Maroko - kiedy najlepiej jechać, jaki klimat, jaka pogoda, jaka temperatura

Maroko – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Maroko

W poszukiwaniu słonecznego kierunku wakacyjnych wyjazdów warto wziąć pod uwagę Maroko. Ten afrykański kraj zachwyca piaszczystymi plażami, wspaniałymi krajobrazami i świetnie przygotowaną infrastrukturą turystyczną.

Kiedy do Maroka
Kiedy do Maroka

Kiedy najlepiej jechać do Maroka, aby móc w pełni cieszyć się gorącymi wakacjami? Warto wziąć pod uwagę pogodę, jaka panuje w tym kraju w poszczególnych miesiącach.

Maroko – kiedy jechać?

Maroko jest bogatym kulturowo i krajobrazowo krajem położonym na zachodnim wybrzeżu Afryki Północnej. Na północy leży nad Morzem Śródziemnym, na wschodzie graniczy z górami Atlas, a na południu z pustynnymi terenami Sahary. Wschodnie wybrzeże Maroka znajduje się natomiast nad Oceanem Atlantyckim.

od:
1 900 zł
Wakacje w Maroko!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Maroko!

Maroko klimat ma zróżnicowany, gdyż leży w obrębie dwóch stref klimatycznych. Na wybrzeżu mamy do czynienia z klimatem podzwrotnikowym, w głębi kraju jest klimat suchy, który na południu przechodzi nawet w pustynny. Zastanawiając się: Maroko – kiedy jechać, weźmy pod uwagę zmienna pogodę w poszczególnych regionach.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 7 °C do 21 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 8 °C do 20 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 12 °C do 22 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 17 °C do 25 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 19 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 23 °C do 31 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 25 °C do 36 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 26 °C do 36 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 23 °C do 31 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 19 °C do 29 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 13 °C do 25 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 10 °C do 22 °C | opady: ☔  małe

Maroko pogoda styczeń

Kiedy do Maroka wybieramy się w styczniu, warto mieć świadomość, że jest to w tym kraju najzimniejszy miesiąc. Marokańskiej zimie daleko jednak do tej znanej z naszych warunków klimatycznych. Średnie temperatury powietrza wahają się od 10 do 20 stopni, w regionach pustynnych może być jeszcze goręcej. Opady mogą pojawiać się przede wszystkim na wybrzeżu, są jednak dosyć sporadyczne. Większa część miesiąca jest słoneczna.

Jaki klimat w Maroko
Jaki klimat w Maroko

Wybierając się do Maroka w styczniu warto pamiętać, że pomimo ciepłego dnia noce są bardzo chłodne, zwłaszcza na pustyni i w rejonach górskich. Pogoda w Maroko w styczniu jest bardzo dobra dla osób, które zawsze chciały zobaczyć pustynię, ale obawiały się upałów. Temperatury na poziomie 20 stopni będą wręcz idealne dla każdego, kto chciałby zobaczyć Saharę.

Przeczytaj również czy warto zwiedzać Meksyk w styczniu

Maroko pogoda luty

Jeśli zastanawiamy się: Maroko – kiedy jechać i zależy nam na niskich cenach, dobrą porą będzie luty. Jest to czas poza sezonem, dzięki czemu wszystko od hoteli po atrakcje turystyczne jest dużo tańsze. W lutym jest nieco cieplej niż w styczniu. Temperatury kształtują się na poziomie od 10 do 22 stopni w zależności od regionu kraju. Najcieplej jest na pustyni. Nie ma jednak upałów, warto więc o tej porze roku zwiedzać pustynne rejony.

Kiedy jechać do Maroka
Kiedy jechać do Maroka

W lutym w Maroku może sporo popadać, zwłaszcza na wybrzeżu. Deszcze nie są jednak długotrwałe – najczęściej to intensywne, ale przelotne opady. Jeśli chcemy zobaczyć Marrakesz, pogoda w lutym będzie doskonała. Dodatkowym atutem są tanie loty i niskie ceny w hotelach czy restauracjach.

