Bali – pogoda. Kiedy jechać na Bali

Bali – pogoda. Kiedy jechać na Bali?

Indonezyjska wyspa Bali to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży dla turystów z całego świata. Choć ruch turystyczny jest na niej potężny, nie brakuje dzikich, nieskażonych ręką człowieka miejsc. Planując wyjazd możemy mieć pewność, że spędzimy wakacje wśród piaszczystych plaż, niezwykłych widoków i egzotycznej, bujnej roślinności. Kiedy najlepiej jechać na Bali? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i tego, jakie mamy plany na aktywny wypoczynek.

Bali pogoda
Bali pogoda / shutterstock.com / Tatiana Popova
Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Bali – kiedy jechać?

Wyspa Bali leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego. W tym rejonie świata występują tylko dwie pory roku – sucha i deszczowa. Poda deszczowa na Bali oficjalnie trwa od października do kwietnia. Oczywiście, poza tym sezonem również zdarzają się opady deszczu. A sam sezon deszczowy nie jest żadnym zagrożeniem dla wspaniałych wakacji.

od:
4 230 zł
Wakacje na Bali!

Sprawdź najlepsze wycieczki na Bali

Jeśli zastanawiamy się, kiedy na Bali najlepiej spędzić wakacje, odpowiedzią może być: o każdej porze roku. Pamiętajmy również, że wszelkie obserwacje i prognozy pogody mogą być nie do końca sprawdzone. Klimat w Indonezji, podobnie jak w przypadku innych regionów świata, mocno się zmienia. Granice pory suchej i deszczowej, które kiedyś były dosyć sztywne, teraz często się przesuwają. Dlatego też, jeśli marzą nam się rajskie wakacje na Bali, pogoda nie powinna być wyznacznikiem terminu naszego wyjazdu.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 28 °C do 29 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 28 °C do 30 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 28 °C do 29 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 29 °C do 31 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 28 °C do 30 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 27 °C do 29 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 26 °C do 29 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 26 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 26 °C do 29 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 28 °C do 30 °C | opady:  ☔  średnie
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 28 °C do 31 °C | opady: ☔  duże
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 28 °C do 30 °C | opady: ☔  duże

Bali pogoda styczeń

Pogoda na Bali w styczniu jest najchłodniejsza w skali całego roku. Oczywiście, nie oznacza to, że możemy spodziewać się znanych z naszych stref klimatycznych zimowych chłodów. Średnia temperatura w styczniu to około 26 stopni w dzień. W nocy spada natomiast o kilka stopni. Dobowe amplitudy powietrza są dosyć niewielkie i utrzymują się na poziomie 4-5 stopni. Czyli także w nocy jest przyjemnie ciepło. W styczniu na Bali pada też najwięcej deszczu, może więc być dosyć wilgotno. Jednak nawet największe opady trwają zwykle kilka godzin, a zaraz po nich wychodzi słońce.

Bali - kiedy jechać
Bali – kiedy jechać / shutterstock.com / Cocos.Bounty

Jeśli nie mamy pomysłu, kiedy jechać na Bali, warto rozważyć początek roku także ze względu na sporo niższe ceny. Ruch turystyczny jest w tym czasie dużo mniejszy, a więc taniej będzie w hotelach, restauracjach oraz w większości atrakcji turystycznych. Sezon na Bali nie jest więc żadnym wyznacznikiem udanych wakacji – poza sezonem może być równie ciekawie, a przy okazji nieco taniej.

Bali pogoda luty

Jeśli wybieramy się na Bali w lutym, możemy spodziewać się dosyć podobnej pogody, jak w styczniu. Średnie temperatury w ciągu dnia to 28 stopni, a więc są to warunki idealne na plażowanie i opalanie.

Bali temperatura
Bali temperatura / shutterstock.com / oneinchpunch

Kiedy na Bali wybieramy się w lutym, musimy liczyć się z dużym ryzykiem opadów. Dni deszczowych może być od 8 do 16, ale też warto pamiętać, że deszcz nie pada regularnie na terenie całej wyspy. Najwięcej deszczu, do 3000 mm spada w górach, natomiast na wybrzeżu jest go dużo mniej. Najmniej deszczu jest na północnym wybrzeżu, które jest chronione przed opadami przez wysokie góry. Nawet, jeśli w innych rejonach wyspy jest deszczowo, na północy zwykle jest sucho i przyjemnie.

Bali pogoda marzec

W marcu na Bali jest ciepło – od 28 do 30 stopni, a także dosyć wilgotno ze względu na często padające deszcze. W tym czasie siła opadów jest już jednak mniejsza niż w szczycie sezonu deszczowego. W trakcie marcowych wakacji na Bali pora deszczowa nie powinna już być zbyt mocno dokuczliwa. Może się nawet zdarzyć, że całe tygodniowe czy 10-dniowe wakacje spędzimy w pięknej pogodzie i uda nam się zwiedzić Bali suchą nogą.

