Kiedy najlepiej lecieć na Fuerteventurę

Fuerteventura – pogoda. Kiedy jechać na Fuerteventurę?

Wyspy Kanaryjskie to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów nie tylko dla mieszkańców Europy. I nic w tym dziwnego – to wyjątkowe miejsce, pełne piaszczystych plaż, niezapomnianych widoków oraz ciepłego morza, idealnego do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Jedną z wysp, które są szczególnie oblegane przez turystów, jest Fuerteventura – druga co do wielkości wyspa na Kanarach. Kiedy jechać na Fuerteventurę, aby doskonale się bawić i mieć gwarancję świetnej pogody?

Długoterminowa pogoda - Fuerteventura
Długoterminowa pogoda – Fuerteventura / iStock.com / trabantos

Fuerteventura leży najbliżej Afryki wśród wszystkich Wysp Kanaryjskich, a co za tym idzie – można z powodzeniem nazwać ją najcieplejszą. Poza wysokimi temperaturami, posiada również szereg innych atrakcji, które przyciągają turystów. Pogoda na Fuerteventurze jest idealna do plażowania i kąpieli, a także do bardziej aktywnego wypoczynku.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Plaże na wyspie są wyjątkowo piaszczyste i rozległe, jest ich też naprawdę sporo – bo aż 150. Wiele z nich wygrywa w licznych rankingach na najpiękniejsze czy najbezpieczniejsze plaże świata.

Pogoda Fuerteventura – kiedy jechać?

Zanim wykupimy wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie, warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie: Fuerteventura – kiedy jechać.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 19 ° C 4% 18 ° C 11 g.
Luty
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 4% 18 ° C 11 g.
Marzec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 3% 18 ° C 12 g.
Kwiecień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 21 ° C 3% 18 ° C 13 g.
Maj
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 2% 19 ° C 14 g.
Czerwiec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 24 ° C 2% 19 ° C 14 g.
Lipiec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 1% 21 ° C 14 g.
Sierpień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 2% 22 ° C 13 g.
Wrzesień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 4% 22 ° C 13 g.
Październik
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 25 ° C 6% 21 ° C 11 g.
Listopad
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 23 ° C 8% 20 ° C 11 g.
Grudzień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 22 ° C 4% 19 ° C 11 g.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Fuerteventura oraz Wyspy Kanaryjskie last minute

Okazuje się bowiem, że temperatura na Fuerteventurze może się znacznie różnić w zależności od miesiąca. Dobrze jest więc najpierw zapoznać się z tym, jak rozkładają się temperatury i inne zjawiska pogodowe na przestrzeni wszystkich miesięcy w roku.

od:
1 589 zł
Fuerteventura na wakacje!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Fuerteventurę

Fuerteventura klimat ma typowo zwrotnikowy w jego suchej odmianie. Zdarzają się na wyspie obszary wręcz typowo pustynne – warunki do opalania i korzystania ze wszystkich słonecznych atrakcji są więc doskonałe. Bez względu na to, kiedy na Fuerteventurę zdecydujemy się wybrać, możemy mieć pewność, że będzie pełna słońca. Różnice mogą być jedynie w temperaturze.

Zobacz także najlepsze oferty all inclusive Fuerteventura

Fuerteventura pogoda styczeń

Fuerteventura pogoda styczeń to okazja do spędzenia wakacji w ciepłym klimacie w czasie, gdy u nas panuje chłodna zima. Na Fuerteventurze jest w tym czasie 18 stopni i doskonała, bezdeszczowa pogoda. Fuerteventura w styczniu to doskonała okazja do opalania się na plaży, korzystania z bogatej oferty sportów wodnych, a także zwiedzania najciekawszych miejsc na Wyspach Kanaryjskich.

