Pogoda Jamajka. Kiedy jechać na Jamajkę

Jamajka – pogoda. Kiedy jechać na Jamajkę?

Na hasło Jamajka zapewne każdy z nas ma w głowie wakacyjne klimaty, żar lejący się z nieba, plaże ciągnące się po horyzont i turkusową wodę. I trudno się w tej wizji pomylić – wakacje na Jamajce to idealny pomysł na wypoczynek w wyjątkowo egzotycznych warunkach. Warto o tym pomyśleć szczególnie wtedy, gdy chcemy gdzieś wyjechać w środku zimy. Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć na Jamajkę, warto sprawdzić, jak na wyspie wygląda pogoda miesiąc po miesiącu.

Całoroczna pogoda dla Jamajki
Całoroczna pogoda dla Jamajki / Photo by Rock Staar on Unsplash

Temperatura na Jamajce niemal zawsze jest wysoka i trudno się tu dziwić. Wyspa leży bowiem w Ameryce środkowej na Morzu Karaibskim, a więc w strefie klimatu wyjątkowo tropikalnego. Cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z różnych regionów świata, szczególnie wśród mieszkańców umiarkowanych stref klimatycznych, którzy w sezonie zimowym są zmuszeni do poszukiwania słonecznych klimatów.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Osoby, które zastanawiają się, kiedy jechać na Jamajkę, mogą mieć pewność, że zawsze będzie tam ciepło. Różnice w pogodzie są dosyć nieznaczne i praktycznie nie mają wpływu na nasze zadowolenie z urlopu.

Pogoda Jamajka – kiedy jechać?

Na pytanie Jamajka kiedy jechać nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Pogoda raczej nie jest na tyle zróżnicowana, aby jedynie ją brać pod uwagę przy planowaniu wakacji.

od:
7 919 zł
Niesamowite wakacje na Jamajce

Zobacz najlepsze oferty Jamajka

Możemy natomiast zastanowić się, czy chcemy na Jamajkę wybrać się wtedy, gdy u nas także jest lato, czy wprost przeciwnie – w środku zimy, aby uciec na chwilę od chłodu, wiatru i opadów śniegu czy deszczu.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Jamajka już od 6 434 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 28 ° C 8% 26 ° C 11 g.
Luty
Jamajka już od 6 434 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 28 ° C 8% 26 ° C 12 g.
Marzec
Jamajka już od 6 434 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 28 ° C 8% 26 ° C 12 g.
Kwiecień
Jamajka już od 6 434 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 28 ° C 15% 27 ° C 13 g.
Maj
Jamajka już od 6 434 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 30 ° C 45% 27 ° C 13 g.
Czerwiec
Jamajka już od 6 434 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 40% 27 ° C 13 g.
Lipiec
Jamajka już od 6 434 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 35% 28 ° C 13 g.
Sierpień
Jamajka już od 6 434 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 31 ° C 40% 28 ° C 13 g.
Wrzesień
Jamajka już od 6 434 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 30 ° C 40% 28 ° C 13 g.
Październik
Jamajka już od 6 434 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 50% 28 ° C 12 g.
Listopad
Jamajka już od 6 434 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 29 ° C 25% 28 ° C 11 g.
Grudzień
Jamajka już od 6 434 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 10% 27 ° C 11 g.

Kiedy na Jamajkę pojedziemy w środku zimy, możemy mieć pewność, że trafimy do prawdziwego, słonecznego raju, z którego przywieziemy wspaniałe wspomnienia i niezapomniana opaleniznę. Jeśli w środku zimy zamarzy nam się wysoka temperatura, Jamajka będzie kierunkiem idealnym.

Jamajka pogoda styczeń

Jamajka pogoda styczeń to gwarancja plażowania, kąpieli w morzu i czerpania pełnymi garściami ze wszystkich wakacyjnych atrakcji. W tym czasie mamy bowiem temperatury na poziomie 26 stopni. Tak samo ciepła jest woda w Morzu Karaibskim. W ciągu dnia jest 11 słonecznych godzin, a w ciągu miesiąca niemal wszystkie dni są bezdeszczowe. Jeśli gdzieś pojawią się deszcze, są one na tyle sporadyczne i krótkotrwałe, że w żaden sposób nie wpływają na poziom naszego zadowolenia z wakacji.

