Jezioro Garda - pogoda. Sprawdź kiedy jechać nad Jezioro Garda

Jezioro Garda – pogoda. Sprawdź kiedy jechać nad jezioro Garda

Włochy to idealny wakacyjny kierunek nie tylko w południowej części. Także na północy można znaleźć sporo miejsc idealny do wypoczynku. Jednym z nich na pewno jest jezioro Garda. Pogoda jest tutaj doskonała zarówno do plażowania, jak i do zwiedzania najciekawszych miejsc turystycznych w regionie. Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać nad jezioro Garda, aby mieć pewność ciepłych i słonecznych wakacji, sprawdź nasze zestawienie pogodowe miesiąc po miesiącu i wybierz termin, który będzie odpowiadał w stu procentach Twoim urlopowym potrzebom.

Całoroczna pogoda dla Jeziora Garda / shutterstock.com / Natalia Deriabina

Jezioro Garda znajduje się w górskiej części północnych Włoch w połowie drogi między Mediolanem a Wenecją, czyli miastami, które również warto zobaczyć w trakcie wypoczynku w tej części kraju. Jest to największe i najczystsze jezioro we Włoszech, które zachwyca krystaliczną wodą, wspaniałą przyrodą, a także niesamowitymi widokami. Pogoda nad jeziorem Garda jest odpowiednia nie tylko w sezonie letnim. Nie ma więc konieczności ograniczania wakacyjnych planów wyłącznie do lipca czy sierpnia.

od:
448 zł
Jezioro Garda!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje nad jeziorem Garda!

W innych miesiącach również można liczyć na ciekawy i pełen atrakcji wypoczynek. Jeśli szukasz dobrej pory, kiedy lecieć nad jezioro Garda, warto sprawdzić warunki pogodowe i zapoznać się z klimatem, jaki panuje w tej części Włoch.

Sprawdź również najlepsze lasty do Włoch

Pogoda jezioro Garda – kiedy jechać?

Na pytanie: jezioro Garda – kiedy jechać, nie ma jednej odpowiedzi. Wiele zależy od Twoich wakacyjnych planów. Jezioro Garda klimat ma umiarkowanie ciepły, jest idealnym miejscem zarówno dla plażowiczów, jak i dla osób nastawionych na uprawianie sportów wodnych i aktywny wypoczynek.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Garda już od 448 zł za osobę!
pokaż oferty
6 – 9 ° C 12% 15 ° C 9 g.
Luty
Garda już od 448 zł za osobę!
pokaż oferty
8 – 11 ° C 10% 14 ° C 10 g.
Marzec
Garda już od 448 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 14% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Garda już od 448 zł za osobę!
pokaż oferty
16 – 19 ° C 21% 15 ° C 14 g.
Maj
Garda już od 448 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 24 ° C 25% 16 ° C 15 g.
Czerwiec
Garda już od 448 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 25% 22 ° C 16 g.
Lipiec
Garda już od 448 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 15% 25 ° C 16 g.
Sierpień
Garda już od 448 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 15% 26 ° C 14 g.
Wrzesień
Garda już od 448 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 20% 24 ° C 13 g.
Październik
Garda już od 448 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 15% 21 ° C 11 g.
Listopad
Garda już od 448 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 20% 18 ° C 9 g.
Grudzień
Garda już od 448 zł za osobę!
pokaż oferty
7 – 10 ° C 10% 16 ° C 9 g.

Wokół jeziora jest wiele kurortów, które tętnią życiem niemal przez cały rok. Jeśli nastawiasz się na typowo wakacyjne aktywności, warto wybrać się na urlop w sezonie letnim. Jeśli jednak bardziej planujesz zwiedzanie urokliwych miasteczek i wędrówki po rejonach górskich, temperatura nad jeziorem Garda będzie odpowiednia przez większość roku.

Zobacz także oferty Włochy all inclusive

Jezioro Garda pogoda styczeń

Jezioro Garda pogoda styczeń to warunki mało wakacyjne. Temperatury utrzymują się na poziomie 6 stopni, w skali miesiąca są jednak 24 słoneczne dni, pogoda jest więc przyjazna pomimo relatywnie niskich temperatur.

