Tanzania - pogoda. Kiedy jechać do Tanzanii

Tanzania – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Tanzanii

W poszukiwaniu egzotycznego kierunku podróży, pozwalającego na spędzenie wakacji w niezwykłym otoczeniu, warto wybrać między innymi Tanzanię. Ten afrykański kraj cieszy się popularnością wśród podróżników, których interesuje nie tylko leżenie na plaży, ale również zwiedzanie i podziwianie wyjątkowych miejsc. Tanzania klimat ma odpowiedni praktycznie o każdej porze roku, dzięki czemu nie musimy przez cały rok czekać na wymarzone wakacje.

Całoroczna pogoda dla Tanzanii
Całoroczna pogoda dla Tanzanii. Photo by Olga Budko on Unsplash

Tanzania leży w środkowej Afryce na wschodnim wybrzeży nad Oceanem Indyjskim. To kraj, który na całym świecie słynie przede wszystkim z wyjątkowych parków narodowych i safari, podczas którego można w warunkach naturalnych oglądać dzikie zwierzęta, takie jak słonie, żyrafy czy zebry.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

W Tanzanii coś dla siebie znajdą również wielbiciele plażowania i nadmorskich klimatów. Rozległe piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda zachęcają do opalania i spędzania czasu nad wodą. Zarówno plażowicze, jak i turyści nastawieni na bardziej aktywne spędzanie czasu podczas urlopu, znajdą na pewno atrakcje idealne dla siebie. Zanim jednak zdecydujesz, kiedy jechać do Tanzanii, warto sprawdzić, jak wygląda w tym kraju klimat i pogoda w poszczególnych miesiącach.

Sprawdź także najlepsze oferty last minute Tanzania oraz last minute Zanzibar

Pogoda Tanzania – kiedy jechać?

Klimat i pogoda to jedne z najważniejszych kwestii, jakie bierzemy pod uwagę podczas planowania naszych urlopowych wypadów. To oczywiste, że każdy, kto płaci za zagraniczne wakacje dosyć spore pieniądze, chce mieć pewność, że spędzi je w słońcu i przy pięknej pogodzie. A Tanzania zdecydowanie jest tym kierunkiem, który nie należy do tanich i wymaga dosyć sporych nakładów finansowych.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Zanzibar już od 4 500 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 30 ° C 15% 28 ° C 12 g.
Luty
Zanzibar już od 4 500 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 31 ° C 15% 28 ° C 12 g.
Marzec
Zanzibar już od 4 500 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 30 ° C 45% 29 ° C 12 g.
Kwiecień
Zanzibar już od 4 500 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 30 ° C 75% 28 ° C 12 g.
Maj
Zanzibar już od 4 500 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 60% 27 ° C 12 g.
Czerwiec
Zanzibar już od 4 500 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 15% 26 ° C 12 g.
Lipiec
Zanzibar już od 4 500 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 28 ° C 10% 25 ° C 12 g.
Sierpień
Zanzibar już od 4 500 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 28 ° C 10% 25 ° C 12 g.
Wrzesień
Zanzibar już od 4 500 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 29 ° C 8% 25 ° C 12 g.
Październik
Zanzibar już od 4 500 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 30 ° C 20% 26 ° C 12 g.
Listopad
Zanzibar już od 4 500 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 30 ° C 45% 27 ° C 12 g.
Grudzień
Zanzibar już od 4 500 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 30 ° C 45% 28 ° C 12 g.

Pogoda w Tanzanii, podobnie jak we wszystkich krajach w tej strefie klimatycznej jest zachęcająca, szczególnie dla turystów, którzy na co dzień żyją w strefie klimatu umiarkowanego z długimi i nieco uciążliwymi zimami. W Tanzanii zimy praktycznie nie ma – temperatura w Tanzanii na przestrzeni całego roku jest więcej niż zadowalająca. Kraj ten leży w strefie klimatu podzwrotnikowego o typie subtropikalnym.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

Przez cały rok jest tutaj bardzo ciepło i słonecznie, w głębi kraju panują nieco większe upały, na wybrzeżu jest trochę chłodniej. Dzięki wiatrom wiejącym od morza nawet podczas wysokich temperatur nie są one odczuwalne.

