Lazurowe Wybrzeże – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać na Lazurowe Wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać na Lazurowe Wybrzeże

Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu to szansa na wymarzony, słoneczny wypoczynek. Ten francuski region leżący nad Morzem Śródziemnym cieszy się ogromną popularnością wśród turystów poszukujących doskonałej pogody, piaszczystych plaż i wielu dodatkowych atrakcji. Kiedy lecieć na Lazurowe Wybrzeże, aby mieć gwarancję wyjątkowo udanych wakacji? Warto sprawdzić, jak kształtuje się pogoda w poszczególnych miesiącach w roku.

Całoroczne temperatury na Lazurowym Wybrzeżu
Całoroczne temperatury na Lazurowym Wybrzeżu / shutterstock.com / xbrchx

Lazurowe Wybrzeże to część francuskiej Prowansji, która rozciąga się od miejscowości Cassis aż do granicy francusko-włoskiej. Znane również jako Riwiera Francuska, oferuje całe mnóstwo pięknych, piaszczystych plaż, znanych kurortów, warunków idealnych do plażowania, kąpieli w ciepłym morzu i aktywnego wypoczynku. Pogoda na Lazurowym Wybrzeżu zapewnia świetne warunki do plażowania przez większą część roku. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno turyści nastawieni na spokojny wypoczynek i łapanie promieni słonecznych, jak i osoby, które stawiają na sporty wodne, zabawę w nocnych klubach na plaży, a także aktywne zwiedzanie atrakcji turystycznych. Tych ostatnich w tej części Francji nie brakuje.

od:
1 399 zł
Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu!

Sprawdź najlepsze oferty

Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać na Lazurowe Wybrzeże, warto najpierw sprawdzić, jak wygląda tam pogoda w różnych częściach roku i dopasować warunki pogodowe do indywidualnych potrzeb. Czegoś innego potrzebują bowiem zapaleni plażowicze, a inna pogoda przyda się aktywnym podróżnikom, nastawionym na zwiedzanie.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Lazurowe Wybrzeże

Pogoda Lazurowe Wybrzeże – kiedy jechać?

Lazurowe Wybrzeże klimat ma typowo śródziemnomorski – są tu długie, bardzo ciepłe i bezdeszczowe lata, a także krótkie zimy, w czasie których temperatury raczej nie spadają poniżej kilkunastu stopni. Trudno je więc nazwać zimami, jeśli porównamy je do naszych mroźnych i śnieżnych zim.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Lazurowe Wybrz. już od 855 zł za osobę!
pokaż oferty
10 – 13 ° C 15% 14 ° C 9 g.
Luty
Lazurowe Wybrz. już od 855 zł za osobę!
pokaż oferty
10 – 13 ° C 15% 13 ° C 11 g.
Marzec
Lazurowe Wybrz. już od 855 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 12% 13 ° C 12 g.
Kwiecień
Lazurowe Wybrz. już od 855 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 20% 14 ° C 14 g.
Maj
Lazurowe Wybrz. już od 855 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 21 ° C 25% 17 ° C 14 g.
Czerwiec
Lazurowe Wybrz. już od 855 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 24 ° C 25% 20 ° C 16 g.
Lipiec
Lazurowe Wybrz. już od 855 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 27 ° C 20% 23 ° C 15 g.
Sierpień
Lazurowe Wybrz. już od 855 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 12% 24 ° C 14 g.
Wrzesień
Lazurowe Wybrz. już od 855 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 24 ° C 10% 22 ° C 12 g.
Październik
Lazurowe Wybrz. już od 855 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 15% 20 ° C 11 g.
Listopad
Lazurowe Wybrz. już od 855 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 22% 17 ° C 10 g.
Grudzień
Lazurowe Wybrz. już od 855 zł za osobę!
pokaż oferty
10 – 13 ° C 15% 15 ° C 9 g.

Lazurowe Wybrzeże nie bez powodu kojarzy się z miejscem pełnym słońca, wspaniałych plaż i bujnej roślinności – warunki naturalne są tutaj doskonałe, a niesamowite krajobrazy w połączeniu z dobrą pogodą to gwarancja udanych wakacji tuż nad morzem, spędzonych na wszelkich atrakcjach na świeżym powietrzu. Tutaj z pewnością nikt nie będzie chciał siedzieć w hotelowym pokoju.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Temperatura na Lazurowym Wybrzeżu jest na przestrzeni roku dosyć zróżnicowana, jedno jest jednak pewne – nigdy nie jest tu zimno. Jeśli właśnie szukasz odpowiedzi na pytanie: Lazurowe Wybrzeże – kiedy jechać, sprawdź nasz przegląd pogodowy w poszczególnych miesiącach i wybierz dla siebie idealny, wakacyjny termin.