Górskie wycieczki wokół Jeziora Garda
Górskie wycieczki wokół Jeziora Garda / shutterstock.com / gorillaimages

Kiedy nad jezioro Garda wybierzesz się w styczniu, możesz spędzić czas aktywnie, poznać przepiękną okolicę i zwiedzić pełne zabytków miasteczka ulokowane wokół jeziora. Wypoczynek może więc być udany nawet pomimo braku wysokich temperatur.

Czytaj też gdzie jest ciepło w styczniu

Jezioro Garda pogoda luty

Jeśli marzy się Tobie doskonała pogoda. Jezioro Garda w lutym może nie do końca spełniać oczekiwania. Średnie temperatury w tym miesiącu utrzymują się na poziomie 8 stopni, a w skali miesiąca jest 21 słonecznych dni. W pozostałe dni mogą pojawiać się opady, nie są one jednak uciążliwe. Jezioro Garda pogoda luty to dobry czas dla osób, które preferują wypoczynek poza sezonem.

Jezioro Garda - kiedy jechać na wakacje
Jezioro Garda – kiedy jechać na wakacje / shutterstock.com / Simon Dannhauer

Na pewno będzie taniej niż w miesiącach wakacyjnych. Dużo większy jest wybór miejsc noclegowych. Nie trzeba też obawiać się tłumów turystów. Jezioro Garda temperatury w lutym ma raczej dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Na wszelkie wakacyjne aktywności czy plażowanie jest zdecydowanie za wcześnie.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Pafos w lutym

Jezioro Garda pogoda marzec

Jezioro Garda pogoda marzec to warunki nieco lepsze niż na początku roku. W tym miesiącu średnio na słupkach rtęci jest 13 stopni, a w ciągu miesiąca 23 słoneczne dni. Można więc zaplanować wyjazd w tym okresie, pod warunkiem, że nie nastawiasz się na plażowanie i kąpiele w ciepłej wodzie.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

W tym miesiącu warunki termiczne w jeziorze są odpowiednie jedynie dla miłośników morsowania. Jeśli w marcu wybierasz się nad jezioro garda, temperatura będzie odpowiednia do zwiedzania, wędrówek, ale raczej nie do spędzania czasu na wybrzeżu.

Zobacz także gdzie na wakacje w marcu

Jezioro Garda pogoda kwiecień

Jeśli w kwietniu wybierzesz się nad jezioro Garda, pogoda będzie całkiem przyjazna. W tym miesiącu jest średnio 16 stopni, ale im bliżej maja, tym cieplej. W ciągu miesiąca jest 12 deszczowych dni, jednak nigdy nie jest tak, że deszcze padają przez cały dzień. Nie trzeba się więc obawiać, że wakacje w tym miesiącu zostaną zakłócone przez kiepską pogodę.

Jezioro otoczone górami we Włoszech
Jezioro otoczone górami we Włoszech / shutterstock.com / Lukasz Szwaj

Jezioro Garda pogoda kwiecień to propozycja dla turystów, którzy preferują aktywny wypoczynek i wyjazdu poza sezonem. W tym miesiącu można liczyć na nieco niższe ceny niż podczas wakacji. Nie ma tłumów nawet w najpopularniejszych kurortach, jest to więc czas dla osób, które lubią cichy, spokojny wypoczynek z dala od zgiełku.

Czytaj też jaka jest pogoda w Indonezji w kwietniu

Jezioro Garda pogoda maj

Jezioro Garda pogoda maj to już całkiem dobre warunki nawet dla miłośników opalania się i łapania promieni słonecznych. Średnie miesięczne temperatury w maju to 21 stopni, jest bardzo ciepło i w większości czasu słonecznie. Zdarzają się jednak niekiedy opady deszczu, które jednak nie trwają długo.

