Minorka - pogoda. Zobacz kiedy jechać na Minorkę

Minorka – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Minorkę

Przepiękne, piaszczyste plaże, mnóstwo miejsc do zwiedzania i aktywnego wypoczynku – te wszystkie atrakcje oferuje słoneczna Minorka. Pogoda na tej hiszpańskiej wyspie jest wręcz stworzona do wakacji, nie tylko w sezonie letnim. Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać na Majorkę, sprawdź nasz rozkład pogody w poszczególnych miesiącach. Dzięki niemu łatwiej będzie podjąć decyzję o terminie wyjazdu.

Calta Rotja, Menorka
Calta Rotja, Menorka / iStock.com / Balate Dorin

Minorka jest przepięknie położoną hiszpańską wyspą, która przyciąga turystów z całego świata. Znajduje się na Morzu Śródziemnym w archipelagu Balearów, który jest niezwykle popularny nie tylko w sezonie wakacyjnym. Wyspa ma do zaoferowania całe mnóstwo większych i mniejszych plaż, które są piaszczyste, pięknie położone i doskonale przygotowane do przyjmowania turystów. Jednak nie tylko plaże zapewniają ciekawy wypoczynek – na Minorce sporo jest do zobaczenia, można więc spędzać czas aktywnie na zwiedzaniu, poznawaniu okolicznych miasteczek i miejsc o wartości historycznej i kulturowej.

od:
2 299 zł
Wakacje na Minorce

Sprawdź najlepsze oferty

Kiedy lecieć na Minorkę, aby mieć gwarancję udanych wakacji? Wiele zależy od indywidualnych, wakacyjnych planów. Innej pogody potrzebują plażowicze nastawieni na łapanie opalenizny, a inna będzie odpowiednia dla osób aktywnych. Temperatura na minorce jest dosyć zróżnicowana na przestrzeni roku, dlatego tym bardziej warto zapoznać się z warunkami pogodowymi w konkretnych miesiącach.

Pogoda Minorka – kiedy jechać?

Odpowiedź na pytanie: Minorka – kiedy jechać to jedna z najważniejszych kwestii, jakimi warto się zająć przed zarezerwowaniem terminu wakacji. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim położenie wyspy, a także związany z nim klimat i warunki atmosferyczne.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Minorka już od 2 299 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 8% 13 ° C 10 g.
Luty
Minorka już od 2 299 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 8% 14 ° C 10 g.
Marzec
Minorka już od 2 299 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 17 ° C 8% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Minorka już od 2 299 zł za osobę!
pokaż oferty
16 – 19 ° C 10% 15 ° C 13 g.
Maj
Minorka już od 2 299 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 21 ° C 9% 16 ° C 15 g.
Czerwiec
Minorka już od 2 299 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 7% 20 ° C 15 g.
Lipiec
Minorka już od 2 299 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 29 ° C 3% 22 ° C 15 g.
Sierpień
Minorka już od 2 299 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 29 ° C 5% 23 ° C 14 g.
Wrzesień
Minorka już od 2 299 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 10% 21 ° C 13 g.
Październik
Minorka już od 2 299 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 23 ° C 10% 20 ° C 11 g.
Listopad
Minorka już od 2 299 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 19 ° C 10% 17 ° C 11 g.
Grudzień
Minorka już od 2 299 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 4% 15 ° C 9 g.

Minorka klimat ma typowo śródziemnomorski z długim i bardzo ciepłym latem i zimą, która wygląda bardziej jak wiosna. W takiej strefie klimatycznej wypoczynek może być udany nie tylko latem, ale również w innych porach roku.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Minorka oraz Minorka wakacje all inclusive

Minorka pogoda styczeń

Kiedy na Minorkę postanowisz wybrać się w styczniu, możesz liczyć na temperatury dużo wyższe niż styczniowe klimaty w naszej strefie umiarkowanej. Średnio na termometrach jest 14 stopni. Nie są to, co prawda, warunki odpowiednie do opalania, ale nie brakuje turystów, którzy wybierają wyspę właśnie w tym miesiącu.

Całoroczna temperatura - Minorka
Całoroczna temperatura – Minorka / iStock.com / Javitouh

Minorka pogoda styczeń to okazja do spędzenia wakacji z dala od tłumów turystów, zobaczenia najciekawszych miejsc na wyspie, a jednocześnie niskich cen. Poza sezonem wakacje są zdecydowanie tańsze, co wielu turystom pomaga w podjęciu decyzji o urlopie właśnie zimą.

Zobacz również jaka jest pogoda Gran Canaria przez cały rok

Minorka pogoda luty

Minorka pogoda luty to warunki pogodowe bardzo podobne do styczniowych. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 14 stopni. Jest kilka deszczowych dni, jednak opady nie są długotrwałe i deszcz na pewno nie pada od rana do wieczora. W ciągu dnia można liczyć na 11 godzin słońca, dzięki czemu można zaplanować zarówno relaks i wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody, jak i aktywne zwiedzanie.

