Madagaskar - kiedy najlepiej jechać, jaki klimat, jaka pogoda

Madagaskar – pogoda. Kiedy jechać na Madagaskar?

Jeśli szukasz ciekawego, egzotycznego kierunku podróży, który spełni wszystkie wakacyjne oczekiwania, warto rozważyć Madagaskar. Wakacje na tej afrykańskiej wyspie z pewnością będą pełne słońca i wielu dodatkowych atrakcji.

madagaskar kiedy jechać
Madagaskar kiedy jechać

Klimat na Madagaskarze jest dosyć zróżnicowany, zanim więc zastanowimy się: Madagaskar – kiedy jechać, warto bliżej poznać informacje na temat pogody i warunków panujących na wyspie w poszczególnych miesiącach.

Madagaskar – kiedy jechać?

Madagaskar położony jest w pobliżu wschodnich wybrzeży Afryki. Jest to państwo wyspiarskie, w którego skład wchodzi czwarta co do wielkości wyspa świata o tej samej nazwie, a także okoliczne wysepki. Klimat na Madagaskarze jest zróżnicowany. We wschodniej części kraju dominuje klimat równikowy wilgotny, natomiast na zachodnim wybrzeżu klimat jest równikowy suchy.

od:
6 999 zł
Egzotyczny Madagaskar w zasięgu ręki

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Madagaskarze

Jeśli marzą nam się udane, słoneczne wakacje, Madagaskar z pewnością będzie kierunkiem idealnym. Wyspa urzeka wspaniałą, egzotyczną roślinnością, a także wieloma gatunkami zwierząt, których nie spotkamy w żadnych innych miejscach na świecie. Przed wyjazdem na wakacje warto również sprawdzić jakie są ceny na Madagaskarze, aby sprawdzić czy nasz budżet jest odpowiedni.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 20 °C do 31 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 20 °C do 30 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 19 °C do 32 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 20 °C do 30 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 18 °C do 30 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 16 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 15 °C do 27 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 16 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 18 °C do 28 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 20 °C do 30 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 20 °C do 30 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 21 °C do 31 °C | opady: ☔  duże

Madagaskar pogoda styczeń

Kiedy na Madagaskar wybieramy się w styczniu, musimy liczyć się z pogodą nie do końca słoneczną. Co prawda jest bardzo ciepło, bo od 20 do 30 stopni Celsjusza, jednak opady deszczu mogą być dosyć uciążliwe. W styczniu może padać nawet przez 25 dni. Nie są to jednak długotrwałe opady.

kiedy jechać na madagaskar
kiedy jechać na Madagaskar

Jeśli interesuje nas pełen uroku Madagaskar, wakacje w styczniu będą dobrym rozwiązaniem, o ile nie przeszkadzają nam opady deszczu. Poza plażowaniem i morskimi kąpielami na wyspie jest tyle innych atrakcji, że może się okazać, że deszcz nie będzie dla nich żadną przeszkodą.

Zobacz również jaka jest pogoda w Omanie w styczniu

Madagaskar pogoda luty

Kiedy jechać na Madagaskar planujemy w lutym, pogoda będzie zbliżona do styczniowej. Temperatury powietrza kształtują się na poziomie 20-30 stopni. Wewnątrz lądu oraz na terenach wyżynnych może być chłodniej. Bardzo ciepło jest natomiast na wszystkich wybrzeżach Madagaskaru. Deszcz pada przez ponad 20 dni w miesiącu, są to jednak przelotne opady, po których dosyć szybko wychodzi słońce.

kiedy lecieć na Madagaskar
kiedy lecieć na Madagaskar

Jeśli interesuje nas tropikalna pogoda, Madagaskar w lutym z pewnością nas nie zawiedzie. Turyści przybywający ze stref klimatu umiarkowanego mogą na Madagaskarze oderwać się od chłodnej i ponurej zimy, a wakacje na wyspie z pewnością pozostawią całe mnóstwo wspomnień i piękną opaleniznę.

Zobacz również jaka jest pogoda na Seszelach w lutym

Madagaskar pogoda marzec

W marcu na Madagaskarze nadal mamy do czynienia z porą deszczową. Intensywne opady deszczu mogą być sporą przeszkodą dla plażowania i morskich kąpieli, jednak na wyspie jest sporo innych możliwości spędzania wolnego czasu.

od:
6 999 zł
Egzotyczny Madagaskar w zasięgu ręki

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Madagaskarze

Planowane na Madagaskar wycieczki to okazja do poznania bliżej niezwykłej fauny i flory, a także innych atrakcyjnych turystycznie miejsc. Dużą zaletą wakacji w marcu są również niskie ceny – w czasie pory deszczowej zarówno hotelarze, jak i inni przedstawiciele branży turystycznej znacznie obniżają ceny.

