Ceny w Litwie 2025
Przed wyjazdem do Litwy warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Litwie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Litwie i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Litwie
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 917,48 zł
Opłaty
607,33 zł
Transport
555,43 zł
Jedzenie
1 569,13 zł
Łączny koszt
4 649,37 zł
Para
Mieszkanie
2 714,00 zł
Opłaty
882,56 zł
Transport
882,43 zł
Jedzenie
3 107,49 zł
Łączny koszt
7 586,48 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
3 510,52 zł
Opłaty
902,60 zł
Transport
1 986,22 zł
Jedzenie
4 220,35 zł
Łączny koszt
10 619,69 zł
Sprawdź ceny w Litwie dla:
Wakacje w Litwie - ceny
Poniżej znajdziesz wykres z najdroższą ofertą, najtańszą ofertą oraz średnią ceną za wszystkie dostępne oferty na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel) w Litwie.
Najtańsza oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
119 miejsceNajdroższa oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
103 miejsceŚrednia cena wszystkich ofert
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
3 miejsceNajtańsza oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)





Litwa / Litwa Środkowa / Birstonas
Medical SPA Egles Sanatorija Birstonas
własny
06.11.2025 - 13.11.2025
7 dni
All Inclusive
5 °C
Najdroższa oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)





Litwa / Litwa Środkowa / Birstonas
Medical SPA Egles Sanatorija Birstonas
własny
06.11.2025 - 13.11.2025
7 dni
All Inclusive
5 °C
W tym momencie najtańsza znaleziona przez nas oferta na wakacje.pl na 7-dniowy urlop w Litwie dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym gotelu All Inclusive wynosi 2337.00 zł. Natomiast najdroższa oferta o tych samych parametrach to koszt 2337.00 zł za osobę. Biorąc pod uwagę wszystkie aktualne oferty, wyliczyliśmy, że średni koszt wakacji w Litwie (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel) wynosi 2337.00 zł.
Restauracje
Ceny w restauracjach w Litwie są średnio 18% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
28.78% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
13.92% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
2.98% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
8.16% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
41.95% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
3.77% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Litwie są średnio 17% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
16.53% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
24.52% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
51.57% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
7.9% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
10.01% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
28.13% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
9.95% taniej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
7.59% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
39.28% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
7.9% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
36.59% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
10.22% taniej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
1.08% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
8.04% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
8.56% taniej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
33.74% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
41.59% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Litwie są średnio 5% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
3.38% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
0.23% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
1.26% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
17.75% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Litwie są średnio 2% wyższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
11.02% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
19.48% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
10.73% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
20.34% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
7.65% taniej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
13.71% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
13.78% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
4.61% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
13.35% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług w Litwie są średnio 3% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
17.75% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
7.52% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
5.51% drożej niż w PL
Litwa - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztują wakacje w Litwie?
W tym momencie średnia cena za 7-dniowy wyjazd dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym hotelu all inclusive w Litwie wynosi 2337.00 zł.
Ile kosztuje jedzenie w Litwie?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 30.48 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 8.06 zł, za chleb 5.76 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 44.11 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 227.47 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 18% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 17% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Litwie?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Litwie dla jednej osoby dorosłej wynosi 4649.37 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 7586.48 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 10619.69 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.