Malta- pogoda, temperatura, kiedy najlepiej jechać na Maltę

Malta – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Maltę

Słoneczne plaże, atrakcje historyczne, przyrodnicze i geograficzne, a także świetny klimat i przyjazna atmosfera – wakacje na Malcie z pewnością dostarczą wielu wrażeń i pozostawią niezapomniane wspomnienia. Kiedy lecieć na Maltę, aby wakacje pod względem pogody były udane? To dobre pytanie, gdyż temperatura na Malcie w różnych miesiącach może się mocno różnić.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Malta jest niewielkim, wyspiarskim państwem położonym na Morzu Śródziemnym. Cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Według niektórych rankingów kraj ten jest uważany za państwo z najlepszym klimatem na świecie, a stolica – Valetta jest najbardziej słonecznym miastem. Zanim odpowiemy sobie na pytanie: Malta – kiedy jechać, warto poznać, jak wygląda rozkład temperatur i słonecznych dni w poszczególnych miesiącach w roku i na tej podstawie podejmować wakacyjne decyzje. Wszystko zależy od tego, czy interesuje nas wyłącznie plażowanie i morskie kąpiele, czy też bardziej nam zależy na aktywnym zwiedzaniu i dogłębnym poznaniu wszystkich atrakcji tej niewielkiej wyspy.

Pogoda Malta – kiedy jechać?

Jeśli marzy nam się słoneczna Malta, temperatura idealna do wakacyjnych wojaży panować będzie w sezonie letnim. Malta klimat ma bowiem subtropikalny typu śródziemnomorskiego, który wyróżnia się bardzo długimi, ciepłymi i momentami upalnymi latami, a także łagodnymi zimami.

Malta pogoda
Malta pogoda

Wybierając się w podróż na Maltę warto również wziąć pod uwagę, kiedy panuje na niej sezon turystyczny. Wtedy będzie zdecydowanie najdrożej. Osoby, którym zależy na niewygórowanych cenach, zdecydowanie powinny wybrać się na wakacje poza sezonem. Atrakcji na pewno nie zabraknie, a koszty wyjazdu nie nadwerężą nadmiernie portfela.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 14 °C do 15 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 13 °C do 15 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 16 °C do 17 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 17 °C do 18 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 20 °C do 21 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 23 °C do 24 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 25 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 26 °C do 27 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 25 °C do 26 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 21 °C do 23 °C | opady:  ☔  średnie
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 18 °C do 20 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 15 °C do 17 °C | opady: ☔  małe

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Malta oraz Malta all inclusive

Malta pogoda styczeń

Malta pogoda styczeń to dobra pora dla osób, które planują zwiedzanie Malty i aktywny wypoczynek. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie około 15 stopni, a więc jest dosyć ciepło, jak na zimę. Jeśli marzy nam się słoneczna Malta, pogoda w styczniu spełni nasze oczekiwania jedynie połowicznie. W słoneczne dni temperatury odczuwalne mogą sięgać nawet 20 stopni, co jest temperaturą wręcz idealną w styczniu.

od:
999 zł
Wakacje na Malcie

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Malcie

Jednak w dni deszczowe i wietrzne temperatury odczuwalne mogą być dużo niższe, może również pojawić się przeszywający chłód. Kiedy na Maltę wybieramy się w styczniu, musimy liczyć się z tym, że z pogodą może być w myśl zasady, że na dwoje babka wróżyła.

Zobacz również kiedy najlepsza pogoda w Jordanii

Malta pogoda luty

Osobom, którym marzy się słoneczna pogoda, Malta w lutym również może nie przypaść do gustu. Temperatury są tu bowiem takie same jak styczniowe, na poziomie 15 stopni. Dosyć odczuwalna jest również wysoka wilgotność powietrza. Takie warunki raczej nie zachęcają do aktywnego wypoczynku, są natomiast idealne dla przyrody, która budzi się do życia i nabiera intensywnej zieleni.

Pogoda Malta
Pogoda Malta

Malta pogoda luty to propozycja dla zapalonych turystów, którzy ponad leżenie na plaży przekładają zwiedzanie atrakcji historycznych czy przyrodniczych. Gwarancji pięknej pogody jednak w tym miesiącu nie ma.

Zobacz również kiedy najlepsza pogoda w Peru

Malta pogoda marzec

Pogoda Malta marzec to propozycja dla osób, które chcą zaznać typowego maltańskiego klimatu. Robi się już dużo cieplej, do 17 stopni, a temperatury odczuwalne są dużo wyższe. Owszem, mogą się jeszcze zdarzyć dni chłodniejsze z deszczem czy wiatrem, ale są już zdecydowanie sporadyczne w porównaniu do tego, co było w styczniu i w lutym.

