Kalabria - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Kalabrii

Kalabria – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać do Kalabrii

Wypoczynek w Kalabrii to wymarzone wakacje dla miłośników słońca i gorących klimatów. Ten włoski region cieszy się ogromną popularnością nie tylko w sezonie letnim – przez większą część roku temperatury są tutaj przyjazne dla turystów. Kiedy lecieć do Kalabrii, aby mieć gwarancję udanych i pełnych wrażeń wakacji? Sprawdź nasze zestawienie pogodowe miesiąc po miesiącu i wybierze termin, który będzie Tobie odpowiadał pod każdym względem.

Całoroczne temperatury dla Kalabrii
Całoroczne temperatury dla Kalabrii / shutterstock.com / Vadym Lavra

Pogoda w Kalabrii jest wymarzona do wszelkich słonecznych aktywności, zwiedzania i poznawania nowych miejsc. A tych w tym regionie nie brakuje. Kalabria znajduje się na samym końcu włoskiego „buta”, przez niewielką cieśninę graniczy z Sycylią. Leży nad Morzem Tyrreńskim, słynie z pięknych plaż, doskonałych warunków dla turystów, świetnej kuchni, a także z wielu zabytków i miejsc wartych odwiedzenia.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno wielbiciele plażowania, jak i osoby, które chcą spędzać czas aktywnie i na zwiedzaniu. Temperatura w Kalabrii jest odpowiednia do plażowania nie tylko w sezonie letnim – także wiosną i jesienią można tutaj złapać piękną opaleniznę i korzystać z nadmorskich atrakcji. Przez cały rok warunki są idealne do aktywnego wypoczynku i poznawania Kalabrii od kuchni. Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać do Kalabrii, warto sprawdzić, jaka jest pogoda w poszczególnych miesiącach i jaki klimat panuje w tym regionie Włoch.

Sprawdź również najlepsze oferty all inclusive Włochy

Pogoda Kalabria – kiedy jechać?

Na pytanie: Kalabria – kiedy jechać, każdy musi odpowiedzieć sobie sam, biorąc pod uwagę swoje wakacyjne upodobania oraz sposoby spędzania wolnego czasu. Kalabria klimat ma typowo śródziemnomorski z długim, gorącym latem oraz krótką zimą, w czasie której temperatury są bardziej wiosenne niż zimowe. Nie spadają bowiem poniżej kilkunastu stopni.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Kalabria już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 25% 14 ° C 10 g.
Luty
Kalabria już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 30% 13 ° C 11 g.
Marzec
Kalabria już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 25% 13 ° C 12 g.
Kwiecień
Kalabria już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 15% 15 ° C 13 g.
Maj
Kalabria już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 21 ° C 5% 17 ° C 15 g.
Czerwiec
Kalabria już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 5% 21 ° C 15 g.
Lipiec
Kalabria już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 2% 25 ° C 15 g.
Sierpień
Kalabria już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 30 ° C 3% 26 ° C 13 g.
Wrzesień
Kalabria już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 26 ° C 20% 24 ° C 13 g.
Październik
Kalabria już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 24 ° C 25% 22 ° C 11 g.
Listopad
Kalabria już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 18 ° C 25% 19 ° C 10 g.
Grudzień
Kalabria już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 16 ° C 20% 16 ° C 9 g.

Bez względu na to, kiedy do Kalabrii wybierzesz się na wakacje, możesz więc mieć pewność, że chłodno nie będzie. Może natomiast być czasem deszczowo – poza sezonem wakacyjnym Kalabria temperatury ma całkiem wysokie, ale sporo jest dni z opadami deszczu. Nie są one jednak całodniowe, więc nie zamykają turystów w hotelowych pokojach od rana do wieczora.

Zobacz także lasty do Włoch

Kalabria pogoda styczeń

Kalabria pogoda styczeń to 11 stopni na słupkach rtęci i 9 słonecznych godzin każdego dnia. Dzień jest więc krótki, ale wystarczy, by spędzić czas na zwiedzaniu i atrakcjach na świeżym powietrzu. W ciągu miesiąca jest 19 słonecznych dni, w pozostałe może padać deszcz, jednak nie są to opady ciągłe.