Sprawdź również kiedy jechać na Zanzibar

Tanzania pogoda styczeń

Na pytanie Tanzania kiedy jechać, dobrą odpowiedzią może być styczeń. W odróżnieniu od naszych warunków klimatycznych, w styczniu w Tanzanii nie ma zimy. Średnie miesięczne temperatury w ciągu dnia to 28 stopni. Temperatura wody utrzymuje się na tym samym poziomie co powietrze. W ciągu dnia jest 12 słonecznych godzin. Choć na rozkładach pogodowych możemy zobaczyć 7-8 dni deszczowych w styczniu, w rzeczywistości opady są sporadyczne.

Kiedy jechać do Tanzanii
Kiedy jechać do Tanzanii. Photo by MARIOLA GROBELSKA on Unsplash

Jeśli się pojawiają, są przelotne, świetnie oczyszczają powietrze i sprawiają, że roślinność jest bardziej zielona i bujna, co jest istotne szczególnie dla osób, które planują spędzanie czasu na zwiedzaniu parków narodowych. Tanzania pogoda styczeń to idealna propozycja na ciepłe wakacje dla osób, które na kilka lub kilkanaście dni chcą uciec od zimy. 

Czytaj również gdzie najlepiej jechać na wakacje w styczniu

Tanzania pogoda luty

Tanzania pogoda luty to idealne warunki na ciepłe, a czasem wręcz gorące wakacje. Luty należy do najcieplejszych miesięcy w tym kraju, temperatury powietrza przekraczają 29 stopni. Choć są dosyć wysokie, upały nie są odczuwalne, zwłaszcza na wybrzeżu. W głębi kraju wilgotność powietrza może być nieco wyższa, co sprawia, że będzie nieco bardziej parnie.

Kiedy lecieć do Tanzanii
Kiedy lecieć do Tanzanii. Photo by joel herzog on Unsplash

Jeśli więc marzy się Tobie słoneczna Tanzania, pogoda w lutym na pewno spełni wszystkie oczekiwania. To idealne warunki do plażowania, korzystania z wodnych atrakcji, sportów wodnych, a także do zwiedzania głębi kraju.

Sprawdź też dokąd jechać na wakacje w lutym

Tanzania pogoda marzec

Jeśli marzy się Tobie upalna, wakacyjna pogoda, Tanzania w marcu na pewno Cię nie zawiedzie. To kolejny miesiąc, w którym notowane są najwyższe temperatury w ciągu roku. Na słupkach rtęci mogą pojawiać się nawet 30-stopniowe upały, czasem potęgowane przez wysoką wilgotność powietrza.

Masaj
Masaj / iStock.com / jocrebbin

W ciągu miesiąca mamy tydzień dni deszczowych, nie następują one jednak jeden po drugim, a deszcze nie padają przez cały dzień. Można więc mieć pewność, że przelotne ulewy nie zepsują nam wakacyjnego wypoczynku. Tanzania pogoda marzec świetnie się sprawdzi, jeśli ktoś ma już dość zimy i chce spędzić wczesnowiosenny urlop w afrykańskim klimacie.

Przeczytaj gdzie lecieć w marcu na wakacje

Tanzania pogoda kwiecień

Kiedy lecieć do Tanzanii zaplanujesz w kwietniu, warunki będą doskonałe do zwiedzania tego niezwykłego i pełnego atrakcji kraju. Średnie temperatury w kwietniu utrzymują się na poziomie 28 stopni, można więc mieć gwarancję, że będzie ciepło. Może być jednak dosyć wilgotno i deszczowo.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

W kwietniu jest więcej dni deszczowych niż słonecznych, co sprawia, że akurat ten miesiąc cieszy się mniejszą popularnością wśród turystów niż inne. Choć nie do końca słusznie – deszcze są przelotne, nie zdarzają się sytuacje, gdy pada od rana do wieczora. Tanzania pogoda kwiecień to idealne warunki do rozwoju bujnej roślinności, zwiedzania parków narodowych, a także do spędzania czasu na wybrzeżu.

