Toskania - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Toskanii

Toskania – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać do Toskanii

Toskania z pewnością jest jednym z najpiękniejszych regionów nie tylko we Włoszech, ale również na świecie. Słynie z przepięknych warunków naturalnych, zabytkowych miast i wspaniałej pogody, zachęcającej do wypoczynku na plaży i nie tylko. Kiedy jechać do Toskanii, aby mieć udane wakacje? Zanim zarezerwujesz termin wyjazdu, sprawdź, jak temperatura w Toskanii kształtuje się w poszczególnych miesiącach.

Cala Piccola, Toskania, Włochy
Cala Piccola, Toskania, Włochy / shutterstock.com / Boumen Japet

Wakacje w Toskanii mogą być spełnieniem marzeń o słonecznym, rajskim wypoczynku. Toskania klimat ma typowo śródziemnomorski z bardzo ciepłym latem i zimą, w czasie której temperatury nie spadają poniżej kilkunastu stopni. Na wakacje w Toskanii warto wybrać się nie tylko w sezonie letnim – także w miesiącach wiosennych i jesiennych warunki są tutaj idealne dla wielbicieli słonecznego wypoczynku.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

W Toskanii warto zwiedzić piękne miasta, jak Florencja, Siena czy Piza, wybrać się na piękne plaże nad Morzem Tyrreńskim i Liguryjskim, a także spróbować doskonałej kuchni pachnącej ziołami. Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć do Toskanii, mamy dla Ciebie zestawienie pogodowe miesiąc po miesiącu, dzięki czemu łatwiej będzie Tobie podjąć decyzję o terminie wyjazdu.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Włochy

Pogoda Toskania – kiedy jechać?

Pytanie: Toskania – kiedy jechać, zadaje sobie każdy, kto marzy o wypoczynku w tym niezwykłym rejonie Włoch. Odpowiedź nie będzie jednak jednoznaczna czy oczywista. Wszystko zależy od wakacyjnych upodobań i sposobów spędzania wolnego czasu. Osoby, które nastawiają się na plażowanie i korzystanie ze słonecznych, nadmorskich atrakcji, powinny zdecydować się na Toskanię w sezonie letnim.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Toskania już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
7 – 10 ° C 15% 12 ° C 10 g.
Luty
Toskania już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
7 – 10 ° C 20% 11 ° C 10 g.
Marzec
Toskania już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
10 – 13 ° C 15% 12 ° C 12 g.
Kwiecień
Toskania już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 16% 13 ° C 14 g.
Maj
Toskania już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 20% 17 ° C 15 g.
Czerwiec
Toskania już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 15% 20 ° C 16 g.
Lipiec
Toskania już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 27 ° C 5% 23 ° C 16 g.
Sierpień
Toskania już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 27 ° C 5% 24 ° C 14 g.
Wrzesień
Toskania już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 10% 22 ° C 13 g.
Październik
Toskania już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
16 – 19 ° C 10% 19 ° C 11 g.
Listopad
Toskania już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 10% 16 ° C 9 g.
Grudzień
Toskania już od 1 214 zł za osobę!
pokaż oferty
7 – 10 ° C 10% 14 ° C 9 g.

Natomiast turyści, którym nie zależy wyłącznie na opalaniu, a chcą sporo zwiedzić i poznać nowe miejsca, mogą podróżować praktycznie przez cały rok. Bez względu na to, kiedy do Toskanii wybierzesz się na wakacje, zimy na pewno nie będzie. A już na pewno nie będzie taka, jak w strefie umiarkowanej. Nie trzeba więc obawiać się zimna.

Zobacz także oferty na wakacje we Włoszech all inclusive

Toskania pogoda styczeń

Toskania pogoda styczeń to zdecydowanie nie te warunki, z którymi kojarzymy ten kawałek świata. Jest bowiem dosyć chłodno. Średnio na słupkach rtęci jest w tym miesiącu 7 stopni, ale za to jest 20 dni słonecznych. Jest dosyć ciepło, jak na styczeń, na pewno jednak nie jest to pogoda dla wielbicieli słonecznych atrakcji.

