Namibia - kiedy jechać, jaka temperatura, jaka pogoda, klimat

Namibia – pogoda. Kiedy jechać do Namibii?

Dalekie rejony Afryki cieszą się ogromnym zainteresowaniem podróżników, którzy cenią ciszę, spokój i możliwość spędzania wakacji z dala od tłumów turystów. Krajem, który przyciąga wspaniałymi krajobrazami, fascynującą przyrodą i możliwością podziwiania dzikich zwierząt jest Namibia. Wycieczka do tego kraju z pewnością pozostawi niezapomniane wspomnienia i będzie prawdziwą przygodą życia.

Namibia to dosyć młode państwo leżące w południowo-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Jest idealnym kierunkiem podróży dla osób, którym zależy na spędzeniu aktywnych wakacji, a nie tylko na plażowaniu.

Namibia kiedy jechać
Namibia kiedy jechać

W Namibii można zwiedzić wiele parków narodowych, niezwykłych jaskiń, zobaczyć największy afrykański kanion: Kanion Rzeki Rybnej, a także opuszczone kopalnie diamentów znajdujące się na południu kraju. Wycieczka do Namibii pozwoli dużo bliżej poznać kraj, o którym przeciętny Europejczyk nie wie praktycznie nic. Dlatego też przed wylotem dobrze jest dowiedzieć się jakie są ceny w Namibii.

Namibia – kiedy jechać?

Zanim zarezerwujemy wakacje w Namibii, warto nieco poznać jej pogodę, klimat oraz ukształtowanie terenu. Na pytanie: Namibia – kiedy jechać, możemy sobie odpowiedzieć dopiero po zdobyciu szczegółowych informacji na ten temat. Namibia, podobnie jak wiele afrykańskich krajów, to gorące państwo leżące w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Na samym wybrzeżu opadów w skali roku jest niewiele, ich ilość nieco się zwiększa w głębi lądu.

od:
10 200 zł
Wycieczka objazdowa do Namibii

Zobacz najlepsze oferty na wycieczki objazdowe do Namibii!

Większość kraju zajmują pustynie Kalahari i Namib, w związku z tym klimat jest charakterystyczny dla obszarów pustynnych. Na przestrzeni roku możemy wyróżnić porę suchą i deszczową. Pora deszczowa rozpoczyna się w listopadzie i trwa nawet do marca. Jeśli interesuje nas słoneczna Namibia, wyprawy w miesiącach deszczowych mogą nie zagwarantować nam upalnych wakacji.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 22 °C do 31 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 23 °C do 31 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 24 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 23 °C do 30 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 21 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 17 °C do 25 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 17 °C do 25 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 19 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 20 °C do 32 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 20 °C do 34 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 20 °C do 32 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 20 °C do 32 °C | opady: ☔  średnie

Namibia pogoda styczeń

Kiedy jechać do Namibii planujemy jechać w styczniu, musimy mieć świadomość, że pogoda nie będzie w stu procentach idealna. W styczniu na południowym zachodzie Afryki jest bardzo ciepło. Średnie miesięczne temperatury sięgają zwykle 30 stopni Celsjusza.

Kiedy jechać do Namibii
Kiedy jechać do Namibii

Trwa jednak pora deszczowa – przez 14 dni w miesiącu pada deszcz. Nie są to jednak długotrwałe ulewy. Deszcze są gwałtowne, zmieniają wyschnięte koryta rzek w rwące potoki, zazieleniają roślinność. Mogą czasem podmywać drogi. Jeśli interesuje nas dobra pogoda, Namibia w styczniu będzie zróżnicowana. Można jednak liczyć na sporo słońca i ciepła. Warto jednak zabrać ze sobą środki przeciw komarom. W czasie pory deszczowej są one wyjątkowo dokuczliwe.

Czytaj również jaka jest pogoda w styczniu w Peru

Namibia pogoda luty

Gdy zastanawiamy się: Namibia – kiedy jechać, warto dobrze rozważyć wyjazd w lutym. W tym miesiącu jest, co prawda ciepło, jednak jest to także najbardziej deszczowy miesiąc w całym kraju. Oczywiście, deszcze nie padają wszędzie z taką sama intensywnością. Na wybrzeżu pada mniej, w głębi lądu ulewy mogą pojawiać się częściej. Nie są to jednak wielodniowe deszcze. Najczęściej po krótkiej ulewie od razu wychodzi słońce, a pogoda jest idealna do zwiedzania.

Kiedy najlepiej lecieć do Namibii
Kiedy najlepiej lecieć do Namibii

Jeśli kogoś interesuje doskonała pogoda, Namibia w lutym może nie spełnić wszystkich oczekiwań. W tym czasie wakacje będą jednak zdecydowanie tańsze. A z dala od tłoku turystów można poznać ten afrykański kraj od jego bardziej dzikiej i niedostępnej strony.

