Sardynia – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać na Sardynię

Sardynia – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać na Sardynię

Druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, Sardynia, to miejsce, które słynie z przepięknych, piaszczystych plaż, szmaragdowej wody i pogody, która zachęca do plażowania i korzystania z nadmorskich atrakcji. Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać na Sardynię, warto wziąć pod uwagę rozkład temperatur w ciągu roku. Im dokładniej zaplanujesz wyprawę, tym większą możesz mieć pewność, że pogoda na Sardynii będzie idealna do wszystkich wakacyjnych planów.

Długoterminowa pogoda - Sardynia
Długoterminowa pogoda – Sardynia / shutterstock.com / Marcin Krzyzak

Sardynia jest wyspą należącą do Włoch i to właśnie włoskie klimaty zapewniają tutaj doskonałe warunki do wypoczynku. Coś dla siebie na wyspie znajdą zarówno osoby nastawione na plażowanie i korzystanie z doskonałej pogody, jak i wielbiciele zwiedzania i poznawania nowych miejsc. Na uwagę zasługują przepiękne plaże, rozsiane na całym wybrzeżu wyspy, wspaniałe bogactwo naturalne i krajobrazy, które zapierają dech w piersiach.

od:
1 715 zł
Wakacje Sardynia!

Sprawdź najlepsze oferty

Jest też sporo historycznych obiektów, miejsc o dużej wartości kulturowej, które warto zobaczyć w przerwie między plażowaniem. Nie można również zapomnieć o doskonałej włoskiej kuchni, która tutaj smakuje wyśmienicie. Bez względu na to, kiedy na Sardynię wybierzesz się na wakacje, możesz mieć gwarancję, że będzie to czas pełen pozytywnych wrażeń i ładowania wewnętrznych baterii. Wypoczynek w takich warunkach nie może się nie udać.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Sardynia oraz Sardynia all inclusive

Pogoda Sardynia – kiedy jechać?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć na Sardynię, warto nieco poznać warunki klimatyczne i pogodowe, jakie panują w tej części świata. Sardynia klimat ma typowo śródziemnomorski, czyli bardzo łagodny. Lato trwa tutaj praktycznie od wiosny do jesieni, zima jest krótka, a temperatury utrzymują się wtedy na poziomie kilkunastu stopni. Nie jest to więc typowa zima, jaką znamy z naszego umiarkowanego klimatu.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Sardynia już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 25% 14 ° C 10 g.
Luty
Sardynia już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 30% 13 ° C 11 g.
Marzec
Sardynia już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 25% 13 ° C 12 g.
Kwiecień
Sardynia już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 15% 15 ° C 13 g.
Maj
Sardynia już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 21 ° C 5% 17 ° C 15 g.
Czerwiec
Sardynia już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 5% 21 ° C 15 g.
Lipiec
Sardynia już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 2% 25 ° C 15 g.
Sierpień
Sardynia już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 30 ° C 3% 26 ° C 13 g.
Wrzesień
Sardynia już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 26 ° C 20% 24 ° C 13 g.
Październik
Sardynia już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 24 ° C 25% 22 ° C 11 g.
Listopad
Sardynia już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 18 ° C 25% 19 ° C 10 g.
Grudzień
Sardynia już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 16 ° C 20% 16 ° C 9 g.

Jeśli marzy się Tobie typowo wakacyjna pogoda, Sardynia będzie odpowiednim kierunkiem na urlop przez większą część roku. W naszym zestawieniu pogodowym znajdziesz opis warunków na Sardynii w poszczególnych miesiącach, dzięki czemu łatwiej będzie podjąć decyzję o terminie wyjazdu na tę słoneczną, śródziemnomorską wyspę.

Zobacz także kiedy jechać na Sycylię

Sardynia pogoda styczeń

Pogoda Sardynia styczeń to zima, ale w śródziemnomorskim wydaniu – jest więc dużo cieplej niż w czasie naszej typowej zimy. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 12 stopni Celsjusza, a w skali miesiąca są 23 słoneczne dni. Nie są to co prawda idealne warunki do plażowania, jednak w styczniu można wybrać się na Sardynię, aby coś zwiedzić, oderwać się od zimowego chłodu, spędzić czas w miejscu o wyjątkowej historii i kulturze.

