Katar - pogoda. Kiedy najlepiej jechać do Kataru?

Katar – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Kataru

Kraje arabskie z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów. Zachęcają do przyjazdu gorącymi klimatami, egzotyką i odmienna kulturą. Jednym z kierunków, które zdecydowanie warto choć raz odwiedzić, jest Katar. To wyjątkowo orientalny i bogaty kraj, który zapewnia wszystko, co jest potrzebne do niezapomnianego wypoczynku.

Doha
Doha / iStock.com / Shakeel Sha

Choć Katar jest krajem dosyć niewielkim, jego znaczenie dla turystyki stale rośnie. Jeśli więc szukasz kierunku, który będzie wyjątkowy praktycznie pod każdym względem i marzą się Tobie egzotyczne wakacje, warto rozważyć właśnie Katar.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Pogoda w tym kraju jest wyjątkowo zachęcająca o każdej porze roku. W poszczególnych miesiącach mogą jednak pojawiać się różnice w temperaturach – chwilami bywa na tyle upalnie, że nawet miłośnicy intensywnego plażowania mogą stwierdzić, że jest dla nich za gorąco.

od:
3 910 zł
Wakacje w Katarze

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Katarze

Przed zarezerwowaniem wczasów warto więc sprawdzić, jaka będzie pogoda w Katarze w czasie, gdy planujemy spędzić tam wakacje. Pomogą w tym rozkłady temperatur w poszczególnych miesiącach, które są doskonałym wskaźnikiem wiedzy na temat tego, kiedy w Katarze jest przyjemnie ciepło, a kiedy robi się nadmiernie upalnie.

Pogoda Katar – kiedy jechać?

Na pytanie, kiedy jechać do Kataru, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czy zależy nam na wysokich temperaturach, czy może na nieco niższych cenach, na jakie można trafić poza typowo turystycznym sezonem. Na początku jednak warto zapoznać się z uwarunkowaniami klimatycznymi w tej części świata. Katar klimat ma typowo zwrotnikowy z odmianą niemal skrajnie suchą. Panują tutaj wysokie temperatury, a opady pojawiają się sporadycznie. W skali roku średnia opadów to zaledwie 80-100 milimetrów.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Katar już od 3 910 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 22 ° C 2% 19 ° C 11 g.
Luty
Katar już od 3 910 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 22 ° C 2% 19 ° C 11 g.
Marzec
Katar już od 3 910 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 25 ° C 3% 20 ° C 12 g.
Kwiecień
Katar już od 3 910 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 30 ° C 3% 24 ° C 12 g.
Maj
Katar już od 3 910 zł za osobę!
pokaż oferty
33 – 35 ° C 0% 27 ° C 14 g.
Czerwiec
Katar już od 3 910 zł za osobę!
pokaż oferty
35 – 38 ° C 0% 30 ° C 14 g.
Lipiec
Katar już od 3 910 zł za osobę!
pokaż oferty
36 – 40 ° C 0% 32 ° C 14 g.
Sierpień
Katar już od 3 910 zł za osobę!
pokaż oferty
36 – 40 ° C 0% 33 ° C 13 g.
Wrzesień
Katar już od 3 910 zł za osobę!
pokaż oferty
35 – 39 ° C 0% 33 ° C 12 g.
Październik
Katar już od 3 910 zł za osobę!
pokaż oferty
32 – 35 ° C 0% 30 ° C 12 g.
Listopad
Katar już od 3 910 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 31 ° C 2% 26 ° C 11 g.
Grudzień
Katar już od 3 910 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 1% 22 ° C 10 g.

Sprawdź najlepsze oferty last minute Katar oraz all inclusive wakacje Katar

Zimy w Katarze można nazwać dosyć chłodnymi, choć w zupełności nie przypominają zim w naszej strefie klimatycznej. W najchłodniejszych miesiącach temperatura w Katarze nie spada poniżej 20 stopni. Chłodno bywa jednak wtedy nocami, gdy temperatury mogą obniżać się nawet do zera stopni.

