Madera - pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Maderę

Madera – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Maderę

Wakacje na słonecznej wyspie to zawsze dobry przepis na urlop pełen wrażeń, a także wspomnień, które na długo pozostają w pamięci. Jedną z ciekawszych propozycji, jeśli chodzi o europejskie wyspy, jest portugalska Madera nazywana wyspą wiecznej wiosny. Jeśli właśnie planujesz wyjazd, sprawdź, kiedy jechać na Maderę, aby mieć gwarancję doskonałej pogody.

Długoterminowa prognoza pogody dla Madery
Długoterminowa prognoza pogody dla Madery / shutterstock.com / Castro Cicero

Madera jest wyspą znajdującą się na Oceanie Atlantyckim w archipelagu Madera należącym do Portugalii. Leży u północnych wybrzeży Afryki, oferuje przepiękne, piaszczyste plaże, doskonałą wakacyjną atmosferę, świetne warunki naturalne i sporo miejsc do zwiedzania w przerwie między plażowaniem. Bez względu na to, kiedy na Maderę postanowisz lecieć, możesz mieć pewność, że spędzisz słoneczne wakacje w wyjątkowym klimacie.

od:
1 629 zł
Wakacje na Maderze!

Sprawdź najlepsze oferty

Wyspa oferuje sporo atrakcji zarówno dla plażowiczów nastawionych na opalanie i kąpiele w ciepłym oceanie, jak i dla amatorów sportów wodnych i innych aktywności na świeżym powietrzu. Nie bez znaczenia jest również doskonała kuchnia portugalska, która w wyspiarskim wydaniu inspirowana jest również wieloma innymi kuchniami. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie: Madera – kiedy jechać, sprawdź nasze zestawienie pogodowe miesiąc po miesiącu i wybierz termin, który będzie odpowiadał Tobie pod każdym względem.

Zobacz także najlepsze oferty last minute Madera oraz Madera wakacje all inclusive

Pogoda Madera – kiedy jechać?

Kiedy lecieć na Maderę? Praktycznie każdy termin będzie odpowiedzią właściwą. Wyspa jest bowiem nazywana wyspą wiecznej wiosny, co automatycznie przywodzi na myśl wyłącznie pozytywne skojarzenia pogodowe. Madera klimat ma subtropikalny z dosyć ujednoliconymi temperaturami w ciągu całego roku. Różnice mogą być natomiast, jeśli chodzi o opady. Wyspa znajduje się w strefie, w której występuje wyraźny podział na porę suchą i deszczową.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Madera już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 8% 18 ° C 10 g.
Luty
Madera już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 9% 17 ° C 11 g.
Marzec
Madera już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 8% 17 ° C 12 g.
Kwiecień
Madera już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
16 – 19 ° C 5% 17 ° C 13 g.
Maj
Madera już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 2% 18 ° C 13 g.
Czerwiec
Madera już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 1% 20 ° C 15 g.
Lipiec
Madera już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 24 ° C 0% 21 ° C 15 g.
Sierpień
Madera już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 1% 22 ° C 13 g.
Wrzesień
Madera już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 24 ° C 1% 23 ° C 13 g.
Październik
Madera już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 7% 22 ° C 11 g.
Listopad
Madera już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 21 ° C 10% 21 ° C 11 g.
Grudzień
Madera już od 1 629 zł za osobę!
pokaż oferty
16 – 19 ° C 8% 19 ° C 10 g.

Jednak nawet pora deszczowa nie jest przeszkodą w słonecznym wypoczynku – deszcze owszem, padają częściej, jednak są dosyć przelotne i krótkotrwałe. Doskonale oczyszczają powietrze, sprawiają, że roślinność na wyspie jest wyjątkowo bujna, nie przeszkadzają natomiast w plażowaniu i czerpaniu pełnymi garściami ze słonecznego wypoczynku.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Sprawdź również gdzie jechać na święta Bożego Narodzenia

Madera pogoda styczeń

Madera pogoda styczeń to bardziej wiosna niż zima. Na termometrach jest w tym miesiącu 16 stopni, w ciągu dnia jest 10 słonecznych godzin, a w skali miesiąca 25 dni. Ryzyko deszczu jest więc nieduże, można zaplanować czas na zwiedzanie, a także na korzystanie ze słonecznego wypoczynku.

Jaka pogoda na Maderze
Jaka pogoda na Maderze / shutterstock.com / Simon Dannhauer

Temperatura wody wynosi 18 stopni, nie jest więc za ciepła, ale nie brakuje osób, które i tak decydują się na kąpiel. Jeśli marzy się Tobie w styczniu ciepłą, słoneczna pogoda, Madera będzie sprawdzonym kierunkiem. Podróż w tym miesiącu to okazja do oderwania się od chłodnej zimy i niskich temperatur, jakie są w tym czasie w naszej strefie umiarkowanej.

