Rimini - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Rimini

Rimini – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Rimini

Jeśli szukasz słonecznego miejsca na południu Europy, doskonałym kierunkiem będzie włoskie Rimini. Pogoda w tym nadmorskim mieście jest doskonała do plażowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu nie tylko w sezonie letnim. Kiedy jechać do Rimini, aby mieć udane wakacje? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie warunków pogodowych na każdy miesiąc – łatwiej będzie dzięki temu podjąć decyzję o terminie urlopu.

Blue Hour over Arco d`Augusto, Rimini, Włochy
Blue Hour over Arco d`Augusto, Rimini, Włochy / shutterstock.com / loknamilan

Rimini to włoskie miasteczko znajdujące się nad Morzem Adriatyckim w prowincji Rimini. Słynie z pięknych plaż, wielu zabytków, doskonałej kuchni i wspaniałych warunków do słonecznych wakacji. Nic więc dziwnego, że bez względu na porę roku cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, którzy przyjeżdżają tutaj z całego świata.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Pogoda w Rimini zapewnia mnóstwo słońca nie tylko podczas miesięcy letnich, nie trzeba więc ograniczać swoich wakacyjnych planów do lipca i sierpnia. Także poza sezonem temperatura w Rimini spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Zobacz także najlepsze oferty last minute Włochy

Pogoda Rimini – kiedy jechać?

Na pytanie: Rimini – kiedy jechać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od tego, jakie są Twoje wakacyjne plany, czy zamierzasz skupić się na opalaniu, czy bardziej na aktywnym wypoczynku i zwiedzaniu. Zanim zdecydujesz, kiedy lecieć do Rimini, dobrze jest sprawdzić, jak kształtują się warunki pogodowe w poszczególnych miesiącach. Dzięki temu unikniesz wyjazdu w tym okresie, w którym pogoda nie będzie dla Ciebie odpowiednia.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Rimini już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
8 – 11 ° C 15% 10 ° C 9 g.
Luty
Rimini już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
8 – 11 ° C 20% 9 ° C 10 g.
Marzec
Rimini już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 15% 10 ° C 12 g.
Kwiecień
Rimini już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 16% 13 ° C 13 g.
Maj
Rimini już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 20% 18 ° C 15 g.
Czerwiec
Rimini już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 27 ° C 15% 22 ° C 15 g.
Lipiec
Rimini już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 5% 24 ° C 15 g.
Sierpień
Rimini już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 5% 25 ° C 14 g.
Wrzesień
Rimini już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 10% 22 ° C 13 g.
Październik
Rimini już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 21 ° C 10% 19 ° C 11 g.
Listopad
Rimini już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 10% 15 ° C 9 g.
Grudzień
Rimini już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
9 – 12 ° C 10% 12 ° C 9 g.

Rimini klimat ma subtropikalny o odmianie wilgotnej. Jest tu ciepło przez cały rok, nie ma zim z ujemnymi temperaturami, a lata są gorące. W każdym miesiącu pada trochę deszczu, jednak nie są to uciążliwe i długotrwałe opady i nie przeszkadzają w wypoczynku na słońcu. Bez względu na to, kiedy do Rimini pojedziesz na wakacje, na pewno nie będzie zimno i nieprzyjemnie.

Sprawdź również oferty Włochy all inclusive

Rimini pogoda styczeń

Rimini pogoda styczeń to średnie temperatury na poziomie 9 stopni. Do letnich klimatów jest więc daleko, z pewnością jednak nie jest to zima znana nam z warunków strefy umiarkowanej. W skali miesiąca są 23 słoneczne dni, można więc zaplanować sporo aktywności na świeżym powietrzu.

Całoroczna pogoda dla Rimini
Całoroczna pogoda dla Rimini / shutterstock.com / KANGIITALY

W Rimini temperatura w styczniu raczej nie spełni oczekiwań zapalonych plażowiczów, na pewno będzie jednak odpowiednia dla osób, które lubią podróżować poza sezonem i nie nastawiają się wyłącznie na opalanie. To dobra pora na zwiedzanie, poznawanie najciekawszych zakątków miasta, a także bliższe zapoznanie się z pyszną, włoską kuchnią.

Czytaj też gdzie na wakacje w styczniu

Rimini pogoda luty

W Rimini pogoda w lutym jest dosyć zbliżona do styczniowej, z tym, że jest nieco więcej dni deszczowych. Średnie temperatury miesięczne to 9 stopni, jest słonecznie, dosyć ciepło, jak na luty, jednak warunki raczej nie są dobre do plażowania i kąpieli w morzu.

Cudowna plaża w Rimini
Cudowna plaża w Rimini / shutterstock.com / Andrew Mayovskyy

Rimini pogoda luty to okazja do zwiedzania, poznawania miasta i jego najbliższych okolic, ale niekoniecznie do opalania się. W tym miesiącu nie ma dużego ruchu turystycznego, można więc liczyć na wypoczynek w kameralnych warunkach i z dala od tłumów.

