Ceny w Gwatemalii 2025
Przed wyjazdem do Gwatemalii warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Gwatemalii. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Gwatemalii i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Gwatemalii
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 496,96 zł
Opłaty
326,43 zł
Transport
380,86 zł
Jedzenie
1 423,49 zł
Łączny koszt
3 627,74 zł
Para
Mieszkanie
2 214,63 zł
Opłaty
411,12 zł
Transport
602,96 zł
Jedzenie
2 819,07 zł
Łączny koszt
6 047,78 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
2 932,30 zł
Opłaty
416,68 zł
Transport
1 328,85 zł
Jedzenie
3 845,46 zł
Łączny koszt
8 523,29 zł
Sprawdź ceny w Gwatemalii dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Gwatemalii są średnio 15% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
2.58% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
49.57% taniej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
7.74% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
41.64% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
21.92% taniej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
19.93% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Gwatemalii są średnio 13% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
122.57% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
200.5% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
36.42% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
21.52% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
67.74% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
26.12% taniej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
109.35% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
25.77% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
84.82% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
26.8% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
84.08% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
1.89% taniej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
24.95% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
27.98% taniej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
88.41% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
3.35% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
70.81% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Gwatemalii są średnio 39% niższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
32.35% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
21.02% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
56.08% taniej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
0.82% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Gwatemalii są średnio 61% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
27.58% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
37.96% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
19.83% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
35.61% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
158.16% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
73.86% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
73.98% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
66.28% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
56.23% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Gwatemalii są średnio 15% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
0.98% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
6.79% drożej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
21.55% drożej niż w PL
Gwatemala - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Gwatemalii?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 24.93 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 4.25 zł, za chleb 10.97 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 18.69 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 173.35 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 15% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 13% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Gwatemalii?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Gwatemalii dla jednej osoby dorosłej wynosi 3627.74 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 6047.78 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 8523.29 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.