Gruzja - kiedy najlepiej jechać, jaka pogoda, jaka temperatura w Gruzji

Gruzja – pogoda. Zobacz kiedy jechać do Gruzji

Gruzja jest krajem położonym nieco na uboczu głównych szlaków turystycznych, dzięki czemu możemy w niej spędzić spokojne, klimatyczne wakacje. Przepiękne krajobrazy, stare zabytki, bogata historia i wyjątkowa różnorodność przyrodnicza to gwarancja, że każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Kiedy jechać do Gruzji, aby wakacje były udane i nie przeszkodziła nam kiepska pogoda? Warto przyjrzeć się, jak wyglądają temperatury i opady w różnych miesiącach.

Gruzja kiedy jechać
Gruzja kiedy jechać

Gruzja – kiedy jechać?

Gruzja leży w południowej części gór Kaukaz, na lądowym przesmyku, który łączy Europę z Azją. Zachodnie wybrzeże położone jest nad Morzem Czarnym, natomiast wschodnie leży nad Morzem Kaspijskim. Rzeźba terenu jest dosyć mocno zróżnicowana, przez co i klimat w Gruzji nie jest jednorodny na terenie całego kraju.

od:
1 899 zł
Gruzja z biurem podróży

Spędź urlop w Gruzji z biurem podróży. Zobacz najlepsze oferty

Występuje tu klimat umiarkowany ciepły oraz podzwrotnikowy. Najcieplej jest szczególnie w rejonach Morza Czarnego. Zanim odpowiemy sobie na pytanie: Gruzja – kiedy jechać, sprawdźmy, gdzie jest najlepsza pora na wypoczynek w poszczególnych miesiącach w roku.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od -3 °C do 8 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od -1 °C do 8 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 1 °C do 11 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 8 °C do 16 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 14 °C do 23 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 19 °C do 27 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 21 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 20 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 16 °C do 24 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 10 °C do 20 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 4 °C do 15 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od -1 °C do 9 °C | opady: ☔  małe

Znajdź już teraz najlepsze oferty last minute Gruzja oraz Gruzja all inclusive

Gruzja pogoda styczeń

Pogoda w Gruzji w styczniu jest typowo zimowa z niskimi temperaturami i opadami deszczu oraz śniegu. W zależności od regionu temperatury kształtują się na poziomie od -3 do 8 stopni Celsjusza.

Gruzja klimat
Gruzja klimat

Zimowa Gruzja to doskonałe miejsce dla miłośników białego szaleństwa. W tym celu najlepiej wybrać się do kurortu Gudauri, który jest wyjątkowo popularny wśród narciarzy. Gruzja klimat w styczniu ma typowo zimowy, poza rejonami Morza Czarnego, gdzie zimy są dosyć łagodne i bez mrozów.

Czytaj również kiedy warto pojechać na Malediwy

Gruzja pogoda luty

Kiedy jechać do Gruzji planujemy w lutym, również musimy liczyć się z niskimi temperaturami, które miejscowo spadają nawet poniżej zera. Opady atmosferyczne, w tym śnieg, występują w lutym przez 6-7 dni.

Gruzja pogoda
Gruzja pogoda

Podobnie jak w styczniu, w lutym warto wybrać się do Gruzji, aby korzystać ze sportów zimowych w górskich kurortach. Jeśli zastanawiamy się: Gruzja – kiedy jechać, luty może być dobrą odpowiedzią jedynie dla osób lubiących sporty zimowe. Na aktywne zwiedzanie ta pora roku może być zbyt chłodna.

Czytaj również kiedy warto pojechać do Meksyku

Gruzja pogoda marzec

Marzec w Gruzji pozwala już poczuć nadchodzącą wiosnę, choć nadal temperatury nie są zbyt wysokie. Kształtują się na poziomie od 2 do 10 stopni w zależności od regionu. Najcieplej jest na wybrzeżu Morza Czarnego, najchłodniej w górach.