Zobacz także gdzie na urlop w kwietniu

Tanzania pogoda maj

Jeśli interesuje Cię słoneczna Tanzania, pogoda w maju również może być odpowiednia do plażowania, zwiedzania, aktywnego wypoczynku. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 27 stopni, jest słonecznie i ciepło. Choć w ciągu miesiąca jest kilkanaście deszczowych dni, nie oznacza to, że w tym czasie pada przez cały czas.

Naturalne piękno Tanzanii
Naturalne piękno Tanzanii. Photo by Med J on Unsplash

Tanzania temperatury w maju ma na tyle wysokie, że opady deszczu nie ochładzają powietrza, a jedynie je dobrze oczyszczają. Dzięki temu można nie tylko spędzać czas na leniwym wypoczynku, ale również na bardziej aktywnych wakacjach. Tanzania pogoda maj to propozycja dla osób, które stawiają na zwiedzanie parków narodowych, safari i wypoczynek, z którego można przywieźć niezapomniane wspomnienia.

Czytaj też gdzie lecieć w maju na wakacje

Tanzania pogoda czerwiec

Tanzania pogoda czerwiec to czas, w którym jest nieco chłodniej, za to mniej deszczowo. Temperatury w ciągu dnia to około 26 stopni, temperatura wody jest na takim samym poziomie, dzięki czemu warunki są idealne do kąpieli i sportów wodnych.

Pogoda w Tanzanii
Pogoda w Tanzanii. Photo by Queen Lj on Unsplash

Jeśli marzy się Tobie wakacyjna, słoneczna pogoda, Tanzania w czerwcu spełni oczekiwania. Nie będzie upałów, dzięki czemu można spędzać czas nie tylko na plażowaniu, ale również na aktywnym odkrywaniu piękna tego afrykańskiego kraju.

Zobacz gdzie jechać w czerwcu na wakacje

Tanzania pogoda lipiec

Turystom, których interesuje ciepła, ale nie upalna Tanzania, temperatura w lipcu na pewno się spodoba. 26 stopni w ciągu dnia i kilka stopni mniej w nocy to warunki idealne do słonecznego wypoczynku, zarówno plażowania, jak i wędrówek po wyjątkowych okolicach i parkach narodowych.

Tanzania - plaża
Tanzania – plaża. Photo by Zeynep Gökalp on Unsplash

W skali miesiąca są 23 dni słoneczne, dni deszczowych jest więc dosyć niewiele w podrównaniu do poprzednich miesięcy. Deszcze nie padają też przez cały czas – nie ma więc obaw, że opady zepsują wymarzone, egzotyczne wakacje. Tanzania pogoda lipiec to propozycja dla osób, które marzą o urlopie w wyjątkowym klimacie w afrykańskich warunkach.

Sprawdź najlepsze pomysły na wakacje w lipcu

Tanzania pogoda sierpień

Pogoda Tanzania sierpień to bardzo dobre wakacyjne warunki dla osób, które nie lubią wysokich temperatur i kiepsko znoszą dużą wilgotność powietrza. W sierpniu w ciągu dnia jest 26 stopni, a słońca ponad 12 godzin. Można więc zaplanować sporo aktywności i zwiedzania bez obawy, że szybko zastanie nas zmrok.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

W skali całego miesiąca jest ponad 25 dni słonecznych – niemal przez cały miesiąc świeci słońce, a ryzyko deszczu jest niewielkie. Tanzania pogoda sierpień zapewnia idealne wakacyjne warunki – można przywieźć piękną opaleniznę, a jednocześnie jest tyle możliwości zwiedzania i aktywnego spędzania czasu, że bagaż wyjątkowych wspomnień będzie równie efektowny.

Przeczytaj gdzie w sierpniu polecieć na wakacje

Tanzania pogoda wrzesień

Jeśli marzy się Tobie egzotyczna i nieco dzika Tanzania, pogoda we wrześniu na pewno będzie idealna na wakacje. Podobnie jak w sierpniu, także w tym miesiącu temperatury utrzymują się na przyjemnym poziomie 26 stopni. Nie ma upałów, sporo jest dni słonecznych, nie ma również wielkiego ryzyka opadów. Na przestrzeni całego miesiąca pogoda jest dosyć ustabilizowana.

