipinach nie zrujnują naszego portfela.

Filipiny kiedy jechać
Filipiny kiedy jechać

Filipiny – kiedy jechać?

Filipiny są wyspiarskim krajem położonym w południowo-wschodniej Azji na Oceanie Spokojnym. W ich skład wchodzi ponad 7 tysięcy wysp, z których jedna trzecia jest niezamieszkana. Większa część powierzchni Filipin jest górzysta, niziny występują przede wszystkim na wybrzeżach, a także w dolinach rzek. Jeśli zastanawiamy się: Filipiny – kiedy jechać, warto sprawdzić najpierw, jaka jest pogoda w poszczególnych miesiącach w różnych regionach tego wyspiarskiego kraju.

od:
5 100 zł
Niesamowite Filipiny na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Filipinach!

Filipiny położone są w strefie klimatu równikowego, na który spory wpływ mają monsuny. W przebiegu pogody w ciągu roku można zauważyć wyraźny podział na porę suchą i deszczową. Średnie temperatury roczne kształtują się na poziomie 27-28 stopni Celsjusza. Wycieczka na Filipiny jest więc doskonałym pomysłem dla miłośników plażowania i korzystania w pełni ze słonecznych wakacji w tropikach. Bardzo ważne jest również pytanie: Filipiny – gdzie jechać? Ten wyspiarski kraj to całe mnóstwo wysp rozrzuconych na dosyć dużej powierzchni. Każda z nich może mieć swój unikalny mikroklimat.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 20 °C do 29 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 21 °C do 29 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 21 °C do 30 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 26 °C do 32 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 25 °C do 33 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 25 °C do 31 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 24 °C do 30 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 25 °C do 30 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 23 °C do 30 °C | opady: ☔  duże
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 23 °C do 30 °C | opady:  ☔  duże
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 22 °C do 30 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 22 °C do 30 °C | opady: ☔  średnie

Filipiny pogoda styczeń

Kiedy na Filipiny wybieramy się w styczniu, możemy liczyć na doskonałą pogodę, mnóstwo słońca i optymalna wilgotność powietrza. Styczeń na Filipinach uznawany jest za jeden z najlepszych miesięcy na zwiedzanie, plażowanie i korzystanie z innych wakacyjnych atrakcji. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie do 29 stopni, a więc nie ma nadmiernych upałów.

wakacje na Filipinach
wakacje na Filipinach

Warto mieć jednak świadomość, że doskonałe warunki pogodowe i pora sucha panują w zachodnich i północnych regionach, między innymi na wyspie Palawan czy Luzon. W innych regionach w tym samym czasie może być natomiast bardzo deszczowo. Zastanawiając się: Filipiny – kiedy jechać, warto wziąć pod uwagę styczeń, pod warunkiem, że wybierzemy się w te regiony Filipin, w których panuje przyjemna pora sucha.

Zobacz również całoroczną pogodę w Meksyku

Filipiny pogoda luty

Jeśli marzą nam się słoneczne i pełne atrakcji Filipiny, pogoda w lutym również będzie nam odpowiadała. Nadal w wielu regionach panuje pora sucha z temperaturami sięgającymi 29 stopni. Jest gorąco, ale sucho, dzięki czemu upały są całkiem znośne. Jest słonecznie i ciepło, dzięki czemu pogoda jest wręcz idealna dla miłośników plażowania i aktywności na świeżym powietrzu.

filipiny ceny
Filipiny ceny

Planując: Filipiny – kiedy jechać, weźmy pod uwagę luty, który zapewni nam doskonałe warunki do udanych wakacji. Gdy w naszym klimacie panuje zima, warto wybrać się na wakacje w stronę słońca.  

Zobacz również całoroczną pogodę na Zanzibarze

Filipiny pogoda marzec

W marcu na Filipinach zaczyna się prawdziwe lato. Nadal mamy porę suchą, ale temperatury powietrza zdecydowanie rosną w porównaniu do poprzednich miesięcy. Średnie miesięczne temperatury sięgają 30 stopni Celsjusza. Jest ciepło, przyjemnie, nie ma ryzyka deszczu w najpopularniejszych regionach turystycznych.

kiedy jechać na Filipiny
kiedy jechać na Filipiny

Jeśli chcemy mieć idealne i pełne słońca wakacje, Filipiny w marcu to doskonały pomysł. Podczas gdy w naszym klimacie dopiero zaczyna się wiosna, na egzotycznych Filipinach trwa pełnia lata.