Fuertaventura - jaka pogoda przez cały rok
Fuertaventura – jaka pogoda przez cały rok / iStock.com / Elenasfotos

Większość zorganizowanych wyjazdów zawiera bowiem sporo wycieczek fakultatywnych, które są dobrym urozmaiceniem dla osób niezbyt lubiących ciągłe leżenie na plaży. Fuerteventura temperatury w styczniu ma na tyle wysokie, że są dobre do opalania, a jednocześnie nie ma upałów, co pozwala również na aktywny wypoczynek.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Malediwach w styczniu

Fuerteventura pogoda luty

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Fuerteventura, pogoda w lutym również spełni oczekiwania. To dobra pora na wakacje dla osób, które mają już dość zimowych chłodów i myślą o podróży w stronę słońca. W lutym temperatury utrzymują się na poziomie 18 stopni, czyli tak samo, jak w styczniu.

Fuerteventura - klimat i pogoda całoroczna
Fuerteventura – klimat i pogoda całoroczna / iStock.com / Lukas Bischoff

I podobnie, jak w styczniu, można mieć niemal gwarancję bezdeszczowej pogody. Jeśli deszcze się pojawią, będą naprawdę sporadyczne i nie przeszkodzą w wakacyjnym wypoczynku. Fuerteventura pogoda luty to czas, który na pewno na długo pozostanie w pamięci. A z wakacji z pewnością przywieziemy piękną opaleniznę.

Zobacz także jaka jest pogoda na Seszelach w lutym

Fuerteventura pogoda marzec

Fuerteventura pogoda marzec to jeszcze cieplejsze warunki niż w poprzednich miesiącach. W ciągu dnia temperatury sięgają 19 stopni, jest bardzo ciepło, słonecznie, warunki pogodowe są idealne do plażowania. Woda w morzu ma temperaturę dosyć zbliżoną do powietrza. Dla niektórych jest idealna do kąpieli, dla innych może być jednak nieco za chłodna.

Fuerteventura - pogoda. Kiedy jechać na Fuertaventurę
Fuerteventura – pogoda. Kiedy jechać na Fuertaventurę / iStock.com / Christian Horz

Jeśli interesuje Cię słoneczna, wakacyjna pogoda, Fuerteventura w marcu na pewno sprawdzi się idealnie jako kierunek urlopowego wypadu. A że nie jest to szczyt sezonu, można liczyć na nieco niższe ceny niż wtedy, gdy ruch turystyczny jest największy.

Zobacz także jaka jest pogoda w marcu na Zanzibarze

Fuerteventura pogoda kwiecień

Pogoda Fuerteventura kwiecień to przede wszystkim całe mnóstwo słońca i wysokie temperatury, które zaczynają przekraczać 20 stopni. To świetne warunki do plażowania, a także do korzystania z wszystkich nadmorskich atrakcji. Jest nie tylko ciepło, ale również bardzo sucho, nie trzeba obawiać się opadów deszczu, które mogłyby popsuć nam radość z urlopu.

od:
1 589 zł
Fuerteventura na wakacje!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Fuerteventurę

Jeśli interesuje nas właśnie kwietniowa Fuerteventura, pogoda w tym czasie będzie idealna na aktywne wypady ze znajomymi, na sporty wodne, a także na wakacje dla rodzin z małymi dziećmi.

Przeczytaj także jaka jest pogoda w kwietniu na Dominikanie

Fuerteventura pogoda maj

Kogo interesuje majowa Fuerteventura, majowa pogoda z pewnością pozytywnie zachwyci. Temperatury w maju utrzymują się na poziomie 21 stopni, na podobnym poziomie są temperatury wody. Zdarzają się też dni, gdzie jest jeszcze cieplej. W maju na Wyspach kanaryjskich praktycznie nie pada deszcz. Jeśli w tym czasie zarezerwujemy nasze rajskie wakacje na Kanarach, możemy mieć pewność, że przez cały wyjazd nie spadnie ani kropla deszczu.

