Jordania - kiedy najlepiej jechać i jaka najlepsza pogoda na podróż

Jordania – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Jordanii

Jordania jest jednym z bardziej egzotycznych kierunków podróży, który jednak nieustannie przyciąga turystów spragnionych, wrażeń oraz wspaniałej pogody. Kiedy chcemy jechać do Jordanii, pogoda musi być idealna, aby wakacje można było zaliczyć do udanych. Jordania klimat ma zróżnicowany w zależności od regionu, a także pory roku. Warto więc zdobyć nieco wiedzy na temat rozkładu temperatur w poszczególnych miesiącach. Dzięki temu wakacje w tym regionie świata na pewno pozostawią wspaniałe wspomnienia.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jordania leży na Bliskim Wschodzie w zachodniej Azji. To kraj o bogatej kulturze, historii, a także wspaniałym klimacie, który zapewnia świetne warunki do plażowania i udanych wakacji. Jednym z najpopularniejszych regionów jest okolica Morza Martwego, w której znajdziemy najlepsze i najciekawsze kurorty, a także wiele innych atrakcji. Jeśli interesuje nas słoneczna Jordania, temperatury nie zawsze będą jednak zadowalające.

A jeśli znajdziemy już miesiąc idealny na nasze wakacje – sprawdźmy oferty last minute Jordania lub all inclusive Jordania. Istnieje spora możliwość, że trafimy na dobre obniżki cen.

Pogoda Jordania – kiedy jechać?

Kiedy do Jordanii wybrać się na wakacje? Przede wszystkim warto sprawdzić, kiedy w tym regionie świata jest najwyższy sezon wakacyjny. Na hasło temperatura Jordania możemy mieć skojarzenia jedynie z upałami, jednak w rzeczywistości pogoda w trakcie roku bywa mocno zróżnicowana.

od:
1 999 zł
Wakacje w Jordanii z biurem podróży!

Sprawdź oferty wakacyjne do Jordanii!

Jordania leży aż w trzech strefach klimatycznych. Na północnym zachodzie panuje doskonały klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski. Charakteryzuje się on ciepłymi i długimi latami oraz łagodnymi i niezbyt chłodnymi zimami. W środkowej części kraju mamy klimat podzwrotnikowy kontynentalny, natomiast na wschodzie kraju mamy do czynienia z klimatem wybitnie suchym.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 11 °C do 18 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 13 °C do 19 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 16 °C do 24 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 20 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 25 °C do 30 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 28 °C do 34 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 30 °C do 35 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 30 °C do 34 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 28 °C do 32 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 24 °C do 30 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 17 °C do 25 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 13 °C do 21 °C | opady: ☔  małe

Jordania pogoda styczeń

Jordania pogoda styczeń to zima, ale w bardzo łagodnym wydaniu. W tym czasie temperatury powietrza sięgają 12 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Ponad jedna trzecia miesiąca jest słoneczna, jest jednak ryzyko także deszczowych dni. Jeśli interesuje nas słoneczna Jordania, pogoda w styczniu może być nie do końca zachęcająca do leniwych wakacji na piasku.

Jordania pogoda
Jordania pogoda

Może to być natomiast dobry czas na zwiedzanie największych atrakcji turystycznych tego kraju, które trudno jest odwiedzać w trakcie wysokich upałów, które mogą być trudne do wytrzymania. Pogoda w Jordanii w styczniu przyciąga turystów, którym nie zależy na plażowaniu, natomiast chcą zwiedzić kraj w nieco niższych cenach niż te, które panują w szczycie sezonu.

Sprawdź również kiedy lecieć do Namibii

Jordania pogoda luty

Kiedy lecieć do Jordanii planujemy w lutym, również musimy liczyć się z tym, że upałów na pewno nie uświadczymy. Średnie temperatury w ciągu dnia to 13 stopni Celsjusza, choć są regiony, szczególnie na wschodzie kraju, gdzie jest dużo cieplej. Nadal sporo jest dni deszczowych w skali miesiąca, co nie daje gwarancji słonecznej pogody w czasie urlopu.

Kiedy do Jordanii
Kiedy do Jordanii

Jordania pogoda luty to świetna opcja dla osób, które uwielbiają zwiedzanie w niskich cenach. W tym czasie ruch turystyczny w kraju jest niewielki, a co za tym idzie – ceny w popularnych kurortach są całkiem znośne. Jeśli nie interesuje Cię wyłącznie słoneczna pogoda, Jordania w lutym może być całkiem udanym wakacyjnym pomysłem.

Jordania pogoda marzec

Jordania pogoda marzec to przede wszystkim znaczne ocieplenie. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 17 stopni. Na początku miesiąca może być nieco chłodniej, jednak pod koniec marca niczym dziwnym nie są także temperatury powyżej 20 stopni.

od:
1 999 zł
Wakacje w Jordanii z biurem podróży!