Malta kiedy jechać
Malta kiedy jechać

Jeśli marzy się Tobie słoneczna pogoda, Malta w marcu będzie idealną propozycją. Nie są to jeszcze warunki do intensywnego plażowania i morskich kąpieli, jednak wielu turystów decyduje się na wiosenne podróżowanie ze względu na całe mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o zwiedzanie.

Zobacz również kiedy najlepsza pogoda na Zanzibarze

Malta pogoda kwiecień

Osobom, którym marzy się słoneczna jak z folderów Malta, pogoda w kwietniu na pewno przypadnie do gustu. W tym czasie temperatury powietrza sięgają około 18 stopni. Na podobnym poziomie jest temperatura wody, co sprawia, że nie brakuje osób chętnych do kąpieli w morzu. Odczuwanie wody jest bowiem zupełnie inne przy tej temperaturze powietrza niż przy wysokich upałach.

od:
999 zł
Wakacje na Malcie

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Malcie

Turyści chętnie korzystają ze sportów wodnych, żeglarstwa, surfingu i innych wodnych atrakcji. W kwietniu bez problemu można ze sobą zabrać deskę surfingową. Malta pogoda kwiecień to przyjazny czas, który przyciąga na wyspę turystów z całego świata, szczególnie z regionów, gdzie umiarkowany klimat mocno daje się we znaki w sezonie zimowym.

Zobacz również kiedy najlepsza pogoda w Wietnamie

Malta pogoda maj

Malta pogoda maj to temperatury szybujące w górę aż do 22 stopni. Na początku miesiąca może być nieco chłodniej, jednak pod koniec maja robi się już wyjątkowo wakacyjnie. Na pytanie: Malta – kiedy jechać, maj będzie więc doskonałą odpowiedzią.

Kiedy jechać na Maltę
Kiedy jechać na Maltę

To dobra pora dla osób, które lubią zarówno opalanie, jak i aktywne zwiedzanie. Jest bardzo ciepło, a jednocześnie nie ma upałów, które mogłyby zniechęcać do aktywności. Jeśli interesuje nas pewna pogoda, Malta w maju będzie idealna. Jest to miesiąc, w którym opady deszczu zdarzają się sporadycznie lub nie ma ich wcale.

Zobacz również kiedy najlepsza pogoda w Omanie

Malta pogoda czerwiec

Malta pogoda czerwiec to przede wszystkim mnóstwo słońca, bezchmurne niebo i wysokie temperatury. Średnio jest to 26 stopni, jednak nie brakuje dni, w które jest jeszcze cieplej.

Temperatura na Malcie
Temperatura na Malcie

Pogoda na Malcie w maju jest idealna do aktywności nad morzem i przyciąga turystów spragnionych słońca, opalania i morskich kąpieli. To dobry czas na uprawianie sportów wodnych, a także na zwiedzanie zakątków wyspy. Nie ma bowiem jeszcze upałów, które zniechęcałyby do turystycznej aktywności.

Zobacz również kiedy najlepsza pogoda w Kenii

Malta pogoda lipiec

Turystom, którym marzy się gorąca Malta, pogoda w lipcu na pewno się spodoba. Pojawiają się już prawdziwe upały, a temperatury sięgają 30 stopni w cieniu. Jest bardzo słonecznie, nie ma ryzyka opadów deszczu. Warto jednak zabrać ze sobą na wakacje także cieplejsze stroje. Nocami, gdy temperatura spada, pojawia się wysoka wilgotność i wiatr od morza – a to powoduje, że odczuwamy spory chłód.

od:
999 zł
Wakacje na Malcie

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Malcie

Malta pogoda lipiec to idealny czas dla turystów, dla których wakacje to przede wszystkim wylegiwanie się na plaży i korzystanie z morskich kąpieli. Jeśli jednak planujemy wakacje w lipcu, pamiętajmy, że w tym czasie mogą pojawiać się dosyć silne sztormy. Nie przeszkadzają one w korzystaniu z atrakcji na lądzie, ale najczęściej odwoływane są wszystkie rejsy morskie i atrakcje na wodzie.

Zobacz również kiedy najlepsza pogoda w Egipcie

Malta pogoda sierpień

Malta pogoda sierpień to czas zbliżony do lipcowego. Jest gorąco i słonecznie, temperatury sięgają 30 stopni w cieniu. Woda w Morzu Śródziemnym jest idealna do kąpieli. Chwilami może być jednak aż za bardzo gorąco, co może utrudniać aktywne zwiedzanie.

