Polinezja Francuska - pogoda. Zobacz kiedy jechać na Polinezję Francuską

Polinezja Francuska – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać na Polinezję Francuską

Jeśli szukasz egzotycznego miejsca na ciepłe i słoneczne wakacje, doskonałym kierunkiem będzie Polinezja Francuska. Pogoda w tym rejonie świata gwarantuje plażowanie praktycznie przez cały rok. Na pytanie kiedy jechać na Polinezję Francuską warto jednak sobie odpowiedzieć indywidualnie – w ciągu roku warunki pogodowe mogą się bowiem nieco zmieniać.

Jaki miesiąc najcieplejszy na Polinezji Francuskiej
Jaki miesiąc najcieplejszy na Polinezji Francuskiej. Photo by Roman on Unsplash

Polinezja Francuska jest zamorskim terytorium Francji znajdującym się na Oceanie Spokojnym we wschodniej części Polinezji. Obejmuje 5 archipelagów i około 150 wysp, wśród których jedną z najbardziej znanych z pewnością jest Tahiti. Pogoda w Polinezji Francuskiej jest wręcz wymarzona dla osób, które nastawiają się na plażowanie i czerpanie pełnymi garściami ze wszystkich słonecznych atrakcji.

od:
11 276 zł
Polinezja Francuska

Sprawdź najlepsze oferty wakacji!

Wybór plaż i miejsc stworzonych do wypoczynku jest tutaj na tyle duży, że coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy dużych kurortów, jak i osoby, które nastawiają się na bardziej kameralny wypoczynek.

Sprawdź także najlepsze oferty last minute Polinezja Francuska oraz Polinezja Francuska all inclusive

Pogoda Polinezja Francuska – kiedy jechać?

Pytanie: Polinezja Francuska – kiedy jechać to jedno z najważniejszych, jakie stawiają sobie osoby decydujące się na tę bardzo egzotyczną podróż. Nic w tym dziwnego – jeśli planujemy wyjazd praktycznie na koniec świata, a przy tym taki, który nie należy do tanich, zależy nam na tym, by upłynął w idealnych warunkach pogodowych. Nikt nie chce spędzić kilkunastu godzin w samolocie tylko po to, by na miejscu powitał go deszcz i mało słoneczne warunki. Na Polinezji Francuskiej temperatury w ciągu roku bywają zróżnicowane, jednak nawet w najchłodniejszych miesiącach nie spadają poniżej 20 stopni.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Polinezja Fr. już od 15 498 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 45% 27 ° C 12 g.
Luty
Polinezja Fr. już od 15 498 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 48% 28 ° C 12 g.
Marzec
Polinezja Fr. już od 15 498 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 45% 11 ° C 11 g.
Kwiecień
Polinezja Fr. już od 15 498 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 30 ° C 30% 28 ° C 10 g.
Maj
Polinezja Fr. już od 15 498 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 29 ° C 25% 27 ° C 10 g.
Czerwiec
Polinezja Fr. już od 15 498 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 20% 26 ° C 10 g.
Lipiec
Polinezja Fr. już od 15 498 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 28 ° C 15% 26 ° C 10 g.
Sierpień
Polinezja Fr. już od 15 498 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 27 ° C 10% 25 ° C 10 g.
Wrzesień
Polinezja Fr. już od 15 498 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 26 ° C 10% 25 ° C 11 g.
Październik
Polinezja Fr. już od 15 498 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 27 ° C 15% 26 ° C 11 g.
Listopad
Polinezja Fr. już od 15 498 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 30% 26 ° C 12 g.
Grudzień
Polinezja Fr. już od 15 498 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 30 ° C 35% 27 ° C 12 g.

