Marbella - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Marbelli

Marbella – pogoda – sprawdź, kiedy jechać do Marbelli

Hiszpania jest jednym z tych krajów, które nigdy nie zawodzą jako kierunek wakacyjnych wyjazdów. Bez względu na to, który region kraju wybierzesz na wypoczynek, możesz mieć pewność, że twój urlop będzie udany i pełen wrażeń. Jednym z wyjątkowo polecanych miast jest Marbella znajdująca się na południu kraju. Kiedy do Marbelli wybierzesz się na wakacje, przywieziesz zarówno wspaniałe wspomnienia, jak i przepiękną opaleniznę.

Całoroczne temperatury - Marbella
Całoroczne temperatury – Marbella / shutterstock.com / Robalito

Marbella jest hiszpańskim miastem leżącym nad Morzem Śródziemnym. Znajduje się w odległości około 47 kilometrów od centrum Malagi na obrzeżach aglomeracji tego dużego, znanego miasta. Sama Marbella zachwyca typowo wakacyjną atmosferą, przepięknymi piaszczystymi plażami, luksusowym kurortem Puerto Banus, klimatycznymi uliczkami w centrum miasta i wyjątkową atmosferą, dzięki której każdy od razu czuje się tutaj jak w wakacyjnym raju.

od:
1 299 zł
Wakacje w Hiszpanii

Zobacz oferty na wakacje w Hiszpanii

Pogoda w Marbelli jest bardzo dobra przez większą część roku, nie trzeba więc swoich wakacyjnych planów ograniczać wyłącznie do sezonu wakacyjnego. Także wiosną i jesienią można znaleźć tu idealne warunki do plażowania, a zimą – do aktywnego zwiedzania miasta i okolic. Kiedy jechać do Marbelli, aby cieszyć się udanymi wakacjami? Sprawdź nasze zestawienie pogodowe miesiąc po miesiącu i wybierz termin, który zapewni wakacje marzeń pełne pozytywnych wrażeń.

Sprawdź również Hiszpania oferty last minute oraz all inclusive Hiszpania

Pogoda Marbella – kiedy jechać?

Na pytanie: Marbella – kiedy jechać nie ma jednej odpowiedzi, bo i różne są wakacyjne oczekiwania i upodobania. Inny termin będzie odpowiedni dla zapalonych plażowiczów, którzy nastawiają się wyłącznie na opalanie, kąpiele w morzu, a także korzystanie ze wszelkich nadmorskich atrakcji. A czego innego oczekują turyści, którym zależy na zwiedzaniu, spokojnym, klimatycznym wypoczynku, ucieczce od zgiełku wielkiego miasta. Dla tej drugiej grupy Marbella temperatury ma odpowiednie zdecydowanie dłużej niż dla plażowiczów.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Marbella już od 2 139 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 8% 13 ° C 10 g.
Luty
Marbella już od 2 139 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 8% 14 ° C 10 g.
Marzec
Marbella już od 2 139 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 16 ° C 8% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Marbella już od 2 139 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 10% 15 ° C 13 g.
Maj
Marbella już od 2 139 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 9% 16 ° C 15 g.
Czerwiec
Marbella już od 2 139 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 7% 20 ° C 15 g.
Lipiec
Marbella już od 2 139 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 3% 22 ° C 15 g.
Sierpień
Marbella już od 2 139 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 5% 23 ° C 14 g.
Wrzesień
Marbella już od 2 139 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 10% 21 ° C 13 g.
Październik
Marbella już od 2 139 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 22 ° C 10% 20 ° C 11 g.
Listopad
Marbella już od 2 139 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 18 ° C 10% 17 ° C 11 g.
Grudzień
Marbella już od 2 139 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 4% 15 ° C 9 g.

Zanim zaplanujesz wakacje, sprawdź, jaki dokładnie klimat i pogoda panuje w tej części Hiszpanii. Marbella klimat ma typowo śródziemnomorski ze względu na swoje nadmorskie położenie. Panują tutaj długie i gorące lata oraz krótkie i ciepłe zimy. Nigdy temperatura nie spada poniżej kilkunastu stopni – nawet w chłodniejszych miesiącach nie można więc powiedzieć, że w Marbelli jest zimno.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Bez względu na to, kiedy lecieć do Marbelli planujesz na wakacje, możesz mieć pewność, że pogoda nie splata żadnego nieprzyjemnego figla.