Zobacz również jaka jest pogoda w Nowej Zelandii w marcu

Madagaskar pogoda kwiecień

Kwiecień w wielu regionach Madagaskaru jest najbardziej deszczowym miesiącem w roku. Ulewnym deszczom często towarzyszą tajfuny i silne wiatry, które dodatkowo potęgują kiepską pogodę. W niektórych regionach kraju deszcze mogą padać nieprzerwanie przez kilka dni, co powoduje, że drogi stają się nieprzejezdne.

kiedy na madagaskar
kiedy na Madagaskar

Kwiecień jest jednak także najlepszym miesiącem do uprawiania sportów wodnych. Temperatura morza wynosi wtedy 24 stopnie i jest doskonała do wszelkich wodnych aktywności. Jeśli marzy nam się aktywny Madagaskar, wakacje w kwietniu również mogą być udane.

Zobacz również jaka jest pogoda w Wietnamie w kwietniu

Madagaskar pogoda maj

Maj na Madagaskarze to dobry czas na zwiedzanie, opalanie, trekking w rejonach górskich, a także uprawianie sportów wodnych. W maju ulewne deszcze ustępują, rozpoczyna się pora sucha. W skali miesiąca pada zaledwie w ciągu 5 dni i nie są to bardzo ulewne deszcze.

klimat na madagaskarze
klimat na Madagaskarze

Maj to doskonały czas na odwiedzenie wschodniego i zachodniego wybrzeża, a także centralnego płaskowyżu. Jeśli zastanawiamy się: Madagaskar – kiedy jechać, wyprawa na wyspę w maju to doskonały pomysł na udane wakacje.

Zobacz również jaka jest pogoda w Peru w maju

Madagaskar pogoda czerwiec

Doskonałym czasem planowania na Madagaskar wycieczki jest również czerwiec. W tym czasie mamy już pełnie pory suchej, deszcze padają sporadycznie, a temperatury w różnych regionach wyspy utrzymują się na poziomie od kilkunastu do 25 stopni Celsjusza. Nie ma upałów, ale jest dużo słońca, jest więc bardzo ciepło i przyjemnie.

madagaskar klimat
Madagaskar klimat

Takie warunki są doskonałe dla osób, które przyjeżdżają na aktywne zwiedzanie, uprawianie sportów wodnych, wędrówki wśród niezwykłej roślinności czy trekking po wyżynach czy górach. Jeśli chcemy w pełni odkryć tajemniczy Madagaskar, wakacje w czerwcu z pewnością będą dobrym pomysłem. 

Zobacz również jaka jest pogoda na Mauritius w czerwcu

Madagaskar pogoda lipiec

Na pytanie: Madagaskar – kiedy jechać? – doskonałą odpowiedzią będzie również lipiec. W większości części kraju jest to zdecydowanie najzimniejszy miesiąc, w którym temperatury nie przekraczają 16-17 stopni. Jest za to bardzo przyjemnie, słonecznie i sucho, a więc warunki doskonale odpowiadają potrzebom osób aktywnych, nastawionych na różne formy turystyki.

madagaskar pogoda
Madagaskar pogoda

Zwiedzając Madagaskar, wycieczki można robić w różne regiony wyspy, poznając przede wszystkim unikalną roślinność i niespotykane nigdzie indziej gatunki zwierząt.

Zobacz również jaka jest pogoda na Malediwach w lipcu

Madagaskar pogoda sierpień

Jeśli interesuje nas gorący Madagaskar, pogoda w sierpniu nie do końca spełni nasze oczekiwania. W centralnej części kraju jest to najchłodniejszy miesiąc w roku, natomiast na wszystkich wybrzeżach jest nieco cieplej. Temperatury w całym kraju rzadko kiedy przekraczają jednak 20 stopni, na duże upały i całodzienne plażowanie raczej nie mamy co liczyć.

od:
6 999 zł
Egzotyczny Madagaskar w zasięgu ręki

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Madagaskarze

Sierpień jest natomiast doskonałym czasem dla osób, które planują zwiedzanie dżungli. W ciągu dnia możemy liczyć na 11 słonecznych godzin, a wilgotność utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Zastanawiając się: Madagaskar – kiedy jechać, warto więc wziąć pod uwagę także sierpień. Wakacje na wyspie na pewno dostarczą niesamowitych wrażeń nawet bez tropikalnych upałów.

Zobacz również jaka jest pogoda w Kenii w sierpniu

Madagaskar pogoda wrzesień

Wrzesień na wyspie to doskonała pora na zwiedzanie dżungli, a także na wędrówki w poszukiwaniu ciekawych okazów zwierząt. W tym czasie po hibernacji budzą się między innymi węże i jaszczurki. Jeśli interesuje nas niezapomniana wycieczka, Madagaskar we wrześniu z pewnością nam się spodoba.

madagaskar wczasy
Madagaskar wczasy

Będzie słonecznie i ciepło, ale bez upałów – temperatury raczej nie będą przekraczać dwudziestu kilku stopni. We wrześniu jest za to bardzo słonecznie, a deszcze wcale nie występują. To świetna pora wyjazdu na Madagaskar. Wycieczki na tę niepowtarzalną wyspę z pewnością długo nie zapomnimy.

