Tunezja - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Tunezji

Tunezja – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać do Tunezji

W poszukiwaniu idealnych wakacyjnych kierunków najczęściej zwracamy uwagę na te kraje czy regiony świata, w których można mieć gwarancję doskonałej pogody nie tylko w sezonie. Jednym ze sprawdzonych miejsc na wakacje jest Tunezja. Pogoda jest tutaj świetna praktycznie przez cały rok. Na pytanie Tunezja – kiedy jechać, można więc odpowiedzieć, że praktycznie zawsze.

Pogoda Tunezja – kiedy jechać?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać do Tunezji, aby mieć udane wakacje, warto najpierw ustalić, czy nastawiasz się wyłącznie na plażowanie, czy też na aktywne zwiedzanie najciekawszych turystycznie miejsc. Tunezja jest bowiem krajem, który oferuje nie tylko piękne plaże i możliwość słonecznego wypoczynku, ale również wiele atrakcji dla miłośników zwiedzania i poznawania nowych kultur.

Całoroczna prognoza pogody dla Tunezji
Całoroczna prognoza pogody dla Tunezji / iStock.com / EnginKorkmaz

Tunezja klimat ma podzwrotnikowy, na północy nad morzem nieco łagodniejszy, ale w głębi kraju bywa, że typowo pustynny. W szczycie sezonu zdarzają się tutaj naprawdę wysokie upały, które mogą utrudniać spokojny wypoczynek nad morzem. Temperatury przekraczające 40 stopni mogą być zbyt duże nawet dla osób, które lubią upały i marzą o słonecznym wypoczynku.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Tunezja już od 1 598 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 7% 15 ° C 10 g.
Luty
Tunezja już od 1 598 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 17 ° C 7% 14 ° C 10 g.
Marzec
Tunezja już od 1 598 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 18 ° C 9% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Tunezja już od 1 598 zł za osobę!
pokaż oferty
16 – 19 ° C 7% 15 ° C 13 g.
Maj
Tunezja już od 1 598 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 3% 18 ° C 14 g.
Czerwiec
Tunezja już od 1 598 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 2% 21 ° C 15 g.
Lipiec
Tunezja już od 1 598 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 1% 25 ° C 14 g.
Sierpień
Tunezja już od 1 598 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 31 ° C 2% 27 ° C 14 g.
Wrzesień
Tunezja już od 1 598 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 5% 25 ° C 12 g.
Październik
Tunezja już od 1 598 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 8% 22 ° C 11 g.
Listopad
Tunezja już od 1 598 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 21 ° C 9% 20 ° C 11 g.
Grudzień
Tunezja już od 1 598 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 8% 17 ° C 10 g.

Jeśli nie marzy się Tobie wyjątkowo upalna Tunezja, pogoda w szczycie sezonu może nie do końca Tobie odpowiadać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na wakacje w sezonie jesiennym czy zimowym. W tym rejonie świata nawet w zimie jest bardzo ciepło, a warunki pogodowe sprzyjają słonecznemu wypoczynkowi.

od:
1 598 zł
Wakacje w Tunezji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Tunezji!

Sprawdź także najlepsze oferty last minute Tunezja i Tunezja all inclusive

Tunezja pogoda styczeń

Tunezja pogoda styczeń to czas, gdy warunki raczej nie są typowo wakacyjne, co jednak nie oznacza, że trzeba rezygnować z urlopu w tym miesiącu. W styczniu jest tutaj 14 stopni w ciągu dnia, a więc dosyć słonecznie. Do zwiedzania i aktywnego spędzania czasu pogoda jest więc zachęcająca.

Jaki najcieplejszy miesiąc w Tunezji
Jaki najcieplejszy miesiąc w Tunezji. Photo by Christian Gabi on Unsplash

Można w tym czasie zaliczyć wiele atrakcji turystycznych, zabytków i miejsc o wartości historycznej i kulturowej, na które w sezonie letnim bywa za gorąco. Jeśli marzy się Tobie niezbyt gorąca Tunezja, temperatura w styczniu może być odpowiednia. W tym czasie można liczyć na dużo niższe ceny niż w sezonie letnim, gdy wszystkie kurorty są wręcz oblegane przez turystów.

