Lanzarote - pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Lanzarote

Lanzarote – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Lanzarote

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich od zawsze są pierwszym wyborem dla turystów marzących o urlopie w rajskich warunkach. Jedną z wysp, które przyciągają turystów pięknymi widokami i plażami jest Lanzarote. Pogoda jest tutaj idealna na wypoczynek, zwiedzanie i aktywne spędzanie czasu. Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć na Lanzarote, warto sprawdzić, jak wygląda pogoda na wyspie w poszczególnych miesiącach.

Jaki miesiąc wybrać na podróż na Lanzarote
Jaki miesiąc wybrać na podróż na Lanzarote. Photo by Thibault Mokuenko on Unsplash

Lanzarote to jedna z czterech największych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest pochodzenia wulkanicznego, co widoczne jest w ukształtowaniu terenu. Miejscami przyjmuje ono iście księżycowy krajobraz. Na Lanzarote coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele plażowania i leniwego spędzania czasu, jak i miłośnicy aktywnych wędrówek.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Na wyspie jest co zwiedzać, można więc spędzić wakacje na poznawaniu nowych miejsc, które na długo pozostają w pamięci. Wybór terminu wakacji na Lanzarote powinien być indywidualny – zależny od konkretnych planów, a także tego, jak wygląda w różnych miesiącach pogoda. Lanzarote nie jest bowiem jednolita pod względem pogodowym od stycznia do grudnia.

Czytaj też jaka jest pogoda na Wyspach Kanaryjskich przez cały rok

Pogoda Lanzarote – kiedy jechać?

Jeśli zastanawiasz się nad pytaniem: Lanzarote – kiedy jechać, warto zapoznać się z warunkami pogodowymi, klimatem oraz położeniem wyspy. Archipelag Wysp Kanaryjskich znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego o odmianie oceaniczno-subtropikalnej. Choć klimat kojarzyć się z może z wysokimi temperaturami, okazuje się, że w przypadku wysp jest on nieco modyfikowany przez chłodny Prąd Kanaryjski – sprawia on, że jest chłodniej niż w innych zwrotnikowych warunkach.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 19 ° C 4% 18 ° C 11 g.
Luty
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 4% 18 ° C 11 g.
Marzec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 3% 18 ° C 12 g.
Kwiecień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 21 ° C 3% 18 ° C 13 g.
Maj
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 2% 19 ° C 14 g.
Czerwiec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 24 ° C 2% 19 ° C 14 g.
Lipiec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 1% 21 ° C 14 g.
Sierpień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 2% 22 ° C 13 g.
Wrzesień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 4% 22 ° C 13 g.
Październik
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 25 ° C 6% 21 ° C 11 g.
Listopad
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 23 ° C 8% 20 ° C 11 g.
Grudzień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 22 ° C 4% 19 ° C 11 g.

Lanzarote klimat ma przyjazny dla turystów, którym zależy na pięknej pogodzie, ale nie nastawiają się na wysokie upały. Dzięki temu wypoczynek jest przyjemny dla rodzin z dziećmi, a także dla osób, które nie najlepiej znoszą bardzo wysokie temperatury. Kiedy jechać na Lanzarote? Zanim zdecydujesz o konkretnym terminie, sprawdź nasze zestawienie pogody w poszczególnych miesiącach. Dzięki niemu łatwiej będzie podjąć decyzję o terminie wyjazdu.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Lanzarote oraz Lanzarote all inclusive

Lanzarote pogoda styczeń

Lanzarote pogoda styczeń to warunki, które zdecydowanie nie są zimowe. Podczas gdy w naszej strefie klimatycznej jest chłodno i nieprzyjemnie, na wyspie panuje prawdziwa wiosna. Na słupkach rtęci jest średnio 18 stopni Celsjusza, w skali miesiąca mamy 29 słonecznych dni, co oznacza, że ryzyko opadów jest niewielkie.