Kiedy lecieć na Fuerteventure
Kiedy lecieć na Fuerteventure / iStock.com / pkazmierczak

Fuerteventura pogoda maj to dobry pomysł także dla osób, które chcą podróżować jeszcze przed sezonem. Ruch turystyczny nie jest jeszcze wtedy rozkręcony na maksymalnym poziomie, można też liczyć na nieco niższe ceny niż w szczycie sezonu turystycznego.

Zobacz także jaka jest pogoda w maju na Wyspach Zielonego Przylądka

Fuerteventura pogoda czerwiec

Fuerteventura pogoda czerwiec to temperatury na poziomie powyżej 22 stopni w cieniu i jeszcze wyższe na słońcu. Woda w oceanie również jest ciepła, co zachęca do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Na Fuerteventurze sporo jest rozbudowanej infrastruktury i wypożyczalni wodnego sprzętu.

Kiedy najcieplej na Fuerteventurze
Kiedy najcieplej na Fuerteventurze / iStock.com / Brigida_Soriano

Podczas wakacji nie jesteśmy więc skazani wyłącznie na leniwe plażowanie – można wypożyczyć skuter wodny czy żaglówkę i dostarczyć sobie nieco mocniejszych wrażeń. Jeśli marzy nam się gorąca Fuerteventura, pogoda w czerwcu z pewnością będzie dla nas idealna.

Sprawdź także jaka jest pogoda w Grecji w czerwcu

Fuerteventura pogoda lipiec

Kiedy lecieć na Fuerteventurę planujemy w lipcu, możemy mieć pewność, że będzie ciepło, bezdeszczowi i słonecznie. Temperatury powietrza utrzymuj ą się na poziomie 24 stopni w cieniu, jest więc bardzo przyjemnie, a jednocześnie nie ma wysokich upałów, które utrudniałyby codzienne funkcjonowanie.

Pogoda na Fuerteventurze
Pogoda na Fuerteventurze / iStock.com / maniscule

Pod tym względem Wyspy Kanaryjskie sprawdzają się dużo lepiej niż tropikalne kierunki. Fuerteventura pogoda lipiec to idealne warunki dla rodzin z dziećmi, dla osób starszych, a także dla młodych i aktywnych turystów, którzy na wakacjach szukają przede wszystkim dobrej zabawy w wyjątkowo przyjaznym klimacie.

Zobacz także jaka jest pogoda w Albanii w lipcu

Fuerteventura pogoda sierpień

Fuerteventura pogoda sierpień to również wyjątkowo gorące klimaty. Temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 26 stopni, a woda w oceanie ma średnio 23 stopnie. To idealne warunki do kąpieli nawet dla osób, które nie lubią zbyt chłodnego morza. W sierpniu można spędzać czas na plażowaniu, ale również na aktywnym zwiedzaniu i poznawaniu najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym miejsc.

od:
1 589 zł
Fuerteventura na wakacje!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Fuerteventurę

W przerwach pomiędzy plażowaniem warto zarezerwować sobie czas na ciekawe wycieczki fakultatywne. Dzięki temu poznamy wyspę nie tylko od strony plaży. Jeśli marzy nam się typowo wakacyjna Fuerteventura, pogoda w sierpniu na pewno nas nie zawiedzie.

Zobacz także jaka jest pogoda w Egipcie w sierpniu

Fuerteventura pogoda wrzesień

Fuerteventura temperatury we wrześniu ma na zbliżonym poziomie do wakacyjnych miesięcy. Zdecydowanie wrzesień na Wyspach Kanaryjskich nie należy do miesięcy jesiennych. Temperatury powietrza sięgają 25 stopni, a woda ma 22 stopnie ciepła.

Surfing na Fuerteventurze
Surfing na Fuerteventurze / iStock.com / simone tognon

Warto w tym czasie wybrać się na Fuerteventurę, gdyż można liczyć na tak samo wakacyjna pogodę, jak w lipcu czy w sierpniu. Fuerteventura pogoda wrzesień to idealna okazja do wypoczynku w nieco spokojniejszych warunkach niż w szczycie sezonu.