Zobacz również jaka jest pogoda na Kubie we wrześniu

Madagaskar pogoda październik

Jeśli planujemy wyprawę na Madagaskar, wakacje w październiku będą bardzo dobrym pomysłem. W tym miesiącu jest już dużo cieplej niż w poprzednich. W niektórych regionach temperatury sięgają 29-30 stopni. W ciągu miesiąca mamy 12 dni deszczowych, jednak najczęściej są to dosyć przelotne ulewy.

madagaskar wycieczki
Madagaskar wycieczki

Gdy zastanawiamy się: Madagaskar – kiedy jechać? – pogoda w październiku z pewnością będzie sprzyjająca. Październik to dobra pora na trekking, wędrówki po dżungli, a także na podziwianie niezwykłej natury.

Zobacz również jaka jest pogoda na Dominikanie w październiku

Madagaskar pogoda listopad

Madagaskar klimat ma bardzo przyjazny dla turystów także w listopadzie. W tym czasie w różnych regionach kraju jest bardzo ciepło i słonecznie, a temperatury powietrza sięgają 30 stopni Celsjusza. W ciągu miesiąca jest około 10 dni deszczowych. Deszcze są jednak dosyć przelotne. Rzadko zdarza się czas, gdy pada przez kilka dni bez przerwy.

pogoda madagaskar
pogoda Madagaskar

Jeśli chcemy zobaczyć niezwykły Madagaskar, wakacje w listopadzie na pewno będą bardzo dobrym pomysłem. W czasie, gdy w naszej strefie klimatycznej panuje zima, na Madagaskarze mamy pełnię słonecznego lata.

Zobacz również jaka jest pogoda w Malezji w listopadzie

Madagaskar pogoda grudzień

Gdy zastanawiamy się: Madagaskar – kiedy jechać? – warto wziąć pod uwagę także grudzień. To doskonały czas na zwiedzanie, korzystanie ze słońca, organizowanie wędrówek do dżungli czy trekking na wyżynach. W grudniu jest bardzo ciepło i słonecznie, nic więc dziwnego, że wielu turystów decyduje się na tej afrykańskiej wyspie spędzić Boże Narodzenie i powitać Nowy Rok.

od:
6 999 zł
Egzotyczny Madagaskar w zasięgu ręki

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Madagaskarze

Jeśli ktoś chce zwiedzić słoneczny Madagaskar, wczasy w grudniu to świetny pomysł. Warto jednak pamiętać, że grudzień jest już początkiem pory deszczowej. Z dniami słonecznymi mogą przeplatać się dni deszczowe.

Zobacz również jaka jest pogoda w Singapurze w grudniu

Nosy Be – pogoda całoroczna. Kiedy najlepiej jechać?

Nosy Be to największy i najbardziej oblegany pod względem turystycznym region Madagaskaru. Jest to wyspa położona przy jego północno-zachodnim wybrzeżu. Pogoda na Nosy Be jest charakterystyczna dla wschodniego Madagaskaru. Najcieplej jest tu w grudniu, a najchłodniej w marcu. Największe opady notowane są tutaj natomiast w styczniu. Najlepszy czas na zwiedzanie Nosy Be to okres od maja do października. Jest tu wtedy najbardziej słonecznie.

Czytaj również:

Aplikacja
✈️ Madagaskar – kiedy najlepiej jechać?

W większości regionów Madagaskaru najlepszą porą na wakacje jest okres od maja do października. W niektórych regionach bardzo przyjazne warunki panują również na przełomie grudnia i stycznia.

🔥 Madagaskar – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Madagaskarze jest w grudniu i w styczniu. Jest to pora deszczowa, a więc wysoka wilgotność powietrza może potęgować odczuwanie temperatur.

🏖️ Madagaskar – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Madagaskarze trwa od maja do października, choć w niektórych regionach turystów można spotkać przez cały rok.

☀️ Madagaskar – jaki klimat?

Madagaskar leży w różnych strefach klimatycznych. Na zachodzie mamy do czynienia z klimatem równikowym suchym, na wschodnim wybrzeżu panuje natomiast klimat równikowy wilgotny.

☔ Madagaskar – kiedy pora deszczowa?

Pora deszczowa na Madagaskarze trwa od listopada do kwietnia. W tym czasie deszcz może padać nawet przez kilka dni bez przerwy.

🤑 Madagaskar – kiedy najtaniej?

Najtańsze wycieczki na Madagaskar możemy znaleźć poza szczytem sezonu turystycznego, a więc w czasie trwania pory deszczowej.

🏝️ Nosy Be – kiedy najlepiej jechać?

Pogoda na Nosy Be jest nieco inna niż na samym Madagaskarze. Najlepszą porą na wyjazd do tego regionu jest okres od grudnia do stycznia.