Zobacz także jaka jest pogoda w Bari w lutym

Rimini pogoda marzec

Rimini pogoda marzec to już nieco lepsze warunki niż na początku roku. Średnio na słupkach rtęci jest 12 stopni, a w skali miesiąca są 23 słoneczne dni. Jednak nawet w dni deszczowe opady nie są długotrwałe i nie przeszkadzają w zaplanowanych aktywnościach. Jeśli marzy się Tobie wiosenna temperatura, Rimini w marcu raczej jeszcze nie spełni oczekiwań w stu procentach.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Na pewno jest to jednak dobry czas do zwiedzania i aktywnego wypoczynku. Na plażowanie jest zbyt chłodno, a temperatura morza na poziomie 10 stopni absolutnie nie zachęca do korzystania z kąpieli czy sportów wodnych.

Sprawdź również dokąd na wakacje w marcu

Rimini pogoda kwiecień

Jeśli marzy się Tobie wiosenna pogoda, Rimini w kwietniu może już spełnić oczekiwania. Średnie temperatury w tym miesiącu utrzymują się na poziomie 15 stopni, jednak nie brakuje także cieplejszych dni. W skali miesiąca jest 21 słonecznych dni, mogą więc pojawiać się deszcze. Nie są jednak one uciążliwe i nie padają przez całe dnie.

Długoterminowa prognoza pogody - Rimini
Długoterminowa prognoza pogody – Rimini / shutterstock.com / ALEX_UGALEK

Rimini pogoda kwiecień to propozycja dla turystów nastawionych na zwiedzanie, a nie na plażowanie. Na korzystanie ze słonecznych atrakcji nadal może być bowiem nieco za chłodno. Temperatura wody w morzu rośnie, ale 13 stopni to trochę za mało nawet dla najbardziej odważnych amatorów kąpieli.

Czytaj też jaka jest pogoda na Sardynii w kwietniu

Rimini pogoda maj

Rimini pogoda maj to temperatury na poziomie 20 stopni. Są też dni, gdy jest jeszcze cieplej, można więc już bez obaw wybrać się na słoneczną, włoską plażę, złapać nieco słońca i spędzić czas w miejscu z pięknymi widokami.

Kiedy najcieplej w Rimini
Kiedy najcieplej w Rimini / shutterstock.com / Marcel Poncu

W maju w Rimini są 24 słoneczne dni, jest więc nieduże ryzyko opadów, które nie przeszkadzają w turystycznych aktywnościach. Jeśli preferujesz podróżowanie przed sezonem, Rimini pogoda w maju na pewno spełni Twoje oczekiwania. Będzie taniej, nie będzie tłumów, a wakacje z pewnością będą pod każdym względem udane.

Zobacz także gdzie jest ciepło w maju

Rimini pogoda czerwiec

W Rimini temperatury w czerwcu już są typowo letnie. Średnio na słupkach rtęci jest 25 stopni, ale są też dni, gdy jest nawet prawie 30 stopni ciepłą. Woda w morzu w czerwcu ma 22 stopnie, można więc już się kąpać, korzystać z plażowania i sportów wodnych, a także ze wszystkich nadmorskich atrakcji, których w miasteczku i okolicach nie brakuje.

Kiedy najlepiej jechać do Rimini
Kiedy najlepiej jechać do Rimini / shutterstock.com / photo-lime

Rimini pogoda czerwiec to idealne warunki dla turystów, którzy poszukują na wakacje miejsca gwarantującego doskonałą, letnią pogodę. Jest w ciągu miesiąca kilka deszczowych dni, opady są jednak przelotne i krótkotrwałe. Nie przeszkadzają w wypoczynku, sprawiają natomiast, że roślinność staje się jeszcze bardziej bujna i efektowna.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Sycylii w czerwcu

Rimini pogoda lipiec

Rimini pogoda lipiec to lato w pełni z temperaturami na poziomie 27 stopni. Woda w morzu ma 24 stopnie ciepła, jest więc idealna do kąpieli, nurkowania i wszelkich sportów wodnych. Jeśli wybierasz się na wakacje w lipcu, Rimini na pewno będzie kierunkiem, który spełni wszystkie oczekiwania.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

To dobry czas do plażowania, ale również do zwiedzania najciekawszych miejsc w mieście i okolicach. Nie ma wysokich upałów, jest to więc kierunek idealny dla rodzin z dziećmi i osób, które kiepsko znoszą bardzo wysokie temperatury.

Czytaj też gdzie na wakacje w lipcu

Rimini pogoda sierpień

Rimini pogoda sierpień to nadal idealne, wakacyjne warunki. Na słupkach rtęci jest 27 stopni, ale są również dni, gdy bywa ponad 30 stopni. Woda w morzu ma temperaturę 25 stopni, można więc bez obaw się pluskać – będzie ciepło i przyjemnie.