Czytaj również jaka jest pogoda w lutym na Bali

Namibia pogoda marzec

Pogoda w Namibii w marcu nadal jest deszczowa, podobnie jak na początku roku. Temperatury słupków rtęci sięgają w dzień 30 stopni Celsjusza. W czasie opadów deszczu jest też bardzo wilgotno, co może potęgować odczuwanie wysokich temperatur.

od:
10 200 zł
Wycieczka objazdowa do Namibii

Zobacz najlepsze oferty na wycieczki objazdowe do Namibii!

Deszcz w marcu pada nieco słabiej niż w lutym, nadal jednak nie mamy pewności, czy będziemy mieć doskonałą pogodę. Na pytanie: Namibia – kiedy jechać, marzec może być dobrą odpowiedzią dla wprawionych podróżników, którym opady deszczu nie przeszkadzają w zwiedzaniu i odkrywaniu nieznanych miejsc w Namibii.

Czytaj również jaka jest pogoda w marcu na Dominikanie

Namibia pogoda kwiecień

Jeśli marzy nam się egzotyczna, słoneczna Namibia, pogoda w kwietniu może już spełnić nasze oczekiwania. Co prawda, mamy wtedy jeszcze do czynienia z porą deszczową, ale jest to zdecydowanie jej schyłek. Deszcze padają rzadko i w żadnym stopniu nie przeszkadzają w wycieczkach i zwiedzaniu atrakcji turystycznych.

Namibia - kiedy sezon turystyczny
Namibia – kiedy sezon turystyczny

Temperatura w kwietniu sięga 29 stopni. Cieplej jest w rejonach północnych kraju, na południu nieco chłodniej. W kwietniu nie ma jeszcze sezonu turystycznego, a więc jest taniej i spokojniej niż w czasie wakacyjnego szczytu. Namibia klimat w kwietniu ma wręcz idealny do spokojnego wypoczynku.

Czytaj również jaka jest pogoda w kwietniu na Malediwach

Namibia pogoda maj

Zastanawiając się: Namibia – kiedy jechać, warto wziąć pod uwagę wyprawę w maju. Wtedy jest bardzo ciepło i sucho, a po porze deszczowej nie ma ani śladu. Temperatury na północy kraju sięgają 29 stopni w ciągu dnia i 20 stopni w nocy, na południu jest do 25 stopni.

Namibia klimat
Namibia klimat

Co ciekawe, według namibijskich statystyk maj jest miesiącem, w którym przyjeżdża najmniej turystów. Nie ma więc wtedy problemu z rezerwacją biletów lotniczych, miejsc noclegowych, a w parkach narodowych i innych atrakcjach turystycznych nie ma tłoku. Jeśli marzy nam się ciepła i słoneczna Namibia, pogoda w maju będzie idealna do wypoczynku w tym egzotycznym zakątku świata.

Czytaj również jaka jest pogoda w maju na Seszelach

Namibia pogoda czerwiec

W czerwcu w Namibii rozpoczyna się zima, jednak niewiele ma ona wspólnego z taką zimą, jaką znamy z naszych warunków klimatycznych. Z pewnością jest jednak nieco chłodniej. Temperatury w ciągu dnia sięgają 23 stopni na północy i 20 stopni na południu. Nocami mogą spadać nawet do zera. Jest jednak słonecznie i przyjemnie, co przyciąga turystów z całego świata.

Namibia pogoda
Namibia pogoda

W czerwcu Namibia przezywa prawdziwe oblężenie turystów. Jeśli więc na pytanie: Namibia – kiedy jechać, wybieramy czerwiec, musimy liczyć się z tym, że wszystkie rezerwacje i formalności trzeba załatwić z odpowiednim wyprzedzeniem. Na ostatnią chwilę może się okazać, że nie uda nam się znaleźć miejsca w żadnym hotelu.

Czytaj również jaka jest pogoda w czerwcu w Egipcie

Namibia pogoda lipiec

Gdy marzy nam się egzotyczna Namibia, pogoda w lipcu również spełni nasze oczekiwania. Podobnie jak w czerwcu trwa tu zima  – temperatury nie przekraczają raczej 23 stopni Celsjusza. Są to jednak doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku, safari na świeżym powietrzu, zwiedzania parków narodowych.

od:
10 200 zł
Wycieczka objazdowa do Namibii

Zobacz najlepsze oferty na wycieczki objazdowe do Namibii!

W lipcu zwykle wcale nie pada. Rezerwując wakacje w tym miesiącu możemy mieć pewność, że będą bardzo ciepłe i słoneczne. Zima w Namibii ma jednak jeden feler – często pojawiają się tak zwane east winds, czyli pustynne burze, w trakcie których silny wiatr nawiewa ogromne ilości piasku z pustynnych terenów. Trwają zwykle kilka godzin, a w ich trakcie temperatura może wzrastać nawet powyżej 40 stopni. Szybko się jednak uspokajają, a pogoda wraca do normy.