Kiedy najcieplej na Jeziorze Garda we Włoszech
Kiedy najcieplej na Jeziorze Garda we Włoszech / shutterstock.com / xbrchx

Jeśli marzy się Tobie wiosenna temperatura, jezioro Garda w maju będzie bardzo dobrym kierunkiem. To dobry czas na zdobycie pierwszej opalenizny, ale również na zwiedzanie atrakcyjnych miejsc w okolicy. A tych zdecydowanie nie brakuje – wokół jeziora miejsca do zwiedzania znajdą turyści o różnych preferencjach i wakacyjnych zamiłowaniach. To także odpowiednia pora na uprawianie sportów wodnych.

Sprawdź również gdzie jechać na urlop w maju

Jezioro Garda pogoda czerwiec

Osobom, którym marzy się wakacyjna pogoda, jezioro Garda w czerwcu na pewno się spodoba. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 25 stopni. Nieco chłodniejsza jest woda w jeziorze, ale można już się w niej kąpać.

Lago di Garda
Lago di Garda / shutterstock.com / xbrchx

Jezioro Garda pogoda czerwiec to doskonałe warunki dla miłośników plażowania, spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwiedzania okolicy. Jest bardzo ciepło, nie ma jednak nadmiernych upałów, które utrudniałyby funkcjonowanie. Warto pamiętać, że czerwiec to już w tym regionie Włoch sezon wysoki, dlatego też ceny mogą być nieco wyższe. Najlepsze miejsca w kurortach również należy rezerwować z wyprzedzeniem, gdyż z dnia na dzień trudno będzie znaleźć dobre, wolne noclegi.

Zobacz także kiedy jechać na Ibizę

Jezioro Garda pogoda lipiec

Jezioro garda pogoda lipiec to wspaniałe warunki do plażowania, sportów wodnych, kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. W tym miesiącu średnie temperatury to 28 stopni. Jest bardzo słonecznie, choć sporo jest również dni deszczowych. Opady są jednak krótkotrwałe i przelotne, w niczym nie przeszkadzają, jeśli chodzi o planowanie wypoczynku.

od:
448 zł
Jezioro Garda!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje nad jeziorem Garda!

Jeśli w lipcu wybierasz się nad jezioro Garda, pogoda będzie doskonała pod każdym względem. Z pewnością przywieziesz nie tylko piękną opaleniznę, ale również wyjątkowe wspomnienia.

Czytaj też gdzie lecieć na wakacje w lipcu

Jezioro Garda pogoda sierpień

Jeśli marzy się Tobie typowo wakacyjna pogoda, jezioro Garda w sierpniu na pewno spełni te oczekiwania pod każdym względem. Na słupkach rtęci jest w tym miesiącu średnio 28 stopni, ale bywają też dni, gdy temperatury przekraczają 30 stopni. Jezioro Garda pogoda sierpień to doskonały czas dla wielbicieli plażowania, spędzania czasu aktywnie nad wodą i w wodzie, a także zwiedzania.

Piękny widok na Jezioro Garda
Piękny widok na Jezioro Garda / shutterstock.com / Yossef Zilberman

Choć chwilami bywa gorąco, nie ma na tyle wysokich upałów, że utrudniałyby codzienne funkcjonowanie. W sierpniu nad jeziorem Garda bywa dosyć tłoczno, jest to bowiem sezon wysoki, przyciągający miłośników pięknych widoków i doskonałej pogody.

Sprawdź również kiedy lecieć do Bułgarii

Jezioro Garda pogoda wrzesień

Jezioro Garda pogoda wrzesień to warunki doskonałe dla osób, którym zależy na dobrej pogodzie, ale niekoniecznie na wysokich, plażowych temperaturach. Na termometrach we wrześniu są średnio 22 stopnie, a w skali miesiąca jest 20 słonecznych dni. Pogoda jest doskonała do zwiedzania, aktywności na świeżym powietrzu, a także do łapania słońca.

Pogoda - Garda
Pogoda – Garda / shutterstock.com / Stefano Termanini

Jeśli wybierasz się we wrześniu nad jezioro Garda, pogoda na pewno spełni Twoje oczekiwania. To dobry czas dla turystów, którzy wolą podróżować poza sezonem wakacyjnym, ale zależy im na dobrej, słonecznej pogodzie. Będzie okazja nawet do opalania, choć na kąpiel w jeziorze może być jednak już nieco za chłodno.