Długoterminowa pogoda dla Toskanii
Długoterminowa pogoda dla Toskanii / shutterstock.com / StevanZZ

Pogoda w Toskanii w styczniu jest odpowiednia dla osób, które nastawiają się na zwiedzanie, lubią podróżować poza sezonem, nie zależy im na dużej ilości słońca, za to chętnie skorzystają z niższych cen. Toskania w styczniu na pewno będzie bowiem dużo tańsza niż w sezonie wakacyjnym.

Czytaj też gdzie pojechać w styczniu na wakacje

Toskania pogoda luty

Jeśli marzy się Tobie wiosenna pogoda, Toskania w lutym również nie zachwyci. Warunki pogodowe są bowiem zbliżone do tych z początku roku. Na termometrach jest średnio 7 stopni, a dni słonecznych jest 18. Nie są to warunki dobre do plażowania czy spędzania czasu na słońcu, można natomiast zaplanować sobie intensywne zwiedzanie.

Jaka pogoda w Toskanii
Jaka pogoda w Toskanii / shutterstock.com / arkanto

Jeśli lubisz podróżować poza sezonem, poznawać najciekawsze miejsca świata i nie przepłacać, Toskania pogoda luty to warunki, które będą Tobie sprzyjać. Nie będzie tak drogo, jak w sezonie, można tez wypocząć z dala od tłumów turystów. W lutym w Toskanii jest bowiem dosyć spokojnie, idealnie na kameralny wypoczynek.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Sycylii w lutym

Toskania pogoda marzec

Toskania pogoda marzec to już nieco wyższe temperatury niż w poprzednich miesiącach. Średnio na termometrach jest 10 stopni, a w skali miesiąca 20 słonecznych dni. Mogą pojawiać się opady deszczu, ale wiosną są one wręcz pożądane – dzięki nim bujna natura, z której Toskania słynie, rozkwita i prezentuje się w pełnej okazałości. Jeśli interesuje Cię typowo wiosenna pogoda, Toskania w marcu może być nieco za chłodna.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Jednak to dobry czas dla osób, które nastawiają się na zwiedzanie niezwykłych miast i miasteczek, poznawanie dziedzictwa kulturowego, a także próbowanie aromatycznej, toskańskiej kuchni. Wybierając się do Toskanii w marcu raczej więc nie będziesz zawiedzony – niezapomniane wspomnienia gwarantowane.

Zobacz także gdzie lecieć w marcu na wakacje

Toskania pogoda kwiecień

Jeśli w Twoich planach jest kwietniowa Toskania, temperatura w tym miesiącu będzie odpowiednia do aktywnego wypoczynku. Średnio na słupkach rtęci jest 13 stopni, nie jest więc bardzo ciepło, ale słonecznie. Nie trzeba obawiać się intensywnych opadów deszczu, choć w tym miesiącu może być ich dosyć sporo. Opady są przelotne i nie przeszkadzają w zaplanowanych aktywnościach.

Jaki klimat w Toskanii
Jaki klimat w Toskanii / shutterstock.com / arkanto

Toskania pogoda kwiecień to dobry czas dla podróżników, miłośników zwiedzania i aktywnego poznawania nowych miejsc. Na plażowanie będzie jednak zbyt wcześnie – nie są to warunki ani do opalania, ani do korzystania z wodnych kąpieli.

Czytaj też jaka jest pogoda w kwietniu na Sardynii

Toskania pogoda maj

Toskania pogoda maj to już całkiem wiosenne klimaty z temperaturami na poziomie 17 stopni. W tym miesiącu jest 18 słonecznych dni, w pozostałe może popadać deszcz. Jest on jednak na tyle przelotny, że nie przeszkadza w wypoczynku na świeżym powietrzu.

