Teneryfa - pogoda. Zobacz kiedy jechać na Teneryfę

Teneryfa – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Teneryfę

Wybierając się na Wyspy Kanaryjskie możesz mieć gwarancję, że wakacje upłyną w doskonałej atmosferze. Nic w tym dziwnego, oferują bowiem wszystko, co jest potrzebne do wakacyjnego wypoczynku. Jedną z najpiękniejszych i najciekawszych wysp jest słoneczna Teneryfa. Pogoda jest tutaj odpowiednia nie tylko w sezonie letnim. Jeśli dopiero zastanawiasz się, kiedy jechać na Teneryfę, warto sprawdzić, jakie warunki pogodowe panują w poszczególnych miesiącach.

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Teneryfa
Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Teneryfa / shutterstock.com / ChristianHerzog

Wyspy Kanaryjskie znajdują się na Oceanie Atlantyckim, nalezą do Hiszpanii, ale są znacznie oddalone od kontynentalnej części kraju. To archipelag składający się z większych i mniejszych wysp, wśród których Teneryfa jest największa i zdecydowanie najbardziej popularna. Można tu znaleźć przepiękne, piaszczyste plaże, wspaniałe krajobrazy, bujną roślinność i sporo atrakcji turystycznych poszukiwanych przez osoby, którym nie wystarczy samo leżenie na słońcu.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Przed zarezerwowaniem podróży dobrze jest sprawdzić, kiedy lecieć na Teneryfę, aby pogoda odpowiadała naszym oczekiwaniom. A te bywają różne – nieco inne warunki są potrzebne zapalonym plażowiczom, a co innego spodoba się osobom nastawionym na zwiedzanie. Ci pierwsi potrzebują wysokich temperatur, ci drudzy – raczej umiarkowanej, ale słonecznej pogody. Teneryfa temperatury ma dosyć zróżnicowane na przestrzeni roku, dlatego tym bardziej warto zapoznać się z pogodą w kolejnych miesiącach.

Pogoda Teneryfa – kiedy jechać?

Jeśli zadajesz sobie pytanie: Teneryfa – kiedy jechać, dobrze jest najpierw zdobyć nieco informacji na temat położenia Wysp Kanaryjskich, a co za tym idzie – także ich warunków klimatycznych. Teneryfa klimat ma zwrotnikowy o odmianie subtropikalno-oceanicznej. Na temperatury wpływ ma chłodny Prąd Kanaryjski, który ochładza zwrotnikowe klimaty. Nie jest tu więc tak samo ciepło, jak w innych rejonach w klimacie zwrotnikowym. Jest to jedna zdecydowanie zaleta – nie ma tutaj trudnych do wytrzymania upałów, dzięki czemu wakacje są idealne praktycznie dla każdego.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 19 ° C 4% 18 ° C 11 g.
Luty
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 4% 18 ° C 11 g.
Marzec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 3% 18 ° C 12 g.
Kwiecień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 21 ° C 3% 18 ° C 13 g.
Maj
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 2% 19 ° C 14 g.
Czerwiec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 24 ° C 2% 19 ° C 14 g.
Lipiec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 1% 21 ° C 14 g.
Sierpień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 2% 22 ° C 13 g.
Wrzesień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 4% 22 ° C 13 g.
Październik
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 25 ° C 6% 21 ° C 11 g.
Listopad
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 23 ° C 8% 20 ° C 11 g.
Grudzień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 22 ° C 4% 19 ° C 11 g.

W klimacie Wysp Kanaryjskich świetnie będą się czuć osoby kiepsko znoszące wysokie temperatury. Pogoda Teneryfa to także świetna propozycja dla rodzin z dziećmi, które szukają słońca, ale bez nadmiernych upałów. Jeśli chcesz wiedzieć, jaka jest pogoda na Teneryfie w poszczególnych miesiącach, przygotowaliśmy szczegółowe zestawienie, które na pewno pomoże w wyborze odpowiedniej pory wyjazdu.