Zobacz także najlepsze pomysły na wakacje we wrześniu

Jezioro Garda pogoda październik

Jeśli w październiku wybierasz się nad jezioro Garda, pogoda będzie nieco mniej przyjazna niż w sezonie letnim, ale i tak nadal bardziej wiosenna niż jesienna. Na termometrach w tym miesiącu jest średnio 17 stopni, a w ciągu miesiąca są 22 słoneczne dni. Deszcze mogą więc się pojawiać, ale są raczej sporadyczne i krótkotrwałe. W ciągu dnia jest 11 słonecznych godzin, dzień jest więc krótszy niż latem. Można jednak bez problemu zaplanować każdego dnia sporo aktywności na świeżym powietrzu.

Trentino Alto Adige
Trentino Alto Adige / shutterstock.com / xbrchx

Jezioro Garda pogoda październik to plan idealny dla osób, które chcą oderwać się od jesiennych chłodów, zobaczyć piękny kawałek świata, zwiedzić pełne uroku miasteczka i złapać trochę promieni słonecznych. Podróżowanie po sezonie może być tak samo udane, jak latem, a na pewno będzie spokojniej i nieco taniej niż w okresie wakacyjnym.

Czytaj też jaka jest pogoda w Cancun w październiku

Jezioro Garda pogoda listopad

Jezioro Garda pogoda listopad to warunki, które już trudno nazwać wakacyjnymi. Jest dosyć chłodno, średnio na słupkach rtęci jest 11 stopni. Nie są to więc dobre warunki do plażowania i spędzania czasu nad wodą, ani tym bardziej do uprawiania sportów wodnych czy kąpieli.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Będzie to natomiast dobry czas dla osób, które nie nastawiają się na plażowanie, ale zależy im na zwiedzaniu atrakcyjnych turystycznie miejsc. Jeśli w listopadzie wybierzesz się nad jezioro Garda, pogoda na pewno będzie dużo lepsza niż w naszej strefie umiarkowanej.

Sprawdź również dokąd lecieć w listopadzie na wakacje

Jezioro Garda pogoda grudzień

Osobom, które w grudniu planują wyjazd nad jezioro Garda, pogoda może nie do końca odpowiadać. Trzeba mieć świadomość, że nie będą to dobre warunki do opalania czy kąpieli w krystalicznie czystym jeziorze.

Urokliwe, drewniane łodzie / shutterstock.com / Gaspar Janos

W tym miesiącu na termometrach jest średnio 7 stopni, a więc dosyć chłodno, choć słonecznie. Jezioro Garda pogoda grudzień to czas dla zapalonych podróżników nastawionych na zwiedzanie okolicy, a nie na typowo plażowe aktywności.

Zobacz także kiedy jechać na Sycylię

Czytaj również:

Aplikacja
Jezioro Garda – kiedy najlepiej jechać?

Nad jezioro Garda warto wybrać się w okresie od maja do września. W tych miesiącach pogoda jest najbardziej stabilna, a temperatury na tyle wysokie, że pozwalają na zwiedzanie i na korzystanie ze słonecznych aktywności.

Jezioro Garda – kiedy najcieplej?

Najcieplej nad jeziorem Garda jest w lipcu i sierpniu, gdy temperatury utrzymują się na poziomie 28 stopni.

Jezioro Garda – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny nad jeziorem Garda trwa od czerwca do września. W tym czasie w te okolice przyjeżdża zdecydowanie najwięcej turystów.

Jezioro garda – jaki klimat?

Jezioro Garda leży w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego. Latem jest tu bardzo ciepło, zimą natomiast temperatury spadają czasem do kilku stopni powyżej zera.

Jezioro Garda – kiedy najtaniej?

Najtaniej nad jeziorem Garda jest po sezonie. Najmniej zapłacisz podróżując w te okolice w okresie od listopada do marca.