Filipiny pogoda kwiecień

Zastanawiając się: Filipiny – kiedy jechać, weźmy pod uwagę także kwiecień. Podobnie jak w marcu, w kwietniu w tym regionie świata mamy słoneczne, ciepłe i suche lato. Są jednak regiony, w których na Filipinach w tym czasie jest dosyć deszczowo.

od:
5 100 zł
Niesamowite Filipiny na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Filipinach!

Zanim zdecydujemy się na wyjazd właśnie w kwietniu, warto sprawdzić, jak wygląda pogoda w miejscu, w którym chcemy spędzić wakacje. Kiedy jechać na Filipiny planujemy w kwietniu, wybierajmy miejsca, w których można mieć pewność słonecznej i sprawdzonej pogody.

Filipiny pogoda maj

Maj na Filipinach to pełnia lata i najgorętszy miesiąc w ciągu roku. Temperatury w cieniu sięgają nawet 31 stopni. W popularnych turystycznie częściach kraju jest tu słonecznie i ciepło.

pogoda Filipiny
pogoda Filipiny

W centralnych regionach Filipin może być jednak w tym czasie dosyć deszczowo. Warto jednak pamiętać, że deszcze w tropikach padają często bardzo intensywnie, ale za to dosyć krótko i przejściowo. Kiedy na Filipiny wybierzemy się w maju, możemy mieć pewność dobrej pogody, a wakacyjnego wypoczynku z pewnością nie zakłócą przelotne deszcze.

Zobacz również całoroczną pogodę na Dominikanie

Filipiny pogoda czerwiec

W czerwcu na Filipinach jest bardzo gorąco do 32 stopni, a jednocześnie bardzo wilgotno. W czerwcu na Filipinach pojawia się bowiem monsun letni, który wieje od morza w stronę lądu i przynosi porę deszczową. Obfite deszcze sprawiają, że wilgotność powietrza jest dosyć wysoka, przez co wysokie temperatury są jeszcze bardziej odczuwalne. W niektórych regionach bywa bardzo duszno i parno, zdarzają się też gwałtowne burze i tajfuny.

kiedy na Filipiny
kiedy na Filipiny

Jeśli marzą się nam spokojne wakacje, Filipiny w czerwcu nie zawsze będą dobrym pomysłem. Wybierając się w tropiki w czasie pory deszczowej musimy mieć świadomość, że gwarancji dobrej pogody mieć nie będziemy.

Filipiny pogoda lipiec

W lipcu na Filipinach jest nadal parno i gorąco, temperatury jeszcze bardziej rosną, a wraz z nimi wilgotność powietrza. Lipiec jest też miesiącem, w którym intensyfikują się groźne tajfuny. Tajfuny pojawiają się w rożnych miejscach – w jednych są regularnie co roku, w innych do tej pory się nie zdarzały. Co oczywiście nie oznacza, że się nie przytrafią w kolejnym sezonie.

wakacje Filipiny
wakacje Filipiny

Jeśli marzy nam się dobra pogoda, Filipiny w lipcu z pewnością nie będą dobrym rozwiązaniem. Zbyt duże jest ryzyko deszczu, gwałtownych tajfunów i wielu innych negatywnych zjawisk atmosferycznych.

Zobacz również całoroczną pogodę w Gruzji

Filipiny pogoda sierpień

Sierpień, podobnie jak lipiec, jest na Filipinach najbardziej mokrym miesiącem. Deszcze padają regularnie praktycznie na całym terytorium kraju, choć oczywiście z różną intensywnością. Nie brakuje miejsc, gdzie jest sporo słońca, a pora deszczowa nie daje się zbytnio we znaki. W sierpniu na Filipinach temperatury są wysokie, słupki rtęci przekraczają 30 stopni Celsjusza.

od:
5 100 zł
Niesamowite Filipiny na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Filipinach!

Jest też jednak dosyć wilgotno, co dodatkowo potęguje odczuwanie gorąca. W tym czasie ani plażowanie, ani intensywne zwiedzanie wysp nie jest dobrym pomysłem, gdyż pogoda bywa trudna do wytrzymania.

Filipiny pogoda wrzesień

Jeśli zastanawiamy się: Filipiny – kiedy jechać, nienajlepszą porą będzie także wrzesień. W tym miesiącu nadal trwa pora deszczowa praktycznie na terenie całego kraju. Opady w różnych regionach mogą być jednak zróżnicowane. Czasem są to długotrwałe, nieprzerwane deszcze, a czasem krótkie, codzienne opady. Są więc i takie regiony, w których w okresie pory deszczowej jest sporo słońca.

wycieczka na Filipiny
wycieczka na Filipiny

Podobnie jak w sierpniu, duże jest jednak ryzyko wystąpienia tajfunów. Wrzesień nie będzie więc dobrą porą, jeśli marzy nam się plaża, słońce i spędzanie czasu na opalaniu i morskich kąpielach.