Przeczytaj też gdzie na wakacje w styczniu

Madera pogoda luty

Pogoda na Maderze w lutym jest dosyć zbliżona do styczniowej. Na słupkach rtęci w tym miesiącu jest średnio 16 stopni. Słonecznych dni jest nieco mniej, bo 22, ale nawet w dni deszczowe opady nie są ciągłe. Można więc zaplanować aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Kiedy jechać na Maderę
Kiedy jechać na Maderę / shutterstock.com / Dziewul

Madera pogoda luty to dobra propozycja dla osób, którym nie zależy na plażowaniu, za to chcą wypocząć w spokojnych i kameralnych warunkach. Mniej jest bowiem turystów niż w szczycie sezonu, gdy najpiękniejsze plaże tętnią życiem od rana do wieczora.

Zobacz także jaka jest pogoda w Emiratach Arabskich w lutym

Madera pogoda marzec

Madera pogoda marzec to dalszy ciąg wiosny z warunkami pogodowymi zbliżonymi do tych z poprzednich miesięcy. Na słupkach rtęci jest 16 stopni, ale bywają dni, gdy jest jeszcze cieplej. Można więc złapać promienie słoneczne i piękną opaleniznę. W skali miesiąca są 24 słoneczne dni, w pozostałe mogą padać deszcze, jednak na pewno nie przeszkodzą w aktywnym wypoczynku.

od:
1 629 zł
Wakacje na Maderze!

Sprawdź najlepsze oferty

Jeśli w twoich planach urlopowych jest marcowa Madera, pogoda na pewno będzie dużo lepsza niż w strefie umiarkowanej. Można spędzać czas na aktywnościach na świeżym powietrzu i zwiedzać najciekawsze zakątki wyspy.

Sprawdź również dokąd lecieć na wakacje w marcu

Madera pogoda kwiecień

Jeśli interesuje Cię wiosenna madera, pogoda w kwietniu również przypadnie Tobie do gustu. Na słupkach rtęci jest 17 stopni w cieniu, w słońcu jest natomiast zdecydowanie cieplej. W ciągu dnia jest 12 słonecznych godzin, można więc zaplanować czas zarówno na zwiedzanie, jak i na łapanie promieni słonecznych na plaży.

Kiedy najcieplej na Maderze
Kiedy najcieplej na Maderze / shutterstock.com / Balate Dorin

Madera pogoda kwiecień to propozycja dla turystów, którzy preferują wypoczynek poza sezonem, nie muszą mieć urlopu w wakacje, są nastawione na spokojne plażowanie i zwiedzanie.

Przeczytaj też jaka jest pogoda na Gran Canarii w kwietniu

Madera pogoda maj

Madera pogoda maj to już wiosna w pełnym rozkwicie z temperaturami na poziomie 18 stopni. Jest bardzo ciepło, zwłaszcza w słońcu. To już dobre warunki do spędzania czasu na plaży. Woda w oceanie ma temperaturę powietrza, nie jest więc jeszcze zbyt ciepła, ale wielu turystom w zupełności to wystarcza i chętnie korzystają z kąpieli.

Madera - Camara de Lobos
Madera – Camara de Lobos / shutterstock.com / Pawel Kazmierczak

W maju na Maderze można uprawiać sporty wodne, zwiedzać, spędzać czas aktywnie. Jeśli marzy się Tobie wiosenna Madera, temperatura w maju ba pewno będzie odpowiednia dla każdego, kto nie przepada za dużymi upałami, ale chciałby spędzić słoneczny i bezdeszczowy urlop.

Zobacz także gdzie polecieć w maju na wakacje

Madera pogoda czerwiec

Madera temperatury w czerwcu ma wyższe niż w pierwszych miesiącach w roku. Średnio na słupkach rtęci jest 20 stopni, ale są też dni, gdy jest dużo cieplej. W tym miesiącu mamy 28 słonecznych dni, a więc opady zdarzają się sporadycznie i raczej nie przeszkadzają w wypoczynku. Dni deszczowe oznaczają bowiem, że mogą pojawić się opady, ale na pewno nie będzie padało przez cały dzień.

Madera - kiedy lecieć na wakacje
Madera – kiedy lecieć na wakacje / shutterstock.com / Pawel Kazmierczak

Madera pogoda czerwiec to warunki dobre do plażowania, sportów wodnych, kąpieli w coraz cieplejszym oceanie, a także do zwiedzania. Coś dla siebie znajdą w tym czasie na wyspie osoby szukające spokojnego, leniwego wypoczynku i turyści nastawieni na aktywny wypoczynek.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Marsa El Alam w czerwcu

Madera pogoda lipiec

Madera pogoda lipiec to już pełnia lata z przyjaznymi temperaturami na poziomie 22 stopni. Jest bardzo ciepło, ale nie ma nadmiernych upałów, które utrudniałyby wypoczynek i sprawiały, że zabawa na świeżym powietrzu byłaby męcząca. Temperatura na Maderze w lipcu jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, a także osób, które kiepsko się czują w tych regionach turystycznych, gdy w lipcu jest zdecydowanie za gorąco.

od:
1 629 zł
Wakacje na Maderze!

Sprawdź najlepsze oferty

Trzeba jednak pamiętać, że jest to szczyt sezonu turystycznego, a co za tym idzie – na plażach może być tłoczno, a ceny w hotelach i atrakcjach turystycznych będą najwyższe w skali roku.

