Sycylia – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać na Sycylię

Sycylia – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać na Sycylię

Region Morza Śródziemnego to jedno z najciekawszych turystycznie miejsc na świecie. To właśnie tutaj znajduje się Sycylia, największa włoska wyspa, kojarząca się ze słońcem i wakacyjnymi klimatami. Wyspa przyciąga pięknymi plażami, wspaniałą architekturą oraz wieloma miejscami, które po prostu warto zobaczyć. Kiedy jechać na Sycylię, aby mieć pewność idealnej pogody na urlop? Warto sprawdzić, jak rozkłada się temperatura na Sycylii w poszczególnych miesiącach.

Całoroczna pogoda dla Sycylii
Całoroczna pogoda dla Sycylii / shutterstock.com / paolo camillo sacchi

Sycylia znajduje się na Morzu Śródziemnym na południe od Półwyspu Apenińskiego. To wyspa w większości o terenach górzystych, jednak na wybrzeżu można znaleźć piaszczyste, rozległe plaże, które idealnie sprawdzają się jako miejsce wakacyjnego wypoczynku. Na Sycylii sporo jest również do zobaczenia – warto zwiedzić miasta, takie jak Palermo, Katania, Taormina, Syrakuzy. To właśnie tutaj znajduje się również jedyny czynny wulkan w Europie, czyli Etna. Pogoda na Sycylii jest doskonała zarówno do plażowania, jak i do zwiedzania i korzystania ze wszystkich aktywności na świeżym powietrzu.

od:
2 339 zł
Wakacje na Sycylii

Sprawdź najlepsze oferty

Wybierając się tutaj na urlop możesz mieć pewność, że będzie to czas pełen pozytywnych wrażeń. Zanim zdecydujesz, kiedy jechać na Sycylię, zdobądź informacje na temat warunków pogodowych w poszczególnych miesiącach. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć decyzję o najlepszym terminie wyjazdu.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Sycylia

Pogoda Sycylia – kiedy jechać?

Jeśli zadajesz sobie pytanie: Sycylia – kiedy jechać, odpowiedź może być różna w zależności od Twoich wakacyjnych planów. Inny termin będzie odpowiedni dla osób, które nastawiają się na plażowanie i korzystanie ze słońca, a inny dla tych turystów, którzy preferują raczej intensywne zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Sycylia już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 25% 14 ° C 10 g.
Luty
Sycylia już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 30% 13 ° C 11 g.
Marzec
Sycylia już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 25% 13 ° C 12 g.
Kwiecień
Sycylia już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 15% 15 ° C 13 g.
Maj
Sycylia już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 21 ° C 5% 17 ° C 15 g.
Czerwiec
Sycylia już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 5% 21 ° C 15 g.
Lipiec
Sycylia już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 2% 25 ° C 15 g.
Sierpień
Sycylia już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 30 ° C 3% 26 ° C 13 g.
Wrzesień
Sycylia już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 26 ° C 20% 24 ° C 13 g.
Październik
Sycylia już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 24 ° C 25% 22 ° C 11 g.
Listopad
Sycylia już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 18 ° C 25% 19 ° C 10 g.
Grudzień
Sycylia już od 2 339 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 16 ° C 20% 16 ° C 9 g.

Sycylia klimat ma śródziemnomorski, szczególnie na wybrzeżach. A to oznacza, że lato jest tutaj bardzo długie, zimy krótkie i ciepłe, a deszcze padają bardzo rzadko. W głębi wyspy klimat jest warunkowany przez ukształtowanie terenu, a w szczególności przez wysokość nad poziomem morza.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Może więc być tak, że na wybrzeżu będzie bardzo ciepło, a w tym samym czasie w rejonach górskich – już zdecydowanie chłodniej. Jeśli marzy się Tobie piękna pogoda, Sycylia przez większą część roku będzie kierunkiem odpowiednim.

Zobacz także oferty Sycylia all inclusive

Sycylia pogoda styczeń

Kiedy na Sycylię wybierzesz się w styczniu, możesz liczyć na całkiem nie zimowe klimaty – to dobry czas na oderwanie się od chłodu, jaki panuje w naszym umiarkowanym klimacie. W styczniu temperatury powietrza utrzymują się średnio na poziomie 13 stopni, w skali miesiąca jest 21 słonecznych dni.

Jaka temperatura na Sycylii
Jaka temperatura na Sycylii / shutterstock.com / DaLiu

To dobre warunki do aktywnego wypoczynku, zwiedzania, poznawania najciekawszych miejsc, z jakich słynie wyspa. Sycylia pogoda styczeń to propozycja dla osób, które lubią podróżowanie poza sezonem i nie nastawiają się na plażowanie.

Czytaj też jaka jest pogoda na Zanzibarze w styczniu

Sycylia pogoda luty

Sycylia pogoda luty to warunki zbliżone do styczniowych. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 12 stopni, w ciągu dnia jest 11 słonecznych godzin, a w skali miesiąca 18 dni. Jest więc kilka dni deszczowych, jednak opady nie są ciągłe – także w dni, gdy pada deszcz, można zaplanować sobie zwiedzanie i aktywny wypoczynek.