Zobacz również jaka jest pogoda na Peloponez w styczniu

Tunezja pogoda luty

Jeśli marzy się Tobie w zimie lepsza niż w naszym klimacie umiarkowanym pogoda, Tunezja jest świetnym kierunkiem. W tym miesiącu trudno co prawda liczyć na typowo afrykańskie klimaty, ale 15 stopni w ciągu dnia to zdecydowanie więcej niż w lutym w naszych warunkach klimatycznych.

Kiedy jechać do Tunezji
Kiedy jechać do Tunezji / iStock.com / Natalia Babok

W tym miesiącu można liczyć na 20 słonecznych dni, jednak nawet w te nazywane deszczowymi nie trzeba się obawiać kiepskiej pogody. Deszcze są gwałtowne i krótkotrwałe, nie przeszkadzają więc w wypoczynku. Tunezja pogoda luty to bardzo dobra propozycja dla turystów, którzy planują wyjechać poza sezonem, szukają miejsca, gdzie jest w miarę ciepło, a jednocześnie ceny niezbyt wygórowane. Tunezja w lutym, szczególnie w opcji last minute może być nawet tańsza niż wakacje nad polskim morzem w szczycie sezonu.

Czytaj też jaka jest pogoda w lutym w Katarze

Tunezja pogoda marzec

Tunezja pogoda marzec to już zdecydowanie cieplej niż w najchłodniejszych miesiącach w roku. Średnie temperatury powietrza w tym miesiącu to 16 stopni. W skali miesiąca mamy 24 słoneczne dni, jest więc niemal gwarancja udanej pogody podczas całych wakacji. W marcu dzień jest już dosyć długi, trwa 12 godzin, można więc zaplanować sobie czas zarówno na aktywne zwiedzanie, jak i na spokojny wypoczynek.

Kiedy najlepiej lecieć do Tunezji
Kiedy najlepiej lecieć do Tunezji. Photo by Renè Müller on Unsplash

Nie ma upałów, ale można spróbować poleżeć na plaży i złapać piękną opaleniznę. Kiedy lecieć do Tunezji postanowisz w marcu, możesz mieć także pewność, że wakacje nie będą zbyt drogie – w tym czasie nie ma jeszcze ruchu turystycznego, a co za tym idzie – można liczyć na niższe ceny w kurortach i atrakcjach turystycznych.

Sprawdź także jaka jest pogoda w marcu na Jamajce

Tunezja pogoda kwiecień

Jeśli marzy się Tobie ciepła i wiosenna Tunezja, temperatury w kwietniu na pewno już przypadną Tobie do gustu. Średnio na słupkach rtęci jest w tym miesiącu 18 stopni – im bliżej maja, tym może być jeszcze cieplej. W skali miesiąca jest 27 słonecznych dni, deszcze pojawiają się więc sporadycznie. Zdarzają się też takie sezony, w których deszczu nie ma wcale.

od:
1 598 zł
Wakacje w Tunezji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Tunezji!

Tunezja pogoda kwiecień to dobre rozwiązanie dla turystów, którym zależy na niewysokich cenach oraz kameralnym wypoczynku. W tym miesiącu na plażach i w kurortach nie ma jeszcze tłumów, nie trzeba więc szukać miejsca na plaży. Jest też nadal sporo taniej niż w szczycie sezonu.

Zobacz również jaka jest pogoda w kwietniu na Zanzibarze

Tunezja pogoda maj

Tunezja pogoda maj to idealne warunki dla turystów, którzy lubią ciepłe klimaty, ale niekoniecznie przepadają za upałami. W maju w Tunezji jest bardzo ciepło, średnio 21 stopni w ciągu dnia i kilka stopni mniej w nocy. Woda w Morzu Śródziemnym ma około 18 stopni – za ciepła nie jest, ale i tak nie brakuje osób, które decydują się na kąpiel w takich warunkach.