Przeczytaj też propozycje na wakacje w lipcu

Madera pogoda sierpień

Jeśli interesuje Cię wakacyjna madera, temperatura w sierpniu również się Tobie spodoba. To najcieplejszy miesiąc w roku, choć różnice temperaturowe pomiędzy nim a najchłodniejszym miesiącem wcale nie są wielkie. W sierpniu na Maderze jest 30 słonecznych dni, a więc ryzyko deszczu jest praktycznie żadne.

Madera temperatury
Madera temperatury / shutterstock.com / Balate Dorin

Madera pogoda sierpień to idealna propozycja na wakacje dla osób, które preferują wypoczynek w czasie wakacji, chcą w pełni korzystać z doskonałej pogody i wszystkiego, co oferuje wyspa wiecznej wiosny.

Zobacz także jaka jest pogoda na Jamajce w sierpniu

Madera pogoda wrzesień

Madera pogoda wrzesień to warunki pogodowe zbliżone do lata, a nie do jesieni. Na słupkach rtęci są średnio 22 stopnie, ale bywają również dni, gdy jest cieplej. W tym miesiącu można liczyć na 25 słonecznych dni, 13 godzin słońca w ciągu dnia i niewielkie ryzyko deszczu. Jeśli we wrześniu marzy się Tobie wakacyjna pogoda, Madera będzie kierunkiem, który pod każdym względem spełni Twoje oczekiwania.

Piękna Madera
Piękna Madera / shutterstock.com / moon_media

To dobry czas zarówno dla miłośników plażowania i kąpieli w ciepłym oceanie, jak i dla aktywnych turystów, którzy nastawiają się na sporty wodne i zwiedzanie.

Sprawdź również gdzie jechać we wrześniu na urlop

Madera pogoda październik

Jeśli interesuje Cię jesienna Madera, pogoda w październiku będzie odpowiednia pod każdym względem. Zdecydowanie nie jest to jesień, którą znamy z naszej umiarkowanej strefy klimatycznej. Na słupkach rtęci nigdy nie ma mniej niż 20 stopni, a bywają dni, gdy jest zdecydowanie cieplej.

Punkt widokowy na Maderze
Punkt widokowy na Maderze / shutterstock.com / GuilhermeSoares

Październik na Maderze to dobry czas na plażowanie, korzystanie ze słonecznych atrakcji, a nawet na kąpiel w oceanie, który w tym miesiącu jest cieplejszy niż powietrze. Madera pogoda październik to propozycja dla turystów, którzy nastawiają się na podróżowanie po sezonie, chcą wypocząć z dala od dużych tłumów i spędzić wakacje w nieco niższej cenie.

Przeczytaj też jaka jest pogoda w Cancun w październiku

Madera pogoda listopad

Madera pogoda listopad to warunki pogodowe, które pozwalają oderwać się od słoty, z jaką mamy do czynienia w naszej strefie umiarkowanej. Listopad na Maderze to bardziej wiosna niż jesień ze średnimi temperaturami na poziomie 19 stopni. W ciągu miesiąc są 22 słoneczne dni, ryzyko deszczu jest więc wyższe niż w miesiącach letnich, ale nie trzeba się go obawiać.

od:
1 629 zł
Wakacje na Maderze!

Sprawdź najlepsze oferty

Opady są zwykle nagłe, przelotne i krótkotrwałe, a więc nie przeszkadzają w słonecznym wypoczynku. Jeśli w listopadzie marzy się Tobie bardziej wiosenna niż jesienna pogoda, Madera będzie kierunkiem, który pod każdym względem spełni Twoje oczekiwania.

Zobacz także gdzie w listopadzie na wakacje

Madera pogoda grudzień

Jeśli interesuje Cię grudniowa Madera, pogoda na pewno nie będzie zimowa. Średnie miesięczne temperatury w grudniu to 17 stopni, jest więc bardzo ciepło, słonecznie, można spędzać czas na plaży i przywieźć z wyjazdu piękną opaleniznę.

Temperatury całoroczne - Madera
Temperatury całoroczne – Madera / shutterstock.com / symbiot

Madera pogoda grudzień to czas, który na pewno spodoba się osobom szukającym wypoczynku poza sezonem, z dala od tłumów i w nieco niższych cenach.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Seszelach w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
Madera – kiedy najlepiej jechać?

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Madera, pogoda na wakacje będzie praktycznie przez cały rok. Od stycznia do grudnia jest tu bardzo ciepło i słonecznie, a różnice temperatur są niewielkie.

Madera – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Maderze jest w sierpniu, gdy temperatury powietrza utrzymują się średnio na poziomie 23 stopni.

Madera – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na maderze trwa mniej więcej od maja do października i w dużym stopniu pokrywa się z najlepszymi warunkami pogodowymi.

Madera – jaki klimat?

Madera znajduje się na Oceanie Atlantyckim w strefie klimatu subtropikalnego, czyli bardzo łagodnego dla turystów poszukujących słońca przez cały rok.

Madera – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Maderze jest w sezonie zimowym od listopada do lutego. Można wtedy spędzić wakacje w cenach sporo niższych niż te, które obowiązują w sezonie.