Gran Canaria - pogoda. Zobacz kiedy jechać na Gran Canarię

Gran Canaria – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Gran Canarię

Gran Canaria jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej obleganych Wysp Kanaryjskich. Wakacje na niej to gwarancja pięknej pogody, opalenizny oraz czasu spędzonego na plażowaniu i słonecznych aktywnościach. O tym, kiedy jechać na Gran Canarię, warto zdecydować biorąc pod uwagę rozkład temperatur w ciągu roku. Różnice pogodowe między miesiącami nie są jednak tak duże jak w innych rejonach świata.

Amadores - plaża
Amadores – plaża / iStock.com / Bareta

Pogoda na Gran Canarii jest dosyć podobna jak na pozostałych Wyspach Kanaryjskich. Ten należący do Hiszpanii archipelag cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, którzy przyjeżdżają tutaj z różnych zakątków świata. Wyspy oferują wspaniałe, piaszczyste plaże, ciepły ocean, a także doskonałą infrastrukturę, zapewniającą komfortowy wypoczynek nawet najbardziej wymagającym podróżnikom.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Zanim odpowiesz sobie na pytanie: Gran Canaria – kiedy jechać, warto samemu sobie zadać pytanie o wakacyjne plany. Nieco innej pogody potrzebują zapaleni plażowicze, nastawieni na leżenie na piasku, a inne warunki klimatyczne będą odpowiednie dla podróżników, którzy preferują sporty wodne czy aktywne zwiedzanie. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy lecieć na Gran Canarię, sprawdź nasz opis pogody miesiąc po miesiącu i wybierz termin, który pod każdym względem będzie Tobie pasował.

Pogoda Gran Canaria – kiedy jechać?

Temperatura na Gran Canarii jest dosyć ustabilizowana przez cały rok. Nie ma tutaj potężnych wahań pomiędzy latem i zimą, choć oczywiście w sezonie zimowym jest zdecydowanie chłodniej niż w szczycie sezonu latem.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 19 ° C 4% 18 ° C 11 g.
Luty
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 4% 18 ° C 11 g.
Marzec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 3% 18 ° C 12 g.
Kwiecień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 21 ° C 3% 18 ° C 13 g.
Maj
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 2% 19 ° C 14 g.
Czerwiec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 24 ° C 2% 19 ° C 14 g.
Lipiec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 1% 21 ° C 14 g.
Sierpień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 2% 22 ° C 13 g.
Wrzesień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 4% 22 ° C 13 g.
Październik
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 25 ° C 6% 21 ° C 11 g.
Listopad
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 23 ° C 8% 20 ° C 11 g.
Grudzień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 22 ° C 4% 19 ° C 11 g.

Gran Canaria klimat ma zwrotnikowy o odmianie oceaniczno-subtropikalnej. Ale – choć zwrotnikowe rejony świata kojarzą nam się z bardzo wysokimi temperaturami czy wręcz upałami, na Kanarach jest nieco inaczej. Gorące powietrze jest bowiem ochładzane przez zimny Prąd Kanaryjski, który znajduje się w pobliżu archipelagu. Dzięki temu warunki klimatyczne są bardziej ustabilizowane, a temperatury umiarkowane, bez znacznych wychyleń w jakąkolwiek stronę.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli marzy się Tobie piękna, słoneczna pogoda, Gran Canaria to propozycja, która spełni oczekiwania. Deszcze na wyspie się zdarzają, ale dosyć nieregularnie i raczej bez intensywnych opadów. Nie trzeba się więc obawiać, że spore ulewy zepsują wakacyjny wypoczynek.

Sprawdź także najlepsze oferty last minute Gran Canaria oraz Gran Canaria all inclusive

Gran Canaria pogoda styczeń

Jeśli w Twoich planach jest styczniowa Gran Canaria, pogoda na pewno nie zawiedzie. To dobry kierunek dla osób, które chcą uciec od chłodnej zimy. W styczniu na Gran Canarii jest średnio 18 stopni, ale bywają dni jeszcze cieplejsze.

Długoterminowa prognoza pogody dla Gran Canarii
Długoterminowa prognoza pogody dla Gran Canarii. Photo by Reiseuhu on Unsplash

W skali miesiąca jest 29 słonecznych dni, deszcze, jeśli się pojawią, są naprawdę sporadyczne. Można więc spędzać czas na plaży, wędrówkach po najciekawszych miejscach na wyspie i poznawaniu tego przepięknego kawałka świata. Gran Canaria pogoda styczeń to szansa na wakacje, z których można przywieźć mnóstwo wrażeń i piękną opaleniznę.

Czytaj też gdzie jechać na wakacje w styczniu

Gran Canaria pogoda luty

Gran Canaria pogoda w lutym to warunki zbliżone do styczniowych. Jest ciepło, średnio 18 stopni. Tak samo ciepła jest woda w oceanie. Choć nie są to warunki idealne do kąpieli, nie brakuje osób, które nie boją się z nich korzystać.

