Hawaje – pogoda. Kiedy jechać na Hawaje

Hawaje – pogoda. Kiedy jechać na Hawaje?

Hawaje należą do najbardziej wymarzonych miejsc, jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy. To archipelag 137 wysp pochodzenia wulkanicznego znajdujący się w północno-środkowej części oceanu Spokojnego. Co ciekawe, to najmłodszy i jedyny leżący na wyspach stan należący do Stanów Zjednoczonych. Ze względu na wspaniałą pogodę i prawdziwie rajski klimat, Hawaje nieustannie przyciągają turystów z całego świata. Jeśli zastanawiamy się, kiedy jechać na Hawaje, warto bliżej poznać ten region i sprawdzić, kiedy pogoda będzie najlepsza na plażowanie,  a kiedy na aktywne zwiedzanie.

Całoroczne temperatury - Hawaje
Całoroczne temperatury – Hawaje / shutterstock.com / Kanchana P

Hawaje położone są w środkowej części Północnego Pacyfiku nieco poniżej Zwrotnika Raka, co sprawia, że na tym terenie panuje klimat zwrotnikowy morski. Warto jednak pamiętać, że jest to region wyspiarski, który ulega wpływom różnych czynników atmosferycznych. Pogoda na poszczególnych wyspach może więc się nieco różnić.

od:
5 500 zł
Spędź niezapomniane wakacje na Hawajach

Zobacz najlepsze oferty

Wakacje na Hawajach to doskonały pomysł bez względu na termin, w jakim wybieramy się do tego rajskiego zakątka świata. Praktycznie przez cały rok jest tutaj ciepło. Nawet pora deszczowa nie jest przeszkodą do aktywnego wypoczynku czy zwiedzania najciekawszych atrakcji Hawajów.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Kiedy jechać na Hawaje?

Jeśli zastanawiamy się, kiedy najlepiej jechać na Hawaje, warto brać pod uwagę nie tylko pogodę, ale również to, dokąd konkretnie się wybieramy i jakie mamy plany. Inne terminy powinny wybierać bowiem osoby, które planują wyłącznie plażowanie, a nieco inne turyści, którzy planują aktywne zwiedzanie.

Hawaje - Honolulu
Hawaje – Honolulu / shutterstock.com / Eddy Galeotti

Inny będzie również ekwipunek. Jeśli bowiem wczasy Hawaje oznaczają dla nas zwiedzanie hawajskich wulkanów czy innych położonych nieco wyżej terenów, warto zaopatrzyć się w coś przeciwdeszczowego oraz nieco cieplejszą odzież. Może być bowiem chłodniej niż na hawajskich plażach pełnych słońca.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 15 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 14 °C do 24 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 14 °C do 25 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 15 °C do 26 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 15 °C do 26 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 16 °C do 27 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 17 °C do 28 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 17 °C do 28 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 16 °C do 28 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 18 °C do 29 °C | opady:  ☔  średnie
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 16 °C do 27 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 15 °C do 25 °C | opady: ☔  średnie

Hawaje pogoda styczeń

Pogoda na Hawajach w styczniu jest wręcz idealna na wakacje na plaży. Miesiąc ten cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, którzy mieszkają w strefie klimatu umiarkowanego i chcą uciec od chłodnej i zaśnieżonej zimy. W styczniu warto wybrać się między innymi do Maui czy Honolulu. Pogoda jest wtedy bowiem idealna do plażowania.

Hawaje - kiedy jechać na wakacje
Hawaje – kiedy jechać na wakacje / iStock.com / Matt Anderson

Temperatury w dzień utrzymują się na poziomie około 26 stopni Celsjusza, ciepłe jest również morze. Opady deszczu, jeśli występują w styczniu, pojawiają się raczej sporadycznie i nie są zagrożeniem dla leniwego wypoczynku na plaży.

Hawaje pogoda luty

W lutym na Hawajach jest nieco chłodniej niż w styczniu, jednak temperatury nadal są idealne do kąpieli słonecznych. Średnia temperatura w ciągu dnia to 25 stopni Celsjusza, w nocy natomiast spada o kilka stopni. W lutym na Hawajach wieją dosyć intensywne wiatry, dlatego też w tym okresie wyspy cieszą się ogromną popularnością wśród surferów i żeglarzy.

Hawaje pogoda
Hawaje pogoda / iStock.com / drewsulockcreations

Choć ryzyko opadów deszczu jest o wiele większe niż w sezonie letnim, nie przeszkadza to w korzystaniu z aktywnego wypoczynku. Deszcze są intensywne, ale krótkie. Nie uniemożliwiają plażowania, za to sprawiają, że roślinność na Hawajach jest wyjątkowo bujna i efektowna.

Hawaje pogoda marzec

Jeśli zastanawiamy się, kiedy lecieć na Hawaje, a jednocześnie planujemy wyprawę poza typowym sezonem letnim, dobrym pomysłem będzie wycieczka na Hawaje w marcu. Jest wtedy bardzo ciepło, można więc bez problemu korzystać z plażowania i kąpieli w morzu.