Bali pora deszczowa
Bali pora deszczowa / shutterstock.com / Nikkolia

Pogoda w marcu na Bali to dobry czas dla osób, które nie planują całych wakacji spędzić na plaży. Pojawiające się od czasu do czasu opady deszczu oczyszczają powietrze, dzięki czemu o wiele przyjemniej jest zwiedzać wyspę, szczególnie w jej wymagających, górskich rejonach.

Bali pogoda kwiecień

Kwiecień to czas, kiedy na Bali powoli ustępuje pora deszczowa. Temperatury utrzymują się na poziomie 28-30 stopni, jednak wilgotność powietrza jest dużo niższa. Najczęściej w skali miesiąca jest tylko kilka dni opadów. Jeśli więc zastanawiamy się, kiedy jechać na Bali, a nie chcemy trafić na największy ruch turystyczny, wakacje w kwietniu mogą być dobrym pomysłem. W tym czasie jest sporo taniej niż w szczycie sezonu, łatwiej jest znaleźć wolne miejsca w hotelach. O wiele przyjemniej zwiedza się też atrakcje turystyczne, gdy nie ma zbyt dużych tłumów turystów.

Bali pogoda maj

Maj jest zdecydowanie najcieplejszym miesiącem na Bali, w tym czasie temperatura wynosi około 30 stopni. Wilgotność powietrza nie jest jednak zbyt duża – jest przyjemnie i sucho, dlatego też upał nie jest zbyt mocno odczuwalny. Maj to także czas, kiedy na Bali startuje wzmożony ruch turystyczny. Jeśli więc właśnie w tym miesiącu planujemy nasze rajskie wakacje, warto o nich pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. Na ostatnią chwilę może być nieco trudno znaleźć wolne miejsca w hotelach.

od:
4 230 zł
Wakacje na Bali!

Sprawdź najlepsze wycieczki na Bali

Wyjazd na Bali w maju to doskonała pora dla osób, które planują nie tylko leniwy wypoczynek na rajskich plażach, ale również aktywne zwiedzanie. Temperatura i wilgotność powietrza są doskonałe do eksploracji wyspy, pieszych wędrówek po lasach i górach, a także do uprawiania sportów wodnych.

Bali pogoda czerwiec

W czerwcu na bali średnia temperatura powietrza wynosi 27 stopni. Pogoda jest więc idealna do plażowania i morskich kąpieli w ciepłym oceanie. Oprócz tego, że jest ciepło, jest też bardzo sucho. Średnia liczba dni deszczowych to zaledwie 5. Kiedy na Bali wybierzemy się w czerwcu, możemy mieć więc pewność, że pogoda będzie idealnie wakacyjna.

Kiedy jechać na Bali
Kiedy jechać na Bali / shutterstock.com / Cocos.Bounty

Nawet, jeśli pojawią się deszcze, będą one dosyć gwałtowne, ale krótkotrwałe. Deszcz w czerwcu świetnie oczyszcza powietrze, a jednocześnie podsyca zieleń egzotycznych roślinności, która jest jedną z największych atrakcji wyspy.

Bali pogoda lipiec

Turyści szukający najlepszej pory, kiedy lecieć na Bali, powinni rozważyć wakacje w lipcu. W tym czasie na wyspie panuje szczyt sezonu turystycznego. Doskonała pogoda, mnóstwo słońca oraz ciepła, krystaliczna woda to gwarancja wyjątkowo udanych wakacji.

Kiedy lecieć na Bali
Kiedy lecieć na Bali / shutterstock.com / JomNicha

W lipcu na bali jest średnio 27 stopni w ciągu dnia – jest więc ciepło, ale nie ma trudnych do wytrzymania upałów. Średnia liczba dni deszczowych to zaledwie 4, a warto pamiętać, że w ciągu dnia deszczowego deszcz może padać zaledwie przez pół godziny. Mamy więc niemal stuprocentową gwarancję słonecznej pogody przez cały urlop.

Bali pogoda sierpień

Zastanawiając się, kiedy jechać na Bali, warto również wziąć pod uwagę sierpień. To środek sezonu turystycznego, między innymi ze względu na doskonałą pogodę w tym czasie. W sierpniu obserwujemy najmniejszą liczbę dni deszczowych w ciągu roku – zaledwie 3. Zdarzają się też lata, gdy deszcz nie pada wcale.