Zobacz także oferty all inclusive Lazurowe Wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże pogoda styczeń

Lazurowe Wybrzeże pogoda styczeń to niezbyt wakacyjne warunki, jednak zima w tym klimacie jest zdecydowanie bardziej przyjazna niż ta, którą znamy. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 11 stopni. W ciągu dnia jest 9 słonecznych godzin, a więc dosyć niewiele – warto więc planować wszelkie aktywności na środek dnia. W skali miesiąca są 24 dni słoneczne, czyli deszczu jest niewiele.

Jaka pogoda - Lazurowe Wybrzeże
Jaka pogoda – Lazurowe Wybrzeże / shutterstock.com / Feel good studio

Jeśli interesuje Cię wysoka temperatura, Lazurowe Wybrzeże w styczniu może nie do końca spełnić oczekiwania. Jest to jednak dobry czas dla osób, które nastawiają się na zwiedzanie, chcą zobaczyć najsłynniejsze miejsca w tej części Francji, a jednocześnie preferują podróżowanie poza sezonem wakacyjnym. Lazurowe Wybrzeże temperatury w styczniu ma dobre do zwiedzania i aktywnego wypoczynku. Co więcej – będzie dużo taniej niż w sezonie, co dla wielu turystów również ma spore znaczenie przy planowaniu urlopu.

Czytaj też dokąd pojechać na styczniowe wakacje

Lazurowe Wybrzeże pogoda luty

Jeśli w lutym wybierzesz się na Lazurowe Wybrzeże, pogoda raczej nie będzie zachęcała do plażowania i korzystania z tych wszystkich atrakcji, z których słynie Riwiera Francuska. Co jednak nie oznacza, że nie warto się tu wybrać – z pewnością będzie co zwiedzić i sporo do zobaczenia. W lutym na słupkach rtęci jest średnio 11 stopni, ale bywają też cieplejsze dni. W tym miesiącu jest 21 dni słonecznych, a każdy dzień ma 11 dni słońca.

Kiedy najlepiej jechać na Lazurowe Wybrzeże
Kiedy najlepiej jechać na Lazurowe Wybrzeże / shutterstock.com / xbrchx

Nie ma dużego ryzyka opadów deszczu, dzięki czemu można zaplanować sporo aktywności na świeżym powietrzu. Lazurowe Wybrzeże pogoda luty to propozycja dla osób, które preferują podróżowanie poza sezonem, chcą zobaczyć ten wyjątkowy kawałek Prowansji, a jednocześnie nastawiają się na dużo niższe koszty wyjazdu niż w szczycie sezonu.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Marbelli w lutym

Lazurowe Wybrzeże pogoda marzec

Lazurowe Wybrzeże pogoda marzec to już nieco lepsze warunki klimatyczne, choć do letnich temperatur jeszcze daleko. W marcu jest średnio 13 stopni i 25 dni słonecznych. Ryzyko deszczu jest nieduże – nawet, jeśli pada, to są to przelotne i krótkotrwałe opady, nie przeszkadzające w wypoczynku.

od:
1 399 zł
Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu!

Sprawdź najlepsze oferty

Jeśli w marcu wybierzesz się na Lazurowe Wybrzeże, temperatura raczej nie będzie zachęcała do plażowania, można jednak skupić się na innych atrakcjach w tym regionie. Turyści podróżujący w lutym mogą liczyć na kameralne warunki, spokój i przede wszystkim tańsze wakacje niż latem.

Zobacz także gdzie polecieć na wakacje w marcu

Lazurowe Wybrzeże pogoda kwiecień

Jeśli w kwietniu pojedziesz na Lazurowe Wybrzeże, pogoda będzie już typowo wiosenna. Na słupkach rtęci jest w tym miesiącu średnio 15 stopni, ale im bliżej maja, tym zdecydowanie cieplej. W ciągu miesiąca są 22 dni słoneczne. Kwiecień to czas, gdy cała przyroda intensywnie się rozwija, a padające sporadycznie deszcze sprawiają, że prezentuje się wyjątkowo bujnie.