Sprawdź również last minute Teneryfa oraz wakacje all inclusive Teneryfa

Teneryfa pogoda styczeń

Teneryfa pogoda styczeń to czas, w którym nie ma zimy. Choć styczeń może kojarzyć się z chłodami i niskimi temperaturami, na Wyspach Kanaryjskich jest inaczej. Średnie miesięczne temperatury to 18 stopni, a więc całkiem wiosennie.

Kiedy jechać na Teneryfę
Kiedy jechać na Teneryfę / shutterstock.com / leoks

Na przestrzeni miesiąca jest 27 słonecznych dni, co oznacza, że deszcze – jeśli już się pojawiają – są bardzo sporadyczne. Jeśli w Twoich planach jest styczniowa Teneryfa, pogoda nie zawiedzie. Nie będzie co prawda wakacyjnych upałów, ale warunki są całkiem dobre do słonecznego wypoczynku, uprawiania sportów wodnych oraz korzystania ze wszystkich innych atrakcji na wyspach.

Zobacz także: Ibiza – pogoda

Teneryfa pogoda luty

Temperatura na Teneryfie w lutym jest zbliżona do styczniowej. Jest ciepło i słonecznie, a średnio na słupkach rtęci jest 18 stopni. W niektórych rejonach wyspy jest jeszcze cieplej, a warunki pogodowe pozwalają na plażowanie i korzystanie ze wszystkich uroków słońca. Teneryfa pogoda luty to propozycja dla osób, które preferują podróżowanie poza sezonem i nie nastawiają się na wysokie, letnie temperatury.

Kiedy najcieplej na Teneryfie
Kiedy najcieplej na Teneryfie / shutterstock.com / Balate Dorin

W takich warunkach pogodowych można zwiedzać, spędzać czas aktywnie, ale również złapać trochę słońca. Z wyjazdu na Teneryfę w lutym na pewno przywieziesz delikatną opaleniznę, a także naładowane wewnętrzne baterie.

Sprawdź również: pogoda Gran Canaria

Teneryfa pogoda marzec

Teneryfa pogoda marzec to czas idealny dla osób, które są zmęczone przedłużającą się zimą w umiarkowanym klimacie. Na Teneryfie w tym czasie panują wiosenne warunki z temperaturami na poziomie 18 stopni. W ciągu miesiąca jest 26 dni, co oznacza, że deszcze mogą się sporadycznie pojawiać, jednak na pewno nie będą przeszkadzały w wypoczynku.

Klimat na Teneryfie
Klimat na Teneryfie / shutterstock.com / Zigres

Jeśli w marcu marzy się Tobie nieco wyższa temperatura, Teneryfa będzie kierunkiem idealnym. Dużym atutem podróżowania poza sezonem jest również większy spokój, mniej ludzi na plażach oraz możliwość zakupu wakacji w niższych cenach niż w szczycie sezonu urlopowego.

Czytaj też: Lanzarote pogoda

Teneryfa pogoda kwiecień

Jeśli marzy się Tobie wiosenna Teneryfa, pogoda w kwietniu również będzie dobrą propozycją. W tym czasie średnio na słupkach rtęci jest 19 stopni, ale są też dni, gdy jest dużo więcej. W kwietniu można więc nastawić się na plażowanie, a w niektórych miejscach także na kąpiele w oceanie. Dużym atutem wakacji w kwietniu jest trzynastogodzinny dzień, sporo godzin słońca, a także niewielkie ryzyko deszczu.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Teneryfa pogoda kwiecień to dobry pomysł dla osób, które nie nastawiają się wyłącznie na plażowanie i preferują aktywne spędzanie wolnego czasu. Będzie sporo słońca, a ceny dużo niższe – to jeden z atutów urlopowania poza sezonem wakacyjnym.

Zobacz także: pogoda na Kos

Teneryfa pogoda maj

Teneryfa pogoda maj to dobry pomysł na wyjazd w stronę słońca przed głównym sezonem wakacyjnym. Średnio w maju na słupkach rtęci jest 20 stopni, bywają też cieplejsze dni. W ciągu miesiąca jest 29 dni słonecznych, a więc ryzyko deszczu jest minimalne. Jeśli interesuje Cię majowa Teneryfa, pogoda na pewno nie zawiedzie, a opady deszczu nie zepsują zaplanowanego wypoczynku.