To jedna z najbardziej istotnych informacji dla osób, które szukają miejsca na wakacje nawet w środku zimy. Polinezja Francuska klimat ma typowo równikowy – są tu gorące lata, ciepłe zimy, a wszystkie miesiące bywają okraszone sporymi opadami deszczu. Nie są one jednak przeszkodą dla urlopowiczów – najczęściej są gwałtowne, przelotne, a bardzo szybko po ich ustąpieniu pojawia się pełne słońce.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć na Polinezję Francuską, sprawdź nasze informacje pogodowe miesiąc po miesiącu i wybierz taki termin, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Polinezja Francuska pogoda styczeń

Temperatura w Polinezji Francuskiej w styczniu zdecydowanie nie jest zimowa. Średnie miesięczne temperatury wynoszą 26 stopni, jest więc bardzo ciepło, ale jednocześnie wilgotno. W styczniu dosyć często padają deszcze, a słonecznych dni jest zaledwie 9. Nie ma więc gwarancji doskonałej pogody podczas wakacji na początku roku. Z drugiej strony – deszcze nie padają przez cały dzień, nie przeszkadzają więc zbytnio w wypoczynku.

Kiedy najcieplej na Polinezji Francuskiej
Kiedy najcieplej na Polinezji Francuskiej. Photo by Baptiste RIFFARD on Unsplash

Polinezja Francuska pogoda styczeń to świetna propozycja dla osób, które preferują wyjazdy poza sezonem, szukają ciepłych rejonów w zimie, a także są nastawione nie tylko na plażowanie, ale również na zwiedzanie tego wyjątkowo ciekawego kawałka świata.

Sprawdź również jaka jest pogoda Grecja przez cały rok

Polinezja Francuska pogoda luty

Kiedy na Polinezję Francuską wybierzesz się w lutym, możesz mieć pewność, że będzie dużo cieplej niż w tym miesiącu w strefie umiarkowanej. Jeśli więc chcesz uciec od ciepła i mało przyjemnych temperatur, wyspy Polinezji będą super propozycją. W lutym jest tutaj 26 stopni w ciągu dnia, a temperatura wody w oceanie bywa jeszcze wyższa. Warunki są idealne do plażowania i korzystania z kąpieli i sportów wodnych. Trzeba jednak pamiętać o opadach deszczu, które bywają w lutym dosyć intensywne.

Moorea
Moorea. Photo by Reiseuhu on Unsplash

Typowo słonecznych dni jest zaledwie siedem, w pozostałe może padać deszcz. Opady bywają zarówno silne, jak i całkiem lekkie i przelotne, nie obniżają temperatury, oczyszczają powietrze i czasem są wręcz wskazane. Polinezja Francuska pogoda luty to dobry pomysł na wakacje w tańszej wersji niż w latem, a jednocześnie ze wszystkimi atrakcjami.

Zobacz także jaka jest pogoda Madagaskar przez cały rok

Polinezja Francuska pogoda marzec

Polinezja Francuska pogoda marzec to nadal ciepło, sporo słońca ale również opadów deszczu. Dni typowo słonecznych jest 11, w pozostałe może padać, ale niekoniecznie intensywnie. Jeśli marzy się Tobie pod koniec zimy wysoka temperatura, Polinezja Francuska w marcu będzie odpowiednia. Na słupkach rtęci jest średnio 27 stopni, a więc bardzo ciepło, a jednocześnie nie ma upałów.

od:
11 276 zł
Polinezja Francuska

Sprawdź najlepsze oferty wakacji!

W dni słoneczne można spędzać czas na plażowaniu na rajskich plażach, sportach wodnych, kąpielach w oceanie. A gdy nieco pada, dobrym pomysłem będzie zwiedzanie innych atrakcji na archipelagu.

Czytaj też jaka jest pogoda Malezja przez cały rok

Polinezja Francuska pogoda kwiecień

Jeśli marzy się Tobie wakacyjna pogoda, Polinezja Francuska w kwietniu na pewno będzie miejscem idealnym. Po długiej zimie w strefie umiarkowanej kwiecień dopiero zaczyna przynosić pierwsze oznaki wiosny, tymczasem w Polinezji lato trwa praktycznie przez cały rok. Średnie miesięczne temperatury w kwietniu to 27 stopni, ale bywają też dni, gdy są wyższe. Ciepło jest potęgowane przez wysoką wilgotność powietrza – opady w strefie równikowej są bowiem na porządku dziennym także w kwietniu.