Długoterminowa pogoda - Minorka
Długoterminowa pogoda – Minorka / iStock.com / Rudi_Lange

Jeśli nie przeszkadza Tobie nie do końca letnia pogoda, Minorka w lutym może być bardzo dobrym kierunkiem na wakacje przed sezonem.

Czytaj też jaka jest Marsa El Alam pogoda długoterminowo

Minorka pogoda marzec

Pogoda na Minorce w marcu to sporo słońca i temperatury na poziomie 15 stopni. Jest 26 słonecznych dni, w pozostałe może, ale nie musi padać deszczu. Opady w strefie klimatu śródziemnomorskiego na pewno nie są przeszkodą w planowaniu wypoczynku – nie są długotrwałe, natomiast pobudzają roślinność do intensywnego wzrostu i rozwoju.

Kiedy lecieć na Minorkę
Kiedy lecieć na Minorkę / iStock.com / tuulijumala

Dzięki temu jest tu pięknie nawet wczesną wiosną. Minorka pogoda marzec to propozycja dla osób, które szukają ciekawego kierunku na wypoczynek wczesną wiosną, nie zależy im na wysokich upałach, chętnie natomiast zdecydują się na wakacje w niższej niż standardowa cenie.

Sprawdź także jaka jest pogoda Samos w trakcie całego roku

Minorka pogoda kwiecień

Minorka pogoda kwiecień to wiosna w pełnym rozkwicie. W tym miesiącu średnie temperatury to 17 stopni, jest 13 godzin słońca w ciągu dnia, a na przestrzeni miesiąca 24 słoneczne dni. W kwietniu można spędzać czas aktywnie na zwiedzaniu, można również złapać promienie mocniejszego słońca i przywieźć z wiosennych wakacji piękną opaleniznę.

od:
2 299 zł
Wakacje na Minorce

Sprawdź najlepsze oferty

Jeśli w Twoich urlopowych planach jest kwietniowa Minorka, pogoda na pewno nie zawiedzie. Dużym atutem podróżowania przed sezonem jest również mniejszy ruch turystyczny i niższe cen. Wrażenia na pewno będą takie same jak w szczycie sezonu.

Zobacz również jaka jest pogoda Mykonos całorocznie

Minorka pogoda maj

Minorka temperatury w maju ma już wyjątkowo sprzyjające słonecznemu wypoczynkowi. W tym miesiącu na słupkach rtęci jest średnio 19 stopni, ale zdarzają się także dużo cieplejsze dni. W tym miesiącu jest 27 słonecznych dni i 14 godzin słońca w ciągu dnia. Warunki są więc idealne do wypoczynku, zwiedzania, poznawania najciekawszych zakątków wyspy i cieszenia się wakacjami w pięknym, śródziemnomorskim wydaniu.

Kiedy najcieplej - Minorka
Kiedy najcieplej – Minorka / iStock.com / LUNAMARINA

Minorka pogoda maj to idealny pomysł dla osób, które chcą uniknąć dużych tłumów na plażach, a jednocześnie zależy im na pewnej, słonecznej pogodzie bez ryzyka opadów deszczu.

Czytaj też jaka jest pogoda Turcja przez dwanaście miesięcy

Minorka pogoda czerwiec

Minorka pogoda czerwiec to czas, w którym rozpoczyna się piękne, śródziemnomorskie lato. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 24 stopni, jednak nie brakuje dni, gdy jest dużo cieplej. W czerwcu jest 15 godzin słońca w ciągu dnia, jest on więc długi i idealny do tworzenia wakacyjnych planów. Ryzyko opadów jest niewielkie – deszcze mogą się pojawiać sporadycznie, są też przelotne i nie przeszkadzają w urlopowych aktywnościach.

Kiedy najlepiej jechać na Minorkę
Kiedy najlepiej jechać na Minorkę / iStock.com / Poike

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Minorka, pogoda w czerwcu na pewno pod każdym względem Cię zachwyci. To dobry czas zarówno dla plażowiczów, jak i dla turystów, którzy preferują bardziej aktywne formy spędzania czasu na wakacjach.

Sprawdź także jaka jest Bułgaria pogoda w trakcie całego roku

Minorka pogoda lipiec

Jeśli marzy się Tobie gorąca Minorka, temperatura w lipcu na pewno przypadnie Tobie do gustu. Średnio w tym miesiącu jest 27 stopni, ale często jest dużo goręcej. Upały nie są jednak uciążliwe, gdyż powietrze jest suche, a dodatkowo orzeźwia je delikatna bryza od morza. W lipcu na Minorce popularne jest przede wszystkim plażowanie, kąpiele w ciepłym morzu oraz uprawianie sportów wodnych.

Minorka - temperatury
Minorka – temperatury / iStock.com / Balate Dorin

Nie brakuje również innych możliwości spędzania czasu, miłośnicy zwiedzania również nie będą zawiedzeni. Minorka pogoda lipiec to propozycja dla osób, które szukają sprawdzonego wakacyjnego kierunku, nie boją się tłumów na plażach i są świadome tego, że w tym czasie na śródziemnomorskich wyspach jest zdecydowanie najdrożej.