Castello Ruffo
Castello Ruffo / shutterstock.com / mRGB

Jeśli marzy się Tobie bardzo słoneczna i ciepła Kalabria, pogoda w styczniu jeszcze nie jest zachwycająca. Nie jest to dobry czas dla osób nastawiających się na plażowanie. Natomiast dla podróżników chcących zwiedzać i poznawać nowe miejsca pogoda w styczniu może być całkiem dobra. W tym miesiącu można liczyć na niższe ceny, a także na brak tłumów. Spokojny i kameralny wypoczynek gwarantowany.

Czytaj też kiedy na Rodos

Kalabria pogoda luty

Jeśli marzy się Tobie doskonała pogoda, Kalabria w lutym raczej nie będzie zachwycająca. Upałów trudno się spodziewać, biorąc pod uwagę, że średnie temperatury w tym miesiącu to, tak jak w styczniu, 11 stopni. Jest jednak dosyć słonecznie, w ciągu dnia jest 11 słonecznych godzin, a więc sporo dłuższy jest dzień w porównaniu do stycznia.

Długoterminowa pogoda dla Kalabrii
Długoterminowa pogoda dla Kalabrii / shutterstock.com / leoks

Kalabria pogoda luty na pewno nie spodoba się osobom szukającym gorących, plażowych klimatów. Ale na pewno będzie to dobre miejsce dla turystów, którzy preferują podróżowanie poza sezonem i nie nastawiają się wyłącznie na opalanie.

Sprawdź również gdzie lecieć na urlop w lutym

Kalabria pogoda marzec

Kalabria pogoda marzec to średnio 13 stopni na słupkach rtęci, a w skali miesiąca 21 słonecznych dni. Jest więc 10 dni, w czasie których mogą pojawić się opady deszczu, jednak nie będą one długotrwałe ani intensywne. Jeśli marzy się Tobie gorąca Kalabria, temperatura w marcu raczej nie spełni marzeń. Owszem, jest słonecznie i dosyć ciepło, ale daleko w marcu do upałów odpowiednich do opalania czy kąpieli w ciepłym morzu.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Morze w marcu ma temperaturę 13 stopni, będzie więc dobre jedynie dla miłośników morsowania. Jeśli jednak nie przeszkadza Tobie nie do końca idealna pogoda, Kalabria w marcu będzie ciekawym i sprawdzonym kierunkiem. Na pewno spodoba się osobom, które nastawiają się na zwiedzanie, uwielbiają Włochy i chętnie wybiorą się w każdy region bez względu na warunki pogodowe.

Zobacz także jaka jest pogoda w Chorwacji w marcu

Kalabria pogoda kwiecień

Jeśli interesuje Cię wiosenna pogoda, Kalabria w kwietniu może być dobrym pomysłem na wyjazd poza sezonem wakacyjnym. W tym miesiącu średnio na słupkach rtęci jest 15 stopni. Jest słonecznie i dosyć ciepło, w skali miesiąca jest 21 słonecznych dni. Liczba godzin słonecznych to 13, a więc dzień staje się coraz dłuższy.

Kalabria - temperatura
Kalabria – temperatura / shutterstock.com / leoks

Kalabria pogoda kwiecień to dobre warunki dla turystów, którzy chcą zwiedzić ciekawe miejsca, skorzystać z wycieczek w różne rejony Kalabrii, spróbować doskonałej, lokalnej kuchni. Dla plażowiczów warunki mogą być jednak jeszcze zbyt surowe. Nie ma zbyt wiele okazji ani do plażowania, ani tym bardziej do kąpieli w morzu, które jest po prostu w tym miesiącu za chłodne.

