Ibiza - pogoda. Zobacz kiedy jechać na Ibizę

Ibiza – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Ibizę

Gdzie szukać kierunków na słoneczne wakacje? Z pewnością na Morzu Śródziemnym, które zapewnia wspaniały, przyjazny plażowiczom klimat. Jednym ze sprawdzonych pod każdym względem wakacyjnych kierunków jest Ibiza. Pogoda na wyspie zachęca do plażowania, kąpieli w morzu, a także do czerpania pełnymi garściami ze wszystkich słonecznych atrakcji. Kiedy jechać na Ibizę, aby się opalić i wypocząć w cieple? Polecamy zajrzeć do naszego szczegółowego planu pogodowego miesiąc po miesiącu.

Całoroczna temperatura - Ibiza
Całoroczna temperatura – Ibiza. Photo by LeoCo on Unsplash

Ibiza jest hiszpańską wyspą znajdującą się na Morzu Śródziemnym w archipelagu Balearów. Jest znana na całym świecie z przepięknych plaż i imprezowych klimatów. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno imprezowicze nastawieni na zabawę na plaży do rana, jak i osoby, które szukają spokojnego i kameralnego wypoczynku. Temperatura na Ibizie jest szczególnie dobra w sezonie letnim, wtedy też wyspa tętni życiem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na wakacje poza sezonem.

od:
1 509 zł
Wakacje na Ibizie!

Zobacz najlepsze oferty

Na pytanie: Ibiza – kiedy jechać, warto odpowiedzieć sobie indywidualnie. Sporo zależy od tego, czy nastawiasz się tylko na plażowanie i kąpiele w morzu, czy też chcesz coś zwiedzić i zobaczyć najciekawsze miejsca na wyspie. Pogoda na Ibizie różni się w zależności od pory roku, dobrze jest więc jeszcze przed zarezerwowaniem wyjazdu sprawdzić, jak wyglądają warunki atmosferyczne w tym czasie, gdy chcesz jechać właśnie na Ibizę.

Pogoda Ibiza – kiedy jechać?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć na Ibizę, najpierw sprawdź nieco informacji na temat klimatu, pogody i położenia tej znanej i słonecznej wyspy. Ibiza klimat ma typowo śródziemnomorski z wysokimi temperaturami latem i łagodnymi zimami. Dodatkowo przez cały rok jest tutaj dosyć sucho, a delikatna bryza od morza na wybrzeżu sprawia, że nawet podczas wysokich upałów nie ma tutaj warunków trudnych do wytrzymania.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Ibiza już od 1 509 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 8% 13 ° C 10 g.
Luty
Ibiza już od 1 509 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 8% 14 ° C 10 g.
Marzec
Ibiza już od 1 509 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 17 ° C 8% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Ibiza już od 1 509 zł za osobę!
pokaż oferty
16 – 19 ° C 10% 15 ° C 13 g.
Maj
Ibiza już od 1 509 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 21 ° C 9% 16 ° C 15 g.
Czerwiec
Ibiza już od 1 509 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 7% 20 ° C 15 g.
Lipiec
Ibiza już od 1 509 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 29 ° C 3% 22 ° C 15 g.
Sierpień
Ibiza już od 1 509 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 29 ° C 5% 23 ° C 14 g.
Wrzesień
Ibiza już od 1 509 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 10% 21 ° C 13 g.
Październik
Ibiza już od 1 509 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 23 ° C 10% 20 ° C 11 g.
Listopad
Ibiza już od 1 509 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 19 ° C 10% 17 ° C 11 g.
Grudzień
Ibiza już od 1 509 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 4% 15 ° C 9 g.

Opady deszczu pojawiają się głównie w sezonie zimowym, są raczej sporadyczne i nie przeszkadzają w wypoczynku. Sprawiają za to, że piękna roślinność na wyspie jest jeszcze bardziej bujna i intensywnie zielona. Osobom, którym marzy się Ibiza, pogoda o każdej porze roku sprawiać będzie wyłącznie pozytywne niespodzianki.

