Indie - kiedy jechać, jaka pogoda, jaka temperatura, jaki klimat

Indie – pogoda. Kiedy jechać do Indii?

Wyjazd do Indii to marzenie wielu podróżników, dla których odkrywanie egzotycznych krajów polega nie tylko na plażowaniu czy korzystaniu z uroków pięknej pogody. Indie są krajem o wielowiekowej historii, bogatej kulturze, wspaniałej architekturze, a także wyjątkowym bogactwie naturalnym.

Kiedy jechać do Indii, aby mieć pewność, że nasza podróż będzie udana? Warto sprawdzić, jak kształtuje się pogoda w Indiach w poszczególnych miesiącach w różnych regionach kraju.

kiedy do indii
kiedy do Indii

Indie – kiedy jechać?

Indie leżą w Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Indyjskim. Oblewane są wodami Morza Arabskiego, Zatoki Bengalskiej oraz Morza Andamańskiego, które należą do wód Oceanu Indyjskiego. Ze względu na dosyć dużą rozpiętość południkową, Indie w różnych regionach mają zróżnicowany klimat.

od:
6 500 zł
Goa – wakacje w Indiach

Sprawdź oferty na podróż do Indii, Goa

Na południu kraju mamy do czynienia z klimatem monsunowym, który generuje dwie pory roku – gorącą deszczową oraz chłodniejszą suchą. Na północy klimat jest gorący, podzwrotnikowy i wilgotny, który w Himalajach i Karakorum przechodzi w klimat górski. Zastanawiając się: Indie – kiedy jechać, warto brać pod uwagę cel naszej podróży. Klimat Indii w poszczególnych miejscach jest bowiem mocno zróżnicowany.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od -22 °C do 31 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od -19 °C do 31 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od -16 °C do 35 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od -12 °C do 39 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od -8 °C do 40 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od -2 °C do 41 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 3 °C do 37 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 3 °C do 34 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od -3 °C do 35 °C | opady: ☔  duże
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od -11 °C do 34 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od -16 °C do 30 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od -20 °C do 32 °C | opady: ☔  małe

Indie pogoda styczeń

Kiedy do Indii wybieramy się w styczniu, najlepiej pojechać na południowo-zachodnie wybrzeże. Mamy wtedy pełnię lata i praktycznie wcale nie pada deszcz. To środek pory suchej w tym regionie, jest więc okazja do plażowania, zwiedzania, a także korzystania ze wszelkich atrakcji turystycznych.

Indie kiedy jechać
Indie kiedy jechać

Jeśli natomiast wybieramy się w centralne regiony kraju, między innymi do Delhi, warto pamiętać, że noce mogą być w tym czasie dosyć chłodne. W dzień natomiast jest bardzo ciepło. Temperatury sięgają 21 stopni, a więc jest ciepło i słonecznie, ale bez większych upałów. Jeśli marzy nam się słoneczna pogoda, Indie w styczniu z pewnością nam się spodobają.

Sprawdź również gdzie w styczniu jest ciepło

Indie pogoda luty

Pogoda w Indiach w lutym również sprzyja turystom, którym marzy się słońce, plaża i wakacje. Temperatury na wybrzeżu sięgają nawet 30 stopni, w głębi kraju jest zdecydowanie chłodniej, ale nadal jest około 20 stopni na słupkach rtęci.

delhi pogoda
Delhi pogoda

Jeśli interesuje nas przyjazny klimat, Indie w lutym będą doskonałym pomysłem. Panuje wtedy pora sucha, nie ma ogromnych upałów, deszczu ani nadmiernej wilgotności powietrza. To doskonałe warunki dla turystów, którzy preferują aktywne zwiedzanie, podróże po okolicach, trekking czy oglądanie najciekawszych atrakcji turystycznych. Takie aktywności w szczycie upałów mogą być bowiem zbyt wymagające.

Zobacz także dokąd jechać na wakacje w lutym

Indie pogoda marzec

Indie w marcu nadal są zachęcające, jeśli chodzi o warunki pogodowe. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie od 17 stopni w rejonach wyżynnych i górskich do 31 stopni na wybrzeżu południowo-zachodnim.

Indie klimat
Indie klimat

W marcu deszcz zdarza się bardzo rzadko, a są i takie lata, gdy nie pada wcale. Jeśli zastanawiamy się: Indie – kiedy jechać, marzec będzie bardzo dobrą porą zarówno dla miłośników opalania, jak i bardziej aktywnego zwiedzania.