Zobacz także kiedy najlepiej jechać na Wyspy Kanaryjskie

Marbella pogoda styczeń

Marbella pogoda styczeń to czas, w którym nie można za bardzo nastawiać się na plażowanie, za to będą to odpowiednie warunki do zwiedzania i aktywnego wypoczynku. W tym miesiącu średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 12 stopni, zima jest więc faktycznie bardzo łagodna. W ciągu miesiąca są 23 słoneczne dni, deszcze padają raczej sporadycznie i nie są długotrwałe.

Długoterminowa prognoza pogody w Marbelli
Długoterminowa prognoza pogody w Marbelli / shutterstock.com / Molimc

Temperatura w Marbelli w styczniu to doskonałe warunki dla osób, które chcą coś zwiedzić, zobaczyć, poznać nowe miejsca, spróbować pysznej, lokalnej kuchni. Warto się tu wybrać przed sezonem także ze względu na dużo spokojniejszą atmosferę, a także ceny – na pewno będzie dużo taniej niż w szczycie sezonu letniego.

Czytaj też jaka jest pogoda na Teneryfie w styczniu

Marbella pogoda luty

Jeśli w Twoich planach jest zimowa Marbella, temperatura w lutym na pewno będzie przyjemną odmianą od zimy w naszym wydaniu pogodowym. Średnio na słupkach rtęci jest bowiem 13 stopni, a więc całkiem ciepło, jak na sezon zimowy. W ciągu miesiąca jest 21 słonecznych dni, a każdego dnia jest 10 godzin słońca. To niewiele w porównaniu z sezonem letnim – warto więc planować zwiedzanie na środkową część dnia.

Jaka pogoda w Marbelli
Jaka pogoda w Marbelli / shutterstock.com / Gustavo Frazao

Marbella pogoda luty to propozycja dla osób, które nie nastawiają się na plażowanie i nie zależy im na pięknej opaleniźnie, a na niezapomnianych wspomnieniach. Zwiedzanie Marbelli i okolic na pewno dostarczy samych pozytywnych wrażeń.

Sprawdź również gdzie jechać na wakacje w lutym

Marbella pogoda marzec

Marbella pogoda marzec to całkiem przyjemna wiosna ze średnimi temperaturami około 15 stopni. W ciągu miesiąca są 23 słoneczne dni, w dni deszczowe też jest jednak sporo słońca – opady są raczej przelotne i doskonale wpływają na bujną roślinność, która zaczyna w pełni rozkwitać.

od:
1 299 zł
Wakacje w Hiszpanii

Zobacz oferty na wakacje w Hiszpanii

Marzec w Marbelli to dobry czas na zwiedzanie, wędrówki klimatycznymi uliczkami, próbowanie doskonałej kuchni. Można również wybrać się na spacer na plażę, choć na klasyczne plażowanie może być jeszcze nieco za chłodno. Jeśli marzy się Tobie wakacyjna pogoda, Marbella w marcu jeszcze nie do końca zachwyca.

Zobacz także najpiękniejsze plaże w Hiszpanii

Marbella pogoda kwiecień

Jeśli interesuje Cię wyższa niż na początku roku temperatura, Marbella w kwietniu może się już Tobie bardzo spodobać. W tym miesiącu średnio na słupkach rtęci jest 17 stopni, w ciągu miesiąca są 22 słoneczne dni. Jest więc ciepło, przyjemnie, a warunki są idealne do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Hiszpania, Marbella - jaki klimat
Hiszpania, Marbella – jaki klimat / shutterstock.com / Molimc

Zapaleni plażowicze mogą już złapać nieco słońca na plaży, to także dobry czas na korzystanie z bogatej oferty sportów wodnych. Najlepiej tych, które nie wymagają pełnego zanurzenia w wodzie, która jest jeszcze nieco za chłodna. Marbella pogoda kwiecień to świetny pomysł dla turystów, którzy preferują wyjazdy przed sezonem ze względu na mniejsze tłumy oraz niższe ceny w hotelach i wszystkich atrakcjach turystycznych.