Widok na port w Katarze
Widok na port w Katarze / iStock.com / benymarty

Jeśli więc planujesz podróż do Kataru, zadbaj o zabranie ze sobą nie tylko sporego zestawu letnich ubrań, ale też coś ciepłego, co może się przydać szczególnie w czasie podróży w grudniu i styczniu. Nie trzeba natomiast pamiętać o ochronie przeciwdeszczowej – opady deszczu w Katarze są na tyle sporadyczne, że raczej nie ma szansy, by się trafiły w czasie naszych wakacji.

Katar pogoda styczeń

Katar temperatury w styczniu ma zdecydowanie inne niż w zimie w naszym umiarkowanym klimacie. Średnie miesięczne temperatury to 22 stopnie, jest słonecznie i bardzo ciepło, a ryzyko opadów jest minimalne.

Katar - kiedy najcieplej
Katar – kiedy najcieplej / iStock.com / boule13

Bywają lata, że deszcz nie pada przez cały miesiąc ani razu. Jeśli więc chcesz w środku zimy oderwać się od niskich temperatur, chłodów i opadów śniegu, podróż do tego arabskiego kraju będzie idealnym pomysłem. Katar pogoda sierpień to gwarancja plażowania przez cały urlop, przywiezienia pięknej opalenizny i wyjątkowych wspomnień.

Zobacz także jaka jest pogoda w Dubaju w styczniu

Katar pogoda luty

Katar pogoda luty to temperatury na poziomie 23 stopni Celsjusza. Jest więc ciepło, słonecznie, a pogoda jest doskonała zarówno do plażowania, jak i do zwiedzania najciekawszych miejsc w kraju. Warto wybrać się do stolicy kataru Doha, a także w najbardziej atrakcyjne turystycznie rejony.

Katar temperatury
Katar temperatury / iStock.com / BrianScantlebury

Nie ma upałów, można więc bez problemu spędzać czas aktywnie, niekoniecznie nad wodą. Jeśli w lutym na kierunek wakacyjny wybierzesz Katar, pogoda na pewno Cię nie zawiedzie.

Sprawdź także jaka jest pogoda w Kambodży w lutym

Katar pogoda marzec

Kiedy lecieć do Kataru postanowisz w marcu, możesz mieć pewność, że pogoda będzie idealna na wakacje. Podczas gdy w strefie umiarkowanej nadal jest chłodno i dopiero pojawiają się pierwsze oznaki wiosny, w Katarze jest pełnia lata.

od:
3 910 zł
Wakacje w Katarze

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Katarze

Na słupkach rtęci ponad 26 stopni, tak samo ciepła jest woda w morzu, dzięki czemu można korzystać z plażowania, wodnych kąpieli czy sportów wodnych, które w Katarze oferowane są w ogromnej różnorodności. Katar pogoda marzec to idealna propozycja dla osób, którym marzą się ciepłe wakacje jeszcze przed sezonem urlopowym.

Przeczytaj jaka jest pogoda na Zanzibarze w marcu

Katar pogoda kwiecień

Katar pogoda kwiecień to początek dosyć wysokich upałów. Średnie miesięczne temperatury przekraczają 30 stopni. Jest bardzo gorąco, ale tez sucho, dzięki czemu wysokie temperatury nie są jeszcze tak bardzo odczuwalne.

Panorama Kataru
Panorama Kataru / iStock.com / SHansche

W kwietniu w Katarze warto korzystać z plażowania, wodnych kąpieli. Można również wybrać się na zwiedzanie, ale warto nastawić się na czasem męczące warunki pogodowe. Jeśli jednak nie przeszkadza Tobie upalna pogoda, Katar w kwietniu na pewno będzie udanym pomysłem na wiosenne wakacje.