Kiedy lecieć do Toskanii
Kiedy lecieć do Toskanii / shutterstock.com / cherryyblossom

Jeśli marzy się Tobie wiosenna pogoda, Toskania w maju na pewno spełni oczekiwania. To miesiąc, który chętnie wybierają aktywni turyści, osoby nastawione na zwiedzanie i wycieczki fakultatywne. Na leżenie na plaży nadal jednak jest nieco za wcześnie. Choć oczywiście, można już złapać sporo słońca, a nawet delikatną opaleniznę.

Sprawdź również najlepsze propozycje na majowe wakacje

Toskania pogoda czerwiec

Jeśli w czerwcu celem Twojej podróży jest Toskania, Temperatury na pewno będą już odpowiednie. W tym miesiącu średnio jest 21 stopni, a więc warunki są już dobre do plażowania i łapania promieni słonecznych nad morzem. W czerwcu w Toskanii jest 19 słonecznych dni, a każdego dnia można liczyć na 16 godzin słońca. Dzień jest więc długi, można więc zaplanować go tak, by był czas zarówno na plażowanie, jak i na zwiedzanie.

Kiedy najcieplej w Toskanii
Kiedy najcieplej w Toskanii / shutterstock.com / StevanZZ

Toskania pogoda czerwiec to świetne warunki dla osób, którym marzą się wakacyjne klimaty, słońce i atrakcje na świeżym powietrzu. Jest ciepło, ale nie ma upałów, dlatego w tym miesiącu chętnie do Toskanii przyjeżdżają rodziny z dziećmi i osoby, które nie przepadają za nadmiernie wysokimi temperaturami.

Zobacz także jaka jest pogoda w Kalabrii w czerwcu

Toskania pogoda lipiec

Toskania pogoda lipiec to wakacje w pełni z temperaturą na poziomie średnio 24 stopni. Jest jednak sporo dni, gdy jest jeszcze cieplej. W lipcu można liczyć na mnóstwo słońca, 16 godzin słonecznych każdego dnia.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

W tym miesiącu warunki są idealne do plażowania, kąpieli w morzu, które ma już 23 stopnie, a także do uprawiania sportów wodnych. To także dobra pora do zwiedzania miast i miasteczek, próbowania świetnej kuchni, podziwiania pięknych okoliczności przyrody. jeśli marzy się Tobie letnia temperatura, Toskania w lipcu to propozycja, która zawsze sprawdzi się na sto procent.

Czytaj też gdzie jest ciepło w lipcu

Toskania pogoda sierpień

Jeśli celem Twojej podróży jest sierpniowa Toskania, pogoda będzie doskonała. Na słupkach rtęci są średnio 24 stopnie, ale bywają też dużo cieplejsze dni. W tym miesiącu jest sporo słońca, zaledwie kilka dni, w które mogą pojawić się opady deszczu. Nigdy jednak opady nie trwają długo i raczej nie przeszkadzają w zaplanowanych aktywnościach na świeżym powietrzu.

Monte Argentario
Monte Argentario / shutterstock.com / Oscity

W sierpniu temperatura wody ma 24 stopnie i jest najwyższa w skali roku, można więc bez obaw kąpać się w ciepłym morzu. Toskania pogoda sierpień to propozycja dla wielbicieli wakacyjnych klimatów, zwiedzania pięknych, słonecznych regionów, próbowania doskonałej kuchni. W tym miesiącu wakacje pod każdym względem będą udane i pełne pozytywnych wrażeń.

Sprawdź również jaka jest pogoda jezioro Garda w sierpniu

Toskania pogoda wrzesień

Toskania pogoda wrzesień to warunki klimatyczne nieco słabsze niż w miesiącach letnich, nie oznacza to jednak, że jest zimno i nieprzyjemnie. Średnie temperatury we wrześniu utrzymują się na poziomie 20 stopni. W skali miesiąca jest 19 słonecznych dni, a każdego dnia 13 słonecznych godzin. Dzień jest więc krótszy niż w lecie, ale i tak pozwala na spędzanie czasu na wielu aktywnościach jednego dnia.