La Graciosa z wyspy Lanzarote
La Graciosa z wyspy Lanzarote / iStock.com / Nuture

W tym czasie na wyspie nie ma tłumów turystów, a ceny są nieco niższe niż w szczycie sezonu wakacyjnego. Jeśli w styczniu chcesz wybrać się na Lanzarote, temperatura na wyspie na pewno pozwoli na spędzenie kilkunastu dni z dala od chłodu, na słońcu, plażowaniu i korzystaniu z wielu atrakcji oferowanych przez tę niezwykłą wyspę.

Zobacz także kiedy jechać do Grecji na wakacje

Lanzarote pogoda luty

Lanzarote temperatury w lutym ma dosyć zbliżone do styczniowych. Średnio miesięcznie jest to 17 stopni, ale bywają dni, gdy jest dużo cieplej. Można więc spędzać czas na opalaniu się i łapaniu mocnych promieni słońca. To dobry pomysł na ucieczkę od zimy w strefie umiarkowanej.

Lanzarote - kiedy ciepło
Lanzarote – kiedy ciepło / iStock.com / Julia Lavrinenko

Ryzyko opadów jest nieduże, a nawet, jeśli się pojawiają, są przelotne i nie przeszkadzają w wakacyjnych planach. Lanzarote pogoda luty to dobra opcja dla turystów, którzy wolą podróżować przed sezonem, nie zależy im na bardzo wysokich temperaturach, nastawiają się na aktywny wypoczynek i zwiedzanie najciekawszych zakątków wyspy.

Czytaj też kiedy jechać na Mauritius na urlop

Lanzarote pogoda marzec

Lanzarote pogoda marzec to prawdziwa wiosna w kanaryjskim wydaniu. Średnie miesięczne temperatury to 18 stopni, bywa jednak sporo cieplej. Jest więc okazja do plażowania, a nawet do kąpieli w oceanie, który jest nieco chłodny, ale nie brakuje chętnych do zanurzenia się w wodzie.

Lanzarote - temperatura całoroczna
Lanzarote – temperatura całoroczna / iStock.com / Magone

Temperatura na Lanzarote sprzyja różnym formom aktywności – pozwala nie tylko na plażowanie i łapanie słońca, ale również na aktywny wypoczynek. Wyspa jest popularna wśród wielbicieli sportów wodnych, którzy chętnie wybierają wulkaniczne plaże, przy których można liczyć na piękne widoki i wysokie fale.

Sprawdź również kiedy jechać na Kubę na wakacje

Lanzarote – pogoda kwiecień

Kiedy na Lanzarote wybierzesz się w kwietniu, masz gwarancję wypoczynku w doskonałych warunkach pogodowych. Na termometrach jest średnio 18 stopni, jednak zdarzają się dni, gdy jest zdecydowanie cieplej. Warto pamiętać, że średnia temperatura jest pewną wypadkową, a realna bywa dużo wyższa. W ciągu dnia jest 13 słonecznych godzin, a w skali miesiąc 29 słonecznych dni.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Deszcze nie pada wcale, a gdy się pojawi, idealnie oczyszcza powietrze. Nie ma długotrwałych opadów, które zamknęłyby turystów na dłużej w hotelu. Lanzarote pogoda kwiecień to dobra pora na wakacje przed sezonem. Na pewno będzie mniej tłoczno, a jednocześnie taniej niż w szczycie pory wakacyjnej.

Zobacz także kiedy jechać na wakacje do Portugalii

Lanzarote pogoda maj

Lanzarote pogoda maj to temperatury sięgające 20 stopni. Jest bardzo ciepło i słonecznie, co zapewnia świetne warunki dla wielbicieli plażowania i wygrzewania się na ciepłym piasku. W ciągu miesiąca nie ma ani jednego dnia deszczowego, można więc liczyć na piękną pogodę zarówno na początku, jak i na końcu miesiąca.