Kiedy jechać na Sycylię
Kiedy jechać na Sycylię / shutterstock.com / IgorZh

Jeśli marzy się Tobie w lutym Sycylia, temperatura na pewno będzie dużo wyższa niż w tym samym czasie w umiarkowanej strefie klimatycznej. To dobra pora dla osób, które nie lubią tłumów w turystycznych miejscowościach, a także chcą podróżować taniej niż w czasie wakacji. Wybierając się na urlop w lutym można zaoszczędzić naprawdę sporo.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Mauritius w lutym

Sycylia pogoda marzec

Jeśli w Twoich planach jest marcowa Sycylia, pogoda będzie dosyć przyjazna i wiosenna. Średnio na słupkach rtęci jest 14 stopni, ale bywają też dni, gdy jest sporo cieplej. W ciągu miesiąca są 22 słoneczne dni, jest ciepło i przyjemnie, a ryzyko deszczu jest niewielkie. W tym czasie warto wybrać się na wakacje, aby zwiedzać i spędzać czas aktywnie.

od:
2 339 zł
Wakacje na Sycylii

Sprawdź najlepsze oferty

Na plażowanie może być bowiem jeszcze za wcześnie – ani temperatury powietrza, ani wody nie zachęcają do wodnych szaleństw. Sycylia pogoda marzec to okazja do niższych cen i kameralnego wypoczynku z dala od tłumów nawet w najbardziej popularnych turystycznie miejscowościach.

Zobacz także jaka jest pogoda na Hawajach w marcu

Sycylia pogoda kwiecień

Sycylia pogoda kwiecień to wiosna w śródziemnomorskim wydaniu – jest słonecznie i ciepło, na słupkach rtęci średnio 16 stopni. Deszcze padają czasem, ale nie są ani długotrwałe, ani bardzo intensywne. Sprawiają natomiast, że sycylijska roślinność rozkwita i staje się wyjątkowo piękna.

Kiedy najcieplej na Sycylii
Kiedy najcieplej na Sycylii / shutterstock.com / IgorZh

Jeśli marzy się Tobie wysoka temperatura, Sycylia w kwietniu nie do końca spełni oczekiwania. Jeśli jednak nie nastawiasz się na plażowanie, a bardziej na zwiedzanie, warto wybrać się na tę włoską wyspę właśnie w tym czasie.

Czytaj też jaka jest pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w kwietniu

Sycylia pogoda maj

Sycylia temperatury w maju ma już bardzo przyjazne i wiosenne. Na słupkach rtęci jest średnio 19 stopni, ale bywają dni, gdy jest sporo cieplej. W ciągu miesiąca jest 27 dni słonecznych, co sprawia, że praktycznie nie trzeba obawiać się deszczu. Woda w morzu ma już 17 stopni, zdarzają się więc chętni do kąpieli, choć zbyt ciepło jeszcze nie jest.

Pogoda długoterminowa dla Sycylii
Pogoda długoterminowa dla Sycylii / shutterstock.com / essevu

Sycylia pogoda maj to doskonały pomysł na wypoczynek na południu Europy przed sezonem – w tym czasie można mieć spokojne, kameralne wakacje, a przy tym dużo tańsze niż w szczycie wakacyjnego sezonu. Jeśli nie zależy Tobie na idealnych warunkach do plażowaniu, warto na wyspę wybrać się właśnie w maju.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Egipcie w maju

Sycylia pogoda czerwiec

Sycylia pogoda czerwiec to początek prawdziwego, gorącego lata. Średnio na słupkach rtęci są 23 stopni, jest bardzo ciepło i słonecznie. Woda w Morzu Śródziemnym ma już 21 stopni, można więc w pełni korzystać z kąpieli oraz bogatej oferty sportów wodnych, jaka znajduje się na większości popularnych plaż.

Rajska plaża na Sycylii
Rajska plaża na Sycylii / shutterstock.com / jackbolla

Na Sycylii w czerwcu zaczyna się już intensywny ruch turystyczny. Jeśli ktoś planuje wypoczynek w tym czasie, powinien rezerwować pobyt z pewnym wyprzedzeniem. Mnóstwo ciepła i doskonała pogoda – Sycylia w czerwcu na pewno spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Zobacz także jaka jest pogoda w Turcji w czerwcu

Sycylia pogoda lipiec

Jeśli celem Twoich wakacji jest gorąca Sycylia, pogoda w lipcu sprawi, że poczujesz się jak we włoskim raju. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 26 stopni – jest więc bardzo ciepło, a w słońcu nawet gorąco. Woda w morzu ma 25 stopni, kąpać się bez obaw mogą nawet osoby, które nie przepadają za chłodną wodą.

od:
2 339 zł
Wakacje na Sycylii

Sprawdź najlepsze oferty

Sycylia pogoda lipiec to idealny wakacyjny czas, świetne warunki do plażowania, korzystania z nadmorskich atrakcji, a także do zwiedzania. Choć jest bardzo ciepło, nie ma upałów, które mogłyby utrudniać funkcjonowanie. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad terminem swoich wakacji, lipiec na Sycylii będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Czytaj też jaka jest pogoda w Wietnamie w lipcu

Sycylia pogoda sierpień

Sycylia pogoda sierpień to bardzo ciepły i słoneczny czas. To najcieplejszy miesiąc na wyspie, nic więc dziwnego, że turyści chętnie wybierają właśnie ten termin. W sierpniu na słupkach rtęci jest 27 stopni w cieniu, taką samą temperaturę ma woda w morzu. W ciągu miesiąca jest 29 słonecznych dni, a więc można mieć gwarancję doskonałej pogody w czasie wakacji.