Zobacz również jaka jest pogoda na Krecie w kwietniu

Katar pogoda maj

Na pytanie Katar kiedy jechać, doskonałą odpowiedzią będzie maj, choć zdecydowanie jest to czas bardzo wysokich temperatur. W maju w Katarze jest średnio 36 stopni, nie ma deszczu, jest więc sucho i gorąco. Warto postawić na plażowanie i spędzanie czasu w bardziej leniwym wydaniu.

Plaża Katarska. Kiedy najlepsza pogoda
Plaża Katarska. Kiedy najlepsza pogoda / iStock.com / SHansche

Na aktywne zwiedzanie czy wędrówki może być za gorąco nawet dla osób, które dobrze znoszą upały. Katar pogoda maj to czas dla osób, które nie mają problemów z krążeniem czy innych chorób, na które kiepsko wpływają wysokie temperatury.

Sprawdź także jaka jest pogoda w Omanie w maju

Katar pogoda czerwiec

Jeśli marzy się Tobie upalny Katar, pogoda w czerwcu na pewno Cię nie zawiedzie. Na słupkach rtęci mamy wtedy 38 stopni w cieniu. Jest zdecydowanie bardzo gorąco, co sprawia, że w tym czasie najlepszym pomysłem będzie plażowanie, ewentualnie spędzanie czasu przy hotelowym basenie.

Plaża w Doha
Plaża w Doha / iStock.com / 2Good2BeReal

Na pewno nie będzie to dobra pora na podróżowanie z dziećmi. Jeśli natomiast dobrze znosisz upały i interesują Cię egzotyczne, arabskie klimaty, Katar pogoda czerwiec to propozycja pod każdym względem idealna.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w Gruzji w czerwcu

Katar pogoda lipiec

Katar pogoda lipiec to upały, które sięgają nawet 40 stopni. Jest to najgorętszy miesiąc w roku, w którym trudno jest normalnie funkcjonować osobom nieprzyzwyczajonym do tak wysokich temperatur. Jeśli marzy się Tobie ciepły, ale niezbyt upalny Katar, pogoda w lipcu może nie do końca spełnić oczekiwania.

od:
3 910 zł
Wakacje w Katarze

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Katarze

Turyści z chłodniejszych regionów świata radzą sobie czasem dosyć kiepsko – zdarza się, że wakacje upływają w klimatyzowanym hotelu, a zwiedzanie i jakakolwiek aktywność bywa niemożliwa ze względu na ekstremalne warunki pogodowe.

Zobacz też jaka jest pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w lipcu

Katar pogoda sierpień

Jeśli nie odpowiada Tobie bardzo wysoka temperatura, Katar w sierpniu również może okazać się nie do końca dobrym pomysłem. Podobnie jak w lipcu, upały są ekstremalne na poziomie 40 stopni, a czasem jeszcze wyższe. W takich warunkach w miarę dobrze radzą sobie miejscowi – turyści mają problemy z codziennym funkcjonowaniem.

Pogoda - Katar
Pogoda – Katar / iStock.com / ali suliman

Czasem nawet plażowanie i kąpiele w morzu nie pozwalają na ochłodzenie się – woda jest bardzo ciepła i nie za bardzo orzeźwia. Katar pogoda sierpień to czas wyłącznie dla osób przyzwyczajonych do wysokich upałów i trudnych warunków pogodowych.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Peru w sierpniu

Katar pogoda wrzesień

Katar pogoda wrzesień to nieco niższe temperatury, jednak nadal utrzymujące się na poziomie, które dla przeciętnego turysty mogą być za wysokie. Średnio słupki rtęci pokazują we wrześniu 38 stopni.

Pogoda w Katarze
Pogoda w Katarze / iStock.com / danefromspain

Jeśli dodamy do tego absolutny brak deszczu, musimy liczyć się z wysokimi upałami i warunkami, które mogą utrudniać jakiekolwiek aktywności poza leniwym plażowaniem czy spędzaniem czasu w klimatyzowanym hotelu przy basenie. Jeśli nie odpowiada Tobie upalna pogoda, Katar we wrześniu może okazać się nie do końca trafionym wakacyjnym kierunkiem.