Kiedy jechać na Hawaje
Kiedy jechać na Hawaje / shutterstock.com / Antler Photography

Temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie około 27 stopni. Podobnie, jak w lutym, w marcu również w niektórych regionach Hawajów intensywnie wieje, warto więc sprawdzić, gdzie w tym czasie są najlepsze warunki dla surferów i miłośników sportów wodnych.

Hawaje pogoda kwiecień

Kwiecień na Hawajach to czas, gdy pogoda coraz bardziej się stabilizuje. Temperatury rosną do 28 stopni Celsjusza w ciągu dnia, natomiast ryzyko opadów znacznie spada. Jeśli w kwietniu pada deszcz, będzie to raczej krótkotrwała ulewa. Jeśli więc wiosną wybieramy się na Hawaje, mamy gwarancję słonecznej, wspaniałej pogody.

od:
5 500 zł
Spędź niezapomniane wakacje na Hawajach

Zobacz najlepsze oferty

Warto wtedy skorzystać nie tylko z plażowania czy kąpieli, ale również zwiedzić ciekawe miejsca na wyspach. Wybierzmy się chociażby na Oahu, wyspę Hawaje, a także zwiedźmy najbardziej znane plaże czy popularne parki narodowe.

Hawaje pogoda maj

W maju na Hawajach rozpoczyna się typowy okres letni, czyli jest ciepło, sucho i bez deszczu. Temperatury w ciągu dnia rosną do 29-30 stopni Celsjusza. Pogoda jest doskonała na spędzanie czasu na słońcu i opalaniu.

Kiedy lecieć na Hawaje
Kiedy lecieć na Hawaje / iStock.com / Eachat

Jeśli nadal zastanawiamy się, kiedy jechać na Hawaje, wyprawa w maju będzie doskonałym pomysłem zarówno dla wielbicieli opalania i leniwego wypoczynku, jak i miłośników nurkowania, aktywnych wędrówek, zwiedzania wulkanów czy największych atrakcji turystycznych na archipelagu. W większości regionów Hawajów będzie wtedy idealnie ciepło. Pamiętajmy jednak, że pogoda na wyspach bywa zwodnicza. Jeśli wybieramy się w nieco wyższe, górskie rejony, lepiej jest mieć ze sobą jakieś cieplejsze ubranie i coś przeciwdeszczowego.

Hawaje pogoda czerwiec

Czerwiec na Hawajach to najbardziej suchy miesiąc praktycznie na każdej z wysp. Pojawiają się też upały powyżej 30 stopni. Jednak ze względu na suchość powietrza, a także na wiatry wiejące od morza, taka pogoda jest całkiem przyjemna dla miłośników opalania i aktywnych turystów. Jeśli marzy nam się wycieczka na Hawaje, pogoda w czerwcu będzie idealna praktycznie dla każdego.

Hawaje pogoda lipiec

Pogoda na Hawajach w lipcu jest wręcz idealna dla kogoś, kto uwielbia kąpiele słoneczne i ciepłe morze. Jest tu wtedy wyjątkowo gorąco, temperatury powietrza w ciągu dnia sięgają 31 stopni.

Kiedy najcieplej na Hawajach
Kiedy najcieplej na Hawajach / iStock.com / HaizhanZheng

Pogoda na Hawajach w lipcu jest doskonała zarówno dla wielbicieli opalania i leżenia pod palmami, jak i nurkowania. Woda jest wtedy idealnie krystaliczna i spokojna, można więc eksplorować podwodne krainy i cieszyć się niezwykłymi krajobrazami. Lipiec na Hawajach to już dosyć spore upały, przekraczające nawet 31 stopni w cieniu. Warto więc zadbać o ochronę przeciwsłoneczną i nie spędzać całego dnia na pełnym słońcu. Rodziny, które planują wypoczynek z małymi dziećmi i zastanawiają się, kiedy jechać na Hawaje, powinny również rozważyć, czy lipcowe upały to najlepszy czas na wyjazd z maluchami. Po sezonie lub przed sezonem letnim jest równie słonecznie, ale temperatury są o kilka stopni niższe.

Hawaje pogoda sierpień

Planując wakacje na Hawajach w sierpniu możemy mieć pewność, że słońce będzie praktycznie każdego dnia. W tym miesiącu występuje bowiem najniższy poziom opadów w skali całego roku. Bardzo często zdarzają się też lata, gdy przez cały sierpień nie spadnie ani kropla deszczu. W tym czasie jest więc bardzo sucho, gorąco, a temperatura wody w morzu utrzymuje się na poziomie 26 stopni.

Pogoda długoterminowa na Hawajach
Pogoda długoterminowa na Hawajach / iStock.com / Santorines

Wakacje na Hawajach w sierpniu to możliwość dokładnego zaplanowania każdego dnia bez obawy, że nasze misternie ułożone plany popsują opady deszczu. W sierpniu jest dobra pogoda na surfowanie, aktywne zwiedzanie, a także nurkowanie. Woda ma wtedy bardzo dobrą widoczność nawet do 40 metrów, a więc to idealne warunki do zwiedzania podwodnego świata.