Piękny widok na wodę w Tunezji
Piękny widok na wodę w Tunezji. Photo by Halima Bouchouicha on Unsplash

Kiedy do Tunezji wybierzesz się w maju, możesz mieć pewność, że pogoda będzie bardzo wiosenna, mnóstwo słońca i znikome ryzyko opadów deszczu. W maju powoli zaczyna się ruch turystyczny, co jest zauważalne w kurortach i największych hotelach. Nadal jednak turystów jest mniej niż w środku sezonu.

Czytaj też jaka jest pogoda w Chorwacji w maju

Tunezja pogoda czerwiec

Jeśli marzy się Tobie gorąca Tunezja, pogoda w czerwcu na pewno już spełni oczekiwania. Średnie miesięczne temperatury wynoszą w tym miesiącu 25 stopni, jednak nie brakuje także dni, gdy zbliżają się do 30 na słupkach rtęci. Praktycznie przez cały miesiąc dni są słoneczne, nie ma opadów deszczu, jest sucho i bardzo przyjemnie. Nie ma jednak dużych upałów, co sprawia, że w czerwcu do Tunezji chętnie wybierają się rodziny z dziećmi oraz osoby, które kiepsko znoszą bardzo wysokie temperatury.

Plażowanie z wielbłądami
Plażowanie z wielbłądami / iStock.com / Kaycco

Tunezja pogoda czerwiec to warunki idealne do plażowania, kąpieli w ciepłym morzu, korzystania ze wszelkich sportów wodnych, a także innych słonecznych atrakcji. Trzeba jednak mieć świadomość, że na progu sezonu turystycznego ceny będą już wyższe niż poza sezonem.

Sprawdź także jaka jest pogoda w czerwcu na Malediwach

Tunezja pogoda lipiec

Pogoda w Tunezji w lipcu to spełnienie marzeń o gorących wakacjach w egzotycznym klimacie. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 28 stopni, a bywa, że jest też dużo goręcej.

Pogoda w Tunezji - długoterminowa
Pogoda w Tunezji – długoterminowa. Photo by Aleksandr Sali on Unsplash

Nie ma deszczu – lipiec jest miesiącem, w którym praktycznie nie pojawiają się opady. Wybierając się na wakacje w tym czasie masz gwarancję słońca przez cały urlop. Tunezja pogoda lipiec to propozycja dla osób, które latem chcą wyjechać w stronę słońca do miejsca, gdzie jest gwarancja pięknej pogody, a nie tak chimerycznie, jak nad polskim morzem.

Zobacz również jaka jest pogoda w lipcu w Indiach

Tunezja pogoda sierpień

Osobom, którym marzy się wakacyjna, upalna pogoda, Tunezja w sierpniu na pewno przypadnie do gustu. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 30 stopni. Na samym wybrzeżu jest nieco przyjemniej, jednak w głębi kraju pustynny klimat i wysokie temperatury bywają już trudne do przetrwania.

od:
1 598 zł
Wakacje w Tunezji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Tunezji!

Tunezja pogoda sierpień to czas dla zapalonych plażowiczów, miłośników kąpieli w ciepłym morzu, a także osób, które nastawiają się na uprawianie sportów wodnych. Pogoda jest idealna do nurkowania, pływania na deskach czy skuterach wodnych, a także surfingu i różnych jego odmian.

Czytaj też jaka jest pogoda na Filipinach w sierpniu

Tunezja pogoda wrzesień

Tunezja pogoda wrzesień to nadal wakacje w jak najlepszym wydaniu. W tym miesiącu na afrykańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego mamy 26 stopni w cieniu. Jest więc bardzo ciepło, choć już na szczęście nie trzeba obawiać się bardzo wysokich temperatur. Woda w morzu jest idealna do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. W ciągu miesiąca są 24 słoneczne dni, co oznacza, że czasem mogą zdarzyć się opady. Są one jednak na tyle sporadyczne i krótkotrwałe, że nie przeszkadzają w wakacyjnych planach i opalaniu.

