Malezja – pogoda. Kiedy jechać do Malezji

Malezja – pogoda. Kiedy jechać do Malezji?

Ciekawe kierunki na wakacje to nie tylko te najbardziej popularne miejsca, ale również bardziej egzotyczne zakątki świata. Jednym z nich jest Malezja – niezwykły kraj położony w Azji południowo-wschodniej na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo.

Całoroczne temperatury - Malezja
Całoroczne temperatury – Malezja / shutterstock.com / Yusnizam Yusof

Zanim jednak wybierzemy się w podróż marzeń, warto zadać sobie pytanie: Malezja – kiedy jechać? Okazuje się bowiem, że nie o każdej porze roku będzie tam idealny czas na wakacje.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Malezja – kiedy jechać?

Jeśli zastanawiamy się, kiedy jechać do Malezji, warto na początku poznać nieco informacji na temat klimatu i pogody w tym kraju. Wiedza o klimacie oraz pogodzie w różnych miesiącach pozwoli znaleźć idealny czas na wakacje. Malezja leży w strefie klimatu równikowego z wyraźnie zaznaczoną porą deszczową, która w różnych regionach kraju pojawia się w nieco innym czasie. Gdy interesuje nas słoneczna Malezja, pora deszczowa może w pewnych okresach nieco popsuć nasze wakacje. Warto jednak mieć świadomość, że deszcze w Malezji padają o każdej porze roku. Najczęściej są bardzo intensywne, gwałtowne, pojawiają się nagle, ale są dosyć krótkotrwałe. Doskonale oczyszczają i orzeźwiają powietrze, co sprzyja zwiedzaniu najciekawszych atrakcji turystycznych.

od:
8 000 zł
Malezja na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Malezji!

Wielu turystów, którym marzą się egzotyczne wakacje, zastanawia się, który kraj będzie lepszym kierunkiem – Malezja czy Tajlandia? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w czasie jednych, dłuższych wakacji zwiedzić oba kraje.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 25 °C do 30 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 26 °C do 31 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 27 °C do 32 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 27 °C do 32 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 27 °C do 33 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 27 °C do 31 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 26 °C do 32 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 27 °C do 31 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 26 °C do 31 °C | opady: ☔  duże
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 27 °C do 31 °C | opady:  ☔  duże
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 26 °C do 31 °C | opady: ☔  duże
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 25 °C do 30 °C | opady: ☔  duże

Malezja pogoda styczeń

Gdy interesuje nas gorąca Malezja, pogoda w styczniu z pewnością spełni nasze oczekiwania. Można nawet rzec, że w tym czasie żar wręcz leje się z nieba, a temperatury w ciągu dnia sięgają 32 stopni. Oprócz tego, że jest gorąco, jest również bardzo wilgotno, co potęguje odczuwanie upałów.

Kiedy do Malezji
Kiedy do Malezji / shutterstock.com / Ijam Hairi

W styczniu deszcze padają dosyć często, średnio w skali miesiąca jest aż 21 dni deszczowych. Nie jest jednak tak, że deszcz pada przez cały dzień. Więcej deszczu można w styczniu zaobserwować na wyspie Borneo, natomiast w kontynentalnej części Malezji jest zdecydowanie bardziej sucho. Na pytanie: Malezja – kiedy jechać, styczeń może być dobrą odpowiedzią dla osób, które szukają wysokich temperatur w środku zimy. W tym miesiącu jest dobra pora nie tylko na plażowanie, ale również na zwiedzanie różnych zakątków kraju.

Malezja pogoda luty

Pogoda w Malezji jest zmienna nie tylko w zależności od pory roku, ale również od regionu kraju. W lutym na wyspie Borneo jest dosyć deszczowo, natomiast bardzo dobre warunki pogodowe występują na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego. Temperatury powietrza sięgają wtedy 32 stopni, jest bardzo ciepło i słonecznie, a temperatura nie spada nadmiernie nawet w nocy.

od:
8 000 zł
Malezja na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Malezji!

Wakacje w Malezji w lutym mogą więc być bardziej udane. Warto jednak w tym czasie unikać regionów z obfitymi opadami deszczu, gdyż w tym czasie mogą się pojawiać niebezpieczne zjawiska, takie jak powodzie czy osuwiska błotne.

Malezja pogoda marzec

Jeśli interesuje nas słoneczna Malezja, klimat w marcu jest sprzyjający zarówno na zachodnim wybrzeżu, jak i w malezyjskiej części wyspy Borneo. W marcu we wszystkich regionach kraju można liczyć na wysokie temperatury do 32 stopni w dzień i powyżej 20 stopni w nocy.