Zobacz również gdzie warto pojechać w marcu

Indie pogoda kwiecień

W kwietniu w Indiach robi się już dosyć gorąco. Temperatury powietrza na wybrzeżu sięgają 31 stopni w dzień, natomiast w nocy spadają do 20 stopni. Dobra pogoda panuje praktycznie we wszystkich regionach kraju, jest to więc odpowiedni czas na wycieczki objazdowe i zwiedzanie różnych regionów kraju.

od:
6 500 zł
Goa – wakacje w Indiach

Sprawdź oferty na podróż do Indii, Goa

Jeśli komuś marzą się gorące, słoneczne Indie, temperatura w kwietniu z pewnością będzie dla niego idealna. Warto jednak zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną – kwietniowe słońce w tej części świata bywa mocno uciążliwe.

Czytaj też jaka jest pogoda w Jordanii w kwietniu

Indie pogoda maj

Maj w Indiach to w niektórych regionach początek pory deszczowej. Dotyczy to w szczególności wybrzeży, które są opanowane przez klimat monsunowy. Temperatury powietrza w tym czasie wzrastają nawet do 40 stopni. Dodatkowo spora jest wilgotność powietrza, która potęguje odczuwanie wysokich temperatur.

indie temperatura
Indie temperatura

Nieco chłodniej jest w centralnych Indiach oraz na terenach górskich. Tam temperatury rzadko przekraczają 30 stopni, a w nocy znacznie spadają. Na pytanie: Indie – kiedy jechać, maj będzie dobrym pomysłem pod warunkiem, że marzy nam się opalanie i wysokie upały.

Indie pogoda czerwiec

W czerwcu w Indiach jest dosyć deszczowo, szczególnie na wybrzeżu. Temperatury powietrza kształtują się na poziomie 30-40 stopni, a więc jest bardzo gorąco. Podobne warunki panują w centralnych Indiach w okolicach New Delhi i Taj Mahalu. W tym czasie ulewne deszcze mogą powodować spore zniszczenia, powodzie czy zalanie dróg.

indie pora deszczowa
Indie pora deszczowa

Wypoczynek w czerwcu nie jest więc dobrym pomysłem, gdyż może okazać się sporo utrudniony. Jeśli marzy nam się słoneczne Goa, pogoda w czerwcu może nie sprzyjać opalaniu.

Zobacz też gdzie lecieć na urlop w czerwcu

Indie pogoda lipiec

Jeśli zastanawiamy się: Indie – kiedy jechać, lipiec nie będzie najlepszym pomysłem, gdy planujemy wyjazd na wybrzeże lub w centralne regiony. W tym czasie panuje pora deszczowa, ulewne deszcze mogą padać nawet przez kilka dni. Dodatkowo trudne do wytrzymania są także upały, które sięgają 40 stopni i są potęgowane przez wysoki poziom wilgoci.

kiedy jechać do Indii
kiedy jechać do Indii

Sucho i nieco chłodniej jest na terenach pustynnych i na wyżynach w głębi kraju. Jeśli w lipcu chcemy odwiedzić Indie, pora deszczowa może nieco pokrzyżować nam plany.

Indie pogoda sierpień

Temperatura w Indiach w sierpniu jest już bardziej przyjazna niż w poprzednich miesiącach. Słupki rtęci w najgorętszych regionach pokazują maksymalnie 35 stopni Celsjusza. Nadal jednak jest deszczowo i wilgotno, co potęguje odczuwanie wysokich temperatur. Opady atmosferyczne występują przez 10 dni w miesiącu, a więc możemy trafić na okres, gdy przez kilka czy nawet kilkanaście dni będzie sucho i słonecznie. Niestety, może zdarzyć się i tak, że przez kilka dni z rzędu będzie intensywnie padało.

od:
6 500 zł
Goa – wakacje w Indiach

Sprawdź oferty na podróż do Indii, Goa

Gdy zastanawiamy się: Indie – kiedy jechać, wyjazd w sierpniu nie da nam gwarancji dobrej pogody. Pewności opalania i korzystania z uroków słońca nie mamy, ale w tym czasie można spędzić urlop na innych aktywnościach, zwiedzaniu i podziwianiu wspaniałej indyjskiej przyrody.

Zobacz też jaka jest pogoda na Bali w sierpniu

Indie pogoda wrzesień

Pogoda w Indiach we wrześniu jest dosyć podobna do sierpniowej. Na wybrzeżu nadal mamy do czynienia z dosyć intensywną porą deszczową i opadami deszczu. W Delhi pogoda jest nieco bardziej przyjazna, jest trochę chłodniej i mniej wilgotno.

klimat indie
klimat Indie

Na obszarach pustynnych również jest sucho – w te rejony można się wybrać, jeśli interesuje nas bardziej aktywne zwiedzanie.