Papagayo Beach
Papagayo Beach / iStock.com / Francesco Ricca Iacomino

Jeśli marzy się Tobie ciepło i piękna pogoda, Lanzarote w maju będzie idealnym pomysłem na udane wakacje. Wyspy Kanaryjskie pozwolą Tobie na relaks, wypoczynek, naładowanie wewnętrznych baterii i zwiedzenie wyjątkowo pięknego kawałka świata.

Czytaj też kiedy jechać do Bułgarii na wakacje

Lanzarote pogoda czerwiec

Pogoda na Lanzarote w czerwcu to już typowo wakacyjne klimaty. W tym miesiącu średnie miesięczne temperatury przekraczają już 20 stopni, a im bliżej końca miesiąca, tym jest cieplej. Woda w morzu ma 20 stopni, dzięki czemu zapewnia bardzo dobre warunki do kąpieli. W maju jest ciepło, słoneczni, nie ma ryzyka deszczu, a dzień trwa 14 godzin. To sporo, można więc zaplanować sobie czas zarówno na plażowanie, jak i na korzystanie z innych atrakcji na wyspie. Lanzarote pogoda czerwiec to gwarancja udanego wypoczynku.

Pogoda całoroczna na Lanzarote
Pogoda całoroczna na Lanzarote / iStock.com / Christian Horz

Trzeba jednak mieć świadomość, że jest to już sezon wysoki, co sprawia, że plaże bywają zatłoczone, szczególnie przy największych i najbardziej popularnych kurortach. Nie ma jednak problemu ze znalezieniem bardziej kameralnych plaż, zapewniających spokojny wypoczynek z dala od innych plażowiczów. 

Sprawdź również kiedy na Zanzibar warto pojechać

Lanzarote pogoda lipiec

Lanzarote pogoda lipiec to lato w pięknym krajobrazie Wysp Kanaryjskich. Na wyspie jest wtedy średnio 21 stopni, ale bywają dni, gdy temperatury zbliżają się raczej do 30 stopni. Bywa naprawdę gorąco, dlatego warto przed wyjazdem zaopatrzyć się we wszelką ochronę przeciwsłoneczną.

Pogoda i klimat na Lanzarote
Pogoda i klimat na Lanzarote / iStock.com / underworld111

Jeśli marzy się Tobie idealna, wakacyjna pogoda, Lanzarote w czerwcu to pomysł trafiony w dziesiątkę. Warto jednak rezerwować wakacje z pewnym wyprzedzeniem – na ostatnią chwilę może być problem ze znalezieniem wolnych miejsc w biurach podróży czy najbardziej popularnych kurortach i hotelach.

Zobacz także kiedy jechać na Ibizę

Lanzarote pogoda sierpień

Temperatura Lanzarote w sierpniu to nadal idealne, wakacyjne warunki. Sierpień jest najcieplejszym miesiącem w roku z temperaturami średnio na poziomie 22 stopni, a realnie często dużo wyższymi. Cały miesiąc jest słoneczny, w ostatnich latach w sierpniu deszcz nie pada wcale. Kto zdecyduje się na wypoczynek w tym miesiącu, może mieć pewność, że deszczu na Lanzarote raczej nie zobaczy.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Sierpień to świetna pora na plażowanie, kąpiele w morzu, które jest już bardzo ciepłe, a także na uprawianie sportów wodnych. Można spędzać czas leniwie i aktywnie, w zależności od indywidualnych wakacyjnych potrzeb. Lanzarote pogoda sierpień to udane wakacje, ale mogą być droższe w porównaniu do pobytu w tym samym miejscu poza sezonem.

Czytaj też kiedy najlepiej jechać do Gruzji

Lanzarote pogoda wrzesień

Lanzarote pogoda wrzesień to czas dalszych wakacyjnych klimatów. Pogoda jest podobna do sierpniowej, jeśli chodzi o temperatury i brak opadów. Dzień jest jednak nieco krótszy, bo dwunastogodzinny.