Hawaje pogoda wrzesień

Pogoda na Hawajach we wrześniu to nadal wysokie temperatury przekraczające 30 stopni. Podczas gdy w naszym klimacie umiarkowanym powoli zaczyna się jesień, Hawaje nadal są skąpane w pełnym słońcu. Jeśli zastanawiamy się, kiedy lecieć na Hawaje, wrzesień to czas idealny zarówno na plażowanie, jak i na zwiedzanie najciekawszych atrakcji na archipelagu.

Rzeźby na Oahu
Rzeźby na Oahu / shutterstock.com / Leigh Anne Meeks

Średnie miesięczne opady utrzymują się na poziomie 40 mm, a więc ryzyko deszczu jest niewielkie. Nawet jednak, jeśli opady się pojawią, będą najprawdopodobniej intensywne, ale krótkotrwałe. Taki deszcz w żadnym razie nie przeszkadza w zwiedzaniu, a wręcz przeciwnie – oczyszcza i orzeźwia powietrze, dzięki czemu o wiele łatwiej jest osobom, które stawiają na aktywne zwiedzanie. 

Hawaje pogoda październik

Październik na Hawajach to ostatni miesiąc lata, jednak nie trzeba się obawiać ani gwałtownego spadku temperatur, ani wielkiego wiatru czy kiepskiej pogody. Temperatury utrzymują się na poziomie około 28 stopni Celsjusza, jest więc idealnie zarówno na plażowanie, jak i na bardziej aktywne zwiedzanie wysp.

Temperatura na Hawajach
Temperatura na Hawajach / iStock.com / Phil Davis

Jeśli nie wiemy, kiedy jechać na Hawaje, ale marzy nam się wypoczynek z dala od najbardziej intensywnego ruchu turystycznego, październik może być bardzo dobrą porą na wakacje.

Hawaje pogoda listopad

W listopadzie na Hawajach zaczyna się zima, jednak w żadnym stopniu nie przypomina ona tej pory roku, którą zima nazywamy w naszej strefie klimatycznej. Zimą na Hawajach temperatury spadają do około 27-28 stopni Celsjusza. Jest słonecznie i bardzo ciepło. W niektórych rejonach Hawajów pogoda jest jednak nieco zwodnicza – w jednej chwili można bowiem opalać się pod pełnym słońcem, a później zmoknąć do suchej nitki. Opady deszczu pojawiają się bowiem dosłownie znikąd i są dosyć gwałtowne. Bardzo szybko jednak ustępują i ponownie pojawia się pełne słońce.

Surfowanie na Hawajach
Surfowanie na Hawajach / shutterstock.com / EpicStockMedia

Jeśli zastanawiamy się, kiedy jechać na Hawaje i nie zależy nam na stuprocentowo słonecznej pogodzie, warto wybrać listopad. W tym czasie na słonecznych wyspach jest wyjątkowo tropikalnie i egzotycznie, a przy tym ruch turystyczny jest nieco mniejszy. Można więc liczyć na niższe ceny niż w samym szczycie sezonu, a najpopularniejsze atrakcje turystyczne z pewnością będą łatwiej dostępne i mniej oblegane.

Hawaje pogoda grudzień

W grudniu na Hawajach panuje zima, ale zdecydowanie w wersji tropikalnej – temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie około 25 stopni, w nocy spadają do 15 stopni. Jest więc bardzo ciepło, a jednocześnie nie ma trudnych do wytrzymania upałów. Jest to więc idealny czas na podróżowanie dla osób w dojrzałym wieku czy dla rodzin z dziećmi, którym w grudniu marzą się słoneczne wakacje na końcu świata.

od:
5 500 zł
Spędź niezapomniane wakacje na Hawajach

Zobacz najlepsze oferty

Grudniowe Hawaje to piaszczyste plaże, ciepła woda w morzu oraz wiele atrakcji, które można połączyć ze świątecznym wypoczynkiem w okresie Bożego Narodzenia czy powitaniem nowego roku w wyjątkowo egzotycznych warunkach. Grudzień na Hawajach to idealna pora, jeśli chcemy uciec od mroźnej zimy, kiepskich warunków atmosferycznych i szarej rzeczywistości. Słońca z pewnością nie zabraknie.

Czytaj również:

Hawaje – czy warto?

Oczywiście! To wyjątkowe i niezwykłe miejsce, które powinien poznać każdy turysta

Hawaje – jaka pogoda zimą?

Podczas, gdy w Polsce panuje zimowy chłód – na Hawajach pogoda jest idealna do plażowania oraz zwiedzania

Hawaje – jaki klimat?

Hawaje położone są w środkowej części Północnego Pacyfiku nieco poniżej Zwrotnika Raka, co sprawia, że na tym terenie panuje klimat zwrotnikowy morski

Jaki miesiąc na Hawajach jest najcieplejszy?

Na Hawajach najcieplej jest od lipca do października