Czytaj też dokąd jechać w kwietniu na wakacje

Kalabria pogoda maj

Kalabria pogoda maj to prawdziwa, śródziemnomorska wiosna we włoskim wydaniu. W tym miesiącu jest już bardzo ciepło, temperatury utrzymują się średnio na poziomie 19 stopni, ale bywają dni, gdy jest cieplej. W ciągu miesiąca jest 25 dni słońca, a więc deszcze padają dużo rzadziej niż w czasie pierwszych miesięcy roku. Jeśli interesuje Cię typowo wiosenna temperatura, Kalabria w maju będzie idealna.

Kiedy jechać do Kalabrii
Kiedy jechać do Kalabrii / shutterstock.com / Ana del Castillo

Można już w tym miesiącu korzystać z uroków słońca i dobrej pogody, nie brakuje też osób, które korzystają z uroków plażowania. Woda o temperaturze 17 stopni nie zachęca jeszcze jednak każdego – ale zdarzają się chętni do kąpieli nawet w nieco chłodniejszych warunkach.

Sprawdź również kiedy do Tajlandii

Kalabria pogoda czerwiec

Jeśli w Twoich planach jest gorąca, słoneczna Kalabria, pogoda w czerwcu na pewno pod każdym względem przypadnie Tobie do gustu. W tym miesiącu na słupkach rtęci mamy 24 stopnie, jest 27 słonecznych dni w skali miesiąca. Jest więc niemal gwarancja doskonałej, bezdeszczowej pogody.

Kiedy lecieć na wakacje do Kalabrii
Kiedy lecieć na wakacje do Kalabrii / shutterstock.com / GagliardiPhotography

Woda w morzu ma temperaturę 21 stopni, nie jest więc jeszcze idealnie ciepła, ale warunki do kąpieli już są całkiem dobre. Kalabria pogoda czerwiec to doskonała propozycja dla osób, którym marzą się ciepłe, ale nie nadmiernie upalne klimaty. W czerwcu można korzystać ze słońca, uprawiać sporty wodne. Nie ma nadmiernie wysokich temperatur, można więc też spędzać czas aktywnie.

Zobacz także gdzie na wakacje w czerwcu

Kalabria pogoda lipiec

Osobom, którym marzy się słoneczna Kalabria, pogoda w lipcu na pewno się spodoba. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 27 stopni. Bywają jednak dni, gdy jest cieplej, a na słupkach rtęci jest 30 stopni i więcej. Kalabria pogoda lipiec to świetne warunki na wakacje w słonecznym, śródziemnomorskim klimacie.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Trzeba jednak pamiętać, że jest to szczyt sezonu turystycznego, a co za tym idzie – może być tłoczno na plażach i w atrakcjach turystycznych, ceny też będą zdecydowanie wyższe niż poza sezonem.

Czytaj też jaka jest pogoda w lipcu w Katarze

Kalabria pogoda sierpień

Kalabria pogoda sierpień to nadal wakacyjne klimaty i warunki zbliżone do lipcowych. Na słupkach rtęci jest średnio 27 stopni, ale bywa, że i dużo więcej. Planując wyjazd w lipcu warto więc zabrać ze sobą wszelkie środki do ochrony przeciwsłonecznej. W sierpniu jest 28 słonecznych dni – deszcze pojawiają się sporadycznie, oczyszczają powietrze, ale nie przeszkadzają w zaplanowanych aktywnościach.

Kiedy najcieplej w Kalabrii
Kiedy najcieplej w Kalabrii / shutterstock.com / Gianclaudio Miori

Jeśli marzy się Tobie naprawdę słoneczna Kalabria, pogoda w sierpniu zachęca do przyjazdu. Na pewno zapracujesz na piękną opaleniznę, a z wyjazdu przywieziesz wyjątkowe wspomnienia z tej części Włoch.

Sprawdź również pomysły na sierpniowe wakacje

Kalabria pogoda wrzesień

Osobom, którym marzy się ciepła, ale nie gorąca Kalabria, pogoda we wrześniu na pewno się spodoba. W tym miesiącu są na słupkach rtęci średnio 23 stopnie. Jest słonecznie i ciepło. Temperatura wody wynosi o jeden stopień więcej niż powietrza. Można więc bez obaw kąpać się i korzystać ze słonecznych atrakcji.

