Indonezja - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Indonezji

Indonezja – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać do Indonezji

Wakacje na Bali i innych indonezyjskich wyspach to gwarancja czasu pełnego słońca i wrażeń. Nic więc dziwnego, że kierunek ten cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Kiedy lecieć do Indonezji, aby mieć pewność dobrej pogody? Przede wszystkim, warto wziąć pod uwagę warunki klimatyczne i położenie w strefie, w której występuje podział na porę suchą i deszczową.

Gili Air, Lombok
Gili Air, Lombok / iStock.com / Christopher Moswitzer

Indonezja jest państwem wyspiarskim położonym w południowo-wschodniej Azji. Składa się z ponad 17 tysięcy większych wysp i mniejszych wysepek, z czego 6 tysięcy jest zamieszkanych, a pozostałe to wyspy bezludne i nietknięte ręką człowieka.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Wakacje w Indonezji to nie tylko okazja do plażowania na przepięknych plażach, ale również zwiedzania wspaniałych obiektów historii i kultury, a także podziwiania przepięknej przyrody, która w tym rejonie świata jest wyjątkowo bujna ze względu na obfite deszcze padające w porze deszczowej. Bez względu na to, czy nastawiasz się na plażowanie, czy na bardziej aktywne zwiedzanie, warto przed rezerwacją urlopu sprawdzić, kiedy jechać do Indonezji, aby pogoda była najlepsza.

Pogoda Indonezja – kiedy jechać?

Na pytanie Indonezja – kiedy jechać nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od naszych wakacyjnych planów i oczekiwań odnośnie tych rajskich wysp. Turyści, którzy nastawiają się na słoneczne wakacje potrzebują czegoś innego niż ci, którzy preferują aktywny wypoczynek i zwiedzanie. Warto przy tym pamiętać, że Indonezja klimat ma równikowy z wyraźnym podziałem na porę suchą i deszczową. W sezonie od października do kwietnia trwa pora deszczowa, w czasie której deszcze pojawiają się dużo częściej niż w czasie pory suchej.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Indonezja już od 3 999 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 31 ° C 70% 28 ° C 12 g.
Luty
Indonezja już od 3 999 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 31 ° C 70% 28 ° C 12 g.
Marzec
Indonezja już od 3 999 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 31 ° C 60% 29 ° C 12 g.
Kwiecień
Indonezja już od 3 999 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 31 ° C 40% 29 ° C 11 g.
Maj
Indonezja już od 3 999 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 30 ° C 30% 29 ° C 11 g.
Czerwiec
Indonezja już od 3 999 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 30 ° C 20% 29 ° C 11 g.
Lipiec
Indonezja już od 3 999 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 29 ° C 10% 28 ° C 10 g.
Sierpień
Indonezja już od 3 999 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 29 ° C 5% 28 ° C 11 g.
Wrzesień
Indonezja już od 3 999 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 29 ° C 8% 28 ° C 11 g.
Październik
Indonezja już od 3 999 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 30 ° C 13% 29 ° C 11 g.
Listopad
Indonezja już od 3 999 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 31 ° C 40% 29 ° C 11 g.
Grudzień
Indonezja już od 3 999 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 31 ° C 55% 29 ° C 12 g.

Temperatura w Indonezji jest jednak wysoka bez względu na porę suchą czy deszczową. A że deszcze nie padają przez cały czas, są raczej gwałtowne i przelotne, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na urlop także w sezonie deszczowym.

od:
5 363 zł
Wakacje w Indonezji!

Sprawdź najlepsze oferty

Jeśli zastanawiasz się, kiedy do Indonezji wybrać się na wakacje, sprawdź naszą pogodową wędrówkę przez miesiące i wybierz taką porę, w której warunki pogodowe będą dla Ciebie najlepsze.