Przeczytaj również czy warto zwiedzać Bali w lutym

Maroko pogoda marzec

Marzec w Maroku to doskonały czas na wędrówki po górach i wodospadach, a także na wizyty w parkach narodowych. W tym miesiącu pojawia się już typowo wiosenna pogoda, jest słonecznie i ciepło. W niektórych regionach temperatury sięgają 24 stopni. Na północy kraju warto być jednak przygotowanym na deszcz, a w rejonach górskich może jeszcze zalegać śnieg.

Kiedy najlepiej jechać do Maroka
Kiedy najlepiej jechać do Maroka

Jeśli nie interesuje nas Maroko zimą, warto w marcu zdecydowanie wybierać na wypoczynek wybrzeże. Nie zapominajmy również, że chociaż w ciągu dnia jest ciepło, temperatury nocami mocno spadają. Warto być przygotowanym na chłód i zabrać ze sobą ciepłe ubrania.

Przeczytaj również czy warto zwiedzać Wietnam w marcu

Maroko pogoda kwiecień

Jeśli marzy nam się słoneczne Maroko, pogoda w kwietniu będzie idealna. Ten miesiąc uważany jest za najlepszy czas na podróż do Maroka. Bez względu na to, czy planujemy wyprawę na pustynię, zwiedzanie zabytkowych miast czy trekking w górach, w kwietniu pogoda będzie doskonała.

od:
1 900 zł
Wakacje w Maroko!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Maroko!

Temperatury w ciągu dnia sięgają nawet 25 stopni, nocami natomiast mocno spadają. Trzeba więc liczyć się z dosyć chłodnymi wieczorami i porankami. Na pustyni natomiast może być już nieco za gorąco – ten kierunek sprawdzi się jedynie w przypadku osób, którym nie przeszkadzają wysokie temperatury.

Przeczytaj również czy warto zwiedzać Madagaskar w kwietniu

Maroko pogoda maj

Kiedy jechać do Maroka planujemy w maju, możemy liczyć na wspaniałą, słoneczną pogodę. To doskonały czas na plażowanie i aktywne zwiedzanie. Temperatury w miastach wewnątrz kraju, jak chociażby w Marrakeszu, sięgają nawet 29 stopni. W nocy też jest dużo cieplej, temperatury po zachodzie słońca spadają do 14-15 stopni. Im dalej na południe Maroka, tym będzie zdecydowanie cieplej. Jeśli marzy nam się gorące Maroko, temperatura w maju z pewnością będzie idealna.

Maroko pogoda
Maroko pogoda

W tym czasie można zauważyć rozbudzenie sezonu turystycznego. Tłumy turystów spotkamy na plażach i w miastach. Jeśli wybieramy się na wakacje w maju, warto rezerwować loty i terminy w hotelach z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przeczytaj również czy warto zwiedzać Malediwy w maju

Maroko pogoda czerwiec

Czerwiec jest w Maroku pierwszym typowo letnim miesiącem, rozpoczynającym porę suchą. Podczas gdy w pierwszej połowie roku mogły się w niektórych regionach zdarzać deszcze, od czerwca do października deszcz często nie pada wcale. W czerwcu najmniej upalnie jest na wybrzeżu. Temperatury są na poziomie 20-25 stopni, a więc jest ciepło i przyjemnie. Im dalej w głąb lądu, tym jest goręcej.

Maroko temperatura
Maroko temperatura

W centralnych miastach temperatury mogą sięgać nawet 35 stopni. Jeśli interesuje nas gorące Maroko, temperatura w głębi kraju będzie dla nas idealna. Osoby, które są wrażliwe na upały i źle znoszą wysokie temperatury, zdecydowanie powinny wybrać pobyt na wybrzeżu.