Czytaj również jaka jest pogoda w lipcu w Indiach

Namibia pogoda sierpień

Jeśli zastanawiamy się: Namibia – kiedy jechać, sierpień również może być dobrą odpowiedzią. To przyjazny i pełen słońca miesiąc, który oczywiście przyciąga turystów z całego świata. Jak na egzotyczny kraj, w Namibii w sierpniu jest wyjątkowo tłoczno.

Namibia temperatura
Namibia temperatura

Większość turystów przyciąga chęć zobaczenia dzikich zwierząt, jak słonie czy lwy. Jednak w trakcie pory suchej mają one wszędzie sporo pożywienia, dlatego też niespieszno im do pokazywania się w rejonach mocno zatłoczonych turystami.

Czytaj również jaka jest pogoda w sierpniu w Meksyku

Namibia pogoda wrzesień

Pogoda w Namibii we wrześniu jest doskonała na wakacje zarówno dla miłośników leniwego wypoczynku, jak i osób lubiących aktywne spędzanie czasu. Wrzesień jest bardzo ciepły i suchy. W ciągu dnia temperatury sięgają nawet 30 stopni, w nocy spadają do około 17-20.

Namibia wycieczka
Namibia wycieczka

To najlepsza pora, jeśli chcemy zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Zaczynają one już bowiem wędrować w poszukiwaniu pożywienia i wody. We wrześniu jest też nieco luźniej jeśli chodzi o ruch turystyczny – jest już bowiem po szczycie sezonu turystycznego. Z pewnością o wiele łatwiej zrobić rezerwacje w Namibii na wrzesień niż na lipiec lub sierpień.

Czytaj również jaka jest pogoda we wrześniu na Filipinach

Namibia pogoda październik

Październik w Namibii zachęca do aktywnego zwiedzania i podróżowania. Jest ciepło i słonecznie, temperatury w ciągu dnia sięgają 30 stopni. Deszcze nie padają wcale. Jedynie na północy mogą się czasem pojawiać, są to jednak zupełnie przelotne opady.

Namibia wyprawy
Namibia wyprawy

Dzięki temu, że jest sucho, wszystkie drogi w Namibii są przejezdne. To doskonała okazja, aby wybrać się na zwiedzanie parków narodowych czy na safari, w trakcie których jest szansa zobaczenia dużych, dzikich zwierząt afrykańskich.

Czytaj również jaka jest pogoda w październiku w Gruzji

Namibia pogoda listopad

W listopadzie w Namibii możemy zaobserwować, jak pora sucha powoli zamienia się w porę deszczową. Na początku miesiąca mamy jeszcze pełne lato, natomiast pod koniec listopada coraz częściej pojawiają się deszcze.

od:
10 200 zł
Wycieczka objazdowa do Namibii

Zobacz najlepsze oferty na wycieczki objazdowe do Namibii!

Temperatury w ciągu dnia sięgają 30 stopni, jednak nie ma uciążliwych upałów. Co więcej, deszcze i chmury chłodzą powietrze, sprawiają, że staje się one przyjemne. Można również zaobserwować rozkwit roślinności. Jeśli wybieramy się do Namibii w listopadzie, warto jednak stawiać na terminy w pierwszej połowie miesiąca.

Czytaj również jaka jest pogoda w listopadzie w Singapurze

Namibia pogoda grudzień

Namibia w grudniu to przede wszystkim pora deszczowa. Nie oznacza to jednak, że deszcze padają przez cały czas. Są to gwałtowne, ale krótkotrwałe ulewy, pomiędzy którymi jest doskonała pogoda.

Wycieczka do Namibii
Wycieczka do Namibii

Problemem mogą być jedynie drogi. W Namibii większość dróg jest szutrowa. Ulewne deszcze mocno je rozmywają, przez co nie ma możliwości dojechania do wielu turystycznych atrakcji.

Czytaj również jaka jest pogoda w grudniu w Maroko

Czytaj również:

Aplikacja
🏝️ Namibia – kiedy najlepiej jechać?

Najlepiej wybrać się do Namibii w czasie pory suchej od maja do października. W tym czasie dzikie zwierzęta przychodzą do wodopojów w poszukiwaniu wody. Można więc spełnić marzenia o zwiedzaniu dzikiej Afryki.

🔥 Namibia – kiedy najcieplej?

Najwyższe temperatury notowane są w czasie pory deszczowej. Słupki rtęci nie spadają wtedy najczęściej poniżej 30 stopni Celsjusza.

🏖️ Namibia – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Namibii przypada na porę suchą w lipcu i sierpniu.

☀️ Namibia – jaki klimat?

Klimat Namibii to typowy klimat zwrotnikowy suchy, w którym można wyróżnić dwie pory: suchą i deszczową.

☔ Namibia – kiedy pora deszczowa?

Pora deszczowa w Namibii zaczyna się w listopadzie i trwa do marca.

🤑 Namibia – kiedy najtaniej?

Najtaniej jest po szczycie sezonu, a więc w czasie pory deszczowej. Wtedy można spędzić wakacje dużo taniej niż w czasie największego ruchu turystycznego.