Piaszczysta plaża na Teneryfie
Piaszczysta plaża na Teneryfie / shutterstock.com / Balate Dorin

W maju na Teneryfie można bez obaw nastawić się na plażowanie, kąpiele w oceanie, sporty wodne, a także zwiedzanie najciekawszych atrakcji. A tych na wyspie nie brakuje – warto wybrać się przede wszystkim na wędrówki do najpiękniejszych przyrodniczo miejsc i przekonać się, że nie tylko plaże na Wyspach Kanaryjskich mogą być zachwycające.

Sprawdź również: Chorwacja pogoda

Teneryfa pogoda czerwiec

Jeśli marzy się Tobie letnia Teneryfa, temperatura w czerwcu będzie już spełnieniem tych marzeń. Średnio na słupkach rtęci jest 21 stopni, jednak im bliżej lipca, tym jest cieplej. W czerwcu praktycznie nie ma opadów deszczu – jeśli zaplanujesz wyjazd w tym miesiącu, możesz mieć pewność, że żadne opady nie przeszkodzą w zaplanowanych aktywnościach.

Piękny widok
Piękny widok / shutterstock.com / Betelejze

Teneryfa pogoda czerwiec to idealna pora na leniwy wypoczynek na plaży, kąpiele w morzu, a także korzystanie ze spotów wodnych i zwiedzanie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w tym miesiącu może być na wyspie dosyć tłoczno, a przy tym dużo drożej niż na początku roku. Sezon turystyczny zbliża się już bowiem wielkimi krokami.

Czytaj też kiedy jechać do Albanii

Teneryfa pogoda lipiec

Teneryfa pogoda lipiec to prawdziwe wakacje w pięknym słonecznym wydaniu. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 23 stopni w cieniu, na słońcu bywa zdecydowanie więcej. Woda w oceanie jest na tyle ciepła, że nawet dzieci chętnie się pluskają. W lipcu praktycznie nie ma deszczu, a w ciągu każdego dnia jest 14 godzin słońca. Jest więc sporo czasu nie tylko na plażowanie i przebywanie nad oceanem, ale również na wycieczki fakultatywne, zwiedzanie i poznawanie najciekawszych miejsc zarówno na Teneryfie, jak i na innych Wyspach Kanaryjskich.

Pogoda na Teneryfie
Pogoda na Teneryfie / shutterstock.com / Nanisimova

Jeśli marzy się Tobie typowo letnia pogoda, Teneryfa w lipcu to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Wakacje w tym czasie można rezerwować praktycznie w ciemno.

Zobacz także kiedy lecieć do Peru

Teneryfa pogoda sierpień

Kiedy na Teneryfę wybierzesz się w sierpniu, pogoda na pewno Cię nie zawiedzie. To najcieplejszy miesiąc w roku, w którym średnie temperatury utrzymują się na poziomie 24 stopni. W ciągu miesiąca wszystkie dni są słoneczne, a ryzyko opadów jest praktycznie zerowe. Dzień trwa 13 godzin, można spędzać czas na plażowaniu, zwiedzaniu, kąpielach, sportach wodnych.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

W sierpniu na Wyspach Kanaryjskich wakacje pod każdym względem będą idealne. Teneryfa pogoda sierpień to propozycja dla osób, które nastawiają się na podróżowanie podczas wakacji, chcą mieć gwarancję doskonałej pogody, a jednocześnie uniknąć bardzo wysokich upałów, które w tym czasie pojawiają się w innych turystycznych rejonach świata.

Sprawdź również kiedy jechać na Seszele

Teneryfa pogoda wrzesień

Teneryfa pogoda wrzesień to nadal wakacyjne klimaty, które nie zwiastują nadchodzącej jesieni. W tym miesiącu na słupkach rtęci mamy średnio 23 stopni, jest bardzo słonecznie i ciepło, a opady pojawiają się dosyć sporadycznie. Nie są uciążliwe, bo nie trwają długo, a dobrze oczyszczają powietrze i pobudzają roślinność do intensywnego wzrostu.