Sahara, Tunezja, Afryka
Sahara, Tunezja, Afryka / iStock.com / petrenkod

Jeśli marzy się Tobie wrześniowa Tunezja, pogoda w tym czasie na pewno nie zawiedzie. Wrzesień to dobry czas dla osób, które wolą podróżować po zakończeniu sezonu wakacyjnego. W Tunezji w tym czasie nadal jest ciepło, jest więc gwarancja doskonałej opalenizny i ciekawie spędzonego czasu, nie tylko na plażowaniu.

Sprawdź także jaka jest pogoda w Kenii we wrześniu

Tunezja pogoda październik

Jeśli interesuje Cię jesienna Tunezja, pogoda w październiku na pewno przypadnie Tobie do gustu. To dobra pora dla osób, które nie lubią wysokich upałów, a jednocześnie zależy im na ciepłym i przyjaznym klimacie. W październiku w Tunezji mamy średnio 23 stopnie Celsjusza, jest więc zdecydowanie cieplej niż w tym samym czasie w naszej umiarkowanej strefie klimatycznej.

Temperatura w Tunezji
Temperatura w Tunezji. Photo by Youssef Khedher on Unsplash

To pora, która jest dobra do plażowania, kąpieli w nadal ciepłym morzu, a także aktywnego wypoczynku i zwiedzania. Tunezja pogoda październik to także świetna propozycja dla osób, którym zależy na niedrogim wypoczynku. Będzie taniej niż w poprzednich, typowo letnich miesiącach.

Zobacz również jaka jest pogoda w Omanie w październiku

Tunezja pogoda listopad

Tunezja pogoda listopad to całkowicie nie jesienne temperatury. W tym miesiącu można liczyć na 20 stopni w ciągu dnia, dzięki czemu na pewno oderwiesz się od chłodów, jakie listopad serwuje nam w strefie umiarkowanej. A ponieważ jest całkiem wysoka temperatura, Tunezja w listopadzie będzie idealna do plażowania, korzystania ze sportów wodnych.

Widok na Ribat
Widok na Ribat / iStock.com / Gelia

Bez obaw można nawet wykąpać się w morzu, które ma 20 stopni, czyli tyle samo, co powietrze. Osobom, którym marzy się jesienna Tunezja, pogoda w listopadzie na pewno przypadnie do gustu. A że jest już poza sezonem, można mieć gwarancję niższych cen i dużo mniejszych tłumów na plaży.

Czytaj też jaka jest pogoda w Egipcie w listopadzie

Tunezja pogoda grudzień

Grudzień w Tunezji znacznie odbiega od tradycyjnej zimy, jednak nie ma już upałów, jakie obserwujemy latem. Średnie miesięczne temperatury powietrza to 15 stopni.

od:
1 598 zł
Wakacje w Tunezji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Tunezji!

Jest więc ciepło, ale nie są to warunki do plażowania czy kąpieli w morzu. Grudniową Tunezję warto wybrać, jeśli nastawiamy się na aktywne zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc.

Sprawdź także jaka jest pogoda w grudniu na Bali

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Tunezja – kiedy najlepiej jechać?

Do Tunezji najlepiej wybrać się w sezonie letnim od maja do września, ale po sezonie również można liczyć na pełen pakiet atrakcji.

Tunezja – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Tunezji jest w lipcu i sierpniu. W tym czasie temperatury powietrza w cieniu przekraczają 30 stopni.

Tunezja – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Tunezji przypada na miesiące wiosenne i letnie – od maja do września.

Tunezja – jaki klimat?

Tunezja leży w strefie klimatu podzwrotnikowego. Pogoda jest zróżnicowana pomiędzy wybrzeżem a kontynentalną częścią kraju. Im głębiej w ląd, tym goręcej.

Tunezja – kiedy najtaniej?

Najtaniej jest po sezonie od listopada do marca. Wtedy można liczyć na dużo niższe ceny niż latem.