Gruzja temperatura
Gruzja temperatura

W marcu mamy około 13-15 dni deszczowych. Jeśli więc wybieramy się do Gruzji w tym czasie, trzeba liczyć się z tym, że pogoda może być daleka od wymarzonej.

Czytaj również kiedy warto pojechać na Hawaje

Gruzja pogoda kwiecień

Kiedy jechać do Gruzji planujemy w kwietniu, trzeba pamiętać, że także w tym kraju jest to mocno niezdecydowany miesiąc, jeśli chodzi o warunki pogodowe. Na wybrzeżu Morza Czarnego może być w tym czasie całkiem ciepło. Średnie temperatury kształtują się na poziomie 17 stopni. W innych regionach kraju jest jednak zdecydowanie chłodniej. Dodatkowo w zwiedzaniu i aktywnym wypoczynku nie pomagają opady deszczu.

Gruzja sezon turystyczny
Gruzja sezon turystyczny

W kwietniu opady atmosferyczne występują średnio przez 16 dni. Często są to długotrwałe deszcze, które uniemożliwiają jakąkolwiek aktywność. Jeśli marzy nam się słoneczna i ciepła Gruzja, pogoda w kwietniu raczej nie spełni naszych oczekiwań.

Czytaj również kiedy warto pojechać na Kubę

Gruzja pogoda maj

Jeśli interesuje nas słoneczna Gruzja, klimat w maju może już nam bardzo przypaść do gustu. Na wybrzeżu Morza Czarnego jest w tym czasie około 21 stopni, a przy tym sporo słońca. Pogoda jest wiec idealna na wakacje nad morzem. W innych regionach kraju temperatury są nieco niższe – w górach jest maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

od:
1 899 zł
Gruzja z biurem podróży

Spędź urlop w Gruzji z biurem podróży. Zobacz najlepsze oferty

Na pytanie: Gruzja – kiedy jechać, maj jest doskonałym pomysłem bez względu na to, jak planujemy naszą wakacyjną aktywność. W maju warunki są idealne zarówno do leniwego wypoczynku, jak i do zwiedzania wspaniałych, historycznych miejsc, zabytkowych budowli, a także poznawania niezwykłej gruzińskiej przyrody.

Czytaj również kiedy warto pojechać na Madagaskar

Gruzja pogoda czerwiec

Gruzja w czerwcu rozkwita pełnią lata i wysokimi temperaturami. Na wybrzeżu Morza Czarnego temperatury sięgają 27 stopni, w innych regionach jest nieco chłodniej. W trakcie miesiąca jest 12 deszczowych dni, jednak nie oznacza to, że deszcz pada wtedy przez cały dzień. Nad Morzem Czarnym można w tym czasie zauważyć zwiększony ruch turystyczny, bo i pogoda robi się iście tropikalna.

Jaki klimat w Gruzji
Jaki klimat w Gruzji

Temperatura wody staje się odpowiednia do kąpieli morskich. Jeśli zastanawiamy się: Gruzja – kiedy jechać, warto postawić na wyjazd w czerwcu, o ile wybierzemy się właśnie na zachodnie wybrzeże. W innych rejonach kraju może być w tym czasie dosyć deszczowo.

Czytaj również kiedy warto pojechać do Wietnamu

Gruzja pogoda lipiec

Jeśli marzy nam się słoneczna czy wręcz tropikalna Gruzja, pogoda w lipcu będzie idealna na wakacje. Maksymalne temperatury nad Morzem Czarnym przekraczają wtedy 30 stopni, a temperatura wody utrzymuje się na poziomie 25 stopni. Dodatkowo wrażenie gorąca potęguje dosyć wysoka wilgotność powietrza, która często przekracza 90 stopni. W takich warunkach trzeba liczyć się z tym, że praktycznie codziennie po południu występują krótkie, gwałtowne burze. Działają one mocno oczyszczająco i sprawiają, że powietrze staje się bardziej przyjazne.