Temperatura - Teneryfa
Temperatura – Teneryfa / shutterstock.com / Tatiana Popova

Jeśli marzy się Tobie wrześniowa, sprawdzona pogoda, Teneryfa będzie miejscem idealnym na wakacje w tym czasie. Na plażach i w hotelach turystów jest nieco mniej niż podczas wakacji, można też liczyć na trochę niższe ceny niż w miesiącach typowo letnich.

Czytaj też kiedy do Kenii

Teneryfa pogoda październik

Jeśli w Twoich wakacyjnych planach jest jesienna Teneryfa, pogoda w październiku na pewno Cię nie zawiedzie. Podczas gdy w naszych warunkach klimatycznych pojawiają się jesienne chłody, na Teneryfie nadal jest lato. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 21 stopni, jest sporo słońca, choć pomiędzy słonecznymi dniami coraz częściej pojawiają się także deszczowe. Nie są one jednak przeszkodą, gdyż deszcze nie padają od rana do wieczora i nie zakłócają zaplanowanego wypoczynku.

Teneryfa - kiedy lecieć na wakacje
Teneryfa – kiedy lecieć na wakacje / shutterstock.com / Balate Dorin

Teneryfa pogoda październik to dobra propozycja dla osób, które nie chcą podróżować w czasie wakacji i wolą wybrać czas, gdy na wyspie jest mnie ludzi i bardziej kameralna atmosfera.

Zobacz także kiedy lecieć na Kubę

Teneryfa pogoda listopad

Teneryfa pogoda listopad to całkiem wiosenne klimaty, jeśli warunki pogodowe porównamy do tych, które znamy z naszej strefy umiarkowanej. W listopadzie na Teneryfie jest średnio 21 stopni, czyli zdecydowanie nie jesiennie. W ciągu dnia jest 11 godzin słońca, a na przestrzeni miesiąca 24 słoneczne dni. Jeśli więc zastanawiasz się, czy dobrym pomysłem będzie listopadowa Teneryfa, pogoda mówi sama za siebie – będzie ciepło i słonecznie.

Teneryfa - temperatury
Teneryfa – temperatury / shutterstock.com / Balate Dorin

Z wakacji w listopadzie na pewno przywieziesz piękną opaleniznę i jeszcze lepsze wspomnienia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w tym czasie wyjazd będzie też tańszy niż w sezonie.

Sprawdź również kiedy lecieć na Zanzibar

Teneryfa pogoda grudzień

W grudniu na Teneryfie również można wypocząć w dosyć słonecznych warunkach. Średnie miesięczne temperatury kształtują się na poziomie 17 stopni, czyli zdecydowanie nie są to zimowe klimaty.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Jeśli chcesz oderwać się od grudniowych chłodów i spędzić zakończenie roku w słonecznym miejscu, Teneryfa z pewnością jest godna uwagi i polecenia.

Czytaj też kiedy lecieć na Dominikanę

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Teneryfa – kiedy najlepiej jechać?

Na Teneryfę najlepiej wybrać się w sezonie wiosenno-letni, gdy jest najcieplej i najwięcej słońca, a dni są najdłuższe.

Teneryfa – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Teneryfie jest w sierpniu, gdy na słupkach rtęci jest 25 stopni w cieniu. Bywają jednak dni, gdy jest zdecydowanie cieplej.

Teneryfa – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Teneryfie trwa od czerwca do września, wtedy warunki pogodowe są najlepsze do słonecznych wakacji.

Jaki klimat na Teneryfie?

Teneryfa leży w strefie klimatu zwrotnikowego o odmianie oceaniczno-subtropikalnej.

Kiedy najtaniej na Teneryfie?

Najtaniej na Teneryfie jest w sezonie zimowym, w miesiącach od listopada do lutego można znaleźć wakacje w dużo niższych cenach niż w szczycie sezonu letniego.