Kiedy najcieplej na Gran Canarii
Kiedy najcieplej na Gran Canarii / iStock.com / Ingus Kruklitis

W ciągu miesiąca jest 26 słonecznych dni, ryzyko deszczu jest więc niewielkie. Jeśli w lutym Twoim celem wyjazdu jest Gran Canaria, pogoda na pewno nie zawiedzie. Będzie okazja do wygrzewania się na słońcu, korzystania ze sportów wodnych i innych turystycznych atrakcji na Wyspach Kanaryjskich.

Zobacz również gdzie jechać na wakacje w lutym

Gran Canaria pogoda marzec

Pogoda Gran Canaria w marcu to ciepłe, słoneczne warunki, wręcz stworzone do wypoczynku w egzotycznych warunkach. Jeśli chcesz oderwać się od chłodów w strefie umiarkowanej, wypad na Wyspy Kanaryjskie będzie w tym czasie doskonałym pomysłem. Średnio na słupkach rtęci jest 18 stopni, a w ciągu dnia 12 słonecznych godzin.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Znajdzie się więc czas nie tylko na wypoczynek na plaży, ale również na inne wakacyjne aktywności. Gran Canaria pogoda marzec to propozycja dla osób, które wolą podróżować poza sezonem, gdy turystów jest zdecydowanie mniej, a ceny w hotelach i atrakcjach turystycznych dużo niższe niż w szczycie sezonu wakacyjnego.

Sprawdź także dokąd lecieć na wakacje w marcu

Gran Canaria pogoda kwiecień

Gran Canaria pogoda kwiecień zapewnia idealne warunki do korzystania ze słonecznych atrakcji. W kwietniu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 19 stopni, dzień jest jeszcze dłuższy, bo trwa aż 13 godzin. Nie ma praktycznie ryzyka deszczu. Bez względu na to, czy wybierzesz wypoczynek na początku, czy na końcu miesiąca, masz gwarancję pięknej pogody i braku opadów.

Kiedy najlepiej lecieć - Gran Canaria
Kiedy najlepiej lecieć – Gran Canaria / iStock.com / katatonia82

Jeśli marzy się Tobie idealna, wakacyjna pogoda, Gran Canaria w kwietniu na pewno przypadnie do gustu. Z wyjazdu przywieziesz nie tylko opaleniznę, ale chęć zobaczenia Wysp Kanaryjskich jeszcze niejeden raz.

Czytaj też gdzie jechać na urlop w kwietniu

Gran Canaria pogoda maj

Gran Canaria temperatury w maju ma jeszcze lepsze niż w poprzednich miesiącach. Nie spadają poniżej 20 stopni, woda w morzu ma 19 stopni, co sprawia, że wiele osób chętnie korzysta z kąpieli i uroków sportów wodnych. W maj można spędzić czas zarówno na leniwym plażowaniu, jak i na bardziej aktywnych wakacyjnych działaniach.

Piękny widok na Gran Canarii
Piękny widok na Gran Canarii. Photo by Joel Rohland on Unsplash

Gran Canaria pogoda maj to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają urlopu w czasie wakacji i chcą przed sezonem znaleźć miejsce pełne słońca z pięknymi plażami i wyjątkowym otoczeniem. Wyjazd na Wyspy Kanaryjskie z pewnością będzie czasem niezapomnianych wakacji w niezwykłych okolicznościach przyrody.

Zobacz również gdzie jechać w maju na wakacje

Gran Canaria pogoda czerwiec

Gran Canaria pogoda czerwiec to przede wszystkim wspaniała pogoda – w tym miesiącu deszcz nie pada wcale, można więc mieć pewność, że wakacje upłyną w słonecznych warunkach. Średnie temperatury utrzymują się na poziomie 22 stopni, jednak sporo jest dni, gdy jest jeszcze cieplej.

Pogoda - Gran Canaria
Pogoda – Gran Canaria / iStock.com / marako85

Jeśli marzy się Tobie ciepła i przyjemna Gran Canaria, temperatura w czerwcu przypadnie Tobie do gustu i zapewni idealny wypoczynek. Możesz w tym czasie opalać się, korzystać z kąpieli w oceanie, zdecydować się na sporty wodne czy aktywne zwiedzanie.

Sprawdź także dokąd jechać w czerwcu na urlop

Gran Canaria pogoda lipiec

Jeśli interesuje Cię wysoka, ale bez upałów temperatura, Gran Canaria w lipcu jest kierunkiem idealnym. Zapewnia mnóstwo słońca i temperatury na poziomie 24 stopni. Nie brakuje też dni, gdy zbliżają się one do 30 stopni Celsjusza. W lipcu wyższa niż w poprzednich miesiącach jest też temperatura wody, w której kąpiel będzie prawdziwą przyjemnością.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Gran Canaria pogoda lipiec to szczyt sezonu wakacyjnego. Trzeba więc liczyć się z tym, że w najpopularniejszych kurortach będzie dosyć tłoczno. Ceny w sezonie również są dużo wyższe niż w miesiącach wiosennych czy zimowych. Wrażenia ze słonecznych wakacji są jednak zdecydowanie tego warte.