Jamajka - klimat
Jamajka – klimat / iStock.com mikolajn

Jeśli interesuje Cię ciepła i przyjazna jamajka, pogoda w styczniu z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. To idealna opcja na oderwanie się od zimowych klimatów i naładowanie baterii w pięknym miejscu.

Zobacz również kiedy lecieć do Indii

Jamajka pogoda luty

Jeśli w lutym marzy się Tobie słoneczna pogoda, Jamajka na pewno będzie pomysłem idealnym. W tym czasie na wyspie mamy 26 stopnii w ciągu dnia i temperaturę w morzu wyższą niż temperatura powietrza. Niewielkie jest również ryzyko opadów deszczu, dzięki czemu możemy mieć pewność idealnych, udanych wakacji.

Jamajka - kiedy jechać, żeby było ciepło
Jamajka – kiedy jechać, żeby było ciepło / Photo by Rock Staar on Unsplash

Podczas gdy w innych rejonach świata pogoda w lutym jest raczej niepewna, Jamajka pod tym względem zdecydowanie wyróżnia się na plus. Jamajka pogoda luty to świetna propozycja dla osób, które mają już dość zimy i chcą polecieć gdzieś w stronę słońca.

Zobacz też całoroczna pogoda Filipiny

Jamajka pogoda marzec

Jamajka pogoda marzec to klimaty dosyć zbliżone do tych lutowych. W ciągu dnia mamy tu 26 stopni, ciepłe jest również morze, w którym można się nie tylko kąpać, ale też nurkować i korzystać z wielu wodnych atrakcji. To także dobra pora na zwiedzanie najciekawszych miejsc na wyspie.

od:
7 919 zł
Niesamowite wakacje na Jamajce

Zobacz najlepsze oferty Jamajka

Warto pamiętać, że Jamajka to nie tylko plaże, ale również wiele ciekawych miejsc związanych z jej bogatą historią zarówno z czasów prekolumbijskich, jak i późniejszych, już kolonialnych. Jeśli marzy się Tobie idealna, słoneczna pogoda, Jamajka w marcu na pewno będzie miejscem idealnym na wypoczynek w tropikalnym klimacie.

Czytaj również – całoroczna pogoda Wietnam

Jamajka pogoda kwiecień

Turystom, których interesuje w kwietniu Jamajka, pogoda na pewno będzie sprzyjała. Podobnie, jak w poprzednich miesiącach jest tu bardzo słonecznie i ciepło – mamy temperaturę na poziomie 26 stopni. Robi się jednak nieco bardziej deszczowo – około 5 dni w skali miesiąca jest deszczowych. Nie oznacza to jednak, że w tym czasie deszcze padają od rana do wieczora. Opady są charakterystyczne dla klimatu tropikalnego – nagłe, intensywne, a  jednocześnie dosyć krótkotrwałe.

Kiedy najcieplej na Jamajce
Kiedy najcieplej na Jamajce / iStock.com lucky-photographer

Jamajka pogoda kwiecień nadal jest więc dobrym czasem na wakacyjne podróżowanie, nawet w obliczu chwilowych i nagłych opadów deszczu, które mogą się pojawić w trakcie urlopu.

Sprawdź pogodę w Omanie na cały rok

Jamajka pogoda maj

Jamajka pogoda maj to wyższe temperatury do 27 stopni, ale również wyższa wilgotność powietrza. W maju mamy aż 11 deszczowych dni, które podobnie jak w kwietniu nie powinny jednak mocno wpływać na nasze wakacyjne plany. Opady deszczu nie trwają długo, doskonale oczyszczają natomiast gorące powietrze. W tropikalnych warunkach są więc nawet często wskazane.

Kiedy najlepiej lecieć na Jamajkę / iStock.com Ruth Peterkin

Jeśli marzy nam się idealna, majowa pogoda, Jamajka w tym czasie na pewno spełni oczekiwania. Planując wyjazd w maju możemy mieć pewność, że wakacje będą udane, przywieziemy niezapomniane wspomnienia i opaleniznę, która będzie utrzymywała się na pewno przez długi czas.