Kiedy jechać do Malezji
Kiedy jechać do Malezji / shutterstock.com / Patrick Foto

Jest bardzo ciepło, sporo jest dni deszczowych. Deszcz jednak jest intensywny, ale krótki. Słońca jest więc zdecydowanie więcej niż statystycznych dni słonecznych. Na pytanie: Malezja – kiedy jechać, marzec będzie z pewnością dobrą odpowiedzią. To dobry czas zarówno dla miłośników leniwego wypoczynku, jak i dla turystów, którzy preferują aktywne zwiedzanie.

Czytaj również gdzie w marcu lecieć na wakacje

Malezja pogoda kwiecień

Kiedy do Malezji wybieramy się w kwietniu, musimy liczyć się z tym, że na zachodzie i niektórych innych regionach kraju będzie dosyć deszczowo. W całej Malezji będzie natomiast bardzo gorąco, powyżej 30 stopni Celsjusza.

Kiedy najlepiej lecieć do Malezji
Kiedy najlepiej lecieć do Malezji / shutterstock.com / Jaromir Chalabala

Jeśli interesuje nas słoneczna pogoda, Malezja w kwietniu najbardziej przyjazna jest na Borneo oraz na wschodnim wybrzeżu. W tamtych regionach warunki wakacyjne będą najlepsze. Kwiecień to idealny okres do kąpieli słonecznych i morskich, a także do zwiedzania najciekawszych atrakcji turystycznych. To dobre miejsce do aktywnego wypoczynku, nurkowania i korzystania ze sportów wodnych.

Malezja pogoda maj

Pogoda w Malezji w maju jest świetna na wschodnim wybrzeżu kontynentu oraz na wyspie Borneo. Na zachodzie w tym czasie pada natomiast dużo deszczu. W słonecznych regionach również mogą również pojawić się deszcze, ale są one intensywne, gwałtowne i dosyć krótkie. W trakcie słonecznego dnia godzina deszczu raczej nie popsuje nam spokojnego wypoczynku.

Malezja - klimat
Malezja – klimat / shutterstock.com / BlackCat Imaging

Jeśli interesuje nas gorąca Malezja, temperatura w maju z pewnością nas nie zawiedzie. Słupki rtęci w ciągu dnia pokazują od 28 do 32 stopni Celsjusza. W miejscach, gdzie jest bardziej deszczowo i wilgotno, temperatury są jeszcze bardziej odczuwalne – wysoki poziom wilgoci sprawia, że jest tam bardzo parno i duszno.

Malezja pogoda czerwiec

Gdy zastanawiamy się – Malezja kiedy jechać – warto rozważyć wakacje w czerwcu. To szczególnie dobra pora dla osób, które wybierają się na wschodnie wybrzeże. W tym regionie jest wtedy sucho, bardzo ciepło i słonecznie. Temperatury w ciągu dnia rzadko kiedy spadają poniżej 30 stopni Celsjusza. W tym czasie na wschodnim wybrzeżu panują doskonałe warunki dla surferów, a także dla płetwonurków. Woda jest wtedy bardzo spokojna, krystaliczna i przejrzysta. Można więc sporą część wakacji spędzić na podziwianiu podwodnego świata.

Malezja pogoda lipiec

Na pytanie: Malezja – kiedy jechać, lipiec będzie doskonałą odpowiedzią, szczególnie kiedy wybieramy się na malezyjską część wyspy Borneo. Wtedy w tym regionie mamy szczyt sezonu turystycznego, wszystkie atrakcje są otwarte. Nie ma też ryzyka, że ulewne deszcze przeszkodzą nam w wakacyjnych aktywnościach.

Malezja - pora deszczowa
Malezja – pora deszczowa / shutterstock.com / Patrick Foto

W lipcu warto też pojechać do wschodniej Malezji, która również jest słoneczna. Temperatury w ciągu dnia przekraczają 30 stopni, jest więc gwarancja ciepłej pogody i prawdziwie wakacyjnej atmosfery.

Malezja pogoda sierpień

W sierpniu, podobnie jak w lipcu, mamy szczyt sezonu turystycznego na Borneo i we wschodniej Malezji. Opady deszczy są w tym czasie niewielkie w porównaniu do tego, co dzieje się na zachodnim wybrzeżu. Temperatury w ciągu dnia sięgają 32 stopni, w nocy natomiast nie spadają poniżej 20.

od:
8 000 zł
Malezja na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Malezji!

Jest bardzo słonecznie i ciepło, a jeśli pojawiają się deszcze, są bardzo przejściowe. W sierpniu jest idealna pora na zwiedzanie, wędrowanie po tropikalnych dżunglach czy nurkowanie wśród raf koralowych. Woda w tym czasie jest przejrzysta i krystaliczna, co pozwala na pełne odkrywanie podwodnego świata.