Kiedy lecieć na Maltę
Kiedy lecieć na Maltę

W szczycie sezonu letniego nie powinny podróżować rodziny z małymi dziećmi czy osoby starsze, gdyż dla tych turystów może być po prostu za gorąco. Jeśli jednak Twoim celem jest jak najbardziej upalna Malta, pogoda w sierpniu na pewno spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Zobacz również kiedy najlepsza pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka

Malta pogoda wrzesień

Jeśli interesuje Cię wysoka temperatura, Malta we wrześniu również będzie idealna. Jak w każdym śródziemnomorskim kraju, także i tutaj wrześniowe pogody wcale nie zwiastują końca lata.

Temperatura Malta
Temperatura Malta

Średnie temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 27 stopni, sporo jest godzin słonecznych w ciągu dnia. Malta pogoda wrzesień to czas na opalanie, aktywne zwiedzanie, korzystanie ze sportów wodnych. Upały nie są tak dokuczliwe, można więc wybrać się na wakacje nawet z małymi dziećmi.

Zobacz również kiedy najlepsza pogoda na Bali

Malta pogoda październik

Malta pogoda październik to dalszy ciąg wakacyjnych warunków pogodowych. Temperatury utrzymują się w ciągu dnia na poziomie 24 stopni, niewiele chłodniejsza jest woda w morzu. To dobry czas na kąpiele, plażowanie, a także zwiedzanie Malty i jej najpiękniejszych zakątków.

Malta klimat
Malta klimat

W tym miesiącu można zauważyć mniejsze obłożenie w kurortach i hotelach, jest więc spokojniej niż w szczycie sezonu. Wiąże się to także z nieco niższymi cenami wypoczynku.

Zobacz również kiedy najlepsza pogoda na Hawajach

Malta pogoda listopad

Jeśli przeraża Cię listopadowa pogoda, Malta w tym miesiącu pozwoli odczarować te obawy. Ten jesienny miesiąc jest tu wyjątkowo ciepły. Temperatury powietrza są na poziomie 22 stopni, jest słonecznie, rzadko kiedy pada deszcz. Jest to więc jesień w całkiem dobrym klimacie.

Kiedy na Maltę
Kiedy na Maltę

Warto jednak mieć świadomość, że w listopadzie mogą się już pojawiać sztormy czy załamania pogodowe, nie da się więc korzystać ze wszystkich atrakcji na wodzie. Malta pogoda listopad to idealny sposób na oderwanie się od chłodnej jesieni w naszym umiarkowanym klimacie.

Zobacz również kiedy najlepsza pogoda na Malediwach

Malta pogoda grudzień

Malta pogoda grudzień to warunki, z których turyści chętnie korzystają. 16 stopni w ciągu dnia to temperatury wystarczające dla osób, które szukają ciepła i słońca.

od:
999 zł
Wakacje na Malcie

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Malcie

Na kąpiele w morzu może być już nieco za chłodno, ale na korzystanie z innych atrakcji jest to pora idealna. Jeśli marzy się Tobie w środku zimy właśnie Malta, pogoda na pewno Cię nie zawiedzie.

Zobacz również kiedy najlepsza pogoda w Meksyku

Czytaj również:

✈️ Malta – kiedy najlepiej jechać?

Na Maltę można się wybrać praktycznie przez cały rok. W sezonie letnim będzie zdecydowanie cieplej, jednak od jesieni do wiosny można liczyć na niższe ceny i bardziej kameralne warunki wypoczynku.

🔥 Malta – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Malcie jest w lipcu i sierpniu, gdy temperatury przekraczają 30 stopni. Ryzyko deszczu jest wtedy znikome, można więc mieć gwarancję pięknej pogody. Jeśli planujesz wakacje wtedy, gdy jest najcieplej, musisz liczyć się ze sporym ruchem turystycznym i wysokimi cenami. Warto rezerwować pobyt z wyprzedzeniem, aby mieć pewność znalezienia miejsca idealnego.

☀️ Malta – kiedy sezon turystyczny?

Sezon wysoki, który przyciąga na Maltę turystów trwa nieprzerwanie od kwietnia do listopada. Najwięcej osób przyjeżdża w środku sezonu, w miesiącach wakacyjnych.

🏝️ Malta – jaki klimat?

Malta leży w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego. Oznacza to długie, ciepłe lata i łagodne zimy, które w niczym nie przypominają zim znanych nam z klimatu umiarkowanego.

🤑 Malta – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Malcie jest w sezonie od grudnia do lutego. Jest wtedy zdecydowanie najchłodniej, panuje zima, ale w bardzo słonecznych warunkach. Tanie wakacje w tym czasie to idealny pomysł na zwiedzanie Malty.