Zobacz jaka jest pogoda Malezja we wszystkich miesiącach roku

Jamajka pogoda czerwiec

Jeśli interesuje nas czerwcowa Jamajka, pogoda na pewno nie zawiedzie. Temperatury powietrza w tym czasie utrzymują się na poziomie 28 stopni. Bardzo ciepłe jest również Morze Karaibskie, które nierzadko ma temperaturę powietrza. To idealne warunki dla turystów, którzy uwielbiają upały, żar lejący się z nieba i leniwe plażowanie. Choć jest bardzo ciepło, temperatury są jednak do wytrzymania – można więc w przerwach między opalaniem wybrać się na zwiedzanie ciekawych miejsc.

Najlepszy miesiąc na wakacje na Jamajce
Najlepszy miesiąc na wakacje na Jamajce / iStock.com GummyBone

Opady deszczu, podobnie jak w poprzednich miesiącach, mogą występować. Nie ma jednak ryzyka żadnych długotrwałych ulew. Jamajka pogoda czerwiec to doskonała opcja na wakacje dla każdego, kto chce zobaczyć ten niezwykły, wyspiarski kraj.

Sprawdź jaka jest pogoda Kenia na przestrzeni całego roku

Jamajka pogoda lipiec

Na hasło Jamajka pogoda w lipcu może się kojarzyć z dosyć upalnymi warunkami. I faktycznie jest wtedy na wyspie bardzo ciepło. W ciągu dnia temperatury sięgają 28 stopni w cieniu, a odczuwanie ciepła może być potęgowane dosyć wysoka wilgocią. W sezonie letnim na Jamajce mamy bowiem warunki zbliżone do pory deszczowej.

od:
7 919 zł
Niesamowite wakacje na Jamajce

Zobacz najlepsze oferty Jamajka

Jest gorąco i mokro, a co za tym idzie – upały czuje się dużo bardziej niż w klimacie suchym. Jamajka pogoda lipiec to dobry czas dla osób, które nie boją się wysokich temperatur i doskonale spędzają czas na plażowaniu i korzystaniu ze wszelkich wodnych atrakcji.

Zobacz: Egipt – pogoda i wybierz najlepszy miesiąc na podróż

Jamajka pogoda sierpień

Jamajka pogoda sierpień to również czas sporych upałów przeplatanych sporadycznymi opadami deszczu. Temperatury nadal utrzymują się na poziomie 28 stopni i więcej, a w skali miesiąca jest 11 dni deszczowych. Deszcze padają jednak krótko, oczyszczają powietrze i są czasem wręcz wyczekiwane przez mieszkańców i turystów.

Piękny krajobraz Jamajki
Piękny krajobraz Jamajki / Photo by Patrick Superior on Unsplash

Jeśli marzy się Tobie typowa, gorąca Jamajka, pogoda w sierpniu będzie doskonała na wakacje. Warto zaplanować czas tak, aby nie spędzić całego urlopu na plażowaniu. Na Jamajce jest sporo do zwiedzania, można więc przywieźć z wakacyjnego wypoczynku nie tylko opaleniznę, ale również sporo ciekawych wspomnień.

Przeczytaj także: Wyspy Zielonego Przylądka – temperatura przez cały rok

Jamajka pogoda wrzesień

Pogoda na Jamajce we wrześniu jest już bardziej zróżnicowana niż w sezonie letnim. Jest to związane przede wszystkim ze zwiększonymi opadami deszczu – 15 dni w miesiącu jest deszczowych, co przy odrobinie pecha sprawia, że możemy trafić na wyłącznie deszczową pogodę. Z drugiej jednak strony – deszcze nigdy nie padają przez cały dzień, nie trzeba więc obawiać się, że spędzimy cały dzień w hotelowym pokoju.

Pogoda na Jamajce
Pogoda na Jamajce / iStock.com lucky-photographer

Temperatury na poziomie 28 stopni gwarantują, że będzie ciepło, będzie można się opalać i w pełni korzystać ze wszystkich wodnych atrakcji. Jamajka pogoda wrzesień to czas, który na pewno będzie pozytywnie zapamiętany nawet wtedy, gdy będzie przerywany niewielkimi opadami deszczu.