Sprawdź oferty wakacyjne do Jordanii!

W ciągu dnia jest 12 słonecznych godzin, a w skali miesiąca 25 dni bez deszczu. Temperatura w Jordanii w marcu oraz przyjazna, bezdeszczowa pogoda mogą już być całkiem zachęcające. Jeśli nie interesuje Cię upalna Jordania, pogoda w marcu będzie świetna na aktywny wypoczynek.

Sprawdź również kiedy lecieć na Seszele

Jordania pogoda kwiecień

Jeśli marzy się Tobie słoneczna pogoda, Jordania w kwietniu na pewno spełni te oczekiwania. W tym miesiącu możemy spodziewać się temperatur na poziomi 23 stopni, a w niektórych regionach jeszcze wyższych. To idealny czas na plażowanie, kąpiele w wodzie, ale również aktywne zwiedzanie.

Kiedy jechać do Jordanii
Kiedy jechać do Jordanii

Jeśli ktoś chce poznać historię czy bogactwo kulturowe tego kraju, w kwietniu będzie miał idealne warunki. W późniejszych miesiącach może być już bowiem nieco za gorąco. Jordania pogoda kwiecień to dobry czas na podróżowanie z całą rodziną, a także na wyjazdy dla osób starszych. Słońce nie daje się jeszcze tak mocno we znaki.

Sprawdź również kiedy lecieć na Malediwy

Jordania pogoda maj

Jordania pogoda maj to okres, w którym rozpoczynają się większe upały. Temperatury w ciągu dnia sięgają 27 stopni, nie brakuje jednak miejsc, gdzie w cieniu jest ponad 30. Najgoręcej jest przede wszystkim w nizinnych częściach kraju, na wyżynach jest nieco chłodniej.

Kiedy lecieć do Jordanii
Kiedy lecieć do Jordanii

Jeśli marzy się Tobie wakacyjna, gorąca pogoda, Jordania w maju z pewnością będzie idealna. Dni deszczowych nie ma praktycznie wcale, dzięki czemu możemy mieć gwarancję dobrej pogody bez względu na to, czy planujemy wakacje na początku czy pod koniec miesiąca.

Sprawdź także kiedy jechać do Tanzanii

Jordania pogoda czerwiec

Osobom, którym marzy się upalna Jordania, pogoda w czerwcu na pewno przypadnie do gustu. W tym czasie rozpoczynają się już prawdziwe upały przekraczające 30 stopni. To doskonały czas na wypoczynek w kurortach, poznawanie regionu Morza Martwego.

Pogoda w Jordanii
Pogoda w Jordanii

Nie jest to natomiast dobry okres dla aktywnych podróżników, którzy cenią sobie podróżowanie i zwiedzanie. Chwilami może być za gorąco na jakiekolwiek inne aktywności poza siedzeniem w cieniu przy hotelowym basenie. Jordania pogoda czerwiec jest więc świetna dla wytrwałych wielbicieli słońca, plażowania i pięknej opalenizny.

Czytaj także kiedy lecieć do Wietnamu

Jordania pogoda lipiec

Jeśli interesuje Cię upalna Jordania, pogoda w lipcu na pewno spełni wszystkie oczekiwania. W tym czasie jest wyjątkowo gorąco, miejscami temperatura przekracza 32 stopnie w cieniu. To dobry czas na leniwy wypoczynek w cieniu i na leżaku, natomiast niezbyt dobra pora do zwiedzania najciekawszych atrakcji Jordanii.

Temperatura w Jordanii
Temperatura w Jordanii

Jordania pogoda lipiec to także niezbyt dobre warunki dla małych dzieci, osób starszych czy mających problemy z krążeniem. Upały chwilami bywają na tyle dokuczliwe, że trudno cieszyć się słonecznymi wakacjami.

Przeczytaj o tym kiedy lecieć do Egiptu

Jordania pogoda sierpień

Jordania pogoda sierpień, to podobnie jak w lipcu dosyć wysokie upały przekraczające 32 stopni. Dodatkowo jest bardzo sucho, a przez cały miesiąc nie pada nawet kropla deszczu. Takie warunki są dobre wyłącznie dla osób, które szukają leniwego wypoczynku na leżaku.

od:
1 999 zł
Wakacje w Jordanii z biurem podróży!

Sprawdź oferty wakacyjne do Jordanii!

Nie jest to natomiast dobry czas na aktywne zwiedzanie czy oglądanie największych atrakcji turystycznych. Jeśli interesuje nas przyjazna, ale nie upalna Jordania, pogoda w sierpniu może nie zachęcać. Nie jest to na pewno dobry czas na wyjazd w przypadku osób, które miewają problemy z sercem czy układem krążenia.

