Ceny w Gwatemalii 2025
Przed wyjazdem do Gwatemalii warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Gwatemalii. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Gwatemalii i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Gwatemalii
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 421,07 zł
Opłaty
309,88 zł
Transport
361,54 zł
Jedzenie
1 351,31 zł
Łączny koszt
3 443,80 zł
Para
Mieszkanie
2 102,34 zł
Opłaty
390,28 zł
Transport
572,39 zł
Jedzenie
2 676,12 zł
Łączny koszt
5 741,13 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
2 783,62 zł
Opłaty
395,56 zł
Transport
1 261,61 zł
Jedzenie
3 650,48 zł
Łączny koszt
8 091,27 zł
Sprawdź ceny w Gwatemalii dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Gwatemalii są średnio 15% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
2.58% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
49.56% taniej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
7.75% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
41.49% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
21.96% taniej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
19.89% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Gwatemalii są średnio 13% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
122.44% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
201.05% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
36.31% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
21.52% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
67.85% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
26.11% taniej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
109.09% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
25.79% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
84.3% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
26.86% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
85.81% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
1.82% taniej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
24.59% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
27.86% taniej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
88.11% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
3.34% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
70.88% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Gwatemalii są średnio 39% niższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
32.41% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
20.92% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
56.08% taniej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
0.82% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Gwatemalii są średnio 61% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
27.58% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
37.96% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
19.83% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
35.61% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
158.16% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
73.86% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
73.98% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
66.28% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
56.23% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Gwatemalii są średnio 15% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
0.95% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
6.82% drożej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
21.55% drożej niż w PL
Gwatemala - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Gwatemalii?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 23.67 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 4.04 zł, za chleb 10.42 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 17.74 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 164.56 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 15% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 13% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Gwatemalii?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Gwatemalii dla jednej osoby dorosłej wynosi 3443.8 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 5741.13 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 8091.27 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.