Malezja pogoda wrzesień

Pogoda w Malezji we wrześniu jest mocno zróżnicowana w zależności od regionu. Najładniej jest zdecydowanie na Borneo, gdzie panują typowo wakacyjne warunki. Jest bardzo ciepło i słonecznie, temperatury przekraczają 30 stopni. To idealny czas dla osób, którym marzą się egzotyczne wakacje pod palmami z opalaniem i kąpielami w ciepłym morzu.

Pogoda długoterminowa - Malezja
Pogoda długoterminowa – Malezja / shutterstock.com / tan_t_c

W tym czasie nie należy natomiast planować wycieczki na zachodnie wybrzeże. We wrześniu jest w tym regionie bardzo deszczowo, a w ciągu dnia niewiele jest słonecznych godzin. Zachodnia Malezja we wrześniu zdecydowanie nie będzie dobrym wakacyjnym kierunkiem.

Malezja pogoda październik

Na pytanie: Malezja – kiedy jechać, październik będzie dobra odpowiedzią, pod warunkiem, że wybierzemy wschodnie wybrzeże. W tym miesiącu właśnie tam jest najładniej i najbardziej słonecznie.

Pogoda w Malezji
Pogoda w Malezji / shutterstock.com / Damian Pankowiec

Na zachodzie oraz na Borneo w październiku padają ulewne deszcze i warunki zdecydowanie nie sprzyjają wakacyjnym aktywnościom. Na terenie całej Malezji jest natomiast bardzo gorąco, temperatury nie spadają poniżej 30 stopni. Jeśli wybierzemy się na wakacje w regiony, w których jest słonecznie, możemy liczyć na całkiem udane wakacje.

Czytaj również gdzie w październiku lecieć na wakacje

Malezja pogoda listopad

Listopad w Malezji nie jest najlepszą porą dla turystów. Praktycznie we wszystkich regionach trwa bowiem pora monsunowa, z którą wiążą się ulewne deszcze, silne wiatry, możliwe powodzie, zalane drogi i wiele innych utrudnień.

Temperatura - Malezja
Temperatura – Malezja / shutterstock.com / KeongDaGreat

Pomiędzy ulewami pogoda jest całkiem przyjemna, temperatury utrzymują się na poziomie 26-30 stopni. Jeśli jednak marzą nam się słoneczne, egzotyczne wakacje, wyjazd w listopadzie z pewnością nie zawsze będzie należał do udanych. Nie mamy bowiem żadnej gwarancji, że będzie słońce.

Malezja pogoda grudzień

Pogoda w Malezji w grudniu również jest pełna deszczu, zarówno w części kontynentalnej, jak i w malezyjskiej części wyspy Borneo. Nie jest to zdecydowanie sezon turystyczny i trzeba liczyć się z tym, że słońca jest naprawdę mało.

od:
8 000 zł
Malezja na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Malezji!

Turyści, którzy poszukują rajskich widoków i plaż z pewnością w grudniu nie będą się w Malezji dobrze czuli. Jest to natomiast dobry czas dla zaprawionych podróżników, którym pogoda nie przeszkadza w eksplorowaniu ciekawych atrakcji turystycznych. Warto jednak w tym czasie wziąć ze sobą ciepłe ubrania i ochronę przeciwdeszczową.

Czytaj również gdzie w grudniu lecieć na wakacje

Czytaj również:

Aplikacja
☀️ Kiedy najlepiej jechać do Langkawi?

Wyspa Langkawi jest jedną z najciekawszych pod względem przyrodniczym. Wyspa znajduje się na zachodnim wybrzeżu, najlepiej zwiedzać ją od stycznia do marca.

☀️ Kiedy najlepiej jechać do Kuala Lumpur?

Stolica Malezji leży na zachodnim wybrzeżu kraju, najlepiej wybrać się na zwiedzanie w okresie od stycznia do marca. Najmniej sprzyjające warunki są natomiast od września do października, gdy wybrzeże nawiedzają bardzo silne wiatry i opady.

☀️ Kiedy najlepiej jechać do Malezji?

To zależy, jaki region nas interesuje. Szczyt sezonu turystycznego na Borneo to okres od lipca do września. Na zachodnie wybrzeże warto jechać od stycznia do marca, natomiast najlepsze warunki na wschodnim wybrzeżu panują od kwietnia do października.

☀️ Jaki jest klimat w Malezji?

W Malezji mamy klimat równikowy z wyraźnie zaznaczoną cyrkulacją monsunową. Przez cały rok jest tu bardzo ciepło, a jednocześnie bardzo często występują opady deszczu.

☀️ Jaki miesiąc jest najcieplejszy w Malezji?

W Malezji przez cały rok temperatury utrzymują się na podobnym poziomie od 26 do 32 stopni. W każdym regionie temperatura może być nieco inna.