Kiedy do Gruzji
Kiedy do Gruzji

Podczas gdy na wybrzeżu mamy tropikalne upały, w innych regionach kraju, zwłaszcza na terenach wyżynnych i górskich panuje bardzo przyjemna, słoneczna pogoda. Wakacje w Gruzji w lipcu pozwalają nie tylko na słoneczny wypoczynek, ale również na odkrywanie w pełni wszystkich zalet tego niezwykłego kraju.

Czytaj również kiedy warto pojechać na Dominikanę

Gruzja pogoda sierpień

Pogoda w sierpniu w Gruzji jest dosyć podobna do tej, z jaką mamy do czynienia w lipcu. Tropikalne warunki panują nad Morzem Czarnym, a popularne kurorty są wręcz oblegane przez turystów z całego świata. Słupki rtęci na wybrzeżu znacznie przekraczają 35 stopni. Wysoka wilgotność powietrza dodatkowo potęguje uczucie gorąca. Nad morzem często pojawiają się krótkie deszcze i burze, które działają orzeźwiająco.

kiedy jechać do Gruzji
kiedy jechać do Gruzji

Na terenach wyżynnych i górskich w centrum kraju jest zdecydowanie przyjemniej niż nad morzem. To dobry czas na zwiedzanie atrakcji turystycznych Gruzji, odwiedzanie najciekawszych miast czy podziwianie niezwykłej, bujnej roślinności. Jeśli zastanawiamy się: Gruzja – kiedy jechać, wyjazd w sierpniu to doskonały pomysł, bez względu na to, w które rejony kraju się wybieramy.

Czytaj również kiedy warto pojechać na Bali

Gruzja pogoda wrzesień

Jeśli marzy nam się słoneczna, ciepła Gruzja, pogoda we wrześniu na pewno spełni nasze oczekiwania. We wrześniu nadal jest ciepło w całym kraju, choć nie ma już na wybrzeżu tropikalnych, trudnych do wytrzymania upałów. W kurortach i miejscowościach turystycznych nad Morzem Czarnym temperatury powietrza sięgają 30 stopni, w innych regionach kraju jest nieco chłodniej.

od:
1 899 zł
Gruzja z biurem podróży

Spędź urlop w Gruzji z biurem podróży. Zobacz najlepsze oferty

W skali miesiąca pada przez około 10 dni – w jednych regionach więcej, w innych mniej. To dobra pora na aktywne zwiedzanie i korzystanie z jesiennego słońca.

Czytaj również kiedy warto pojechać na Sri Lankę

Gruzja pogoda październik

Październik w Gruzji to dosyć ciepła jesień. Standardowo najlepsza pogoda panuje na wschodnim wybrzeżu nad Morzem czarnym. Choć jest już poza szczytem sezonu turystycznego, nadmorskie kurorty nadal tętnią życiem. W październiku najczęściej wysokogórskie rejony nie są już dostępne, można jednak spędzać czas na wędrówkach w niskich partiach gór.

Kiedy lecieć do Gruzji
Kiedy lecieć do Gruzji

Jesień w Gruzji to także czas zbiorów owoców oraz produkcji doskonałego wina. Można więc zrobić sobie wycieczki objazdowe po najsłynniejszych winnicach w okolicy naszego miejsca naszego wypoczynku. Gdy zastanawiamy się: Gruzja – kiedy jechać, październik to bardzo dobra pora, jeśli chcemy zobaczyć bogactwo gruzińskich krajobrazów.

Czytaj również kiedy warto pojechać do Nowej Zelandii

Gruzja pogoda listopad

Pogoda w Gruzji w listopadzie nieuchronnie wskazuje na to, że dobre warunki klimatyczne już się skończyły. W tym miesiącu temperatury kształtują się na poziomie od 3 do 10 stopni Celsjusza. Najcieplej jest nad Morzem Czarnym, najchłodniej w rejonach wyżynnych w centrum kraju.