Sycylia - kiedy najlepiej lecieć na wakacje
Sycylia – kiedy najlepiej lecieć na wakacje / shutterstock.com / pixelshop

Jeśli marzy się Tobie gorąca i pełna wrażeń Sycylia, sierpień to najlepszy czas na wakacje. Choć jest bardzo ciepło, nie ma upałów, w których trudno byłoby wytrzymać. Dlatego też można połączyć plażowanie z aktywnym wypoczynkiem i zwiedzaniem najciekawszych miejsc na wyspie.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Korfu w sierpniu

Sycylia pogoda wrzesień

Pogoda Sycylia we wrześniu to schyłek sezonu turystycznego, co jednak nie oznacza, że pogoda robi się kiepska. Wręcz przeciwnie, jest niemal tak samo ciepło, jak w środku lata. We wrzeniu średnio mamy 24 stopnie w cieniu, woda w morzu jest w temperaturze powietrza, można więc bez obaw korzystać z kąpieli czy uroków sportów wodnych.

Sycylia - temperatury całoroczne
Sycylia – temperatury całoroczne / shutterstock.com / leonori

Sycylia pogoda wrzesień to idealny pomysł na wakacje dla osób, które wolą podróżować chwilę po sezonie. Można wtedy wypocząć w nieco spokojniejszych warunkach, a na plażach i w atrakcjach turystycznych nie ma dużych tłumów.

Zobacz także jaka jest pogoda na Jamajce we wrześniu

Sycylia pogoda październik

Sycylia pogoda październik to nadal klimaty bardziej wiosenne niż jesienne. Na termometrach jest średnio 21 stopni, w skali miesiąca są 22 słoneczne dni, a więc ryzyko deszczu jakieś jest, ale nie na tyle duże, by zniechęcać do wyjazdu właśnie w tym miesiącu.

Tonnara di Scopello
Tonnara di Scopello / shutterstock.com / mRGB

Jeśli marzy się Tobie jesienią wiosenna pogoda, Sycylia w październiku na pewno spełni oczekiwania. To dobry pomysł na oderwanie się od jesiennych chłodów, jakie w tym czasie pojawiają się w strefie umiarkowanej.

Czytaj też jaka jest pogoda na Ibizie w październiku

Sycylia pogoda listopad

Jeśli nie podoba się Tobie polska, listopadowa pogoda, Sycylia w tym miesiącu pozwoli oderwać się od chłodów. W listopadzie jest tu średnio 17 stopni, sporo słońca i pogody idealnej do aktywnego wypoczynku.

od:
2 339 zł
Wakacje na Sycylii

Sprawdź najlepsze oferty

Sycylia pogoda listopad to idealna propozycja dla turystów nastawionych na wakacje poza sezonem, chcących wypocząć w spokojnych i kameralnych warunkach, a jednocześnie zapłacić za wakacje nieco mniej. Po sezonie na Sycylii jest równie pięknie, a jednocześnie można liczyć na tańszy pobyt.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Tunezji w listopadzie

Sycylia pogoda grudzień

Sycylia pogoda grudzień to zima w wydaniu śródziemnomorskim, a więc bardzo ciepłym w porównaniu do warunków w strefie umiarkowanej. Na słupkach rtęci w tym miesiącu jest średnio 14 stopni, sporo jest też słońca.

Urokliwe górskie miasteczko na Sycylii
Urokliwe górskie miasteczko na Sycylii / shutterstock.com / 1234zoom

W aktywnościach na świeżym powietrzu może przeszkadzać jedynie fakt, że dzień jest krótszy niż w sezonie letnim. Zwiedzanie najlepiej jest więc zaplanować w środku dnia.

Zobacz także jaka jest pogoda w Hurghadzie w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
Sycylia – kiedy najlepiej jechać?

Na Sycylię najlepiej jest wybrać się w czasie od czerwca do września. Pogoda jest wtedy najlepsza zarówno do plażowania, jak i korzystania ze wszystkich atrakcji turystycznych.

Sycylia – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Sycylii jest w sierpniu, wtedy na termometrach w cieniu jest 27 stopni.

Sycylia – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Sycylii pokrywa się z najlepszą na wyspie pogodą i trwa od czerwca do września.

Sycylia – jaki klimat?

Sycylia leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego z długim latem oraz łagodną i bardzo krótką zimą.

Sycylia – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Sycylii można wypocząć poza sezonem w okresie od listopada do lutego.