Pogoda długoterminowa na Polinezji Francuskiej
Pogoda długoterminowa na Polinezji Francuskiej. Photo by Ryan Geller on Unsplash

Słonecznych dni mamy 11, z pozostałe mogą pojawiać się większe lub mniejsze opady. Nie przeszkadzają one jednak w czerpaniu pełnymi garściami z egzotycznych wakacji. Polinezja Francuska pogoda kwiecień to czas dla zapalonych plażowiczów, amatorów sportów wodnych, a także dla osób, które wolą wyjeżdżać na urlop poza sezonem letnim, który jest najbardziej zatłoczony.

Sprawdź również jaka jest pogoda Tunezja przez cały rok

Polinezja Francuska pogoda maj

Polinezja Francuska pogoda maj to dalszy ciąg przyjemnej, letniej pogody i temperatur, które zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu. W tym miesiącu na słupkach rtęci mamy 27 stopni, ale w porównaniu do poprzednich miesięcy jest już dużo więcej słońca. Średnio mamy tu w maju 17 słonecznych dni, a więc wilgotność powietrza spada i nawet wysokie temperatury nie są już trudne do wytrzymania.

Polinezja Francuska - kiedy lecieć na wakacje
Polinezja Francuska – kiedy lecieć na wakacje. Photo by Reiseuhu on Unsplash

Jeśli marzy się Tobie typowo wakacyjna, słoneczna pogoda, Polinezja Francuska w maju na pewno będzie miejscem idealnym. Z wakacji przywieziesz egzotyczne wspomnienia i opaleniznę, na którą w kraju trzeba byłoby w tym miesiącu pracować dużo dłużej.

Zobacz także jaka jest pogoda Costa del Sol całoroczna

Polinezja Francuska pogoda czerwiec

Jeśli celem Twoich wakacji jest Polinezja Francuska, pogoda w czerwcu na pewno będzie zachęcała ze względu na duże ilości słońca, a mało deszczu. W tym miesiącu średnio jest 25 stopni na słupkach rtęci, nie ma więc upałów, ale jest na tyle ciepło, że można plażować i korzystać z kąpieli w oceanie. A ten bywa nawet o kilka stopni cieplejszy niż powietrze. W czerwcu jest 18 słonecznych dni i 10 godzin słońca w ciągu dnia.

Polinezja Francuska - temperatury
Polinezja Francuska – temperatury. Photo by Gabor Koszegi on Unsplash

Pogoda jest więc bardziej ustabilizowana niż w pierwszych miesiącach roku, jest też zdecydowanie mniej deszczu. Polinezja Francuska pogoda czerwiec to idealny czas dla osób, którym marzą się wakacje w prawdziwym, egzotycznym raju pod palmami.

Czytaj też jaka jest długoterminowa pogoda Marsa El Alam

Polinezja Francuska pogoda lipiec

Polinezja Francuska pogoda lipiec to świetny pomysł na wakacje w egzotycznym klimacie, które na pewno będą udane i pełne wrażeń. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 25 stopni. Jest bardzo ciepło, a przy tym ryzyko deszczu jest dużo niższe niż we wcześniejszych miesiącach.

od:
11 276 zł
Polinezja Francuska

Sprawdź najlepsze oferty wakacji!

21 słonecznych dni to niemal pewność, że wakacje upłyną przy dobrej pogodzie. Opady deszczu są sporadyczne i nie przeszkadzają w urlopie. Jeśli marzy się Tobie piękna pogoda, Polinezja Francuska w lipcu będzie miejscem, z którego na pewno przywieziesz doskonałą opaleniznę.

Sprawdź również jaka jest pogoda Kefalonia przez cały rok

Polinezja Francuska pogoda sierpień

Jeśli celem Twoich wakacji jest Polinezja Francuska, pogoda w sierpniu na pewno nie zawiedzie. Podobnie zresztą, jak w innych miesiącach w roku. W sierpniu słupki rtęci pokazują średnio 24 stopnie. Jest chłodniej niż w najcieplejszych miesiącach, ale za to mniejsze jest ryzyko deszczu.

Prognoza pogody dla Polinezji Francuskiej
Prognoza pogody dla Polinezji Francuskiej. Photo by Hugues de BUYER-MIMEURE on Unsplash

To dobra pora dla osób, które chcą opalać się, korzystać z uroków wypoczynku nad morzem, a także zwiedzać i aktywnie spędzać czas. Jest bardzo ciepło, ale zdecydowanie nie upalnie. Polinezja Francuska pogoda sierpień to pomysł, który warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacyjnego wypoczynku.