Przeczytaj również czy warto zwiedzać Seszele w czerwcu

Maroko pogoda lipiec

Lipiec w Maroku jest jednym z najgorętszych miesięcy. W niektórych regionach kraju temperatury sięgają 36 stopni w cieniu. Zastanawiając się: Maroko – kiedy jechać, warto rozważyć, czy wypoczynek będzie najlepszym pomysłem. Dla osób wrażliwych na upały jest bowiem zdecydowanie za gorąco. Na nieco niższe temperatury i wiatr od morza można liczyć na wybrzeżu Morza Śródziemnego oraz Atlantyku. Tam jest dużo przyjemniej.

Maroko kiedy jechać
Maroko kiedy jechać

Pamiętajmy, że w lipcu ruch turystyczny jest bardzo duży, a nadmorskie miejscowości są wręcz oblegane przez turystów z całego świata. Lipcowa pogoda Maroko przyciąga miłośników opalania i morskich kąpieli. Jeśli chcemy spędzić wakacje w lipcu, rezerwujmy pobyty z dużym wyprzedzeniem.

Przeczytaj również czy warto zwiedzać Peru w lipcu

Maroko pogoda sierpień

Na pytanie: Maroko – kiedy jechać, sierpień będzie dobrą odpowiedzią jedynie dla miłośników upałów. To najgorętszy i najbardziej suchy miesiąc w roku. Temperatury kształtują się na poziomie od 29 stopni na wybrzeżu do nawet 45 stopni na obszarach w głębi kraju. Na obszarach pustynnych może być nawet 50 stopni.

od:
1 900 zł
Wakacje w Maroko!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Maroko!

Jeśli decydujemy się na wyjazd w sierpniu, zwiedzanie warto zaplanować albo na wczesne godziny poranne, albo po zachodzie słońca, gdy upały ustępują i temperatury stają się całkiem znośne. Jeśli jednak marzy nam się słoneczne, ale nie upalne Maroko, temperatura w sierpniu może nam nie do końca odpowiadać.

Przeczytaj również czy warto zwiedzać Singapur w sierpniu

Maroko pogoda wrzesień

Wrzesień to bardzo dobra pora na zwiedzanie Maroka. Możemy w tym czasie korzystać z plaż i słońca, wybrać się w góry czy zobaczyć pustynię. Jeśli interesuje nas niezbyt wysoka temperatura, Maroko we wrześniu będzie świetnym pomysłem. W tym czasie nie ma już bowiem wysokich upałów, średnie dzienne temperatury wynoszą 26 stopni. Najprzyjemniej jest na wybrzeżu, gdzie jest słonecznie, ciepło, ale nie gorąco.

Pogoda Maroko
Pogoda Maroko

W głębi kraju nadal mogą się jednak pojawiać wysokie temperatury. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, we wrześniu w Maroku nie ma deszczu. Planując wyjazd w tym czasie możemy mieć pewność, że nasze wakacje będą w stu procentach słoneczne.

Przeczytaj również czy warto zwiedzać Kubę we wrześniu

Maroko pogoda październik

Maroko w październiku jest już chłodniejsze niż latem, zauważalne jest obniżenie temperatur zarówno na wybrzeżu, jak i w głębi kraju. Temperatury na wybrzeżu sięgają 20 stopni, w głębi kraju nadal zbliżają się do 30 stopni. Wieczory są bardzo ciepłe, dzięki temu można cieszyć się aktywnością na powietrzu także po zachodzie słońca.

Pogoda w Maroko
Pogoda w Maroko

Jeśli zastanawiamy się: Maroko – kiedy jechać i nie chcemy trafić w sam szczyt sezonu turystycznego, wyjazd w październiku będzie bardzo dobrym pomysłem.