Czytaj też dokąd w kwietniu na wakacje

Marbella pogoda maj

Marbella pogoda maj to już przełom śródziemnomorskiej wiosny i lata. Średnie temperatury w tym miesiącu to 21 stopni, ale nie brakuje też dni, gdy jest dużo cieplej. Woda w morzu jest jeszcze nieco za chłodna na kąpiele, ale można już aktywnie spędzać czas na plaży. W maju warunki pogodowe są odpowiednie do wszelkich form aktywności na świeżym powietrzu.

Kiedy jechać do Marbelli
Kiedy jechać do Marbelli / shutterstock.com / Robalito

Jeśli interesuje Cię doskonała i pewna pogoda, Marbella w maju jest propozycją, którą warto wziąć pod uwagę. Na pewno będzie sporo słońca, ale za to jeszcze nie tak dużo turystów, jak w szczycie sezonu. Ceny również będą jeszcze niższe niż w czasie, gdy miasto przeżywa falę turystów.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Majorce w maju

Marbella pogoda czerwiec

Jeśli  Twoich planach jest czerwcowa Marbella, pogoda na pewno przypadnie Tobie do gustu, bez względu na to, czy planujesz plażowanie, czy aktywne zwiedzanie miasta i okolic. W czerwcu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 25 stopni, a więc jest już iście wakacyjnie.

Kiedy najcieplej w Marbelli
Kiedy najcieplej w Marbelli / shutterstock.com / Pawel Kazmierczak

Woda w morzu ma temperaturę 17 stopni – jest jeszcze dosyć chłodna, nie brakuje jednak turystów, którzy decydują się na orzeźwiającą kąpiel. Marbella pogoda czerwiec to warunki idealne dla rodzin z dziećmi, osób szukających słońca i ciepłej, ale nie upalnej pogody. Nawet w najgorętsze dni nie ma tutaj upałów, które byłyby trudne do wytrzymania.

Zobacz także gdzie na wakacje w czerwcu warto pojechać

Marbella pogoda lipiec

Marbella pogoda lipiec to pełnia lata w najpiękniejszym, śródziemnomorskim wydaniu. W tym miesiącu na słupkach rtęci jest średnio 29 stopni, ale zdarzają się też dni, gdy temperatura przekracza 30 stopni. Warunki są świetne dla plażowiczów, amatorów kąpieli w morzu i sportów wodnych. Temperatura wody wynosi 19 stopni, można więc już się kąpać, choć dla niektórych turystów nadal może być zbyt chłodno na pluskanie w Morzu Śródziemnym.

od:
1 299 zł
Wakacje w Hiszpanii

Zobacz oferty na wakacje w Hiszpanii

Można również korzystać ze wszystkich atrakcji na lądzie – choć jest gorąco, wilgotność powietrza nie jest duża, upały nie dają się więc zbyt mocno we znaki. Jeśli marzy się Tobie prawdziwie wakacyjna pogoda, Marbella w lipcu na pewno spełni Twoje oczekiwania na sto procent.

Czytaj też jaka jest pogoda na Costa del Sol w lipcu

Marbella pogoda sierpień

Jeśli w Twoich planach wakacyjnych jest sierpniowa Marbella, pogoda na pewno nie zawiedzie. Jest podobnie jak w lipcu – bardzo ciepło, słonecznie i bezdeszczowo. Na termometrach w tym miesiącu jest średnio 29 stopni w cieniu, w słońcu bywa dużo goręcej. Marbella pogoda sierpień to czas plażowania i korzystania ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje to słoneczne miasto.

Marbella - kiedy jechać na wakacje
Marbella – kiedy jechać na wakacje / shutterstock.com / makesushi1

Planując wyjazd w tym czasie warto zaopatrzyć się we wszelkie środki ochrony przeciwsłonecznej. Dobrze jest również zaplanować wakacje w sierpniu z pewnym wyprzedzeniem – to szczyt sezonu, sporo jest tłumów w kurortach i hotelach, w najlepszych obiektach miejsca są zajęte na wiele tygodni do przodu.