Kiedy najlepiej do Gruzji
Kiedy najlepiej do Gruzji

Wyjazd do Gruzji w listopadzie z pewnością nie przypadnie do gustu osobom, które lubią ciepło i słoneczne klimaty. Nawet na wybrzeżu pogoda jest daleka od idealnej i raczej nie sprzyja opalaniu.

Czytaj również kiedy warto pojechać na Seszele

Gruzja pogoda grudzień

Grudzień w Gruzji to klasyczna zima z niskimi temperaturami i dosyć częstymi opadami. Temperatury kształtują się na poziomie od -1 do 6 stopni Celsjusza. Bardzo dobre warunki dla miłośników sportów zimowych panują w gruzińskich górach.

Kiedy najlepiej jechać do Gruzji
Kiedy najlepiej jechać do Gruzji

Śniegu w wyższych partiach gór z pewnością nie zabraknie. Nad Morzem Czarnym jest cieplej niż w innych regionach kraju, jednak także tam daleko jest do typowo gorących klimatów.

Czytaj również kiedy warto pojechać na Wyspy Zielonego Przylądka

Batumi – pogoda całoroczna. Kiedy najlepiej jechać?

Batumi jest popularną miejscowością turystyczną na południowo-zachodnim wybrzeżu Gruzji nad Morzem Czarnym. W tym regionie Gruzji warunki pogodowe są doskonałe – latem jest gorąco, zimą natomiast cieplej niż w innych rejonach kraju. Najlepsze warunki pogodowe panują latem – jest gorąco, bowiem często powyżej 40 stopni, słonecznie i typowo wakacyjnie.

od:
1 899 zł
Gruzja z biurem podróży

Spędź urlop w Gruzji z biurem podróży. Zobacz najlepsze oferty

Odczuwanie wysokich temperatur jest dodatkowo potęgowane przez ponad 90-procentową wilgotność powietrza. Osoby, które źle znoszą upały, powinny w tym czasie unikać wakacji. Późną wiosną lub wczesną jesienią warunki klimatyczne będą dla nich z pewnością bardziej przyjazne niż w pełni lata.

Czytaj również:

🔥 Gruzja – kiedy najlepiej jechać?

Do Gruzji najlepiej wybrać się latem, gdy jest słonecznie i ciepło. Dobre warunki panują również wiosną i jesienią. Najgoręcej w Gruzji jest w lipcu i sierpniu na zachodnim wybrzeżu nad Morzem Czarnym. Temperatury w tym regionie przekraczają 35 stopni w cieniu, jest więc naprawdę upalnie.

🗻Gruzja – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Gruzji trwa od czerwca do początku września. W tym czasie pogoda jest doskonała w szczególności na wybrzeżu Morza czarnego.

☀️ Gruzja – jaki klimat?

W Gruzji klimat jest dosyć zróżnicowany. Nad Morzem Czarnym mamy do czynienia z klimatem podzwrotnikowym, w innych regionach kraju klimat jest umiarkowany ciepły.

☔ Gruzja – kiedy pora deszczowa?

Podział pór roku w Gruzji jest charakterystyczny dla klimatu umiarkowanego. Nie ma więc podziału na porę suchą i deszczową.

🤑 Gruzja – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Gruzji jest zimą, gdy pogoda nie zachęca do słonecznego wypoczynku. Wyjątkiem mogą być górskie kurorty, które właśnie zimą przyciągają narciarzy, a co za tym idzie – mają wysokie ceny.

✈️ Batumi – kiedy najlepiej jechać?

Do Batumi najlepiej wybrać się późną wiosną lub wczesną jesienią. Najgoręcej jest tutaj w lipcu i sierpniu, gdy panują prawdziwie tropikalne warunki. 35-stopniowe upały oraz wysoka wilgotność powietrza sprawiają, że w pełni lata może tutaj być zbyt gorąco nawet dla najbardziej wprawionych w opalaniu turystów.