Zobacz kiedy lecieć do Omanu

Jordania pogoda wrzesień

Na pytanie: Jordania – kiedy jechać, wrzesień będzie dobrą odpowiedzią, ale w przypadku tych osób, którym niestraszne są wysokie temperatury. Na terenie całego kraju temperatura we wrześniu rzadko kiedy spada poniżej 30 stopni w cieniu.

Jordania klimat
Jordania klimat

W słońcu jest jeszcze goręcej, a wszelka aktywność na świeżym powietrzu musi być czasem ograniczona do minimum. W takich upałach doskonale czują się wyłącznie te osoby, dla których plażowanie jest największą wakacyjną atrakcją. Jordania pogoda wrzesień nie jest więc opcją dla każdego.

Sprawdź kiedy jechać do Chorwacji

Jordania pogoda październik

Jordania pogoda październik to już zdecydowanie niższe temperatury, które przyciągają turystów poszukujących aktywnego wypoczynku. Jeśli marzy się Tobie słoneczna, ale zdecydowanie nie upalna Jordania, pogoda w październiku może być już całkiem znośna. Temperatury w ciągu dnia sięgają 25 stopni, jest bardzo ciepło, ale zdecydowanie największa fala upałów należy już do przeszłości.

Jordania temperatura
Jordania temperatura

To dobry czas na zwiedzanie Petry czy efektownych formacji skalnych, można też wybrać się nad Morze Martwe, nad którym ze względu na położenie może być nieco goręcej.

Przeczytaj nasz artykuł o tym kiedy lecieć do Peru

Jordania pogoda listopad

Jeśli kogoś interesuje ciepła, ale dosyć łagodna Jordania, pogoda w listopadzie na pewno mu się spodoba. Jesień w warunkach Bliskiego Wschodu zdecydowanie nie przypomina tej, którą znamy z naszego umiarkowanego klimatu. Średnie miesięczne temperatury w Jordanii oscylują około 19 stopni.

od:
1 999 zł
Wakacje w Jordanii z biurem podróży!

Sprawdź oferty wakacyjne do Jordanii!

To dobre warunki na opalanie i korzystanie ze słońca, ale też na aktywne zwiedzanie. Jordania pogoda listopad to idealny czas, aby oderwać się od chłodnej jesieni i spędzić krótki urlop w wyjątkowo przyjaznym klimacie.

Zobacz również kiedy podróżować na Cypr

Jordania pogoda grudzień

Zima w Jordanii również nie przypomina zimy. W grudniu temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 15 stopni. Jest bardzo ciepło, ale jednocześnie nie upalnie. To dobry czas na wypady dla osób, które chcą zobaczyć ten niezwykły kraj, ale w żadnym razie nie chcą zmagać się z gorącem.

Aplikacja

Czytaj również:

✈️ Jordania – kiedy najlepiej jechać?

Do Jordanii najlepiej wybrać się wiosną lub jesienią. Temperatury powietrza utrzymują się wtedy na poziomie około 25 stopni, jest bardzo ciepło i słonecznie. Niewielkie jest też ryzyko opadów deszczu, dzięki czemu można mieć gwarancję, że przez cały urlop będzie piękna i słoneczna pogoda. Wiosną i jesienią do Jordanii przyjeżdża najwięcej turystów, trzeba więc liczyć się z tym, że będzie tłoczno, a ceny będą najwyższe w skali roku.

🔥 Jordania – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Jordanii jest w miesiącach letnich, lipcu i sierpniu, gdy temperatury powietrza sięgają 32 stopni. W takich warunkach klimatycznych trudno jest spędzać czas aktywnie, nawet plażowanie może być trudne. Dlatego też w tych miesiącach na zwiedzanie Jordanii decydują się wyłącznie najbardziej odporni na upały turyści, którym nie przeszkadzają wręcz ekstremalne warunki pogodowe.

🌴 Jordania – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Jordanii panuje wiosną i jesienią, wtedy są najlepsze warunki klimatyczne do zwiedzania, aktywności, opalania się i korzystania ze słońca. W sezonie turystycznym do Jordanii przyjeżdża naprawdę sporo turystów, warto więc rezerwować wyjazdy ze sporym wyprzedzeniem.

☀️ Jordania – jaki klimat?

Jordania leży w strefie klimatu podzwrotnikowego, który jednak na terenie kraju przybiera trzy odmiany. Na północnym zachodzie jest to klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski, w głębi kraju klimat podzwrotnikowy kontynentalny, a na wschodzie panuje klimat wybitnie suchy.

🤑 Jordania – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Jordanii jest w środku lata, gdy upały dokuczają najmocniej, a także w zimie, gdy ruch turystyczny jest niewielki. W tych okresach można wybrać się na wakacje w cenie dużo niższej niż w sezonie wysokim.