Temperatury całoroczne na Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
Temperatury całoroczne na Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie / iStock.com / Balate Dorin

We wrześniu na Lanzarote można korzystać ze wszystkich słonecznych atrakcji, a jednocześnie wypocząć w nieco spokojniejszych warunkach – największa fala turystów już bowiem minęła. Jeśli marzy się Tobie wrześniowe Lanzarote, pogoda na pewno nie zawiedzie.

Sprawdź również kiedy jechać na Kretę

Lanzarote pogoda październik

W październiku na Lanzarote pogoda zdecydowanie nie jest jesienna. Warunki są niemal identyczne, jak w minionych, letnich miesiącach. Na słupkach rtęci są średnio 22 stopnie, ale bywają dużo gorętsze dni. Nadal można korzystać z uroków plażowania, kąpieli w morzu, które ma temperaturę taką samą, jak powietrze. Lanzarote pogoda sierpień to idealna pora dla osób, które chcą uciec od jesiennych chłodów, wypocząć w egzotycznych warunkach, na spokojnie zwiedzić Wyspy Kanaryjskie.

Wyspa Lanzarote
Wyspa Lanzarote. Photo by ionut dobre on Unsplash

W tym czasie nie ma już wakacyjnych tłumów, jest dużo luźniej w hotelach i atrakcjach turystycznych. Można również liczyć na niższe ceny niż w szczycie sezonu. Jeśli wybierzesz październikową Lanzarote, pogoda będzie na pewno idealna do wszystkich Twoich urlopowych planów.

Zobacz także Dominikana – kiedy jechać

Lanzarote pogoda listopad

Lanzarote pogoda listopad to zupełnie inna jesień niż w naszych warunkach, bo praktycznie jest to wiosna. Na słupkach rtęci jest średnio 20 stopni, jest dużo słońca i bardzo małe ryzyko opadów deszczu. Jedynym mankamentem może być nieco krótszy dzień niż latem – jest 10 słonecznych godzin.

Kiedy najcieplej na Lanzarote
Kiedy najcieplej na Lanzarote / iStock.com / eyewave

To jednak na tyle dużo, że można zaplanować czas na plaży i na aktywne zwiedzanie. W listopadzie na Lanzarote pogoda na pewno będzie odpowiednia dla osób, które chcą uciec od jesiennych chłodów.

Czytaj też Cypr – kiedy jechać na wakacje

Lanzarote pogoda grudzień

Na Lanzarote pogoda w grudniu zachwyca doskonałymi, wiosennymi warunkami. Średnio na termometrach jest 18 stopni, czyli jest ciepło, a przy tym bardzo słonecznie. W skali miesiąca są zaledwie 3 deszczowe dni, a i wtedy deszcz nie pada przez cały czas, a jedynie przelotnie.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Lanzarote pogoda grudzień to propozycja dla turystów, którzy chcą zakończyć rok w egzotycznych, słonecznych warunkach.

Sprawdź również Malta – kiedy jechać

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Lanzarote – kiedy najlepiej jechać?

Na Lanzarote najlepiej wybrać się latem, gdy jest najcieplej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podróżować także poza sezonem.

Lanzarote – kiedy najcieplej?

Najcieplejsze miesiące na Lanzarote to okres od lipca do października, gdy na słupkach rtęci jest są średnio 22 stopnie Celsjusza.

Lanzarote – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Lanzarote trwa od czerwca do października, wyspa jest jednak popularna praktycznie przez cały rok.

Lanzarote – jaki klimat?

Lanzarote, podobnie jak inne Wyspy Kanaryjskie leży w strefie klimatu zwrotnikowego.

Lanzarote – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Lanzarote jest w miesiącach zimowych od grudnia do lutego. Można wtedy liczyć na sporo niższe ceny niż w sezonie wysokim.