Kiedy na Bali
Kiedy na Bali / shutterstock.com / Pav-Pro Photography Ltd

Sierpniowe Bali to świetne miejsce nie tylko dla miłośników plażowania, ale również nurkowania. Morze jest wtedy wyjątkowo spokojne, przejrzyste i tworzy idealne warunki do podwodnych wędrówek. W tym czasie wypoczynek na Bali jest też idealny dla surferów, którzy mogą korzystać z uroków szusowania po falach.

Bali pogoda wrzesień

Jeśli planujemy wrześniowy wyjazd na Bali, temperatura nadal będzie wyjątkowo wakacyjna. Średnie miesięczne temperatury w ciągu dnia to 27-28 stopni. Jest nie tylko ciepło, ale również bardzo sucho – ryzyko opadów we wrześniu jest bowiem niewielkie.

Kiedy najlepiej jechać na Bali
Kiedy najlepiej jechać na Bali / shutterstock.com / Cocos.Bounty

W tym czasie można zaobserwować nieco zmniejszony ruch turystyczny. A kiedy na Bali jest mniej turystów, automatycznie obniżają się ceny produktów i usług. Osoby, które wybiorą się na wakacje we wrześniu, mogą więc liczyć na korzystniejsze ceny niż w szczycie sezonu.

Bali pogoda październik

Gdy rozważamy, kiedy najlepiej lecieć na Bali, niekoniecznie musimy brać pod uwagę jedynie miesiące w porze suchej. Co prawda październik na wyspie zwiastuje już powoli nadejście pory deszczowej, nadal jednak są tu idealne warunki do różnych form wypoczynku. Temperatura powietrza w ciągu dnia utrzymuje się średnio na poziomie 27 stopni.

Liczba dni deszczowych rośnie do około 8. Najwięcej jednak pada w rejonach górskich. Jeśli zaplanujemy wakacje na północnym wybrzeżu, możemy się spodziewać jedynie krótkich, przelotnych opadów deszczu. Nie przeszkodzą nam one w wypoczynku, a jedynie nieco oczyszczą suche powietrze. Pamiętajmy też, że woda w oceanie jest tu ciepła przez cały rok – można więc korzystać z kąpieli przy rajskich plażach także wtedy, gdy w naszej strefie klimatycznej panują jesień i zima.

Bali pogoda listopad

Listopad na Bali to już pora deszczowa w pełni – w ciągu 30 dni można zaobserwować nawet 13 dni deszczowych. Jednak deszcze nie rozkładają się równomiernie na terenie całej wyspy. Na północnym i południowym wybrzeżu jest ciepło, słonecznie, a jeśli pojawia się ulewa, trwa dosyć krótko. Jeśli szukamy pory, kiedy jechać na Bali i nie wypoczywać w tłumie turystów, wakacje w listopadzie z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Sezon na Bali
Sezon na Bali / shutterstock.com / 365_visuals

Pomimo ryzyka deszczu, możemy mieć pewność, że do ponurej, listopadowej Polski wrócimy ze słoneczną opalenizną i mnóstwem gorących wspomnień. Owszem, opady mogą nas co jakiś czas zatrzymać na dłużej w hotelu, ale z pewnością nie zabraknie też pięknej, słonecznej pogody, która pozwoli na korzystanie z rajskiego wypoczynku oraz na zwiedzanie atrakcji wyspy.

Bali pogoda grudzień

W grudniu na Bali nadal jest ciepło, około 27 stopni Celsjusza. Temperatura w ciągu całego roku praktycznie nie spada poniżej 26 stopni. Ciepła jest również woda, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby codziennie kąpać się w przyjemnej, krystalicznej wodzie. Dni deszczowych jest już sporo, bo w skali miesiąca 13. Nie oznacza to jednak, że pada dzień w dzień i przez całą dobę.

od:
4 230 zł
Wakacje na Bali!

Sprawdź najlepsze wycieczki na Bali

Jeśli nie wiemy, kiedy jechać na Bali, a jednocześnie chcemy się wybrać poza sezonem turystycznym, grudzień może być czasem doskonałym. Owszem, deszcz może się pojawiać regularnie, ale nigdy nie pada przez cały dzień. Będzie więc czas na zwiedzanie oraz korzystanie z większości atrakcji na wyspie. Decydując się na wakacje na Bali w grudniu, możemy spędzić Boże Narodzenie i sylwestra w iście rajskich warunkach, na plaży i podczas kąpieli w oceanie.

Czytaj również:

Aplikacja
Kiedy jest pora deszczowa na Bali?

Od listopada do kwietnia

Jaki jest najcieplejszy miesiąc na Bali?

Na Bali cały rok jest gorący, jednak najwyższe temperatury są w listopadzie

Kiedy najlepiej lecieć na Bali?

Najlepszym okresem na wakacje na Bali jest czas od czerwca do października