Sprawdź również najlepsze lasty Ibiza oraz wakacje all inclusive Ibiza

Ibiza pogoda styczeń

Ibiza pogoda styczeń nie należy do wakacyjnych klimatów, co jednak nie oznacza, że jest zimowo. Średnie miesięczne temperatury w styczniu kształtują się na poziomie 14 stopni w ciągu dnia, a w skali miesiąca jest 25 słonecznych dni. Jedynym mankamentem może być długość dnia – 9 godzin to niewiele w porównaniu do długości dnia w sezonie wakacyjnym.

Comte Conta
Comte Conta / iStock.com / LUNAMARINA

Jeśli w zimie marzy się Tobie wiosenna temperatura, Ibiza w styczniu będzie dobrym kierunkiem. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie jest to idealny czas na plażowanie, a bardziej na zwiedzanie i aktywny wypoczynek w wyjątkowym, śródziemnomorskim klimacie.

Zobacz także gdzie warto polecieć na wakacje w styczniu

Ibiza pogoda luty

Osobom, którym w lutym marzy się nieco lepsza pogoda, Ibiza na pewno się spodoba. W tym miesiącu nie ma co prawda lata, ale temperatury są zdecydowanie wyższe niż w naszej strefie umiarkowanej. Średnio miesięcznie jest 14 stopni, ale bywają dni, że sporo więcej. Dużo jest słońca – w skali miesiąca 23 dni są słoneczne, w pozostałe może, ale nie musi padać deszcz.

Ibiza - klimat
Ibiza – klimat. Photo by Slow Ibiza on Unsplash

Ibiza pogoda luty to świetna propozycja dla osób, które chcą spędzić czas w słonecznych warunkach i lubią podróżować poza sezonem. W tym czasie można liczyć na spokojny i kameralny wypoczynek, a także na niższe ceny niż w sezonie turystycznym.

Czytaj też dokąd jechać na ciepłe wakacje w lutym

Ibiza pogoda marzec

Ibiza pogoda marzec to coraz więcej ciepła nad Morzem Śródziemnym. Średnio na słupkach rtęci jest 16 stopni. Nie są to więc typowo wakacyjne warunki, ale jest słonecznie i ciepło. Sprzyja to aktywnościom na świeżym powietrzu, sportom wodnym i lądowym, a także zwiedzaniu.

od:
1 509 zł
Wakacje na Ibizie!

Zobacz najlepsze oferty

Ibiza, poza plażami, ma sporo do zaoferowania także tym turystom, którzy są nastawieni na poznawanie nowych miejsc. Jeśli marzy się Tobie ciepła Ibiza, temperatura w marcu może być odpowiednia. Szczególnie, jeśli chcesz uciec od marcowych chłodów i kapryśnej pogody.

Sprawdź również najlepsze kraje na wakacje w marcu

Ibiza pogoda kwiecień

Kwietniowa Ibiza temperatury ma już bardzo wiosenne. Średnio jest 18 stopni, ale im bliżej maja, tym jest dużo cieplej. W ciągu miesiąca jest 25 słonecznych dni, deszcze pojawiają się sporadycznie. Nie przeszkadzają w wypoczynku, a oczyszczają powietrze i sprawiają, że roślinność na wyspie staje się bujna i pięknie zielona.

Kiedy jechać na Ibizę
Kiedy jechać na Ibizę. Photo by Slow Ibiza on Unsplash

Ibiza pogoda kwiecień to czas, w którym można liczyć na niższe ceny niż w sezonie. W kurortach, nawet tych najbardziej popularnych, jest zdecydowanie spokojniej. To dobra pora dla turystów poszukujących spokojnego wypoczynku i możliwości poznawania nowych miejsc.

Zobacz także jakie kierunki będą najciekawsze na urlop w kwietniu

Ibiza pogoda maj

Ibiza pogoda maj to wiosenne warunki w doskonałym, śródziemnomorskim wydaniu. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie około 21 stopni. Woda w morzu ma 18 stopni. Choć wielu osobom jeszcze nie odpowiada, nie brakuje chętnych do kąpieli. Jeśli marzy się Tobie piękna, majowa pogoda, Ibiza w tym czasie na pewno nie zawiedzie.