Kiedy najcieplej na Sardynii
Kiedy najcieplej na Sardynii / shutterstock.com / Andrew Mayovskyy

Jeśli marzy się Tobie słoneczna i ciepła Sardynia, pogoda w styczniu będzie dobra na wakacje przed sezonem. Dużym atutem podróżowania w tym czasie są mniejsze tłumy, a także sporo niższe ceny niż w szczycie sezonu wakacyjnego.

Czytaj też gdzie jechać w styczniu na wakacje

Sardynia pogoda luty

Jeśli nie podoba się Tobie zimowa pogoda, Sardynia w lutym to dobry plan na wakacje w słońcu i dosyć dobrych warunkach pogodowych. W tym miesiącu na Sardynii na słupkach rtęci jest średnio 13 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia 11 słonecznych godzin. W skali miesiąca mamy 20 dni słońca, deszcze padają rzadko i są dosyć przelotne. Sprawiają natomiast, że roślinność na Sardynii staje się bardziej bujna i efektowna.

Kiedy najlepiej jechać na Sardynię
Kiedy najlepiej jechać na Sardynię / shutterstock.com / Gabriele Maltinti

W lutym warto się tu wybrać na zwiedzanie, wędrówki i aktywny wypoczynek – na plażowanie i kąpiele w morzu jest jednak zdecydowanie za wcześnie. Sardynia pogoda luty to pomysł dla osób, które szukają dobrego kierunku urlopowego poza sezonem, a także zależy im na nieco niższych cenach. W zimie na Sardynii wypoczynek będzie zdecydowanie tańszy.

Sprawdź również kiedy jechać na Zanzibar

Sardynia pogoda marzec

Sardynia pogoda marzec to warunki pogodowe zbliżone do lutowych, ale wcale nie zimowe. Na termometrach jest średnio 14 stopni, w ciągu dnia mamy 12 słonecznych godzin, a w skali miesiąca 23 dni słońca i doskonałej pogody. Dni deszczowe zbliżają się rzadko, nie są też uciążliwe. Deszcze są raczej przelotne i nie przeszkadza w wypoczynku. Jeśli marzy się Tobie typowo wiosenna pogoda, Sardynia w marcu będzie dobrym kierunkiem.

od:
1 715 zł
Wakacje Sardynia!

Sprawdź najlepsze oferty

Plażowanie raczej nie będzie możliwe, gdyż jest jeszcze za chłodno, ale za to można pełnymi garściami czerpać ze wszystkich innych atrakcji na wyspie.

Zobacz także gdzie jechać na wakacje w marcu

Sardynia pogoda kwiecień

Na pytanie: Sardynia, kiedy jechać, bardzo dobrą odpowiedzią będzie kwiecień. W tym czasie jest tu już wiosna w pełnym rozkwicie ze średnimi temperaturami na poziomie 16 stopni, ale bywają też dni, gdy jest jeszcze cieplej. W skali miesiąca jest 26 słonecznych dni, a więc zaledwie w kilka dni może pojawić się deszcz – będzie on jednak krótkotrwały i przelotny, a więc w niczym nie zakłóci słonecznych wakacji.

Pogoda na Sardynii
Pogoda na Sardynii / shutterstock.com / Vadym Lavra

Sardynia pogoda kwiecień to dobry czas na złapanie mocniejszych promieni słońca i lekkiej opalenizny. W tym miesiącu warto postawić na zwiedzanie wyspy, ale można również pokusić się o plażowanie. Temperatura na Sardynii w kwietniu będzie już odpowiednia do spędzania czasu nad morzem.