Przeczytaj również czy warto zwiedzać Zanzibar w październiku

Maroko pogoda listopad

Zastanawiając się: Maroko – kiedy jechać, warto również rozważyć listopad. Podczas gdy w naszej strefie klimatycznej jest już chłodno i ponuro, w Maroku nadal jest dosyć ciepło i słonecznie. Średnie temperatury w ciągu dnia kształtują się na poziomie 18-23 stopni, w nocy natomiast jest już chłodniej – od 10 do 12 stopni. Jeśli wybieramy się na wybrzeże lub w góry, warto zapakować ze sobą ciepłe ubrania. Najcieplej jest na pustyni, ale i tam nocami temperatury mocno spadają.

Temperatura Maroko
Temperatura Maroko

W listopadzie w Maroku pojawiają się też deszcze, które miejscami mogą być bardzo gwałtowne i intensywne. Ruch turystyczny w tym czasie jest też zdecydowanie niższy. To dobra pora dla osób, którym zależy na wakacjach z dala od tłumu turystów.

Przeczytaj również czy warto zwiedzać Dominikanę w listopadzie

Maroko pogoda grudzień

Grudzień w Maroku jest miesiącem zimowym i dosyć chłodnym w porównaniu do miesięcy wiosennych i letnich. Średnie temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 16-20 stopni. Może też być dosyć deszczowo, zwłaszcza na wybrzeżu i na północy kraju.

Maroko klimat
Maroko klimat

Grudzień to dobry czas na zwiedzanie tych miejsc, które w czasie pełni lata są trudno dostępne lub ich zwiedzanie jest utrudnione ze względu na wysokie upały. Na pytanie: Maroko – kiedy jechać, grudzień może być więc bardzo dobrą odpowiedzią dla turystów, którym nie zależy wyłącznie na opalaniu.

Przeczytaj również czy warto zwiedzać Oman w grudniu

Marrakesz – pogoda całoroczna. Kiedy najlepiej jechać?

Marrakesz jest jednym z najbardziej znanych marokańskich miast, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Znajduje się w głębi kraju na terenach zbliżonych do pustynnych. W lecie jest tu bardzo gorąco, a temperatury sięgają nawet 40 stopni.

od:
1 900 zł
Wakacje w Maroko!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Maroko!

Poza sezonem jest zdecydowanie chłodniej i przyjemniej, ale nadal ciepło z temperaturami powyżej 20 stopni. Najlepsza porą na zwiedzanie Marrakeszu jest wiosna lub jesień, gdy jest bardzo ciepło i słonecznie, ale nie ma trudnych do wytrzymania upałów.

Przed samym wyjazdem zobacz też jakie są ceny w Maroko, aby móc oszacować budżet konieczny do wyprawy w ten rejon świata.

Czytaj również:

Aplikacja
🔥 Maroko – kiedy najcieplej?

Najgoręcej w Maroku jest w lipcu i sierpniu. Temperatury na wybrzeżu sięgają 30 stopni, w głębi kraju i na obszarach pustynnych mogą natomiast sięgać nawet 50 stopni.

🏖️ Maroko – kiedy sezon turystyczny?

Szczyt sezonu turystycznego w Maroku przypada na miesiące wakacyjne: lipiec i sierpień. W najpopularniejszych kurortach i miejscowościach turystycznych jest wtedy najwięcej turystów. Wysokie są też ceny.

☀️ Maroko – jaki klimat?

Maroko leży w strefie klimatu podzwrotnikowego na wybrzeżu, natomiast w głębi kraju klimat jest suchy, a w pobliżu Sahary nawet pustynny.

☔ Maroko – kiedy pora deszczowa?

Pora deszczowa w Maroku nie jest mocno wyodrębniona. Deszcze padają najczęściej od listopada do marca. Są to jednak dosyć słabe opady, po których od razu wychodzi słońce.

🤑 Maroko – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Maroku jest na początku roku w styczniu i w lutym.

🏝️ Marrakesz – kiedy najlepiej jechać?

To zależy, jakie są nasze oczekiwania. Jeśli interesuje nas typowo turystyczna pora, najlepiej wybrać się do Maroka na przełomie lipca i sierpnia. Jeśli natomiast szukamy jak najniższych cen, najlepszym czasem będzie styczeń i luty.