Pogoda całoroczna dla Toskanii
Pogoda całoroczna dla Toskanii / shutterstock.com / StevanZZ

Jeśli w Twoich planach jest jesienna Toskania, pogoda we wrześniu na pewno nie zawiedzie. Nie tylko naładujesz wewnętrzne baterie i złapiesz piękną opaleniznę, ale również spędzisz czas w miejscu, które pozostawi wyjątkowe wspomnienia i chęć powrotu tutaj podczas kolejnego urlopu.

Zobacz także dokąd jechać na urlop we wrześniu

Toskania pogoda październik

Jeśli w Twoich planach jest październikowa Toskania, pogoda w tym miesiącu będzie bardziej wiosenna niż jesienna. Średnie temperatury utrzymują się na poziomie 16 stopni, ale bywają też dużo cieplejsze dni. W tym czasie warunki nie są już idealne do plażowania czy spędzania czasu nad morzem, to natomiast idealny miesiąc dla wielbicieli zwiedzania i wypoczynku polegającego na wędrówkach i aktywnych atrakcjach.

Saturnia w Toskanii
Saturnia w Toskanii / shutterstock.com / Konstantin Koreshkov

Toskania pogoda październik to idealna pora dla osób, które chcą złapać trochę słońca w ponure, jesienne dni, jakie mamy w tym czasie w umiarkowanym klimacie. Można spędzić tu wyjątkowe wakacje poza sezonem, które będą tańsze niż latem, a także zdecydowanie bardziej spokojne.

Czytaj też jaka jest pogoda Rimini w październiku

Toskania pogoda listopad

Toskania pogoda listopad to już sporo chłodniej niż w poprzednim miesiącu. Na słupkach rtęci jest średnio 11 stopni, woda w morzu jest cieplejsza, ale raczej również nie zachęca do kąpieli. W skali miesiąca jest 16 słonecznych dni, a więc w prawie połowa listopadowych dni może być w części deszczowa.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Co więcej, dzień jest dosyć krótki – jest zaledwie 9 stopni każdego dnia. Jeśli marzy się Tobie słoneczna i ciepła Toskania, pogoda w listopadzie raczej nie spełni oczekiwań. Ale nie brakuje turystów, którzy właśnie ten miesiąc wybierają na czas swojego włoskiego wypoczynku.

Sprawdź również gdzie jechać w listopadzie

Toskania pogoda grudzień

Jeśli w Twoich planach jest grudniowa Toskania, pogoda nie będzie zachwycająca ani gorąca. Średnio w tym miesiącu jest tylko 7 stopni ciepła, choć bywają też nieco cieplejsze dni.

Temperatury w Toskanii
Temperatury w Toskanii / shutterstock.com / StevanZZ

Toskania pogoda grudzień to czas dla osób, które nie myślą o plażowaniu, bo i absolutnie nie ma warunków do spędzania czasu nad morzem. Można natomiast wybrać się w tym czasie do Włoch na zwiedzanie – wycieczki fakultatywne są tak samo atrakcyjne w grudniu.

Zobacz także kiedy jechać do Bari

Czytaj również:

Aplikacja
Toskania – kiedy najlepiej jechać?

Do Toskanii warto wybrać się pomiędzy czerwcem a wrześniem. W tym czasie warunki pogodowe są zdecydowanie najlepsze, a Toskania prezentuje się turystom od najlepszej strony.

Toskania – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Toskanii jest w lipcu i sierpniu, gdy temperatury wynoszą 24 stopnie.

Toskania – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Toskanii trwa od czerwca do września. W tych miesiącach odwiedza ten region najwięcej turystów.

Toskania – jaki klimat?

Toskania leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który ma długie lata, łagodne zimy, sporo słońca i niewiele deszczu.

Toskania – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Toskanii będzie poza sezonem. W okresie od listopada do marca można liczyć w tym regionie na dużo niższe ceny niż latem.