Zobacz również całoroczną pogodę w Nowej Zelandii

Filipiny pogoda październik

Gdy interesuje nas słoneczna i bezdeszczowa pogoda, Filipiny w październiku również nie spełnią naszych oczekiwań.

Filipiny gdzie jechać
Filipiny gdzie jechać

W tym czasie jest gorąco, do 30 stopni w cieniu, ale też bardzo wilgotno ze względu na regularnie padające deszcze. Jest ich nieco mniej niż w szczycie pory deszczowej, jednak nadal nie ma gwarancji, że przez dłuższy czas będzie świeciło słońce.

Filipiny pogoda listopad

W listopadzie na Filipinach pojawia się wreszcie powoli pora sucha. Nadchodzi monsun zimowy, który zabiera wilgotne masy powietrza znad lądu. Na początku miesiąca może jeszcze sporo padać, ale im bliżej końca listopada, tym deszcze występują rzadziej. Jeśli zastanawiamy się: Filipiny – kiedy jechać, listopad może być bardzo dobrym pomysłem. Oczywiście pod warunkiem, że zdecydujemy się bardziej na końcówkę miesiąca.

 Filipiny pogoda
Filipiny pogoda

W tym czasie na Filipinach jest zdecydowanie taniej i mniej tłumnie. Można więc spędzić ciekawe wakacje z dala od tłumów turystów. Wakacje w tropikach w listopadzie to doskonały pomysł dla mieszkańców stref umiarkowanych. Jest szansa na opalanie, kąpiele w morzu i przywiezienie z urlopu pięknej opalenizny.

Zobacz również całoroczną pogodę na Kubie

Filipiny pogoda grudzień

W grudniu na Filipinach mamy wspaniałą pogodę i porę suchą w pełnym rozkwicie. W najbardziej popularnych, turystycznych rejonach jest przyjemnie ciepło do 30 stopni. Deszcze zdarzają się sporadycznie, a więc wilgotność powietrza jest niska, dzięki czemu pogoda sprzyja zarówno opalaniu, jak i innym aktywnościom na świeżym powietrzu.

od:
5 100 zł
Niesamowite Filipiny na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Filipinach!

Doskonała pogoda zachęca również, aby właśnie w niezwykłym, filipińskim klimacie spędzić święta Bożego Narodzenia i wejść w Nowy Rok. Co ciekawe, choć Filipiny są dalekim, azjatyckim krajem, jego mieszkańcy są zagorzałymi katolikami. Boże Narodzenie będzie więc miało zupełnie inny wymiar niż w innych egzotycznych krajach.

Czytaj również:

Aplikacja
🏝️ Filipiny – kiedy najlepiej jechać?

Na Filipiny najlepiej wybrać się w czasie tamtejszego lata, czyli od marca do maja. Dobre warunki pogodowe panują również w czasie całej pory suchej, czyli od listopada do maja. W zimowych miesiącach nie ma upałów, ale jest bardzo ciepło i słonecznie.

🔥 Filipiny – kiedy najcieplej?

Najcieplejszym miesiącem na Filipinach jest maj, w którym temperatury w cieniu sięgają 32 stopni.

🏖️ Filipiny – kiedy sezon turystyczny?

Największy sezon turystyczny na Filipinach trwa od marca do maja, czyli w czasie filipińskiego lata.

☀️ Filipiny – jaki klimat?

Filipiny leżą w strefie klimatu równikowego z cyrkulacją monsunową. W przebiegu pogody widoczny jest podział na porę suchą i deszczową.

☔ Filipiny – kiedy pora deszczowa?

Pora deszczowa na Filipinach rozpoczyna się w czerwcu i trwa do października. W tym czasie mogą pojawiać się nie tylko ulewne deszcze, ale również groźne tajfuny.

🤑 Filipiny – kiedy najtaniej?

Jeśli chcemy tanio zwiedzić Filipiny, ceny nie zawsze są tak wysokie jak w szczycie sezonu. Najtaniej na Filipinach jest poza sezonem, a więc w czasie pory deszczowej. Jeśli zdecydujemy się na ryzyko związane z pogodą, nasz wypoczynek w tym egzotycznym kraju będzie zdecydowanie tańszy niż w szczycie sezonu turystycznego.