Piękny widok na region Rimini we Włoszech
Piękny widok na region Rimini we Włoszech / shutterstock.com / Luca Lorenzelli

Jeśli w sierpniu wybierzesz się do Rimini, pogoda będzie idealna do słonecznych aktywności, plażowania, łapania promieni słońca, a także do zwiedzania. Warto pamiętać, że jest to okres wysokiego sezonu turystycznego, może więc być drożej niż przed sezonem, a także nieco bardziej tłoczno na plażach i w atrakcjach turystycznych.

Zobacz także kiedy jechać na Costa del Sol

Rimini pogoda wrzesień

Jeśli we wrześniu marzy się Tobie letnia pogoda, Rimini będzie kierunkiem, który w stu procentach spełni te oczekiwania. Średnio na słupkach rtęci są w tym miesiącu 23 stopnie, ale na początku września bywa nawet dużo cieplej. Woda w morzu na temperaturę 22 stopni, a więc jest nieco chłodniejsza niż latem, nadal jednak dobra do kąpieli.

Rimini - kiedy lecieć na wakacje
Rimini – kiedy lecieć na wakacje / shutterstock.com / ALEX_UGALEK

Rimini pogoda wrzesień to dobra propozycja dla osób, które preferują podróżowanie poza sezonem letni. Można liczyć na słoneczny wypoczynek, idealne warunki do plażowania, zwiedzania i korzystania ze wszystkiego, co oferuje to wyjątkowe, włoskie miasto.

Sprawdź również gdzie jest ciepło we wrześniu

Rimini pogoda październik

Rimini pogoda październik to nadal bardziej wiosna niż jesień. Jeśli chcesz uciec od jesiennych chłodów do miejsca, w którym będzie słonecznie i ciepło, kierunek na pewno będzie odpowiedni. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 18 stopni, jednak bywa, że jest dużo cieplej. Można więc spędzać czas na plaży, choć na kąpiele w morzu może być chwilami zbyt chłodno.

Rimini. Jaki klimat
Rimini. Jaki klimat / shutterstock.com / Vivida Photo PC

W Rimini pogoda w październiku będzie odpowiednia dla osób, które preferują wyjazdy poza sezonem, poszukują atrakcyjnych i tańszych kierunków, a także nie lubią tłumów na plażach i w atrakcjach turystycznych.

Czytaj też kiedy jechać do Turcji

Rimini pogoda listopad

W Rimini pogoda w listopadzie to warunki zdecydowanie mniej korzystne niż latem, nadal jednak jest sporo słońca i dosyć ciepło. Średnio na słupkach rtęci jest w tym miesiącu 14 stopni, a w skali miesiąca 19 słonecznych dni. Pogoda jest więc nieco w kratkę, ale nawet w dni deszczowe nie ma ciągłych opadów. Są przelotne i nie przeszkadzają w aktywnościach na świeżym powietrzu.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Rimini pogoda listopad to propozycja dla turystów, którzy nastawiają się bardziej na zwiedzanie i aktywny wypoczynek, a nie na plażowanie i kąpiele w morzu. Na to w tym miesiącu może być już bowiem zdecydowanie za chłodno.

Zobacz także gdzie lecieć w listopadzie na urlop

Rimini pogoda grudzień

Rimini pogoda grudzień to temperatury na poziomie 10 stopni i 21 słonecznych dni. Z pewnością jest więc cieplej i przyjemniej niż w tym samym miesiącu w strefie umiarkowanej. Jeśli ktoś chce uciec od chłodów i zimna, warto wybrać się właśnie do tego włoskiego miasteczka.

Temperatura w Rimini - kiedy najlepsza
Temperatura w Rimini – kiedy najlepsza / shutterstock.com / ALEX_UGALEK

W Rimini pogoda w grudniu jest dobra dla osób, które lubią zwiedzanie i bardziej aktywny wypoczynek. Dla plażowiczów polecane są jednak bardziej wiosenne i letnie miesiące.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Fuerteventurze w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
Rimini – kiedy najlepiej jechać?

Najlepiej wybrać się do Rimini w sezonie od maja do września. W tych miesiącach warunki pogodowe są bowiem idealne zarówno do zwiedzania, jak i do plażowania i korzystania ze słonecznych atrakcji.

Rimini – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Rimini jest w lipcu i sierpniu, gdy średnie temperatury utrzymują się na poziomie 27 stopni.

Rimini – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny we włoskim Rimini trwa od czerwca do września, co pokrywa się z najlepszymi warunkami pogodowymi w tym rejonie.

Rimini – jaki klimat?

Rimini leży w strefie wilgotnego klimatu subtropikalnego.

Rimini – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Rimini zdecydowanie będzie po sezonie. W okresie od listopada do marca można spędzić wakacje w dużo niższych cenach niż w okresie letnim.