Kiedy najcieplej na Ibizie
Kiedy najcieplej na Ibizie. Photo by Michael Tomlinson on Unsplash

To dobra okazja do złapania promieni słonecznych, opalenizny, korzystania z uroków atrakcji na świeżym powietrzu. Choć powoli zbliża się sezon turystyczny, nie trzeba obawiać się tłumów. Bez problemu każdy znajdzie dla siebie miejsce na spokojny i kameralny wypoczynek z dala od innych plażowiczów.

Czytaj też dokąd jechać w maju na wakacje

Ibiza pogoda czerwiec

Kiedy na Ibizę wybierzesz się w czerwcu, możesz mieć gwarancję prawdziwie wakacyjnej pogody. W tym miesiącu mamy już początek śródziemnomorskiego lata ze średnimi temperaturami na poziomie 25 stopni. Woda w morzu jest sporo cieplejsza niż kilka tygodni wcześniej. 22 stopnie zachęcają do kąpieli nawet te osoby, które nie przepadają za chłodną wodą.

Kiedy najlepiej lecieć na Ibizę
Kiedy najlepiej lecieć na Ibizę. Photo by Vladyslav Cherkasenko on Unsplash

Ibiza pogoda czerwiec to szansa na wspaniałe, słoneczne wakacje na jednej z najbardziej znanych i najpiękniejszych wysp na świecie. Coś dla siebie w tym czasie znajdą zarówno zapaleni plażowicze, jak i osoby, które nastawiają się na imprezowanie i aktywny wypoczynek.

Sprawdź również jakie kierunki będą dobrym pomysłem na wczasy w czerwcu

Ibiza pogoda lipiec

Ibiza pogoda lipiec to gwarancja gorących wakacji w śródziemnomorskim klimacie. W tym czasie na słupkach rtęci jest średnio 28 stopni, a w skali miesiąca wszystkie dni są słoneczne. Zerowe ryzyko deszczu sprawia, że nie trzeba martwić się załamaniem pogody – przez cały urlop będzie idealna.

od:
1 509 zł
Wakacje na Ibizie!

Zobacz najlepsze oferty

Jeśli celem Twoich wakacji jest słoneczna Ibiza, pogoda w lipcu zagwarantuje udany wypoczynek. Warto jednak rezerwować go z wyprzedzeniem. Miesiące wakacyjne są niezwykle popularne i tuż przed planowanym urlopem można mieć problem ze znalezieniem wolnych wycieczek czy miejsc w najlepszych hotelach.

Zobacz także gdzie lecieć na wakacje w lipcu

Ibiza pogoda sierpień

Gorąca Ibiza, pogoda pełna słońca, zero deszczu i wakacyjne klimaty – w sierpniu na Ibizie doskonale bawią się plażowicze, amatorzy sportów wodnych, a także osoby, które lubią imprezy w plażowych klubach do białego rana. Podobnie jak w lipcu, także i w sierpniu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 28 stopni. Woda w morzu ma 26 stopni, jest więc już bardzo ciepła i zachęca do pluskania nawet największych zmarzlaków.

Piękna plaża na Ibizie
Piękna plaża na Ibizie / iStock.com / pkazmierczak

Ibiza pogoda sierpień to gwarancja udanego urlopu na jednej z najciekawszych wysp świata. Warto zabrać ze sobą nie tylko dobry nastrój, ale również zestaw do ochrony przeciwsłonecznej. Na słońcu może być bowiem bardzo gorąco.

Czytaj też gdzie na wakacje w sierpniu

Ibiza pogoda wrzesień

Ibiza pogoda wrzesień to nadal wakacyjne klimaty, choć nie jest już aż tak ciepło, jak w miesiącach wakacyjnych. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 25 stopni, woda w morzu jest tak samo ciepła, jak powietrze. We wrześniu na Ibizie można bez obaw się opalać, uprawiać sporty wodne, pływać w Morzu Śródziemnym i zwiedzać wszystkie atrakcje na wyspie.