Zobacz także jaka jest pogoda w Malezji we wrześniu

Katar pogoda październik

Kiedy do Kataru wybierzemy się w październiku, możemy mieć pewność, że na kilka czy kilkanaście dni uciekniemy od nieprzyjemnej, jesiennej pogody. W tym miesiącu w Katarze trwa nieprzerwanie lato. Temperatury utrzymują się na poziomie 35 stopni. Jest gorąco, ale bardzo sucho – w ciągu miesiąca zdarzają się niewielkie deszcze, jednak bywa i tak, że przez całe 30 dni opadów nie ma wcale.

Pustynia w Katarze
Pustynia w Katarze / iStock.com / benymarty

W październiku w Katarze warunki są idealne do opalania, kąpieli w morzu i uprawiania sportów wodnych. To idealny kierunek na wakacje po sezonie urlopowym. Katar pogoda październik na pewno spełni oczekiwania turystów, którzy chcą uciec od październikowych chłodów w umiarkowanej strefie klimatycznej.

Sprawdź także jaka jest pogoda na Zakynthos w październiku

Katar pogoda listopad

Jeśli w listopadzie marzy się Tobie ciepła i słoneczna pogoda, Katar będzie propozycją idealną. Temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 29 stopni. Jest więc bardzo ciepło, ale nie ma trudnych do wytrzymania upałów.

od:
3 910 zł
Wakacje w Katarze

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Katarze

To warunki doskonałe dla osób, które w czasie wakacji chcą spędzać czas na opalaniu, ale też zależy im na aktywnym zwiedzaniu i poznawaniu nowych miejsc. Katar pogoda listopad to wakacje, które na pewno będą udane.

Sprawdź także jaka jest pogoda na Malediwach w listopadzie

Katar pogoda grudzień

Katar pogoda grudzień to zdecydowanie warunki odbiegające od zimowych. Na termometrach jest około 24 stopni na plusie. Jest ciepło, choć zdecydowanie nie ma upałów notowanych w połowie roku w miesiącach letnich.

Temperatura w Katarze
Temperatura w Katarze / iStock.com / kurmyshov

Jeśli marzy się Tobie ciepły Katar, pogoda w grudniu będzie idealna. Dla wielu turystów jest to świetny kierunek na spędzenie świąt Bożego Narodzenia w ciepłych krajach i sylwestra za granicą. Można mieć pewność świetnej pogody, słońca i braku opadów.

Zobacz też jaka jest pogoda w Egipcie w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
Katar – kiedy najlepiej jechać?

Jeśli planujesz wakacje w Katarze, podczas planowania wyjazdu dobrze jest omijać te miesiące, w których jest najgoręcej. Najlepiej wybrać się na wyprawę do tego arabskiego kraju w miesiącach od stycznia do maja i od października do grudnia.

Katar – kiedy najcieplej?

Wyjątkowo upalne warunki panują w Katarze w lipcu i sierpniu. W tym czasie temperatury w cieniu przekraczają nawet 40 stopni, co jest uciążliwe dla turystów nieprzyzwyczajonych do ekstremalnych upałów.

Katar – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Katarze trwa praktycznie przez cały rok. Najwięcej osób przyjeżdża wiosną i jesienią, gdy jest bardzo ciepło, a jednocześnie nie ma nadmiernych i trudnych do przetrwania upałów.

Katar – jaki klimat?

W Katarze panuje klimat podzwrotnikowy o wyjątkowo suchej odmianie. Charakteryzuje się wysokimi temperaturami i praktycznie brakiem opadów.

Katar – kiedy najtaniej?

Katar nie należy do tanich kierunków, bez względu na miesiąc, w jakim wybierzemy się na wakacje, musimy liczyć się z wydatkiem co najmniej kilkunastu tysięcy. Najtaniej będzie wtedy, gdy zdecydujemy się na opcję last minute.