Tanzania - pogoda długoterminowa
Tanzania – pogoda długoterminowa. Photo by Rafal Jedrzejek on Unsplash

Rezerwując wyjazd we wrześniu można więc mieć pewność, że kiepskie warunki pogodowe nie popsują nam żadnych wakacyjnych atrakcji. Tanzania pogoda wrzesień to dobre rozwiązanie dla osób, które wolą wziąć urlop po sezonie wakacyjnym i szukają miejsc, w których w tym czasie jest słonecznie i ciepło.

Zobacz najlepsze inspiracje na wakacje we wrześniu

Tanzania pogoda październik

Tanzania pogoda październik to absolutnie nie jesień, wręcz przeciwnie – w porównaniu do miesięcy wakacyjnych jest tu jeszcze cieplej. Na słupkach rtęci średnie miesięczne temperatury to około 27 stopni. W całym miesiącu jest 21 słonecznych dni, a w ciągu dnia słońce świeci przez 12 godzin.

Temperatura w Tanzanii
Temperatura w Tanzanii. Photo by Denys Nevozhai on Unsplash

Można więc zaplanować zarówno plażowanie, jak i aktywne zwiedzanie. Dzień jest długi – w porównaniu do października w naszych umiarkowanych warunkach klimatycznych pozwala na spędzanie dużo większej ilości czasu na świeżym powietrzu i na słońcu. Jeśli więc marzy się Tobie październikowa Tanzania, pogoda w tym miesiącu na pewno nie zawiedzie.

Przeczytaj gdzie jechać na wakacje w październiku

Tanzania pogoda listopad

Tanzania pogoda listopad to przede wszystkim dosyć wysokie temperatury na poziomie 28 stopni. Jest ciepło i słonecznie, ale już nieco więcej deszczu niż w poprzednich miesiącach. Opady pojawiają się nagle, ale nie są długotrwałe – rzadko się zdarza, żeby deszcz padał bez przerwy przez kilka godzin.

Wyjątkowy klimat Tanzanii
Wyjątkowy klimat Tanzanii / iStock.com / 104kelly

Jeśli kogoś interesuje jesienna Tanzania, pogoda w listopadzie na pewno będzie odpowiednia. Warunki bywają tu lepsze niż czasem w naszych polskich warunkach w czasie wakacyjnego szczytu w lipcu i sierpniu.

Sprawdź dokąd jechać w listopadzie na urlop

Tanzania pogoda grudzień

Jeśli szukasz pomysłu na zimowe wakacje w wyjątkowym klimacie, idealnym kierunkiem będzie Tanzania. Pogoda w grudniu jest absolutnie nie zimowa. Na termometrach 28 stopni, 12 godzin słońca w ciągu dnia. Można się opalać, kąpać w morzu, spędzać czas na zwiedzaniu i wędrówkach.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

Wypad do Tanzanii może być świetnym pomysłem na wakacje w Boże Narodzenie czy sylwestra w egzotycznym klimacie. Tanzania pogoda grudzień to idealny pomysł na ucieczkę od zimowych mrozów i kiepskiej pogody.

Zobacz najlepsze inspiracje na wakacje w grudniu oraz najlepsze oferty Tanzania all inclusive

Czytaj również:

Aplikacja
Tanzania – kiedy najlepiej jechać?

Tanzania jest dobrym kierunkiem wakacyjnym przez cały rok. Nie trzeba czekać na konkretny miesiąc, by spędzić udane wakacje.

Tanzania – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Tanzanii jest w sezonie od grudnia do lutego. W tych miesiącach średnie temperatury to 28 stopni.

Tanzania – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Tanzanii przypada na czas od czerwca do września. W tym czasie jest bowiem najmniejsze ryzyko opadów.

Tanzania – jaki klimat?

Tanzania leży w strefie klimatu podzwrotnikowego.

Tanzania – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Tanzanii jest poza sezonem, przede wszystkim w miesiącach zimowych i wtedy, gdy najwięcej jest opadów deszczu.