Zobacz również jaka jest pogoda w Dubaju

Minorka pogoda sierpień

Minorka pogoda sierpień to dalszy ciąg doskonałej, wakacyjnej pogody. Średnie temperatury utrzymują się na poziomie 27 stopni, woda w morzu jest niewiele chłodniejsza od powietrza, co zachęca do kąpieli nawet osoby, które nie przepadają za zimnem. W sierpniu można złapać piękną opaleniznę, skorzystać z wielu atrakcji na wyspie, zwiedzić sporo zabytków i zjeść specjały śródziemnomorskiej kuchni.

od:
2 299 zł
Wakacje na Minorce

Sprawdź najlepsze oferty

Krótko mówiąc – jest to przepis na idealny, udany urlop. Jeśli na urlopie interesuje Cię wyłącznie doskonała pogoda, Minorka w sierpniu na pewno Cię nie zawiedzie.

Czytaj też

Minorka pogoda wrzesień

Osobom, którym marzy się wrześniowa Minorka, pogoda w tym miesiącu na pewno sprawi dużą niespodziankę. Będzie bowiem niemal tak samo ciepło jak w czasie pełni lata. Średnie wrześniowe temperatury to 24 stopnie, jednak są też dni, gdy jest dużo cieplej. Dwunastogodzinny dzień zapewnia możliwość zaplanowania wielu aktywności – od plażowania pod zwiedzanie najciekawszych turystycznie miejsc.

Minorka, Baleary
Minorka, Baleary / iStock.com / LARISA SHPINEVA

Minorka pogoda wrzesień to propozycja dla turystów, którzy lubią podróżować tuż po zakończeniu sezonu. Jest wtedy dużo spokojniej niż latem, a pogoda nadal zachwycająca.

Sprawdź także jaka jest pogoda Namibia długoterminowo

Minorka pogoda październik

Minorka pogoda październik to jesień w śródziemnomorskim wydaniu, a więc wyglądająca bardziej jak wiosna. W tym miesiącu średnie temperatury to 21 stopni, jest bardzo ciepło. Zdarzają się deszczowe dni, jednak opady nie są uciążliwe i nie przeszkadzają w wakacyjnych planach.

Pogoda na Minorce
Pogoda na Minorce / iStock.com / LUNAMARINA

W październiku można opalać się, a także kąpać w morzu., które ma temperaturę wyższą niż powietrze. Jeśli w październiku chcesz uciec od chłodów i marzy się Tobie wiosenna pogoda, Minorka to kierunek sprawdzony pod każdym względem.

Zobacz również jaka jest Peru pogoda w każdym miesiącu roku

Minorka pogoda listopad

Osobom, którym w listopadzie zamarzy się nieco wyższa temperatura, Minorka ma do zaoferowania sporo słońca i całkiem wiosenne klimaty. Na słupkach rtęci jest wtedy 17 stopni, a bywają i cieplejsze dni. Dużo częściej niż w sezonie letnim pojawiają się opady deszczu, pogoda jednak nie jest tak kapryśna, jak mogłoby się wydawać. Można więc trafić na okienko pogodowe, które zagwarantuje całe wakacje w słońcu.

Widok na zatokę Cala Macarella
Widok na zatokę Cala Macarella / iStock.com / Artem Bolshakov

Minorka pogoda listopad to propozycja dla turystów, którym nie zależy tylko na plażowaniu i którzy chcą cieszyć się zwiedzaniem z dala od dużych tłumów turystów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w tym czasie na wyspie będzie taniej niż w sezonie.

Czytaj też jaka jest pogoda Malezja przez dwanaście miesięcy

Minorka pogoda grudzień

Minorka pogoda grudzień to temperatury na poziomie 14 stopni, sporo słońca, a także możliwości wypoczynku w warunkach, które są bardziej wiosenne niż zimowe. To dobry kierunek na zakończenie roku i oderwanie się od zimowych chłodów. Jedynym problemem może być dosyć krótki, bo tylko dziewięciogodzinny dzień.

od:
2 299 zł
Wakacje na Minorce

Sprawdź najlepsze oferty

Rekompensuje go jednak możliwość spędzenia wakacji w cenie zdecydowanie niższej niż podczas sezonu letniego. Jeśli w Twoich planach jest grudniowa Minorka, pogoda na pewno nie będzie tak kapryśna, jak w strefie umiarkowanej.

Sprawdź także jaka jest pogoda Hawaje w trakcie całego roku

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Minorka – kiedy najlepiej jechać?

Na Minorkę najlepiej jechać w sezonie letnim, gdy warunki pogodowe są najlepsze do wszystkich wakacyjnych aktywności.

Minorka – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Minorce jest w lipcu i sierpniu, gdy na słupkach rtęci jest średnio 25 stopni. Są jednak dni, gdy jest dużo cieplej.

Minorka – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Minorce trwa od czerwca do września, jednak ruch turystyczny w mniejszym nasileniu jest tutaj także poza sezonem.

Minorka – jaki klimat?

Minorka, jak i całe Baleary leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego ze wszystkimi jego charakterystycznymi cechami – długimi i gorącymi latami oraz zimą, która jest ciepła i słoneczna.

Minorka – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Minorce jest w sezonie zimowym od listopada do lutego.