Przeczytaj także jaka jest pogoda w Tajlandii we wrześniu

Fuerteventura pogoda październik

Fuerteventura pogoda październik to zdecydowanie nie jesienne klimaty. W ciągu dnia mamy tutaj 23 stopnie ciepła w cieniu, na słońcu jest jeszcze więcej. Woda w oceanie nadal jest na tyle ciepła, że można się w nim bez problemu kąpać. Jeśli interesuje nas październikowa Fuerteventura, pogoda na pewno nas nie zawiedzie.

Temperatura całoroczna - Fuerteventura
Temperatura całoroczna – Fuerteventura / iStock.com / Elenasfotos

To dobry czas na wyjazd dla osób, które mają już dość przedłużającej się jesieni i chłodów. Na Fuerteventurze można na kilka lub kilkanaście dni oderwać się od naszej jesiennej rzeczywistości.

Zobacz również jaka jest pogoda w Kenii w październiku

Fuerteventura pogoda listopad

Jeśli interesuje nas listopadowa Fuerteventura, temperatura zdecydowanie nie będzie jesienna. W ciągu dnia będzie 21 stopni w cieniu, a więc warunki idealne do opalania, a nawet do kąpieli w oceanie. Fuerteventura pogoda listopad to świetna opcja dla osób, które lubią wypoczywać poza sezonem, chętnie wybierają się na wakacje późną jesienią i stawiają na sprawdzone kierunki.

Temperatura na Fuertaventurze
Temperatura na Fuertaventurze / iStock.com / NicoElNino

Jadąc w listopadzie na Fuerteventurę można mieć pewność, że ruch turystyczny będzie mniejszy niż w sezonie letnim, ceny będą zdecydowanie niższe, a i tak z wakacji przywieziemy piękną opaleniznę.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Madagaskarze w listopadzie

Fuerteventura pogoda grudzień

Jeśli przeraża nas grudniowa temperatura, Fuerteventura będzie w tym czasie przyjazną wyspą w naszej chłodnej rzeczywistości. Fuerteventura pogoda grudzień to idealna opcja dla osób, które w środku zimy marzą o podróży w stronę słońca. Na wyspie w tym czasie jest średnio 20 stopni, ciepłe, słoneczne dni, a także brak opadów.

od:
1 589 zł
Fuerteventura na wakacje!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Fuerteventurę

Warto więc pomyśleć o tym, by w takich wyjątkowych, egzotycznych kierunkach spędzić święta Bożego Narodzenia za granicą czy Sylwestra. Imprezy na plaży mogą być zdecydowanie ciekawsze niż przy tradycyjnych stołach.

Czytaj także jaka jest pogoda w Meksyku w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
Fuerteventura – kiedy najlepiej jechać?

Fuerteventura jest dobrym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów praktycznie o każdej porze roku. Zarówno w szczycie sezonu, jak i w pozostałych miesiącach można liczyć na sporo słońca.

Fuerteventura – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Fuerteventurze jest w miesiącach od lipca do września, gdy słupki rtęci pokazują 26-27 stopni w cieniu.

Fuerteventura – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Fuerteventurze zaczyna się w okolicach maja i czerwca i trwa niemal do listopada. W tym czasie warunki pogodowe są idealne do plażowania i morskich kąpieli, a także do korzystania ze wszystkich innych atrakcji Wysp Kanaryjskich.

Fuerteventura – jaki klimat?

Na Fuerteventurze panuje klimat zwrotnikowy suchy, który sprawia, że wyspa w niektórych rejonach jest typowo pustynna.

Fuerteventura – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Fuerteventurze będzie w miesiącach od stycznia do maja – wtedy na wyspie jest zaledwie kilkanaście stopni, co sprawia, że wielu turystów nie decyduje się na wyprawę na kanary o tej porze roku.