Czytaj też kiedy jechać do Hurghady

Sardynia pogoda maj

Sardynia pogoda maj to propozycja dla osób, którym marzy się ciepły przełom wiosny i lata. Warunki pogodowe są dosyć zbliżone do tych, jakie mamy w strefie umiarkowanej, jednak jest o wiele większa gwarancja doskonałej pogody. W maju na Sardynii deszcz pada jedynie sporadycznie, nie trzeba się więc obawiać, że opady zakłócą słoneczny wypoczynek. Jeśli interesuje Cię majowa Sardynia, temperatura będzie już dobra do plażowania.

Port i wieś Porto Cervo
Port i wieś Porto Cervo / shutterstock.com / Balate Dorin

Średnio na słupkach rtęci jest 20 stopni w cieniu, a temperatura wody wynosi 17 stopni. Morze nie jest więc jeszcze najcieplejsze, ale nie brakuje osób, które decydują się na kąpiel. Sardynia pogoda w maju to doskonałe warunki na udane wakacje jeszcze przed sezonem, a więc bez dużych tłumów i w nieco niższych cenach.

Sprawdź również dokąd w maju na wakacje

Sardynia pogoda czerwiec

Jeśli marzy się Tobie słońce i wysoka temperatura, Sardynia w czerwcu na pewno przypadnie Tobie do gustu. W tym miesiącu średnie temperatury kształtują się na poziomie 23 stopni w cieniu, na słońcu jest zdecydowanie cieplej. Woda w morzu ma temperaturę 21 stopni, a więc można się kąpać i spędzać czas na sportach wodnych i innych nadmorskich atrakcjach. Sardynia pogoda czerwiec to doskonałe wakacyjne warunki.

Sardynia - temperatury
Sardynia – temperatury / shutterstock.com / fabiano goreme caddeo

Zaczyna się już jednak sezon wysoki, co oznacza, że na najpiękniejszych plażach może być nieco tłoczno. Warto też pamiętać, by wakacje w tym miesiącu rezerwować z pewnym wyprzedzeniem – najlepsze obiekty mają bowiem miejsca zajęte na kilka tygodni do przodu.

Zobacz także kiedy lecieć na Malediwy

Sardynia pogoda lipiec

Sardynia pogoda lipiec to wysokie temperatury, średnio 26 stopni w cieniu i niewiele chłodniejsza woda w morzu. Warunki są idealne dla plażowiczów i osób, które nastawiają się na rajskie wakacje w słonecznym klimacie. W tym czasie można opalać się, kąpać w ciepłym morzu, uprawiać sporty wodne. Nie ma jednak dużych upałów, a więc bez obaw można wybrać się także na zwiedzanie czy korzystać z aktywnego wypoczynku.

od:
1 715 zł
Wakacje Sardynia!

Sprawdź najlepsze oferty

Jeśli marzy się Tobie gorąca Sardynia, temperatury w lipcu na pewno spełnią Twoje oczekiwania i zapewnią wakacje w idealnym klimacie.

Czytaj też gdzie lecieć na wakacje w lipcu

Sardynia pogoda sierpień

Jeśli w Twoich wakacyjnych planach jest Sardynia, pogoda w sierpniu na pewno nie zawiedzie. W tym miesiącu średnie temperatury wynoszą 26 stopni, tak samo ciepła, jak powietrze, jest woda w morzu. W skali miesiąca mamy 30 słonecznych dni, a więc ryzyko deszczu jest znikome. Wybierając się na wakacje w tym czasie można mieć pewność, że upłyną w pięknej, słonecznej pogodzie. Sardynia pogoda sierpień to świetna propozycja dla osób, które szukają sprawdzonego pogodowo miejsca do wypoczynku.

Schody do groty Neptuna
Schody do groty Neptuna / shutterstock.com / marcociannarel

Warto wybrać się tutaj z dziećmi – warunki do plażowania są doskonałe, nie ma jednak trudnych do wytrzymania upałów, które w tym czasie pojawiają się w innych wakacyjnych regionach świata.