Zobacz także jaka jest całoroczna pogoda Katar

Polinezja Francuska pogoda wrzesień

Polinezja Francuska pogoda wrzesień to czas, w którym nadal jest doskonała pogoda na wakacje, plażowanie, zwiedzanie i korzystanie ze wszystkich atrakcji, jakie oferują te niezwykłe wyspy. We wrześniu średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 24 stopni. Jest bardzo ciepło, ale nie ma upałów.

Temperatury całoroczne
Temperatury całoroczne / iStock.com / MaRabelo

Ryzyko deszczu jest średnie, ale nawet w dni deszczowe opady nie trwają przez cały dzień – można więc także wtedy wybrać się na plażę. Jeśli celem Twoich wakacji jest wrześniowa Polinezja Francuska, temperatura i inne warunki atmosferyczne z pewnością nie zawiodą.

Czytaj też jaka jest pogoda Nowa Zelandia

Polinezja Francuska pogoda październik

Polinezja Francuska pogoda w październiku to nadal ciepłe wakacje. Pod koniec roku zaczyna robić się nieco bardziej deszczowo – dni słonecznych jest 18, co oznacza, że w pozostałe mogą pojawiać się opady. Na słupkach rtęci jest średnio 25 stopni, co zapewnia idealne warunki dla wielbicieli plażowania i spędzania czasu na słońcu.

Rajski widok
Rajski widok. Photo by Hugues de BUYER-MIMEURE on Unsplash

Polinezja Francuska październik to dobry czas dla osób, które wolą podróżować pod koniec roku i cieszyć się słońcem w egzotycznych warunkach z dala od jesienie w strefie umiarkowanej.

Sprawdź również jaka jest długoterminowa pogoda Peru

Polinezja Francuska pogoda listopad

Polinezja Francuska pogoda listopad to nadal ciepło, ale dużo więcej deszczu. Słonecznych dni jest tylko 13, w pozostałe mogą pojawiać się opady deszczu, które sprawiają, że wilgotność powietrza jest dosyć duża, a ciepło bardziej odczuwalne.

od:
11 276 zł
Polinezja Francuska

Sprawdź najlepsze oferty wakacji!

W listopadzie warto wybrać się w te rejony świata, aby uciec od chłodu i słoty. Z pewnością pomimo ryzyka deszczu będzie również dużo słońca.

Zobacz także jaka jest pogoda Seszele długoterminowo

Polinezja Francuska pogoda grudzień

Na wyspach Polinezji także w grudniu można liczyć na ciepło i wysokie temperatury, które w tym miesiącu kształtują się średnio na poziomie 27 stopni. Co prawda dni typowo słonecznych jest tylko 9, jednak nie oznacza to, że z pozostałe dni deszcz pada przez cały czas.

Temperatura - Polinezja Francuska
Temperatura – Polinezja Francuska. Photo by Reiseuhu on Unsplash

Można wpasować się z urlopem tak, by spędzić czas na plażowaniu i korzystaniu ze słońca. Polinezja Francuska pogoda grudzień to propozycja dla turystów, którzy lubią podróżować w zimie i w tym czasie uciekać od zimowych chłodów.

Czytaj też jaka jest Maroko pogoda przez cały rok

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Polinezja Francuska – kiedy najlepiej jechać?

Na Polinezję Francuską można jechać praktycznie przez cały rok. Pogoda jest odpowiednia do plażowania od stycznia do grudnia.

Polinezja Francuska – kiedy najcieplej?

Najcieplej jest w lutym, marcu i kwietniu, wtedy słupki rtęci pokazują najwięcej.

Polinezja Francuska – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Polinezji Francuskiej trwa od listopada do lipca. W tych miesiącach opadów jest najmniej.

Polinezja Francuska – jaki klimat?

Polinezja Francuska leży w strefie klimatu równikowego.

Polinezja Francuska – kiedy najtaniej?

Najtaniej jest w tych miesiącach, gdy najwięcej występuje opadów deszczu. Co nie zmienia faktu, że jest to kierunek dosyć drogi ze względu na odległość.