Sprawdź także najlepsze oferty last minute Indonezja oraz Indonezja all inclusive

Indonezja pogoda styczeń

Indonezja pogoda styczeń to środek pory deszczowej. Na słupku rtęci mamy wtedy 28 stopni, a upał jest potęgowany przez wysoką wilgotność powietrza. Temperatury odczuwalne bywają dużo wyższe. W skali miesiąca są jedynie 2 dni słoneczne, w pozostałe trzeba liczyć się z opadami deszczu.

Temperatury całoroczne dla Indonezji
Temperatury całoroczne dla Indonezji. Photo by Steve Douglas on Unsplash

Ciepła jest za to woda w oceanie, dzięki czemu można się kąpać praktycznie przez cały miesiąc. Jeśli marzy się Tobie słoneczna Indonezja, pogoda w styczniu może być nieco rozczarowująca. Opady nie są jednak intensywne i nawet w deszczowe dni bywa sporo słońca.

Zobacz także jaka jest temperatura Egipt przez cały rok

Indonezja pogoda luty

Indonezja temperatury w lutym ma dosyć zbliżone do styczniowych. Średnio miesięcznie jest 28 stopni. Deszcz pada jednak często, a w skali miesiąca jest jeden słoneczny dzień. Nie trzeba jednak obawiać się kiepskiej pogody, bo deszcze są intensywne, ale przelotne. Można więc w lutym nastawić się zarówno na plażowanie i kąpiele w ciepłym oceanie, jak i na intensywne zwiedzanie.

Indonezja - kiedy najlepiej lecieć na wakacje
Indonezja – kiedy najlepiej lecieć na wakacje. Photo by Alfons Taekema on Unsplash

W połowie pory deszczowej przepiękna jest roślinność, która dzięki regularnym deszczom jest wyjątkowo zielona i bujna. Indonezja pogoda luty to propozycja dla osób, które lubią podróżować poza sezonem, a przy tym nastawiają się na niższe ceny. W porze deszczowej jest dużo taniej niż w czasie pory suchej w wysokim sezonie turystycznym.

Czytaj też jaka jest temperatura Malediwy przez cały rok

Indonezja pogoda marzec

Indonezja pogoda marzec to przede wszystkim wysokie temperatury, średnio 29 stopni, ale bywają dni, gdy jest jeszcze goręcej. W ciągu miesiąca mamy 3 słoneczne dni, w pozostałe pada deszcz, ale nie przez cały dzień – można spędzić czas na plaży, kąpielach, sportach wodnych. Uciążliwa może być jednak wysoka wilgotność powietrza, która sprawia, że odczuwalne temperatury są jeszcze wyższe niż faktycznie wskazują termometry.

Indonezja - klimat
Indonezja – klimat. Photo by Sangga Rima Roman Selia on Unsplash

Jeśli marzy się Tobie ciepła Indonezja, pogoda w marcu na pewno będzie sprzyjała. Nie jest to jednak dobry czas na rodzinne podróżowanie. Osoby, które kiepsko znoszą wysokie temperatury również powinny rozważyć wyjazd w innym miesiącu.

Sprawdź również jaka jest temperatura Turcja przez cały rok

Indonezja pogoda kwiecień

Jeśli marzy się Tobie upalna pogoda, Indonezja w kwietniu może być kierunkiem, który doskonale wpisze się w Twoje oczekiwania. W tym miesiącu temperatury przekraczają 29 stopni, a wilgotność powietrza sprawia, że jest jeszcze goręcej.

od:
5 363 zł
Wakacje w Indonezji!

Sprawdź najlepsze oferty

Powoli można zauważyć koniec pory deszczowej, jest zdecydowanie więcej słońca, choć nadal często może pojawiać się deszcz. Indonezja pogoda kwiecień to propozycja dla osób, które chcą zwiedzić ten wyjątkowy kraj w cenie niższej niż w sezonie letnim, a jednocześnie nie obawiają się deszczu i dosyć kapryśnej pogody.