Sprawdź również kiedy lecieć do Turcji

Sardynia pogoda wrzesień

Sardynia pogoda wrzesień to nadal wakacyjne warunki, idealne do plażowania i korzystania z nadmorskich atrakcji. We wrześniu na słupkach rtęci są 23 stopnie w cieniu, ale nie brakuje dni, gdy jest jeszcze cieplej. Ryzyko deszczu jest niewielkie – w skali miesiąca mamy 25 słonecznych dni. Jeśli celem Twoich wrześniowych wakacji jest Sardynia, pogoda nie zawiedzie.

Temperatura całoroczna na Sardynii
Temperatura całoroczna na Sardynii / shutterstock.com / Sean Pavone

To dobry czas na wypoczynek dla osób, które nie lubią podróżować w szczycie sezonu i zależy im na mniejszych tłumach i niższych cenach.

Zobacz także: wrzesień – gdzie na wakacje?

Sardynia pogoda październik

Jeśli marzy się Tobie jesienna Sardynia, pogoda w październiku na pewno przypadnie Tobie do gustu. Bliżej jej do wiosny niż do klasycznej jesieni. Średnie temperatury w tym miesiącu to 20 stopni. Jest bardzo ciepło, woda w morzu jest cieplejsza niż powietrze i nadam można się w niej bez obaw kąpać.

Urokliwa uliczka na Sardynii
Urokliwa uliczka na Sardynii / shutterstock.com / Gabriele Maltinti

Sardynia pogoda październik to dobry pomysł na wyjazd dla osób, które w szczycie sezonu nie miały urlopu, a szukają miejsca, gdzie jest ciepło, słonecznie i typowo wakacyjnie.

Czytaj też kiedy lecieć do Kataru

Sardynia pogoda listopad

Sardynia pogoda listopad to już warunki nieco mniej przyjemne niż w poprzednich miesiącach, ale z pewnością nie jest to jesień, jaką znamy z naszego umiarkowanego klimatu. W listopadzie na Sardynii jest średnio 16 stopni. To dobra pora na zwiedzanie, aktywny wypoczynek, poznawanie nowych miejsc.

od:
1 715 zł
Wakacje Sardynia!

Sprawdź najlepsze oferty

Można też spędzać czas na plaży, choć temperatura wody raczej już nie sprzyja kąpielom i pluskaniu się w morzu. W listopadzie na Sardynii nie ma tłumów, można więc wypocząć w spokojnych i kameralnych warunkach.

Sprawdź również propozycje na wakacje w listopadzie

Sardynia pogoda grudzień

W grudniu na Sardynii jest nadal ciepło, choć raczej w wersji zimowej. Na termometrach w tym miesiącu jest średnio 13 stopni, jest też bardzo słonecznie. W skali miesiąca mamy 22 dni słońca, a więc ryzyko deszczu jest nieduże. Nawet w deszczowe dni opady są przelotne i nie zdarza się, by padało przez cały dzień.

Wybrzeże na Sardynii
Wybrzeże na Sardynii / shutterstock.com / Igor Tichonow

Sardynia pogoda grudzień to najlepszy czas na wypoczynek dla osób, które nie nastawiają się na plażowanie, a chcą uciec od zimowych chłodów i ujemnych temperatur w naszym klimacie.

Zobacz także kiedy jechać do Grecji

Czytaj również:

Aplikacja
Sardynia – kiedy najlepiej jechać?

Na Sardynię najlepiej wybrać się w sezonie wiosenno-letnim od kwietnia do października, choć w pozostałe miesiące również nie brakuje chętnych do wypoczynku na wyspie.

Sardynia – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Sardynii jest w lipcu i sierpniu, gdy temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 26 stopni w cieniu.

Sardynia – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Sardynii trwa od czerwca do września, wtedy warunki pogodowe są najlepsze do plażowania i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Sardynia – jaki klimat?

Sardynia znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się piękną pogodą prawie przez cały rok.

Sardynia – kiedy najtaniej?

Najtaniej za wakacje na Sardynii zapłacisz w miesiącach od listopada do lutego.