Lazurowe Wybrzeże - kiedy jechać
Lazurowe Wybrzeże – kiedy jechać / shutterstock.com / Fishman64

Lazurowe Wybrzeże pogoda kwiecień to jeszcze nie wakacyjne klimaty, ale jak najbardziej można wybrać się na plaże we Francji. To także dobra okazja do sportów wodnych takich jak żeglowanie czy surfing, czyli tych, które nie wymagają kontaktu z dosyć chłodną jeszcze wodą.

Czytaj też jaka jest pogoda na Sycylii w kwietniu

Lazurowe Wybrzeże pogoda maj

Lazurowe Wybrzeże pogoda maj to czas wiosny w pełnym rozkwicie. Średnie miesięczne temperatury w tym miesiącu to 20 stopni w cieniu, na słońcu bywa poro więcej. W ciągu miesiąca są 24słoneczne dni, a w ciągu dnia jest 14 godzin słonecznych. Dzień jest więc długi i można zaplanować w nim całe mnóstwo różnych aktywności.

Lazurowe Wybrzeże - kiedy lecieć na wakacje
Lazurowe Wybrzeże – kiedy lecieć na wakacje / shutterstock.com / Minoli

W maju można już wybrać się na plażę, a nie brakuje też osób, które decydują się na kąpiel w nieco chłodnej jeszcze wodzie. Jeśli interesuje Cię typowo wiosenna pogoda, Lazurowe Wybrzeże w maju na pewno będzie kierunkiem idealnym.

Sprawdź również gdzie na wczasy w maju

Lazurowe Wybrzeże pogoda czerwiec

Kiedy na Lazurowe Wybrzeże wybierzesz się w czerwcu, możesz mieć pewność, że zastaniesz typowo wakacyjne klimaty i czas pełen słonecznej pogody. W czerwcu średnie temperatury wynoszą 22 stopnie w cieniu, na słońcu jest dużo cieplej. Woda w morzu ma temperaturę 20 stopni, można więc już się kąpać i korzystać z wodnego szaleństwa.

Monako
Monako / shutterstock.com / Damiano Mariotti

To idealne warunki do plażowania, sportów wodnych, a także do zwiedzania najciekawszych zakątków tego regionu. Lazurowe Wybrzeże pogoda czerwiec to idealna propozycja dla turystów nastawiających się na słoneczne wakacje. Pogoda na pewno nie zawiedzie, a atrakcji nie zabraknie.

Zobacz także jaka jest pogoda w Dubaju w czerwcu

Lazurowe Wybrzeże pogoda lipiec

Lazurowe Wybrzeże pogoda lipiec to wakacje w pełni. Na słupkach rtęci w tym miesiącu jest średnio 25 stopni, a więc lato zachwyca świetnymi warunkami. Woda w morzu ma temperaturę 23 stopni, nawet osoby, które nie lubią kąpać się w chłodnej wodzie, na pewno skorzystają z możliwości pluskania w lazurowej toni.

od:
1 399 zł
Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu!

Sprawdź najlepsze oferty

Jeśli marzy się Tobie typowo letnia pogoda, Lazurowe Wybrzeże w lipcu na pewno spełni wszystkie oczekiwania. Z wakacji przywieziesz wspaniałe wspomnienia i piękną opaleniznę.

Czytaj też dokąd warto pojechać na urlop w lipcu

Lazurowe Wybrzeże pogoda sierpień

Osobom, dla których ważna jest słoneczna, wakacyjna pogoda, Lazurowe Wybrzeże w sierpniu na pewno spodoba się pod każdym względem. To najcieplejszy miesiąc w roku z temperaturami na poziomie 26 stopni w cieniu. Na słońcu bywa jednak dużo goręcej. Planując wakacje w tym czasie, warto zabrać ze sobą wszystko, co jest potrzebne do ochrony przeciwsłonecznej.

Nicea, Francja
Nicea, Francja / shutterstock.com / LiliGraphie

Lazurowe Wybrzeże pogoda sierpień to czas plażowania, kąpieli w ciepłym morzu, sportów wodnych, a także zwiedzania najciekawszych miejsc na wybrzeżu. Coś dla siebie w tym czasie znajdą zarówno zapaleni plażowicze, jak i osoby, które zdecydowanie bardziej wolą aktywne zwiedzanie.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Portugalii w sierpniu

Lazurowe Wybrzeże pogoda wrzesień

Lazurowe Wybrzeże pogoda wrzesień to nadal lato, choć już z nieco niższymi temperaturami. Średnio na słupkach rtęci są w tym czasie 22 stopnie, tak samo ciepła jest woda w Morzu Śródziemnym. W skali miesiąca są 23 słoneczne dni, deszcze mogą więc padać nieco częściej niż w bezdeszczowym sezonie letnim, jednak w niczym nie przeszkadzają. Są bowiem przelotne i nie trwają długo.