Zobacz także jaka jest temperatura Kenia przez cały rok

Indonezja pogoda maj

Indonezja pogoda maj to początek pory suchej, co można zauważyć w niższej wilgotności powietrza i mniej odczuwalnych temperaturach. A są one dosyć wysokie – średnio miesięcznie jest 29 stopni na słupkach rtęci. Jest już jednak zdecydowanie więcej słonecznych dni, bo 11 w ciągu miesiąca. Powietrze jest bardziej suche, pogoda sprzyja plażowaniu, korzystaniu z kąpieli w oceanie i innym atrakcjom na świeżym powietrzu.

Jaka pogoda w Indonezji
Jaka pogoda w Indonezji. Photo by Dominic Krainer on Unsplash

To także dobra pora na zwiedzanie najciekawszych turystycznie miejsc na indonezyjskich wyspach. Pogoda w Indonezji w maju na pewno spełni oczekiwania nawet wymagających podróżników.

Czytaj też jaka jest temperatura Oman przez cały rok

Indonezja pogoda czerwiec

Osobom, którym marzy się typowo wakacyjna pogoda, Indonezja w czerwcu spodoba się na sto procent. To typowa pora sucha, w której mamy do czynienia z wysokimi temperaturami, ale niską wilgotnością powietrza, dzięki czemu warunki do opalania, kąpieli czy aktywnego spędzania czasu są doskonałe. W czerwcu na termometrach w Indonezji jest średnio 29 stopni, a słońca 15 dni.

Kiedy najcieplej w Indonezji
Kiedy najcieplej w Indonezji / iStock.com / Nuture

Opady deszczu są zdecydowanie rzadsze niż w porze deszczowej. A jeśli się już pojawią, są gwałtowne i przelotne. Indonezja pogoda czerwiec to propozycja dla turystów, którzy nastawiają się na słoneczne wakacje, a jednocześnie nie boją dosyć wysokich cen. W tym czasie sezon jest wysoki, a koszt wypoczynku zdecydowanie wyższy niż po sezonie.

Sprawdź również jaka jest temperatura Seszele przez cały rok

Indonezja pogoda lipiec

Indonezja pogoda lipiec to idealne warunki wakacyjne. W tym miesiącu średnie temperatury wynoszą 29 stopni, jest 20 słonecznych dni, a deszcze padają dużo rzadziej niż w porze deszczowej.

Kiedy w Indonezji jest najcieplej
Kiedy w Indonezji jest najcieplej. Photo by Muhamad Rizal Firmansyah on Unsplash

Jeśli marzy się Tobie wysoka temperatura, Indonezja w lipcu to kierunek odpowiedni pod każdym względem. Można poświęcić się plażowaniu, sportom wodnym, a także zwiedzaniu najciekawszych miejsc na wyspach.

Zobacz także jaka jest temperatura Madagaskar przez cały rok

Indonezja pogoda sierpień

Indonezja pogoda w sierpniu to dalszy ciąg wakacyjnej pogody. Na słupkach rtęci jest średnio 29 stopni, a bywają dni, gdy jest jeszcze cieplej. Jest jednak dosyć sucho w porównaniu do pory deszczowej, dzięki czemu upały nie są tak odczuwalne.

od:
5 363 zł
Wakacje w Indonezji!

Sprawdź najlepsze oferty

22 słoneczne dni w ciągu miesiąca i 12 godzin słońca w ciągu dnia w zupełności wystarczą, by zagwarantować świetnie spędzone wakacje. Indonezja pogoda sierpień to czas dla osób, które podróżują latem i nie obawiają się dosyć wysokich cen.

Czytaj też jaka jest temperatura Grecja przez cały rok

Indonezja pogoda wrzesień

Indonezja pogoda wrzesień to temperatury jeszcze wyższe niż w mijającym sezonie letnim. Słupki rtęci wskazują 30 stopni, jest 20 słonecznych dni, a deszcz pojawiają się rzadko i są dosyć przelotne.