Czytaj też gdzie jechać na wakacje w lipcu

Gran Canaria pogoda sierpień

Gran Canaria pogoda sierpień to nadal pełnia lata w kanaryjskim wydaniu. Na słupkach rtęci jest średnio 25 stopni. Są jednak dni, gdy temperatury sięgają nawet 30 stopni. Woda w morzu jest ciepła, dzięki czemu kąpać się mogą nawet osoby nielubiące chłodnego oceanu i małe dzieci.

Temperatura - Gran Canaria
Temperatura – Gran Canaria / iStock.com / Balate Dorin

Kiedy na Gran Canarię planujesz jechać w sierpniu, możesz mieć pewność, że nie zawiedzie ani pogoda, ani turystyczne atrakcje. W sierpniu może być jednak dosyć tłoczno, gdyż jest to szczyt sezonu turystycznego.

Zobacz również gdzie lecieć w sierpniu na wczasy

Gran Canaria pogoda wrzesień

Jeśli marzy się Tobie wrześniowa Gran Canaria, pogoda zdecydowanie nie będzie jesienna. Na Wyspach Kanaryjskich to nadal lato z temperaturami zbliżonymi do sierpniowych. Średnio na termometrach są 24 stopnie, jest bardzo słonecznie i ciepło, a ryzyko opadów jest minimalne.

Temperatury całoroczne
Temperatury całoroczne. Photo by Jonas Von Werne on Unsplash

Według statystyk we wrześniu jest jeden deszczowy dzień, a i tak nie są to opady długotrwałe. Gran Canaria pogoda wrzesień to propozycja dla turystów, którzy preferują podróżowanie po sezonie. Jest wtedy nieco taniej niż latem, a jednocześnie mniej turystów na plażach i w kurortach. Można więc liczyć na spokojny i kameralny wypoczynek.

Sprawdź także gdzie na wakacje we wrześniu

Gran Canaria pogoda październik

Gran Canaria pogoda październik to temperatury na poziomie 23 stopni, sporo słońca i ciepła woda w oceanie. Można więc w ramach ucieczki od jesiennych chłodów wybrać się na Wyspy Kanaryjskie w poszukiwaniu słońca i w celu ładowania wewnętrznych akumulatorów. W tym czasie bez problemu się opalisz, wykąpiesz w morzu, a także skorzystasz z bogatej oferty sportów wodnych.

Temperatury na Gran Canarii
Temperatury na Gran Canarii / iStock.com / Balate Dorin

Jeśli interesuje Cię posezonowa Gran Canaria, pogoda w październiku nie zawiedzie. Na pewno przywieziesz piękną opaleniznę i mnóstwo pozytywnych wspomnień z wakacji.

Czytaj też gdzie warto polecieć na wakacje w październiku

Gran Canaria pogoda listopad

Osobom, których celem podróży jest Gran Canaria, pogoda w listopadzie również może się spodobać. Podczas gdy w naszych warunkach klimatycznych jest w tym czasie już dosyć chłodno, na Gran Canarii temperatury są zdecydowanie bardziej wiosenne.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Średnio miesięcznie jest tam 21 stopni, sporo słońca, zaledwie kilka deszczowych dni, w czasie których opady występują i tak sporadycznie. Gran Canaria pogoda listopad to idealny pomysł na wypoczynek dla osób, które chcą choć na kilkanaście dni oderwać się od chłodu i niepogody.

Zobacz również gdzie na wakacje w listopadzie

Gran Canaria pogoda grudzień

Gran Canaria pogoda grudzień to zima, ale w kanaryjskich warunkach, czyli bardzo ciepła i słoneczna. Na słupkach rtęci jest średnio 19 stopni, a słońce świeci na tyle intensywnie, że bez problemu można się opalić i korzystać ze wszelkich aktywności na świeżym powietrzu.

Jeśli szukasz miejsca na słoneczne zakończenie roku, Wyspy Kanaryjskie powinny się Tobie spodobać.

Sprawdź także dokąd w grudniu na wczasy

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Gran Canaria – kiedy najlepiej jechać?

Na Wyspy Kanaryjskie można bez obaw jechać praktycznie przez cały rok. Jest tu słonecznie i ciepło od stycznia do grudnia.

Gran Canaria – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Gran Canarii jest w miesiącach letnich od lipca do września. W tym czasie w cieniu jest około 25 stopni, a bywa że i dużo więcej.

Gran Canaria – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Gran Canarii trwa od maja do września, gdy warunki pogodowe są najlepsze do plażowania i słonecznych atrakcji.

Gran Canaria – jaki klimat?

Gran Canaria, podobnie jak wszystkie Wyspy Kanaryjskie znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego o odmianie oceaniczno-subtropikalnej.

Gran Canaria – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Gran Canarii jest poza sezonem, przede wszystkim w miesiącach zimowych od grudnia do lutego.