Sanktuarium przy plaży w Kalabrii
Sanktuarium przy plaży w Kalabrii / shutterstock.com / logaen

Jeśli nie lubisz podróżować w środku wakacji, wyjazd chwilę po nich będzie doskonałym pomysłem. Kalabria pogoda wrzesień to warunki tak samo dobre, jak latem, ale już nieco mniejsze tłumy na plażach i w atrakcjach turystycznych.

Zobacz także kiedy lecieć na Maltę

Kalabria pogoda październik

Kalabria pogoda październik to nadal całkiem wiosenne klimaty. Podczas gdy w naszej strefie klimatycznej robi się coraz bardziej jesiennie, na południu Włoch jest średnio 20 stopni. W ciągu dnia jest 11 słonecznych godzin, jest więc nieco krótszy niż w sezonie letnim. Ale to wystarczy zarówno na zwiedzanie, jak i na plażowanie.

Stary zamek w Scilli
Stary zamek w Scilli / shutterstock.com / leoks

Przy 20 stopniach można złapać jeszcze całkiem sporo słońca i popracować nad opalenizną. Jeśli w Twoich planach jest październikowa Kalabria, pogoda pozwoli na oderwanie się od jesiennych chłodów i zapewni idealne warunki do różnych form wypoczynku.

Czytaj też gdzie lecieć w październiku, aby było ciepło

Kalabria pogoda listopad

Listopadowa Kalabria to warunki pogodowe nadal bardziej wiosenne niż jesienne. Na słupkach rtęci w tym miesiącu jest średnio 16 stopni, a więc całkiem ciepło w porównaniu do listopada w naszej umiarkowanej strefie klimatycznej. W skali miesiąca jest 18 słonecznych dni, a więc deszcze mogą zdarzać się dosyć często. Nie są jednak uciążliwe i długotrwałe – to klimat śródziemnomorski, a nie tropikalny, gdzie opady deszczu naprawdę utrudniają wypoczynek.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Kalabria pogoda listopad to dobra okazja do aktywnego wypoczynku, zwiedzania, poznawania najciekawszych zakątków regionu. Do plażowania warunki nie są idealne, ale jeśli nie nastawiasz się na wielodniowe opalanie, warto rozważyć wyjazd do Kalabrii właśnie w listopadzie.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Peru w listopadzie

Kalabria pogoda grudzień

Kalabria pogoda grudzień to średnio 12 stopni na słupkach rtęci i sporo słońca, choć nie brakuje także mniejszych i większych opadów. Pogoda w grudniu nie jest tak ustabilizowana, jak w sezonie letnim, nie jest też tak ciepło, by można było opalać się czy korzystać z nadmorskich atrakcji.

Urokliwa uliczka w Kalabrii
Urokliwa uliczka w Kalabrii / shutterstock.com / Aliaksandr Antanovich

Jeśli jednak lubisz zwiedzać, zależy Tobie na niskich cenach i nie chcesz wypoczywać w tłumie, Kalabria w grudniu może być całkiem ciekawą i trafioną propozycją.

Zobacz także gdzie jest ciepło w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
Kalabria – kiedy najlepiej jechać?

Do Kalabrii najlepiej pojechać w okresie od maja do października. Pogoda jest wtedy najbardziej pewna, idealna do plażowania i zwiedzania.

Kalabria – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Kalabrii jest w miesiącach wakacyjnych. W lipcu i sierpniu jest na słupkach rtęci średnio 27 stopni.

Kalabria – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Kalabrii trwa od czerwca do września.

Kalabria – jaki klimat?

Kalabria znajduje się w strefie typowego klimatu śródziemnomorskiego. Zimy są tutaj krótkie i łagodne, a lata długie i bardzo ciepłe, a chwilami wręcz gorące.

Kalabria – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Kalabrii będzie poza sezonem. W okresie od listopada do marca zapłacisz najmniej w hotelach i atrakcjach turystycznych.