Komodo
Komodo. Photo by Denissa Devy on Unsplash

Temperatura wody jest idealna do kąpieli i sportów wodnych, a dosyć suche powietrze sprawia, że o wiele łatwiej jest przetrwać wysokie temperatury niż latem. Jeśli na progu jesieni marzy się Tobie przepiękna, słoneczna pogoda, Indonezja będzie kierunkiem pod każdym względem trafionym.

Sprawdź również jaka jest temperatura Cypr w trakcie całego roku

Indonezja pogoda październik

Egzotyczna Indonezja, pogoda pełna słońca i wysokie temperatury – tak można wypoczywać w październiku, gdy w naszej strefie klimatycznej jest już dosyć zaawansowana jesień. Tymczasem w październiku na Bali i innych indonezyjskich wyspach notowane są upały powyżej 30 stopni.

Pogoda długoterminowa - Indonezja
Pogoda długoterminowa – Indonezja / iStock.com / yusnizam

Temperatura wody jest zbliżona do powietrza, bez obaw mogą się więc pluskać także osoby, które nie przepadają za chłodnym oceanem. Indonezja pogoda październik pozwala na słoneczny wypoczynek z dala od chłodów i w warunkach, które na długo pozostaną w pamięci.

Zobacz także jaka jest temperatura Malta długoterminowo

Indonezja pogoda listopad

Indonezja pogoda listopad to rozpoczynająca się pora deszczowa, a wraz z nią dosyć częste opady deszczu. Temperatury w tym miesiącu nadal są wysokie, bo sięgają 29 stopni, wilgotność powietrza robi się jednak równie duża.

Temperatury i klimat Indonezji
Temperatury i klimat Indonezji / iStock.com / CreativaImages

W skali miesiąca jest 5 słonecznych dni, a to oznacza, że w pozostałych mogą pojawiać się opady. Nie są one jednak jeszcze tak intensywne jak w szczycie pory deszczowej. Jeśli marzy się Tobie ciepła Indonezja, pogoda w listopadzie pod względem temperatur na pewno spełni oczekiwania. Może być jednak dosyć mokro.

Czytaj też jaka jest temperatura Złote Piaski przez cały rok

Indonezja pogoda grudzień

Indonezja pogoda w grudniu to czas deszczu, ale w połączeniu z wysokimi temperaturami. Dzięki temu przyroda pięknie rozkwita, a egzotyczna roślinność robi się bujna i efektowna. W grudniu na słupkach rtęci jest 28 stopni.

od:
5 363 zł
Wakacje w Indonezji!

Sprawdź najlepsze oferty

Deszcz, wbrew pozorom, wcale nie pada przez cały czas. Wybierając się na urlop pod koniec roku można liczyć także na sporo słońca w deszczowe dni. Indonezja pogoda grudzień to dobry pomysł na zakończenie roku w ciepłym klimacie z dala od zimy. Możemy się więc wybrać na święta za granicą lub sylwester w ciepłych krajach.

Sprawdź również jaka jest temperatura Meksyk długoterminowo

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Indonezja – kiedy najlepiej jechać?

Najlepszym czasem na wyjazd do Indonezji jest pora sucha trwająca od maja do września.

Indonezja – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Indonezji jest na przełomie września i październik, gdy temperatury przekraczają 30 stopni.

Indonezja – kiedy sezon turystyczny?

Wysoki sezon turystyczny trwa na indonezyjskich wyspach od kwietnia do października w czasie pory suchej, gdy deszcze padają zdecydowanie rzadziej niż podczas pory deszczowej, w której opady bywają intensywne.

Indonezja – jaki klimat?

Indonezja znajduje się w strefie klimatu równikowego z wyraźnym podziałem na porę suchą i deszczową.

Indonezja – kiedy najtaniej?

Jeśli chcesz podróżować do Indonezji taniej, wybierz wyjazd w trakcie pory suchej, czyli w miesiącach od października do kwietnia. W tym czasie wakacje kosztują mniej niż w szczycie sezonu.