Ceny w Akabie 2025
Przed wyjazdem do Akaby warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Akabie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Akabie i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Akabie
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
979,57 zł
Opłaty
427,18 zł
Transport
436,98 zł
Jedzenie
1 153,17 zł
Łączny koszt
2 996,90 zł
Para
Mieszkanie
1 362,56 zł
Opłaty
587,74 zł
Transport
701,25 zł
Jedzenie
2 283,73 zł
Łączny koszt
4 935,28 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
1 745,55 zł
Opłaty
595,85 zł
Transport
1 646,44 zł
Jedzenie
3 023,08 zł
Łączny koszt
7 010,92 zł
Sprawdź ceny w Akabie dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Akabie są średnio 1% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
20.19% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
36.1% taniej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
9.62% drożej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
75.52% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
75.09% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
41.04% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Akabie są średnio 2% niższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
63.26% taniej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
21.26% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
10.9% taniej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
30.81% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
44.94% taniej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
22.81% taniej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
36% taniej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
27.14% taniej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
33.42% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
38.03% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
12.42% taniej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
18.95% taniej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
42.86% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
76.84% taniej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
18.54% taniej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
116.66% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
122.89% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Akabie są średnio 2% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
25.63% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
27.88% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
4.71% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
3.05% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Akabie są średnio 75% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
55.73% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
61.15% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
54.24% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
60.43% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
68.32% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
51.87% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
52.12% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
79.55% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
69.88% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Akabie są średnio 29% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
86.01% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
53.04% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
50.94% drożej niż w PLAkaba - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Akabie?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 18.93 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 1.84 zł, za chleb 1.8 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 24.16 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 201.81 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 1% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 2% niższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Akabie?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Akabie dla jednej osoby dorosłej wynosi 2996.9 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 4935.28 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 7010.92 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.