Temperatury na Ibizie
Temperatury na Ibizie. Photo by Briony Brown on Unsplash

Jeśli marzy się Tobie posezonowa, wrześniowa Ibiza, pogoda we wrześniu na pewno się Tobie spodoba. Piękna opalenizna gwarantowana, podobnie jak mnóstwo wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

Sprawdź również dokąd lecieć na urlop we wrześniu

Ibiza pogoda październik

Jeśli w Twoich wyjazdowych planach jest październikowa Ibiza, pogoda nie będzie jesienna. Warunkom pogodowym w tym miesiącu zdecydowanie bliżej do wiosny. W październiku mamy średnio na termometrach 22 stopnie i 25 słonecznych dni w ciągu miesiąca. To dobre warunki do łapania słońca, plażowania, aktywności na świeżym powietrzu.

Urokliwe uliczki
Urokliwe uliczki. Photo by Belinda Fewings on Unsplash

Słońce nie opala tak szybko, jak latem, ale i tak można przywieźć z wakacji piękną opaleniznę. Ibiza pogoda październik to propozycja dla turystów, którym nie zależy na upałach i gorących klimatach, za to chcą spędzić wakacje w spokojnych warunkach i w cenach dużo niższych niż w sezonie wakacyjnym.

Zobacz także gdzie w październiku na wakacje warto polecieć

Ibiza pogoda listopad

Ibiza pogoda listopad to czas, w którym zbliża się śródziemnomorska zima. A więc całkiem łagodna i pełna słońca. W listopadzie jest 18 stopni na termometrach u dużo słońca – 23 słoneczne dni, a w pozostałe deszcze pojawiają się raczej sporadycznie.

od:
1 509 zł
Wakacje na Ibizie!

Zobacz najlepsze oferty

Jeśli marzy się Tobie listopadowa Ibiza, pogoda będzie idealna do złapania promieni słonecznych i ucieczki choć na kilkanaście dni od chłodów, jakie w tym czasie są w umiarkowanych strefach klimatycznych.

Czytaj też jakie kierunki będą dobrym pomysłem na wyjazd wakacyjny w listopadzie

Ibiza pogoda grudzień

Jeśli w grudniu marzy się Tobie Ibiza, pogoda będzie odpowiednia, jeśli nie nastawiasz się na intensywne plażowanie. Na słupkach rtęci w tym miesiącu jest średnio 15 stopni. Jest więc ciepło, ale nie ma upałów. Można jednak spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu, a w cieplejsze dni nastawić się nawet na plażowanie.

Długoterminowa pogoda na Ibizie
Długoterminowa pogoda na Ibizie. Photo by Filip Mishevski on Unsplash

Ibiza pogoda grudzień to dobra pora dla osób, które chcą podróżować w miarę tanio – wakacje poza sezonem kosztują zdecydowanie mniej niż w czasie letnich miesięcy.

Sprawdź również gdzie jest ciepło w grudniu

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Ibiza – kiedy najlepiej jechać?

Na Ibizę najlepiej wybrać się w sezonie od czerwca do września. Wtedy warunki pogodowe są najlepsze, a ryzyko deszczu minimalne.

Ibiza – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Ibizie jest w miesiącach letnich, w lipcu i sierpniu, gdy temperatury przekraczają 28 stopni w cieniu.

Ibiza – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Ibizie trwa od czerwca do września. Wtedy na plażach są prawdziwe tłumy, a ceny zdecydowanie najwyższe. Wspaniałe warunki do opalania i zabaw na świeżym powietrzu zdecydowanie jednak są tego warte.

Ibiza – jaki klimat?

Ibiza leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Latem jest tu bardzo ciepło, a zim w klasycznym wydaniu z chłodem i śniegiem nie ma wcale.

Ibiza – kiedy najtaniej?

Najtańsze wakacje na Ibizie można spędzić poza sezonem, od października do marca.