Sprawdź również pomysły na wakacje w sierpniu

Marbella pogoda wrzesień

Marbella pogoda wrzesień to bardziej lato niż jesień. Temperatury wynoszą średnio 25 stopni, temperatura wody to 20 stopni. Każdy, kto nastawia się na plażowanie w tym czasie, na pewno nie będzie zawiedziony.

Piękny, wieczorny widok
Piękny, wieczorny widok / shutterstock.com / arturografo

Jeśli marzy się Tobie słoneczna pogoda, Marbella we wrześniu zapewnia warunki niemal tak samo dobre, jak latem. Jest już jednak nieco mniej turystów, można więc spędzić wakacje w spokojnej atmosferze bez wielkich tłumów.

Zobacz także jaka jest pogoda na Costa Brava we wrześniu

Marbella pogoda październik

Jeśli w Twoich planach jest październikowa Marbella, pogoda będzie doskonała, szczególnie jeśli porówna się ją do października w naszej strefie klimatycznej. Na słupkach rtęci jest średnio 20 stopni, ale zdarzają się też dni, gdy jest jeszcze cieplej.

Temperatura w Marbelli
Temperatura w Marbelli / shutterstock.com / Cezary Wojtkowski

Można więc w październiku nastawić się na plażowanie i korzystanie z wielu słonecznych atrakcji. Marbella pogoda październik to czas dla każdego, kto chce oderwać się od jesiennych chłodów, złapać trochę słońca i spędzić niezapomniane wakacje po sezonie.

Czytaj też gdzie lecieć na wakacje w październiku

Marbella pogoda listopad

Marbella pogoda listopad to śródziemnomorska, czyli ciepła jesień. W tym miesiącu temperatury kształtują się średnio na poziomie 15 stopni. W ciągu miesiąca są 22 słoneczne dni, a w ciągu dnia 11 godzin słońca. Warunki są więc zdecydowanie bardziej wiosenne niż jesienne.

od:
1 299 zł
Wakacje w Hiszpanii

Zobacz oferty na wakacje w Hiszpanii

Jeśli interesuje Cię listopadowa Marbella, pogoda w tym czasie na pewno będzie Tobie odpowiadała. To okazja do oderwania się od listopadowych chłodów, zobaczenia kawałka pięknego świata, a także do korzystania z całego mnóstwa atrakcji na świeżym powietrzu.

Sprawdź również ile trwa lot do Hiszpanii

Marbella pogoda grudzień

Jeśli interesuje Cię grudniowa Marbella, pogoda w tym miesiącu na pewno zrobi dobre wrażenie. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie są to już wakacyjne, odpowiednie do plażowania klimaty. W grudniu średnie temperatury to 13 stopni, jest słonecznie i ciepło.

Zachód słońca w Marbelli / shutterstock.com / Isogood_patrick

Można zaplanować w tym czasie aktywne zwiedzanie miasta i okolic, a także spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Na plażowanie, a tym bardziej na kąpiele w Morzu Śródziemnym jest już jednak w tym czasie za chłodno.

Zobacz także dokąd jechać na wakacje w grudniu i gdzie lecieć na Święta Bożego Narodzenia

Czytaj również:

Aplikacja
Marbella – kiedy najlepiej jechać?

Do Marbelli najlepiej wybrać się w sezonie wiosenno-letnim w miesiącach od maja do października. W tym czasie warunki pogodowe spełniają oczekiwania większości turystów.

Marbella – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Marbelli jest w miesiącach wakacyjnych. W lipcu i sierpniu na słupkach rtęci jest średnio 29 stopni.

Marbella – kiedy sezon turystyczny?

Wysoki sezon turystyczny trwa w Marbelli od czerwca do września. Wtedy trzeba liczyć się z tłumami na plaży i z dosyć wysokimi cenami w hotelach i atrakcjach turystycznych.

Marbella – jaki klimat?

Marbella znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego z długim latem i krótką oraz ciepłą zimą.

Marbella – kiedy najtaniej?

W poszukiwaniu tanich wyjazdów do Marbelli warto nastawić się na wakacje poza sezonem, najlepiej od listopada do lutego.