Przeczytaj kiedy najlepiej lecieć na Malediwy

Jamajka pogoda październik

Jamajka pogoda październik to nadal sporo słońca, temperatury na poziomie 28 stopni, ale również wiele deszczu. Aż 18 dni w skali miesiąca jest określanych jako deszczowe, co oczywiście nie oznacza, że pada przez cały czas. Jeśli jednak ktoś chce spędzać całe dnie na plaży, może w październiku nie być do końca zadowolony z pogody.

Temperatury na Jamajce
Temperatury na Jamajce / iStock.com johany

Jeśli interesuje nas stuprocentowo słoneczna Jamajka, pogoda październikowa może nas nieco rozczarować. Osoby, które są zainteresowane wyłącznie plażowaniem, powinny zdecydować się na wypoczynek w innych miesiącach.

Sprawdź także kiedy najlepiej jechać na Kubę

Jamajka pogoda listopad

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Jamajka, temperatura w listopadzie będzie prawdziwie wakacyjna. 27 stopni w cieniu to warunki klimatyczne wręcz idealne na wyjazd w tropiki. Wakacje w listopadzie na pewno będą dobrym pomysłem dla osób, które lubią jeździć w ciepłe rejony świata w czasie, gdy w naszych warunkach klimatycznych robi się już bardzo chłodno i nieprzyjemnie.

Widok na Jamajkę nocą
Widok na Jamajkę nocą / iStock.com johany

Jamajka pogoda listopad to idealny pomysł na dłuższe lub krótsze wakacje, które pozwolą na naładowanie baterii, słoneczny wypoczynek i powrót z piękną opalenizną. Wyjazd w listopadzie pod wieloma względami może być dużo bardziej korzystny niż wakacje na Jamajce w sezonie letnim.

Przeczytaj też kiedy najcieplej na Zanzibarze

Jamajka pogoda grudzień

Jamajka temperatury w grudniu ma zdecydowanie inne niż te, które w grudniu można spotkać w naszym klimacie. 26 stopni, niewielkie ryzyko opadów deszczu to możliwość wyjazdu na typowe last minute egzotyka.

od:
7 919 zł
Niesamowite wakacje na Jamajce

Zobacz najlepsze oferty Jamajka

Wiele osób decyduje się na wyjazd na Jamajkę na święta czy Sylwestra. Można tu doskonale się bawić, a jednocześnie nie obawiać chłodów i kiepskiej pogody. Jamajka pogoda grudzień to doskonały pomysł na wypoczynek w prawdziwie słonecznym raju w czasie, gdy w klimacie umiarkowanym zima dopiero zaczyna się rozkręcać.

Zobacz kiedy najlepiej jechać na Mauritius

Czytaj również:

Aplikacja
Jamajka – kiedy najlepiej jechać?

Na Jamajkę warto wybrać się o każdej porze roku. Wakacyjna pogoda panuje tu od stycznia do grudnia, w sezonie letnim trzeba jednak liczyć się z nieco większymi opadami deszczu, które są dosyć przelotne.

Jamajka – kiedy najcieplej?

Najcieplej na jamajce jest w miesiącach od czerwca do października, gdy temperatury raczej nie spadają poniżej 28 stopni.

Jamajka – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Jamajce trwa od czerwca do października, w rzeczywistości jednak przez cały rok wyspa jest niemal oblegana przez turystów.

Jamajka – jaki klimat?

Jamajka leży w strefie klimatu zwrotnikowego w odmianie tropikalnej. W sezonie letni jest tu gorąco z wysokimi opadami, w zimie jest nieco chłodniej, co oczywiście nie oznacza, że jest zimno. Temperatury nie spadają poniżej 25 stopni.

Jamajka – kiedy najtaniej?

Wyjazdy na jamajkę są z założenia drogie ze względu na odległość i egzotyczny kierunek. Ceny wyjazdów raczej nie zależą od pogody. Nieco taniej będzie na pewno wtedy, gdy zdecydujemy się na opcje wyjazdu last minute.