Piękny widok na Lazurowym Wybrzeżu / shutterstock.com / Boris Stroujko

Jeśli planujesz po sezonie Lazurowe Wybrzeże, pogoda we wrześniu na pewno będzie dla Ciebie odpowiednia. A w tym czasie jest już zdecydowanie mniej tłumów na plażach i we wszystkich atrakcjach turystycznych.

Zobacz także pomysły na wakacje we wrześniu

Lazurowe Wybrzeże pogoda październik

Jeśli w październiku wybierzesz się na Lazurowe Wybrzeże, pogoda na pewno nie będzie jesienna. Średnio jest w tym czasie 18 stopni, ale są też cieplejsze dni, w czasie których można korzystać z plażowania. Woda w morzu, nagrzana przez cały sezon letni, trzyma ciepło i nadal można się kąpać.

Pogoda długoterminowa dla Lazurowego Wybrzeża
Pogoda długoterminowa dla Lazurowego Wybrzeża / shutterstock.com / Natalia Macheda

W październiku jest zdecydowanie spokojniej, nie ma tłumów nawet w najbardziej popularnych kurortach. Lazurowe Wybrzeże pogoda październik to świetny pomysł na wakacje dla osób, które nie nastawiają się wyłącznie na opalanie, a chcą zobaczyć Riwierę Francuską i zwiedzić najciekawsze miejsca na niej.

Czytaj też jaka jest pogoda w Maroko w październiku

Lazurowe Wybrzeże pogoda listopad

Lazurowe Wybrzeże pogoda listopad to już jesień, ale w wersji śródziemnomorskiej, czyli bez dużych chłodów. Temperatura spada do 14 stopni, jednak nadal jest dużo słońca. W ciągu miesiąca jest 20 słonecznych dni, można więc zaplanować aktywne spędzanie czasu i zwiedzanie.

od:
1 399 zł
Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu!

Sprawdź najlepsze oferty

Gdy w listopadzie wybierzesz się na Lazurowe Wybrzeże, pogoda na pewno będzie dużo bardziej przyjazna niż w tym samym czasie w naszej strefie umiarkowanej. Można więc oderwać się od jesiennych chłodów i złapać trochę promieni słonecznych.

Sprawdź również gdzie na wakacje w listopadzie

Lazurowe Wybrzeże pogoda grudzień

Lazurowe Wybrzeże pogoda grudzień to już warunki niezbyt sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi na plaży. Jest jednak dużo cieplej niż w zimie, jaką znamy z naszej strefy klimatycznej. Na słupkach rtęci jest średnio 11 stopni, sporo jest słonecznych dni, deszcz pada raczej sporadycznie.

Temperatura na Lazurowym Wybrzeżu
Temperatura na Lazurowym Wybrzeżu / shutterstock.com / xbrchx

To dobry czas na spędzenie końca roku w pięknym, urokliwym miejscu z niesamowitymi widokami. Jeśli planujesz poza sezonem Lazurowe Wybrzeże, pogoda w grudniu będzie dla Ciebie odpowiednia, o ile nie nastawiasz się na plażowanie.

Zobacz także jaka jest pogoda w Malezji w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
Lazurowe Wybrzeże – kiedy najlepiej jechać?

Na Lazurowe Wybrzeże najlepiej wybrać się w sezonie wiosenno-letnim od maja do września. W tym czasie pogoda jest najbardziej ustabilizowana, jest najwięcej słońca i najmniej opadów.

Lazurowe Wybrzeże – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Lazurowym Wybrzeżu jest w sierpniu, gdy temperatura wynosi średnio 26 stopni. Są też w tym miesiącu dużo cieplejsze dni.

Lazurowe Wybrzeże – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Lazurowym Wybrzeżu trwa od czerwca do września i w dużym stopniu pokrywa się z najlepszymi warunkami pogodowymi.

Lazurowe Wybrzeże – jaki klimat?

Klimat na Lazurowym Wybrzeżu jest typowo śródziemnomorski z długim latem i krótką, łagodną zimą.

Lazurowe Wybrzeże – kiedy najtaniej?

Jeśli chcesz podróżować jak najtaniej, warto wybrać się na Lazurowe Wybrzeże poza sezonem, najlepiej w czasie od listopada do marca.