Indie pogoda październik

W październiku w Indiach można zauważyć stopniowe ustępowanie pory deszczowej. Choć jeszcze na wybrzeżach padają deszcze, jest ich zdecydowanie mniej, są krótsze i mniej intensywne. Temperatury powietrza w różnych regionach utrzymują się na poziomie od 23 do 33 stopni.

klimat Indii
klimat Indii

Standardowo najgoręcej jest na wybrzeżach, gdzie padają deszcze. Bardziej umiarkowana temperatura jest w centralnych i wyżynnych częściach kraju. Tam też można liczyć na sporo słońca i sporadyczne opady. Jeśli marzą nam się słoneczne Indie, klimat w październiku może być całkiem przyjazny dla aktywnych podróżników.

Zobacz również gdzie warto pojechać w październiku

Indie pogoda listopad

W listopadzie w Indiach pogoda jest wręcz doskonała dla turystów, którym marzy się opalanie, kąpiele w morzu czy aktywne zwiedzanie. Na wybrzeżach pora deszczowa już minęła, jest więc słonecznie i ciepło. Ryzyko opadów jest minimalne, a temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 29-30 stopni. Jest więc bardzo ciepło, ale nie ma już trudnych do wytrzymania upałów.

pogoda Indie
pogoda Indie

Zastanawiając się: Indie – kiedy jechać, warto planować podróż w listopadzie. W czasie, gdy w naszych warunkach klimatycznych jesień powoli przechodzi w zimę, na Półwyspie Indyjskim mamy pełnię lata.

Sprawdź także kiedy lecieć na Malediwy

Indie pogoda grudzień

Pogoda w Indiach w grudniu jest wręcz wymarzona na wakacje w słońcu. W tym czasie w popularnych regionach turystycznych na wybrzeżach mamy porę suchą i temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza.

pogoda w Indiach
pogoda w Indiach

Nieco chłodniej jest w centralnych regionach oraz na terenach wyżynnych czy górskich. W grudniu jest minimalne ryzyko opadów deszczu, można więc mieć pewność, że całe wakacje upłyną przy słonecznej i idealnej pogodzie. Jadąc do Indii w grudniu możemy liczyć na mnóstwo atrakcji oraz piękną opaleniznę.

Zobacz również gdzie warto pojechać w grudniu

Goa – pogoda całoroczna. Kiedy najlepiej jechać?

Goa znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Indii. Najlepsza pogoda panuje tutaj w czasie pory suchej, czyli w okresie od listopada do kwietnia. W tym czasie jest słonecznie, sucho i bardzo ciepło. Temperatury w ciągu dnia sięgają 31 stopni, natomiast w nocy spadają do 20 stopni.

od:
6 500 zł
Goa – wakacje w Indiach

Sprawdź oferty na podróż do Indii, Goa

W sezonie od maja do października na wybrzeżu panuje pora deszczowa z kulminacją opadów od czerwca do października. W tym czasie pobyt na wybrzeżu nie jest wskazany, bo pogoda raczej nie zachęca do opalania czy zwiedzania.

Czytaj również:

Aplikacja
🏝️ Indie – kiedy najlepiej jechać?

Do Indii najlepiej wybrać się w sezonie od listopada do kwietnia. Jest wtedy sucho, słonecznie i ciepło, ale bez nadmiernych upałów.

🔥 Indie – kiedy najcieplej?

Najgoręcej w Indiach jest w czasie pory deszczowej, w sezonie od czerwca do sierpnia. Wtedy słupki rtęci wskazują temperatury powyżej 40 stopni.

🏖️ Indie – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Indiach występuje w okresie od listopada do kwietnia. Wtedy w turystycznych regionach, głównie na wybrzeżach, mamy porę suchą.

☀️ Indie – jaki klimat?

Klimat Indii jest zróżnicowany, gdyż kraj ma dosyć dużą rozpiętość południkową. Na południu mamy klimat monsunowy z podziałem na porę suchą i deszczową. Na północy kraju występuje klimat podzwrotnikowy wilgotny, który w górach przechodzi w klimat suchy.

☔ Indie – kiedy pora deszczowa?

Pora deszczowa występuje głównie na wybrzeżu, które jest opanowane przez monsuny. Intensywne opady deszczu występują od maja do października.

🤑 Indie – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Indiach jest w szczycie pory deszczowej, czyli od czerwca do września. Wtedy opady są najmocniejsze, ale w wielu regionach kraju jest ich nieco mniej. Można więc wybrać się do Indii w porze deszczowej – będzie wtedy zdecydowanie taniej niż w szczycie sezonu turystycznego.

✈️ Goa – kiedy najlepiej jechać?

Do Goa na południowo-zachodnim wybrzeżu najlepiej pojechać między listopadem a kwietniem. W tym czasie jest tutaj najlepsza, słoneczna pogoda.